Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το στιλ των μωρών μας


Recommended Posts

Κορίτσια είχε το μωρό σας κάποια χαρακτηριστική στάση/πόζα από τη στιγμή που γεννήθηκε; Για παράδειγμα το δικό μου βάζει το χέρι της σφιγμένο σε γροθιά στο σαγόνι ως σκεπτόμενη σε άσχετες φάσεις. Χθες είχε και τα 2 της χεράκια έτσι ενώ την κάναμε μπάνιο και πεθάναμε στα γέλια. Ο ανηψιός μου με το που γεννήθηκε είχε σταυρωμένα τα δάχτυλα των χεριών και δεν τα απασφάλιζε με τίποτα.

Επίσης εμείς (πάλι!) όταν θηλάζουμε έχουμε τη γροθίτσα στο σαγόνι και λυγισμένο το ένα ποδαράκι νωχελικά. Είμεθα cool :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμένα η μικρή διαρκώς έχει ένα μικρό σεντονάκι που σέρνει μαζί της σε όλο το σπίτι και το μαξιλάρι της. Είναι το στυλ της για μια ώρα πριν κοιμηθεί. Μονίμως με το σεντόνι της που αν της το πάρεις ουρλιάζει και το μόνο που ξέρει είναι να το πατάει για αυτό και της έδωσα μικρό σεντόνι γιατί μου έπαιρνε το μεγάλο που είχε στο κρεβάτι της.

Link to comment
Share on other sites

εμάς γυρνάει συνεχώς το κεφάλι πολύ προς τα πίσω/πάνω λες και κοιτάει συνεχώς τα αστέρια αν ήταν όρθιος!

είναι μάλλον επειδή ερχόταν και με προσωπική προβολή... δλδ απ τη μήτρα το κεφάλι του ήταν έτσι γυρισμένο προς τα πίσω!

Link to comment
Share on other sites

εμένα η μικρή διαρκώς έχει ένα μικρό σεντονάκι που σέρνει μαζί της σε όλο το σπίτι και το μαξιλάρι της.

.

 

Το ίδιο και ο Βασίλης :D

Εχει την κουβέρτα του και την σέρνει από πίσω του σε όλο το σπίτι με το δάχτυλο στο στόμα. Είναι η ενσάρκωση του Linus από τα Peanuts

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμάς γυρνάει συνεχώς το κεφάλι πολύ προς τα πίσω/πάνω λες και κοιτάει συνεχώς τα αστέρια αν ήταν όρθιος!

είναι μάλλον επειδή ερχόταν και με προσωπική προβολή... δλδ απ τη μήτρα το κεφάλι του ήταν έτσι γυρισμένο προς τα πίσω!

 

Μαμά του Ωρίωνα ακριβώς το ίδιο και με τον Κωστή!!! ... όταν είναι ξαπλωμένος ακριβώς έτσι βάζει το κεφάλι του (μα καλά δεν πιάνονται??? :shock::shock: )

Και όντως... αυτή τη θέση είχε στο κεφάλι του και μέσα στη μήτρα πριν γεννηθεί!!! Είναι δυνατόν να τους έχει μείνει από τότε????

:D

Link to comment
Share on other sites

εμάς γυρνάει συνεχώς το κεφάλι πολύ προς τα πίσω/πάνω λες και κοιτάει συνεχώς τα αστέρια αν ήταν όρθιος!

είναι μάλλον επειδή ερχόταν και με προσωπική προβολή... δλδ απ τη μήτρα το κεφάλι του ήταν έτσι γυρισμένο προς τα πίσω!

 

Μαμά του Ωρίωνα ακριβώς το ίδιο και με τον Κωστή!!! ... όταν είναι ξαπλωμένος ακριβώς έτσι βάζει το κεφάλι του (μα καλά δεν πιάνονται??? :shock::shock: )

Και όντως... αυτή τη θέση είχε στο κεφάλι του και μέσα στη μήτρα πριν γεννηθεί!!! Είναι δυνατόν να τους έχει μείνει από τότε????

:D

 

κι ο δικός μου !!! φοβερή στάση για να κοιμάται κανείς :shock:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα το δικό μου βάζει το χέρι της σφιγμένο σε γροθιά στο σαγόνι ως σκεπτόμενη σε άσχετες φάσεις.
αυτο το εκανε απο την αρχη στον υπνο του!!

πολλες φορες τον βρισκω και τωρα να κοιμαται ετσι!

δε μπορω να σου πω ποσες φωτογραφιες τον εχω σ' αυτη τη σταση!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μαμά του Ωρίωνα ακριβώς το ίδιο και με τον Κωστή!!! ... όταν είναι ξαπλωμένος ακριβώς έτσι βάζει το κεφάλι του (μα καλά δεν πιάνονται??? :shock::shock: )

Και όντως... αυτή τη θέση είχε στο κεφάλι του και μέσα στη μήτρα πριν γεννηθεί!!! Είναι δυνατόν να τους έχει μείνει από τότε????

:D

 

κι ο δικός μου !!! φοβερή στάση για να κοιμάται κανείς :shock:

 

:shock: απ ότι βλέπω απ τα τίκερ σας, εσάς έχουν χρονίσει κι ολας ε?

και γω που έλεγα οτι οκ ειναι ακόμα νωρίς και μεγαλώνοντας θα του φυγει :lol:

κοίτα να δεις τελικά.... μάλλον αρκετά μωρά βολεύονται έτσι ε? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φοβερό που πριν καν βγουν απ' τ' αυγό έχουν τα δικά τους ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, τη δική τους προσωπικότητα;

Κάτι άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι όταν κοιμάται έχει τα χέρια ψηλά, κάτι που συνηθίζει ο πατέρας του άντρα μου και άντρας μου κάποιες φορές. Είναι δυνατό να κληρονομούν και συνήθειες :?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι φοβερό που πριν καν βγουν απ' τ' αυγό έχουν τα δικά τους ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, τη δική τους προσωπικότητα;

Κάτι άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι όταν κοιμάται έχει τα χέρια ψηλά, κάτι που συνηθίζει ο πατέρας του άντρα μου και άντρας μου κάποιες φορές. Είναι δυνατό να κληρονομούν και συνήθειες :?:

 

αααα ναι!!!

κι ο δικός μου τα σηκώνει ψηλά πλάι απ το κεφάλι του και τα δυο χέρια!

και πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να είναι έξω απ την κουβέρτα ΠΑΝΤΑ και τα δυο χέρια αλλιώς έχουμε χαμό! ίδιος ο πατέρας του :lol:

(γιατί εγώ κουκουλώνομαι και βγάζω έξω μόνο το κεφάλι μου απ τη μύτη και πάνω :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είχε το μωρό σας κάποια χαρακτηριστική στάση/πόζα από τη στιγμή που γεννήθηκε; Για παράδειγμα το δικό μου βάζει το χέρι της σφιγμένο σε γροθιά στο σαγόνι ως σκεπτόμενη σε άσχετες φάσεις.

 

αυτο το εκανε απο την αρχη στον υπνο του!!

πολλες φορες τον βρισκω και τωρα να κοιμαται ετσι!

δε μπορω να σου πω ποσες φωτογραφιες τον εχω σ' αυτη τη σταση!!!

 

ετσι δεν εννοεις http://www.shrinkpictures.com/processed/phpze4Dup_c2PM.jpg (στη φωτο ειναι μολις 1 μηνων!!)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

αααα ναι!!!

κι ο δικός μου τα σηκώνει ψηλά πλάι απ το κεφάλι του και τα δυο χέρια!

και πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να είναι έξω απ την κουβέρτα ΠΑΝΤΑ και τα δυο χέρια αλλιώς έχουμε χαμό! ίδιος ο πατέρας του :lol:

(γιατί εγώ κουκουλώνομαι και βγάζω έξω μόνο το κεφάλι μου απ τη μύτη και πάνω :lol: )

 

Κι εμένα επιμένει στα χέρια ψηλά, γι' αυτό είναι πάντα παγωμένα. Ελπίζω να μην ακούει και Χατζηγιάννη αργότερα.. :P

Link to comment
Share on other sites

γιατι στελλα μου δεν είναι κακός ο Χατζηγιάννης

Επίσης η Ευα κάνει το εξής κοιμάται και στραβώνει το στόμα της ακριβώς σαν τον πατέρα της. Βέβαια κάνει και άλλα πράγματα τα οποία κάνει και ο μπαμπάς της ΑΡΑ δεν έχει δικό της στυλ!!! πλάκα κάνω.

Πάντως έχουν πολύ γέλιο όταν ανακαλύπτουμε κάποια πράγματα που κάνουν.

Μόλις ξυπνήσει, κάθετε στην γωνία με την πιπίλα στο στόμα της στραβά βαλμένη και με κοιτάει νυσταγμένη, της έχω πάρει τις πιπίλες της mam- νομίζω αυτές είναι - οι οποίες είναι κενές στα πλάγια και καμιά φορά βάζει και το δάκτυλο της στο κενό. Ε! εκεί τα παίρνω, και πιπίλα και δάκτυλο??? :?::?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι φοβερό που πριν καν βγουν απ' τ' αυγό έχουν τα δικά τους ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, τη δική τους προσωπικότητα;

Κάτι άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι όταν κοιμάται έχει τα χέρια ψηλά, κάτι που συνηθίζει ο πατέρας του άντρα μου και άντρας μου κάποιες φορές. Είναι δυνατό να κληρονομούν και συνήθειες :?:

 

αααα ναι!!!

κι ο δικός μου τα σηκώνει ψηλά πλάι απ το κεφάλι του και τα δυο χέρια!

και πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να είναι έξω απ την κουβέρτα ΠΑΝΤΑ και τα δυο χέρια αλλιώς έχουμε χαμό! ίδιος ο πατέρας του :lol:

(γιατί εγώ κουκουλώνομαι και βγάζω έξω μόνο το κεφάλι μου απ τη μύτη και πάνω :lol: )

 

 

 

Και μεις μια απο τα ίδια!!!Χέρια ψηλα ...!!!

 

Κ επίσης όταν τρομαζει η όταν θελει να φαει κουναει τα χερακια του σαν μαεστρος!!!:lol::lol::lol:

 

Είναι απίθανα αυτά τα μικρά πλασματάκια!!! :):):)

age.png
Link to comment
Share on other sites

το δικό μας μικρό σπουργίτι όταν κοιμάται, τον βάζω σε πλάγια θέση με αποτέλεσμα τα χεράκια του να τα σταυρώνει μεταξύ τους λες και προσεύχεται.. το καλό μου, ευχαριστεί τον Θεούλη κάθε βράδυ :D:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ξεχασα να γραψω οτι όταν τον κραταω για να ρευτει κ του χτυπαω ελαφρα την πλατουλα κανει κ αυτος το ιδιο!!!! :lol::lol::lol:

 

 

 

Καλο!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολυ καλο! θα ηθελα να το δω αυτο!

Και εμενα βεβαια το κανει, αλλα τωρα που ειναι μεγαλος και το κανει πιο πολυ για να με κοροιδεψει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

age.png

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η Χριστινούλα κοιμάται μπρούμυτα με τουρλωμένο τον ποπό και τα ποδαράκια γονατισμένα και σταυρωμένα από κάτω!

Επίσης περπατάει συχνά με τα χεράκια πιασμένα πίσω από την πλάτη της σα μάγκας!

 

Η Εύα μας στον ύπνο και όταν θέλει να παρηγορηθεί βάζει στο στόμα ανάποδα τα δύο δάχτυλα του αριστερού χεριού και με το δεξί στριφογυρνάει το μαλλί...

Όταν φοράει παντελόνι με τσέπες κυκλοφορεί με το χέρι στην τσέπη και ύφος χιλιών καρδιναλίων...

 

Και μας ο Θανούλης μικρότερος κοιμόταν πάντα με τα χέρια ψηλά και απεχθανόταν σφόδρα να είναι κάτω από τα σκεπάσματα. Τα έβγαζε έξω με τη μία. Από το μαιευτήριο χάλαγε τον κόσμο αν του τύλιγαν και τα χέρια με το σεντονάκι αγκαλιάς...

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι γινεται γιατι ολα τα μωρα εχουν την ιδια συνηθεια; κι ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ μου,απο τον υπερηχο ακομα ειχε τα χερια του συνεχεια ψηλα και τωρα και στον υπνο και οταν τρωμε .Το πιο αστειο ειναι που εχει τις παλαμες ανοιχτες συνεχεια και οι παππουδες λενε οτι θα γινει χουβαρντας το χρυσο μου....μακαρη να χει λεφτα κι ας τα σκορπιζει το παληκαρι μου....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι γινεται γιατι ολα τα μωρα εχουν την ιδια συνηθεια; κι ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ μου,απο τον υπερηχο ακομα ειχε τα χερια του συνεχεια ψηλα και τωρα και στον υπνο και οταν τρωμε .Το πιο αστειο ειναι που εχει τις παλαμες ανοιχτες συνεχεια και οι παππουδες λενε οτι θα γινει χουβαρντας το χρυσο μου....μακαρη να χει λεφτα κι ας τα σκορπιζει το παληκαρι μου....

 

τελικα τα μωρα μας μιαζουν σε πολλα πραγματα λες να φταιει που εχουν το ιδιο ονομα!!!!!! τα ιδια ακριβως και ο δικος μου οι παλαμες ανοιχτες

ΑΝΟΙΧΤΟΧΕΡΙΔΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

εμενα ο αντρας μου οταν κοιματε δεν θελει να εχει καθολου φως στο δωματιο...ετσι οταν γεννηθηκε ο μικρος και τον ειχαμε στην αρχη στο δωματιο μας επρεπε να εχουμε ενα μικρο φωτακι για να τον βλεπουμε,

τοτε ο αντρας μου αναγκαστηκε να βαζει πανω στο προσωπο του μια μικρη πετσετα (αυτο το κανει παντα εαν χρειαστει να κοιμηθουμε καπου και δεν εχει πληρη συσκοτιση)

το φοβερο.........ο μικρος για να κοιμηθει του εχουμε παρει ενα πανακι της chicco το οποιο το βαζει ΠΑΝΤΑ πανω στο προσωπο του με τον ιδιο ακριβως τροπο και αφου κοιμηθει για τα καλα του το βγαζουμε!!!!!!!

as1cCp90g411210MDAwNTExMWR8MDAwMTg3MGR8T3VyIGxpdHRsZSBwcmluY2UgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...