Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΕΒΑΛΑ......ΜΑΛΛΟΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο ιατρός βρέθηκε, είδε τις κλίσεις του άντρα μου και πήρε ο ίδιος τηλέφωνο. Θα είναι όλη μέρα στο νοσοκομείο και είπε να περάσω να με δει. Το μόνο που του είπε είναι ότι δεν είναι απαραίτητο να έχω συνέχεια ναυτίες και αδιαθεσίες... Τέτοια σύμπτωση όμως, να σταματήσουν όλα μετά το λίγο ροζ; Θα δείξει, δε θέλω να αισιοδοξώ και να προσγειωθώ ανώμαλα... Λίγη αγωνία ακόμα

7P0bp3.png?QSgUFaB8

 

dOCGp3.png?JHmztYbB

Link to comment
Share on other sites

κακώς παιδεύεσαι. Σήκω και πάνε στο πρώτο μαιευτήριο που εφημερεύει. δεν γίνεται να περιμένεις με τόση αγωνια για 2 εβδομάδες. Όταν συνέβει σε μένα αυτό έκανα (ηταν Κυριακη). Πήγα στο νοσοκομείο, μου έκαναν υπέρηχο και είδαν ότι το έμβρυο ήταν μέσα στη μήτρα, και ησύχασα. Μην το καθυστερεις. Στο τέλος θα αποβάλεις από το αγχος σου. Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω πιστευω οτι δεν εχεις αποβαλλει.ειχα κ στις 4 εγκυμοσυνες καφε,ροζ,κοκκινα υγρα.αποκολλησεις τα ειπαν,ομως εχω 3 υγειεστατα παιδια κ παω για το τεταρτο...

το γιατρο ομως θα τον αλλαζα αμεσως.πιστευω οτι ο γιατρος πρεπει να ειναι διαθεσιμος να σου λυσει κ την πιο χαζη απορια σου.τι να τα κανεις τα πτυχια κ τις συστασεις,αν δεν μπορεις να τον βρεις οταν τον χρειαζεσαι,εστω κ για υποστηριξη...

μπορεις να πας σε οποιοδηποτε μαιευτηριο,να πεις οτι εισαι εγκυος κ εχεις λιγο αιμα (πες οτι ο γιατρος που σε παρακολουθει ειναι στην επαρχια,η πες την αληθεια κ ζητα να σου συστησουν γιατρο).εκει θα κανεις υπερηχο κ θα σου φυγει το αγχος....

σου ευχομαι τα καλυτερα...

οχι αγχος,στεναχωρεις το μωρακι.....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

KΙ εγώ Angelique πιστεύω ότι ο γιατρός σου δεν ανησυχεί γιατί ό,τι είναι να πάει καλά θα πάει έτσι κι αλλιώς. Αυτή την στιγμή το μόνο που μπορεί εκείνος να κάνει είναι ό,τι σου πρότεινε.

Εσύ όμως που καίγεσαι να ησυχάσεις πήγαινε το απόγευμα στα εξωτερικά του Μητέρα ή του Ιασώ και κάνε έναν απλό υπέρηχο για να ξέρεις ότι όλα πάνε ακόμα καλά.

Το χειρουργείο εννοείται ότι προηγείται γιατί μπορεί να βρεθεί ο καθένας στη θέση εκείνης της γυναίκας και να γεννάει και να τον ενοχλούν για τέτοια θέματα σημαντικά μεν για σένα και πρωτόγνωρα ρουτίνας δε για αυτόν .

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι δυνατόν να έχω απίστευτες ναυτίες μέχρι χθες και σήμερα μαχαίρι; Μέχρι και νερό ήπια πρωί-πρωί μήπως νιώσω κάπως, αλλά τίποτα. Με ανησυχεί γιατί δεν νιώθω απολύτως τίποτα στο σώμα μου, ούτε πόνους, ούτε αδιαθεσίες. Μετά το χθεσινό ροζ, ένιωθα μικρούς πόνους περιόδου, αλλά πολύ ήπιας μορφής σε σχέση με αυτούς που είχα όταν ήξερα ότι το μωράκι μου υπάρχει... Μπορεί να σταμάτησε τις αδιαθεσίες το χάπι; Απ' ότι ξέρω αυξάνει τις καούρες, ναυτίες κλπ... δεν τις σταματά. Δεν μου σύστησε να μείνω στο κρεβάτι καθόλου. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να τον βρω. Στο κινητό δεν απαντά και στο ιατρείο οι κοπέλες λένε ότι μπορεί να έχει χειρουργείο στο νοσοκομείο, οπότε να ξαναπροσπαθούμε... Μου είχε πει να ανησυχήσω αν δω αίμα και σταματήσουν οι ναυτίες και το πρήξιμο στο στήθος.

Δεν ξέρω τι να κάνω... Είναι πολύ νωρίς για να σταμάτησαν φυσιολογικά οι ναυτίες, 6η εβδομάδα...

 

 

καλη μου ολα αυτα που νιωθεις σημερα μπορει να εχουν προκιψει απο το στρες οτι κατι εχει παθει το μωρο σου . ηρεμησε χαλαρωσε και το πολυ πολυ πηγενε σε ενα αλλο γιατρο καποιας φιλη σου για να το σιγουρψεις οτι δεν εχει γινει κατι . μιας και δεν μπορεις να βρεις τον δικο σου . παντος πολλες φορες μπορει να εχεις εντονες ενοχλησεις απο μια εγκυμοσηνη και ξαφνικα να εισαι περδικι . στο λεω γιατι και στα δυο μου παιδακια τα περασα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ιατρός βρέθηκε, είδε τις κλίσεις του άντρα μου και πήρε ο ίδιος τηλέφωνο. Θα είναι όλη μέρα στο νοσοκομείο και είπε να περάσω να με δει. Το μόνο που του είπε είναι ότι δεν είναι απαραίτητο να έχω συνέχεια ναυτίες και αδιαθεσίες... Τέτοια σύμπτωση όμως, να σταματήσουν όλα μετά το λίγο ροζ; Θα δείξει, δε θέλω να αισιοδοξώ και να προσγειωθώ ανώμαλα... Λίγη αγωνία ακόμα

σε καταλαβαινω απολυτα.το ιδιο επαθα κι εγω την κυριακη.ειχα ροζ πολυ αραιο κι ετρεχε.αυτο συνεχιστηκε για αρκετες ωρες.εννοειται οτι τα χρειαστηκαμε.εγω βεβαια ειμαι απο εξωσωματικη και κανω και αντιπικτηκες ενεσεις.η γιατρος μου ηταν καθησυχαστικη οτι ειναι φυσιολογικο και μου ειπε να παω δευτερα ρωι να με δει.τελικα σταματησε,πηγα δευετρα απογευμα που ειχαμε κια ραντεβου.ακουσα και ειδα το μωρο μου και ησυχασα.(μωλις ειχα κλεισει την εβδομη).ασχετα αν εγω το επαθα απο τα αντιπικτηκα συμβαινει σε πολλες εγκυμοσυνες.να πας σιγουρα να κανετε τον υπερηχο για να ηρεμησεις.μα πανω απο ολλα θελει ηρεμια γιατι δεν βοηθας ουτε τον εαυτο σου ουτε το μωρο σου.α,επισης κι εγω δεν ειχα αλλο τα συμπτωματα μεχρι να παω.ισως να ειναι και λιγο η ψυχολογια μας και μια μικρη αυθυποβολη.να δεις που ολλα θα ειναι καλα.:P:p

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αποβαλει κοριτσακι!Μακαρι να ειχα δει κ εγωαπλα λιγο ροζ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη!Η αποβολη εχει πολυυυυ αιμα κ οχι ροζ!Πηγαινε να δεις το σπορακι σου κ μια συμβουλη ΑΛΛΑΞΕ ΓΙΑΤΡΟ!Στειλε νεα σου..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

KΙ εγώ Angelique πιστεύω ότι ο γιατρός σου δεν ανησυχεί γιατί ό,τι είναι να πάει καλά θα πάει έτσι κι αλλιώς. Αυτή την στιγμή το μόνο που μπορεί εκείνος να κάνει είναι ό,τι σου πρότεινε.

Εσύ όμως που καίγεσαι να ησυχάσεις πήγαινε το απόγευμα στα εξωτερικά του Μητέρα ή του Ιασώ και κάνε έναν απλό υπέρηχο για να ξέρεις ότι όλα πάνε ακόμα καλά.

Το χειρουργείο εννοείται ότι προηγείται γιατί μπορεί να βρεθεί ο καθένας στη θέση εκείνης της γυναίκας και να γεννάει και να τον ενοχλούν για τέτοια θέματα σημαντικά μεν για σένα και πρωτόγνωρα ρουτίνας δε για αυτόν .

Αυτα ακριβως θα εγραφα κι εγω! Σε τοσο μικρη εβδομαδα δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα. Αν ειναι να κρατηθει το μωρακι θα κρατηθει. Οτι ειπε ηταν σωστο, μα επειδη τα εχω περασει ενας υπερηχος(καλα κανενα βοηθο ή συνεργατη δεν εχει?) θα λυσει το θεμα. Φυγε απο την δουλεια και πηγαινε ή στο σπιτι για ξαπλα ή σε ενα κεντρο να κανεις εναν υπερηχο, και ψυχραιμια ολα θα πανε καλα! Για την ιστορια απλα αναφερω οτι η δικη μου γυναικολογος αν ειχε χειρουργειο εβαζε να το σηκωνει μια μαια και εδινε τηλεφωνικα οδηγιες...κι αν δε το σηκωνε αμεσως επαιρνε σε 5 λεπτα πισω...

Link to comment
Share on other sites

Angelique1981, καταρχήν ηρέμησε. Δεν απέβαλες έτσι εύκολα. Εγώ που ήταν να αποβάλω, τελικά απέβαλα μετά από 1 βδομάδα. Πάρε τα ουτροτζεστάν που σου σύστησε ο γιατρός σου, δεν παθαίνεις τίποτε, τόσες γυναίκες τα παίρνουν και πήγαινε να σε δει να κάνεις υπέρηχο.

 

Έχω απορήσει με κάποιες κοπέλες που πρότειναν έτσι εύκολα και αβασάνιστα να αλλάξει το γιατρό της, χωρίς να τον γνωρίζουν και ενώ η ίδια λέει ότι ο γιατρός είναι καλός και βγάζουν χίλια δυο συμπεράσματα. Κορίτσια, ξέρω ότι το κάνετε με αγάπη και ενδιαφέρον, για να βοηθήσετε την κοπέλα αλλά σκεφτείτε ότι σ' αυτή τη φάση που περνάει θέλει στήριξη και όχι κατηγόριες και αμφισβητήσεις για τον γιατρό της. Στο κάτω κάτω ο γιατρός, αν χειρουργεί, δεν μπορεί να αφήσει το χειρουργείο, για να μιλήσει στο τηλέφωνο. Κι αν άφηνε το χειρουργείο, τι θα έκανε? Θα της έσωζε το έμβρυο? Καταρχήν τον έψαχνε για 1,5 ώρα και τελικά τον βρήκε και της είπε να πάει να τη δει. Δηλαδή τι το κακό θα μπορούσε να γίνει εντός 1,5 ώρας και φτάσατε σε σημείο να της βάζετε διλήμματα?

Ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηρεμισε κοπελα μου εγω στον γιο μου ειχα 2 φορες ροζ σταγονες κ μια φορα κοκκινεσ!λιγο ροζ η κοκκινο δεν ειναι τιποτα.εχω αποβαλει στο παρελθον 2 φορες στην 6η εβδ κ πιστεψε με ειναι αλλιως.μιλαμε για αιμα πιο πολυ απο περιοδο κ πονους σαν συσπασεις γεννας.τζαμπα αγχωνεσαι!ρωτα το γιατρο σου αν μπορεις να παρεις μαγνησιο για 3 μερες.εγω επαιρνα μετα απο το λιγο αιμα που ειχα στο γιο μου καθε φορα για 3 μερεσ μαγνησιο χαπια .

Link to comment
Share on other sites

Angelique1981, καταρχήν ηρέμησε. Δεν απέβαλες έτσι εύκολα. Εγώ που ήταν να αποβάλω, τελικά απέβαλα μετά από 1 βδομάδα. Πάρε τα ουτροτζεστάν που σου σύστησε ο γιατρός σου, δεν παθαίνεις τίποτε, τόσες γυναίκες τα παίρνουν και πήγαινε να σε δει να κάνεις υπέρηχο.

 

Έχω απορήσει με κάποιες κοπέλες που πρότειναν έτσι εύκολα και αβασάνιστα να αλλάξει το γιατρό της, χωρίς να τον γνωρίζουν και ενώ η ίδια λέει ότι ο γιατρός είναι καλός και βγάζουν χίλια δυο συμπεράσματα. Κορίτσια, ξέρω ότι το κάνετε με αγάπη και ενδιαφέρον, για να βοηθήσετε την κοπέλα αλλά σκεφτείτε ότι σ' αυτή τη φάση που περνάει θέλει στήριξη και όχι κατηγόριες και αμφισβητήσεις για τον γιατρό της. Στο κάτω κάτω ο γιατρός, αν χειρουργεί, δεν μπορεί να αφήσει το χειρουργείο, για να μιλήσει στο τηλέφωνο. Κι αν άφηνε το χειρουργείο, τι θα έκανε? Θα της έσωζε το έμβρυο? Καταρχήν τον έψαχνε για 1,5 ώρα και τελικά τον βρήκε και της είπε να πάει να τη δει. Δηλαδή τι το κακό θα μπορούσε να γίνει εντός 1,5 ώρας και φτάσατε σε σημείο να της βάζετε διλήμματα?

Ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί.

 

Προσωπικά θα άλλαζα γιατρό κ αυτό της είπα. Επίσης από τα γραφόμενά της φαίνεται πως κ άλλες φορές τον έψαχνε...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα άλλαζα γιατρό κ αυτό της είπα. Επίσης από τα γραφόμενά της φαίνεται πως κ άλλες φορές τον έψαχνε...

 

αυτο καταλαβα κι εγω...........

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ-ΕΓΩ ΣΤΗΝ 6η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ 16η ΟΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΛΟΓΩ ΕΛΛΑΤΩΜΕΝΟΥ ΑΜΝΙΑΚΟΥ ΥΓΡΟΥ-Η ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΕΦΤΙΑΧΝΕ--ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ-ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ-ΕΠΙΣΗΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑΔΟΥΜΕ ΑΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕ--ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ-ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΟΛΙΣ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ-

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα δει αίμα (κόκκινο) ο γιατρός μου έλεγε δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς γιατί πολλές εγκυμονούσες το παθαίνουν!

 

Με αυτό δεν σου λέω να μην πας να σε δει,

αλλά δεν σημαίνει και οτι απέβαλλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

AGELIGUE!! ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΕΣΕΙ!!! ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΡΟΖ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΠΟΥ ΜΠΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα ροζ και αυτη την στιγμη το μωρακι μου παιζει στο παρκο.;) Νομιζω οτι η αποβολη συνοδευεται απο μπολικο αιμα και πονο, δεν εχω αποβαλλει ευτυχως αλλα ετσι ξερω.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες και όλους για το ενδιαφέρον, τις συμβουλές και τη συμπαράσταση. Ήταν πολύτιμη ειλικρινά. Τελικά όλα καλά με το μωράκι μας. Το είδαμε στον υπέρηχο και είδαμε και την καρδούλα του να πάλλεται ευτυχώς, στο zoom φαινόταν μέσα στο "μαυράκι μας", ένα άσπρο πραγματάκι να κινείται χωρίς να μπορεί να ακουστεί όμως ακόμα... Δεν είδε αποκόλληση ο ιατρός και μου μείωσε το χάπι σε 2 φορές την ημέρα (πρωί-βράδυ). Για το ροζ δεν μου έδωσε εξηγήσεις, αλλά δεν ήταν τίποτα κακό όπως είπε.

Ξέσπασα μπροστά του γιατί ήμουν πολύ πιεσμένη και μου πρότεινε να πηγαίνω όποτε θέλω στο νοσοκομείο για υπέρηχο, αν νιώθω οτιδήποτε και ας μην είναι εκεί, θα με βλέπουν οι συνεργάτες του. Δεν μπορούσα να το συνειδητοποιήσω, έκλαιγα και γελούσα μαζί. Χαλάλι ότι περάσαμε. Μακάρι να πάνε όλα καλά στο τέλος.

Και πάλι σας ευχαριστώ.

7P0bp3.png?QSgUFaB8

 

dOCGp3.png?JHmztYbB

Link to comment
Share on other sites

Και γω είδα 3 φορές ροζ. Η πρώτη στην 9 βδομάδα που μέχρι να κάνουμε υπέρηχο, νόμιζα ότι όλα χάθηκαν, μια στην 15 και μια στην 32. Την τελευταία μόλις πήρα το γιατρό μου είπε να ετοιμαστώ (ψυχολογικά) ακόμα και για πρόωρο τοκετό αλλά τελικά ήταν από τον τράχηλο. Για την ακρίβεια και τις 3 φορές μου είπε ήταν από τον τράχηλο, λόγω ευαισθησίας, οπότε όλα καλά!Γέννησα 39 και 6, οπότε καταλαβαίνεις!Καλή συνέχεια και όλα θα πάνε καλά!Μην στενοχωριέσαι!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

είδες που άδικα αγχώθηκες?.. εύχομαι όλα καλά από δω και πέρα.. και με το καλό.. και να θυμάσαι πως στην εγκυμοσύνη συμβαίνουν διάφορα περίεργα συμπτώματα μην αγχώνεσαι με το παραμικρό. ζήτα τη συμβουλή του γιατρού και μην βγάζεις μόνη σου συμπεράσματα έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου και πρέπει να είσαι χαρούμενη αισιόδοξη και ήρεμη για να είναι καλά και το μικρούλι σου...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες και όλους για το ενδιαφέρον, τις συμβουλές και τη συμπαράσταση. Ήταν πολύτιμη ειλικρινά. Τελικά όλα καλά με το μωράκι μας. Το είδαμε στον υπέρηχο και είδαμε και την καρδούλα του να πάλλεται ευτυχώς, στο zoom φαινόταν μέσα στο "μαυράκι μας", ένα άσπρο πραγματάκι να κινείται χωρίς να μπορεί να ακουστεί όμως ακόμα... Δεν είδε αποκόλληση ο ιατρός και μου μείωσε το χάπι σε 2 φορές την ημέρα (πρωί-βράδυ). Για το ροζ δεν μου έδωσε εξηγήσεις, αλλά δεν ήταν τίποτα κακό όπως είπε.

Ξέσπασα μπροστά του γιατί ήμουν πολύ πιεσμένη και μου πρότεινε να πηγαίνω όποτε θέλω στο νοσοκομείο για υπέρηχο, αν νιώθω οτιδήποτε και ας μην είναι εκεί, θα με βλέπουν οι συνεργάτες του. Δεν μπορούσα να το συνειδητοποιήσω, έκλαιγα και γελούσα μαζί. Χαλάλι ότι περάσαμε. Μακάρι να πάνε όλα καλά στο τέλος.

Και πάλι σας ευχαριστώ.

Ειδες που σου ελεγα? ειναι δυνατον καποιος να αφηνει τις εγκυες ξεκρεμαστες? αντε ολα καλα λοιπον και ηρεμια τωρα ε? :-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...