Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσπάθεια σύλληψης και πολυκυστικές


energyflow

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλες και όλους

 

θα ήθελα να έρθω σε επικοινωνία με γυναίκες που προσπαθούν να συλλάβουν έχοντας πολυκυστικές ή με εκείνες που είχαν πετυχημένες προσπάθειες με το ίδιο σύνδρομο.

 

Σήμερα επισκεφθηκα τη γυναικολόγο μου και ο υπέρηχος έδειξε οτι όλα είναι φυσιολογικά όπως και η κλασσική εικόνα πολυκυστικών.

 

Θέλω να κάνω προσπάθεια να συλλάβω φυσιολογικά, αλλά δεν είμαι σίγουρη πότε έχω ωορρηξία. Εσείς με παρόμοια κατάσταση τι κάνατε, τι προτείνετε)?

 

Σκέφτομαι τα τέστ ωορρηξίας για αρχή.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια χαρά σε όλες και όλους

 

θα ήθελα να έρθω σε επικοινωνία με γυναίκες που προσπαθούν να συλλάβουν έχοντας πολυκυστικές ή με εκείνες που είχαν πετυχημένες προσπάθειες με το ίδιο σύνδρομο.

 

Σήμερα επισκεφθηκα τη γυναικολόγο μου και ο υπέρηχος έδειξε οτι όλα είναι φυσιολογικά όπως και η κλασσική εικόνα πολυκυστικών.

 

Θέλω να κάνω προσπάθεια να συλλάβω φυσιολογικά, αλλά δεν είμαι σίγουρη πότε έχω ωορρηξία. Εσείς με παρόμοια κατάσταση τι κάνατε, τι προτείνετε)?

 

Σκέφτομαι τα τέστ ωορρηξίας για αρχή.....

 

Είχα συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών κ μάλιστα διεγνωσμένο από 3 γιατρους. Όλοι έλεγαν ότι όταν αποφασίσω να κάνω παιδιά θα ακολουθησω φαρμακευτική αγωγη. Όταν παντρευτήκαμε, για 7 μήνες δεν είχα περίοδο! Μετά άρχισε η περίοδος να έρχεται ανα δίμηνο κ μετά ήρθε από το πουθενά η εγκυμοσύνη. Έπεσα από τα σύννεφα διότι δεν το περιμέναμε καθόλου κ μάλιστα τόσο εύκολα.

Οπότε τι προτείνω: ηρεμία κ χαλαρά. Απόλαυσε τον άνδρα σου χωρίς αγχος. Θα έρθει η εγκυμοσύνη.

Α! μετά την εγκυμοσύνη οι πολυκυστικές εξαφανίστηκαν.

 

Καλή επιτυχία κ φιλάκια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα energyflow

 

Και εγώ είχα για πολλά χρόνια σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και όλοι μου έλεγαν ότι θα ήταν πολύ δύσκολο να συλλάβω. Ένα εξάμηνο πριν παντρευτώ ο ενδοκρινολόγος που με παρακολουθούσε, μου έδωσε αντί για αντισυλληπτικά (τα οποία έπαιρνα για χρόνια για να έχω περίοδο και μου έβαλαν πόσα κιλά) ένα φάρμακο που παίρνουν οι διαβητικοί (νομίζω το λένε glucofaz) το οποίο μου έκανε τον κύκλο μου σταθερό. Ο γιατρός βέβαια με είχε προειδοποιήσει ότι το συγκεκριμένο φάρμακο βοηθάει στην σύλληψη εάν ήθελα να μείνω έγκυος. Ένα μήνα πριν παντρευτώ έμεινα έγκυος χωρίς να το προσπαθήσω! Και μετά τη γέννα οι πολυκυστικές εξαφανίστηκαν, ενώ όλοι μου έλεγαν το αντίθετο. Για την ώρα έχω σταθερό κύκλο.

 

Καλή σου επιτυχία!

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα το σύνδρομο και επαιρνα και παίρνω χρόνια αντισυλληπτικά για να έρχετε σταθερά ο κύκλος, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα να μείνω έγκυος. Εκοψα τα χάπια και σε 2 μήνες έμεινα έγκυος. Οπότε όλα είναι σχετικά. Κι εμένα πριν μου έλεγαν θα δυσκολευτώ να μείνω έγκυος..τι να πώ..καμία σχέση.

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα τοσο εντονο προβλημα.Ειχα πολυκυστικες μεν αλλα κυκλο καθε μηνα πανω κατω στις 35 μερες.Οταν αποφασισαμε με τον αντρα μου να βαλουμε μπρος για παιδακι,για 2-3 μηνες περιπου με παρακολοπυθουσε ο γιατρος μου εντατικα για να δουμε ποτε θα ειχαμε καλα ωοθυλακια.Οταν μου ειπε οτι ηταν ετοιμα να σκασουν και οτι εκανα για τις 3 επομενες μερες,πεσαμε με τα μουτρα.Με αυτον τον τροπο εμεινα κατευθειαν εγκυος.Μετα την γεννα εφυγαν τελειως οι πολυκυστικες και εμεινα κατευθειαν εγκυος στο δευτερο παιδακι μου.Τωρα 1 χρονο μετα ακι απο τη δευτερη γεννα μου,ειμαι πεντακαθαρη απο κυστες κλπ.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μπω κι'εγω στο κλαμπ!Εχω πολυκυστικες ωοθηκες και μαλιστα ενας γυναικολογος(μεγαλος επιστημονας:mad:)μου είχε πει οτι οι ωοθηκες μου ειναι σαν ελβετικο τυρι:confused::confused::confused:γεματες τρύπες και πως όταν αποφασίσω να κάνω παιδί θα δυσκολευτώ!!!Εννοείται δεν ξαναπάτησα και Μάιο αποφασίσαμε να κάνω παιδί,Ιούλιο δεν είχα περίοδο έχασα ένα κύκλο άλλα τον Αύγουστο έμεινα έγκυος παρά τις προβλέψεις του μεγαλογιατρού!!!Οπότε χαλάρωσε δεν είναι πάντα όλες οι περιπτώσεις που αντιμετωπίζουν δυσκολίες.Εύχομαι όλα να σου έρθουν βολικά και να αποκτήσεις ότι επιθυμεις:P

z3Ehp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εγω εχω πολυκυστικες και επαιρνα χρονια αντισυλληπτικα. Λιγο πριν παντρευτω πηγα σε μεγαλογυναικολογο και του πα πως θελω να αρχισω προσπαθεια για μωρο. Μου προτεινε να σταματησω τα αντισυλληπτικα φυσικα και να περιμενω να μου ερθει περιοδος. Οπως καταλαβαινεις ο κυκλος μου ηταν αστα να πανε. Μου ειπε να περιμενω 40 μερες και αν δεν ερχεται να κανω τεστ εγκυμοσυνης για παν ενδεχομενο και αν ειναι αρνητικο να παιρνω primolut για να μου ρθει. Αυτο και εκανα. Βεβαια το να κανω τεστ ειχε γινει πια ρουτινα οποτε ενα πρωινο του Ιανουαριου στις 40 μερες παλι λεω να κανω το τεστ να βγει αρνητικο να παρω τα χαπια να μου ρθει περιοδος. Και ω!!!! βλεπω θετικο. Δεν το πιστευα!! Καθε μερα ευχαριστω το Θεο για το θειο αυτο δωρο. Η μαμα μου βεβαια χαρηκε πιο πολυ γιατι το ειχε σιγουρο πως θα δυσκολευομουν. Οσα τεστ ωορηξιας και αν εκανα παντα βγαζαν το αυγουλακι μου κλουβιο και απογοητευομουν οποτε το αφησα στην τυχη. Στους 7 μηνες ημουν εγκυος.

Μην απογοητευεσε λοιπον και μην φοβασε τιποτα. Ξερω πολλες γυναικες με πολυκυστικες που τα καταφεραν μια χαρα.Μονο μην αγχωνεσαι.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλες και όλους

 

θα ήθελα να έρθω σε επικοινωνία με γυναίκες που προσπαθούν να συλλάβουν έχοντας πολυκυστικές ή με εκείνες που είχαν πετυχημένες προσπάθειες με το ίδιο σύνδρομο.

 

Σήμερα επισκεφθηκα τη γυναικολόγο μου και ο υπέρηχος έδειξε οτι όλα είναι φυσιολογικά όπως και η κλασσική εικόνα πολυκυστικών.

 

Θέλω να κάνω προσπάθεια να συλλάβω φυσιολογικά, αλλά δεν είμαι σίγουρη πότε έχω ωορρηξία. Εσείς με παρόμοια κατάσταση τι κάνατε, τι προτείνετε)?

 

Σκέφτομαι τα τέστ ωορρηξίας για αρχή.....

Καλησπέρα κι από μένα...Έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και δύο εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου. Την πρώτη φορά, έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια την 29η ημέρα του κύκλου....Την δεύτερη φορά επειδή είχαν περάσει σχεδόν 6,5 χρόνια από τότε που γέννησα το γιο μου και δεν αποφασίζαμε για δεύτερο τόσο καιρό, είπαμε με τον γιατρό μου επειδή δεν ήθελα να περιμένω πότε θα μείνω έγκυος να πάρω clomiphene για να ελέγχουμε λίγο την ωορρηξία..Ταυτόχρονα έπαιρνα και clucophage γιατί βοηθούν στην υπερινσουλιναιμία που κάνουν οι πολυκυστικές ενώ ταυτόχρονα ενισχύουν την γονιμότητα. Εμεινα έγκυος τον πρώτο μήνα, την 27η ημέρα του κύκλου, όμως δυστυχώς αναγκάστικα να διακόψω την εγκυμοσύνη μου λόγω προβλήματος του μωρού. Τώρα που έχουν περάσει 28 ημέρες από τη διακοπή ανυπομονώ στο τρίμηνο να προσπαθήσω πάλι.. Αυτό που θέλω να σου πω ότι δεν δυσκολεύτηκα καθόλου..ίσα ίσα το αντίθετο. Εσύ αυτό που έχεις να κάνεις για αρχή να ξεχάσεις την 14η ημέρα του κύκλου σαν ημέρα ωορρηξίας και να έρχεσαι σε επαφή κάθε δυό μέρες περίπου και για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, εκτός αν θέλεις να παρακολουθήσεις την ωορρηξία σου είτε υπερηχογραφικά (η πιο αξιόπιστη μέθοδος), είτε με τα τεστ του εμπορίου...Εύχομαι γρήγορα ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου.

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα!!!!! εδώ και 9 χρόνια έπαιρνα αντισυλληπτικά χάπια λόγω σύνδρομου πολυκιστικών ωοθηκών.... εδώ και 1 χρόνο δεν παίρνω και από τον Ιούνιο και μετά έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες, ΑΛΛΑ μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει...! ο γιατρός μου μου λέει ότι από τη στιγμή που έχω ωορηξία (παίρνω dostinex) για να τη ρυθμίζω, να μην αγχώνομαι!

 

Μπορείτε να μου πείτε περιπτώσεις που είχατε πολυκιστικές αλλά γίνατε μανούλες, να πάρω λίγο θάρρος????:-):smile: , και αν ναι, μετά από πόσο καιρό σας συνέβη???

 

(είμαι νέα στο forum, νομίζω πως πλέον θέλω κάπου να βγάζω τις σκέψεις μου και τις ανησυχίες μου..)

Link to comment
Share on other sites

Η κουμπαρα μου έχει και είναι εγκυος στο 2ο :D:D

 

Ισως΄παίρνει λίγο πιο πολυ χρόνο (οχι πολυ περισσοτερο απο οτι πηρε σε μενα χωρις μην τρομαζεις) αλλα οπως λεει και μια φιλη μου με το ιδιο θεμα και 3 παιδια "Μολις ανοιξει η κανουλα και παρει μπρος αστο να παει" :D

 

Ευχομαι συντομα σπορακι στην κοιλιτσα σου.

 

ΥΓ. Το φυσιολογικο διαστημα συλληψης πρωτου παιδιου ειναι εως 18 μηνες μου ειχε πει ο γιατρος μου (αφου με μουτζωσε που ηθελα στον χρονο να αρχισω να ψαχνομαι :mrgreen:)

 

Θα σου προτεινα να παρεις τεστ ωορηξιας ωστε να σημαδευεις στα σιγουρα (οχι απο φαρμακειο θα τα πληρωσεις .....χρυσο)

 

Εγω ειχα ενα θεμα να την εντοπισω χαχα

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω εχω πολυκυστικες.Επαιρνα αντισυλληπτικα για 9 χρονια οπως εσυ, τα σταματησε και σε 7 μηνες εμεινα εγκυος. Αλλα εμενα ο γιατρος δεν μου ειχε δωσει τα χαπια που λες. Μην ανησυχεις...Η γυναικα του γιατρου μου επισης εχει και εχουν 2 αγορακια. Δεν ειναι κατι για το οποιο πρεπει να ανησυχεις.:-P

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το τεστ ωορηξιας που γραφει η elenik πιο πανω ειχα αγορασει και γω.Δυο φορες εκανα και τις δυο μου βγηκε κλουβιο και ειχα απογοητευτει οποτε μετα το αφησα στην τυχη γιατι με αυτα τα τεστ πιο πολυ αγχωνεσαι.;)

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με πολυκυστικες, το πρωτο μου ηρθε μετα απο 3-4 μηνες και το 2ο σε εναν....με το καλο γρηγορα ευχομαι, ο χειροτερος παραγοντας ειναι το αγχος!Διωξτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις σταθερό κυκλο 28-30-35 ημερών είναι τόσο δύσκολο, αν όμως λόγω των πολυκυστικών ο κύκλος σου είναι αλλοπορόσαλλος τότε είναι λίγο δύσκολο, ξέρω γυναίκα που είχε πολυκυστικές με σταθερό κύκλο και έχει 3 παιδιά, και μαλιστα τα απέκτησε χωρίς καμία δυσκολία.

Γενικά δεν θέλει άγχος, και εγώ έχω πολυκυστικές και έχω θέματα πολλά αλλά δεν θα το βάλω κάτω.

εύχομαι να γίνεις σύντομα μανούλα!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πολυκιστικές από τέλη 15 χρονών όπου με βοήθεια χαπιών μου ήρθε για πρώτη φορά περίοδος. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έμεινα έγκυος κατευθείαν κυριολεκτικά από την ημέρα που άρχισα με τον άντρα μου ελεύθερα επαφές δεν μου ξαναήρθε περίοδος. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου τώρα από την στιγμή που κάναμε ελεύθερα είχα μια περίοδο και μετά έγκυος. Και ο κύκλος μου είναι ότι να είναι από 40 έως 47 ημέρες. Έχει τύχει και 52 ημέρες έχει τύχει και 40 βέβαια. Ηρεμία μόνο και να κάνεις σεξ όταν έχεις κέφια ... εμένα έτσι μου είχε πει ο γιατρός μου και έτυχε να πιάσει. Τις καλύτερες ευχές μου και περιμένουμε ευχάριστα νέα σου πολύ πολύ σύντομα :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω πολυκυστικές και είμαι καλά! Έμεινα έγκυος τη 2η εβδομάδα και χωρίς να κοιτάζω ωορηξίες κλπ. Άσε που μετά την εγκυμοσύνη - γέννα έφτιαξε ο κύκλος μου...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

σχεδον ολες μου οι φιλες εχουν πολυκυστικες (δεν κανω πλακα..) και ολες εχουν απο 2 παιδια και ολες ειχαν πανευκολη συλληψη!

ολα καλα θα πανε, σιγα το προβλημα..........:D

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάφερα να μπω και είδα τόσα πολλά μηνύματα και όλα τόσο θετικά!!!! σας ευχαριστώ πολύ, μου δώσατε μεγάλο κουράγιο και ίσως από σήμερα να έχω λιγότερο άγχος, να μη σκέφτομαι ότι έχω πρόβλημα κτλ....

κανονικά σήμερα θα έπρεπε να μου έχει έρθει η περίοδος, αλλά ευτυχώς μέχρι στιγμής ΔΕΝ ήρθε:P:p:p:p:p!!!!!! στις 11/11 αν μέχρι τότε δεν μου έχει έρθει, δε θα αντέξω να περιμένω περισσότερο θα κάνω ένα τεστάκι και ας ελπίσουμε ότι σύντομα και εγώ θα ενθαρρύνω άλλες γυναίκες με πολυκιστικές και θα τους λέω την εμπειρία μου....

 

Σας ευχαριστώ πολύ, θα σας στείλω νέα μου σε λίγες ημέρες, ευχόμενη να είναι τα καλύτερα νέα που θα γράψω ποτέ στη ζωή μου μέχρι σήμερα.!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥς!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΡΕΙς ΜΗΝΕΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΑΚΟΜΗ!

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙς ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙς ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ,ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ??:wink:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥς!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΡΕΙς ΜΗΝΕΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΑΚΟΜΗ!

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙς ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙς ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ,ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ??:wink:

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ?? ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εισαι τυχερη.εισαι η πρωτη που συνομιλω γιατι μολις εγινα μελος sto forum.εχω και γω πολ/κες ωοθηκες.νομίζω πως το βασικό προβλημα τουλαχιστον με εμενα ηταν που δν ειχα σταθερο κυκλο για να μετραω τις μερες μου.επερνα χαπια για να ελεγχω τις μερες κ να κανω ωορηξια αλλα τοτε ειχα λεπτο ενδομητριο κ οταν ειχα καλο ενδομητριο δν ειχα καλα ωαρια.ξεκιναω εξωσ.γονιμ.

καλη επιτυχια απο καρδιας σε οσους θελουν να γινουν γονεις.......:P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εισαι τυχερη.εισαι η πρωτη που συνομιλω γιατι μολις εγινα μελος sto forum.εχω και γω πολ/κες ωοθηκες.νομίζω πως το βασικό προβλημα τουλαχιστον με εμενα ηταν που δν ειχα σταθερο κυκλο για να μετραω τις μερες μου.επερνα χαπια για να ελεγχω τις μερες κ να κανω ωορηξια αλλα τοτε ειχα λεπτο ενδομητριο κ οταν ειχα καλο ενδομητριο δν ειχα καλα ωαρια.ξεκιναω εξωσ.γονιμ.

καλη επιτυχια απο καρδιας σε οσους θελουν να γινουν γονεις.......:P

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΑΡΗΚΑ ΑΜΑΡΡΥΛΙΔΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΕΙς ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι παντρεμενη 2,5 χρ.με τον αντρουλη μου εχουμε καποια προβληματα (επαγγελματικα)που δν μας αφηναν να χαλαρωσουμε κ να μην εχουμε αγχος,βασικός παραγοντας το αγχος.ο αντρας ειχε κυρσοκιλη (μειωνει την κοινητικοτητα του σπερματος).κανοντας εγχυρηση ολα πηγαν καλα κ 1.5 χρ μετα τα αποτελεσματα του ειναι τελεια. 1 χρ. τωρα κανουμε ελευθερα αλλα οχι εντατικα οπως λενε ολοι καθε 2 μερες σε καθε κυκλο(το θεωρω κουραστηκω να περιμενεις να γυρισει απτη δουλεια.... καθε μερα).ετσι χωρις αποτελεσμα ο γυναικολογος με παροτρυνε σε εξωσωματικο στο γενεσις.ελπιζω να πανε ολα καλα κ για τα χριστουγεννα να εχω μεσα μου μωρακι....

Link to comment
Share on other sites

για τις γονιμες μερεσ που ρωτασ sisi 1.μπορεις να παρεις απτο φαρμακειο τεστ ωορηξιας

2.να προσπαθεις καθε 2-3 μερες

3 μηνες ειναι πολυ μικρο χρονικο διαστημα για να απογοητευθεις

αλλα αν περασουν 6-7 μηνες μπορεις να επισκεπτεσαι το γιατρο σου καθε μηνα κ να σου βρησκει τις μερες σου κ να προσπαθεις τοτε.

μην στεναχωριεσαι ακομα ειναι πολυ νωρις.κατα το πασχα κανε μια βολτα απτο γιατρο σου.δν θελει στεναχωρια.

εγω παω για εξωσ.κ ειμαι πολυ χαρουμενη......

Link to comment
Share on other sites

για τις γονιμες μερεσ που ρωτασ sisi 1.μπορεις να παρεις απτο φαρμακειο τεστ ωορηξιας

2.να προσπαθεις καθε 2-3 μερες

3 μηνες ειναι πολυ μικρο χρονικο διαστημα για να απογοητευθεις

αλλα αν περασουν 6-7 μηνες μπορεις να επισκεπτεσαι το γιατρο σου καθε μηνα κ να σου βρησκει τις μερες σου κ να προσπαθεις τοτε.

μην στεναχωριεσαι ακομα ειναι πολυ νωρις.κατα το πασχα κανε μια βολτα απτο γιατρο σου.δν θελει στεναχωρια.

εγω παω για εξωσ.κ ειμαι πολυ χαρουμενη......

 

Να εχεις πιστη Αμαρρυλιδα. Όσο μπορεις. Κι εγω μην νομιζεις οτι το εχω δεσει οτι θα μεινω αμέσως! Δεν παραπονιέμαι, γιατι υπάρχουν κοπέλες με πολύ δυσκολες καταστασεις. Απο τα δυσκολα βγαινουμε πάντα πιο δυνατη. Στο τελος να εισαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρεις αρκει να εχεις πιστη και υπομονη! ευχομαι να πανε ολα καλα με τις προσπάθειες σου και να γινεις συντομα μανουλα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...