Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΑΤΕ


Κ61207

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαι νοικοκυρα , μανουλα και ταξιτζης :P (αφου κανω τις μετακινησεις των παιδιων απο σχολειο και αθλητικες δραστηριοτητες) αα εννοειτε οτι παιζω και την δασκαλα :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν δούλευα ήμουν λογίστρια. Τώρα όμως είμαι και εγώ νοικοκυρούλα "χαρωπή", και έχω τρελαθεί στις βόλτες και τα παιχνίδια. Μου λείπει όμως η δουλειά και σκευτομαι απο Σεπτεμβριο να ξαναρχίσω. Θα δείξει.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

ειστε πολυ τυχερες κοριτσια!!! :lol::lol::lol:

εγω κανω ολα τα παραπανω μεχρι τη 1 καθε βραδυ!!!! και δουλευω 5νθημερο(ευτυχως!!!!!) σε τεχνικο γραφειο.....

αλλα αν υπηρχε οικονομικη δυνατοτητα, θα ημουν σπιτι να μεγαλωνω τα παιδακια που ηδη εχω ,συν αλλα 5,6,7,8 που θα εκανα!!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ημουν τραπεζικος υπαλληλος. Τωρα δουλευω στην τραπεζα κανα δυο φορες το μηνα ετσι για να ξεσκαω, να διατηρω την επαφη μου με τη δουλεια και φυσικα για να δινω στον αντρα μου το χρονο του με το παιδι που το θεωρω πολυ σημαντικο.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Ημουν σε υπεύθυνη θέση στο τμήμα Marketing σε εταιρία μεγάλου ομίλου,ξ αλλά έφυγα γιατί μου συναίβει κάτι δυσάρεστο και δεν ήθελα να τους βλέπω να με λυπούνται. Τώρα είμαι νοικοκυρά, αλλά σκοπεύω να αρχίσω μαθήματα μανικιούρ,nail-design, τεχνητα νύχια κάθε Σάββατο στην Ξυνή, όταν ο μικρός μου αρχίσει να τρώει το φαγητό μας. :idea: Τα μαθήματα είναι διάρκειας 3 μηνών. :lol::lol:

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψα στο sales support σε εταιρείες εισαγωγής χαρτιού στην Ελλάδα (χαρτί για εφημερήδες,περιοδικά,ντοσιέ κλπ.)

Εδώ και 2,5 χρόνια όμως με έχει προσλάβει ο άντρας μου στο σπίτι ως νυκοκοιρά και μαμά. Ταυτόχρονα είμαι το παιδί για όλες τις δουλειές στο φαρμακείο του άντρα μου (πολύ χαρτούρα και γραφειοκρατεία στο back stage).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ είμαι φοιτήτρια Ψυχολογίας :wink:

Δεν δουλεύω μιας και ο σύζυγος είναι ναυτικός και η μικρούλα μας πρέπει να έχει κάποιον να την φροντίζει...

Φτάνει που στερείται τον μπαμπά της 6 μήνες το χρόνο να μην στερείται και την μαμά της! :wink:

Πάντως μόλις μεγαλώσει λίγο θέλω να ξεκινήσω να εργάζομαι!

Το θεωρώ πολύ σημαντικό εκτός και αν κάνω γρήγορα αλλό μπεμπέ οπότε δύσκολα!!!!

Πριν την μπουμπού ήμουν υπεύθυνη σε ένα εστιατόριο. :)

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

ειστε πολυ τυχερες κοριτσια!!! :lol::lol::lol:

εγω κανω ολα τα παραπανω μεχρι τη 1 καθε βραδυ!!!! και δουλευω 5νθημερο(ευτυχως!!!!!) σε τεχνικο γραφειο.....

αλλα αν υπηρχε οικονομικη δυνατοτητα, θα ημουν σπιτι να μεγαλωνω τα παιδακια που ηδη εχω ,συν αλλα 5,6,7,8 που θα εκανα!!!! :lol::lol::lol:

 

ΕΛΕΝΑ μήπως είσαι ο άλλος μου εαυτός? Ακριβώς το ίδιο κάνουμε, έχω σπαστό ωράριο πρωί και απόγευμα δηλαδή. Μακάρι να μπορούσα να κάνω και 3ο, μέχρι να μου κάτσει το JOCKER θα ελπίζω.... :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Το επαγγελμα μου ειναι γραμματεας,εχω τελειωσει ως προγραμματιστρια η/υ αλλα ποτε δεν εργαστηκα ετσι. Εχω δουλεψει ως γραμματειακη υποστηριξη βασικα κ σταματησα για να μεγαλωσω τα παιδια μου...σκεφτομαι να ξαναρχισω αλλα δυσκολα τα πραγματα :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Δουλευα με συμβαση εργου σε δημοσια υπηρεσια ιδιωτικου δικαιου ως "ερευνητρια φυσικων επιστημων" τρομαρα μου!Για 4 ολοκληρα χρονια.Με πεταξανε σαν την τριχα απο το ζυμαρι οταν ειπα οτι θελω αδεια για να παω να γεννησω :evil:

Εδω και 3.5 χρονια(οσο δηλαδη ειναι η μικρουλα μου) ειμαι μια χαρωπη νοικοκυρουλα!Ελπιζω στο μελλον η ελληνικη δικαιοσυνη να κανει το καθηκον της και να μου επιτρεψε α ξαναγυρισω στην δουλεια μου.

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΣ. ΔΕΝ ΨΑΧΤΗΚΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ, ΑΝ ΚΑΙ Μ' ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ (!!!!)..... ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΣΤΑ ΣΚΑΡΙΑ, ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην 32η εβδομάδα δουλεύω ακόμα!

Είμαι Πολιτικός Μηχανικός και ελπίζω να καταφέρω να δουλέψω μέχρι την τελευταία μέρα!!!!

Μετά μάλλον θα κάθομαι για αρκετό διάστημα αλλά τι πειράζει? Τίποτα δεν συγκρίνεται με την γέννηση ενός παιδιού!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

 

ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΆΘΟΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΝΑΥΛΟΜΕΣΙΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΣΚΑΦΩΝ ΑΝΑΨΥΧΗΣ ΣΑΝ OPERATOR MANAGER..... :D:D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω σε εισαγωγική εταιρεία που ασχολείται με το χονδρεμπόριο (αντρικό δώρο)

το κακό είναι ότι μου πέφτει μακριά, αλλά οι συνθήκες είναι πολύ καλές για να φύγω και κάνω υπομονή για τη 1 1/2 ώρα που θέλω κάθε μέρα να πάω και να έρθω........... μέχρι να κερδίσω και εγώ στο joker :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

ειστε πολυ τυχερες κοριτσια!!! :lol::lol::lol:

εγω κανω ολα τα παραπανω μεχρι τη 1 καθε βραδυ!!!! και δουλευω 5νθημερο(ευτυχως!!!!!) σε τεχνικο γραφειο.....

αλλα αν υπηρχε οικονομικη δυνατοτητα, θα ημουν σπιτι να μεγαλωνω τα παιδακια που ηδη εχω ,συν αλλα 5,6,7,8 που θα εκανα!!!! :lol::lol::lol:

 

αχ βρε ελενα.... μαζί σου!!

εγω ειμαι Art Director σε περιοδικο... ευτυχως 5νθημερο και ακομη 7ωρο... λογο μητροτητας!!

το βραδυ δεν αντεχω μεχρι τοσο αργα... αλλα τρεχω σαν τον Βεγγο!!

Η αληθεια ειναι πως κι εγω αν μπορουσα θα ημουν σπιτι να μεγαλωνω μονη μου (χωρις γιαγιαδες εννοω) τον πριγκιπακο μου :(:(:(

και θα μπορουσα να ανοιξω και βρεφονηπιακο σταθμο... μονο με τα δικα μου παιδακια... αυτα που θα εκανα!

 

Μεχρι τοτε.... περιμενω να πιασω το λοττο που δεν παιζω!!!

 

 

αληθεια εσυ με τα διδυμακια σου... τι βιταμινες παιρνεις;;;; :lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δουλέυω σας γραμματέας σε εταιρεία που ασχολέιται με ναυτιλιακές αντιπροσωπειες.. Έχω σπουδάσει φιλόλογος βέβαια, αλλά το ΑΣΕΠ μου την έχει δώσει πλέον και δεν το βλέπω να ξαναδίνω.. Παλιότερα (πριν παντρευτώ) έκανα και κανά ιδιαίτερο τα απογέυματα, αλλά πλεον πόύ να βρεθεί χρόνος..

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

ειμαι λογιστρια αλλα αυτο τον καιρο δεν δουλευω λογω παιδιων...

σκεφτομαι απο σεπτεμβρη να ξεκινησω την δουλεια μια και την μεγαλη μου θα την στειλω βρεφονηπιακο σταθμο...

αλλα μεχρι τοτε υγεια και ολα θα γινουν :D:D

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...