Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μέγεθος στήθους & σουτιέν θηλασμού


Recommended Posts

Nαι παιδιά φοράτε και πριν και μετά.Παίζει μεγάλο ρόλο στο να μη σου πέσει το στήθος αλλά επίσης και μετά θα σας το πεί και η μαία σας πρέπει να τον φοράτε το στηθόδεσμο και μάλιστα σφιχτό γιατόι έχει να κάνει σε κάτι με το γάλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως και μένα η μαία μου είχε πει ότι είναι πολύ σημαντικό το σουτιέν, ακόμα και στον ύπνο. Και να είναι χωρίς μπανέλες και σφιχτό. Να φανταστείτε εγώ είχα πάρει 3 από αυτά που ξεκουμπώνει η τιράντα για να θηλάσεις, το φόρεσα στο μαιευτήριο τις πρώτες μέρες και δεν μπορούσε να κρατήσει το στήθος, γιατί ήταν βαρύ. Και η μαία μου είπε ότι αν πέφτει το στήθος προς τα κάτω, μαζεύει εκεί γάλα και μπορεί να πετρώσει. Μου σύστησε να πάρω από ένα μαγαζί που είναι στο ισόγειο του Ιασώ ένα σουτιέν. Πήγα αν και φοβήθηκα για ύποπτο παιχνίδι μαίας και μαγαζιού. Τελικά το σουτιέν ήταν φοβερό. Καμιά σχέση με τα άλλα που είχα πάρει και φυσικά πήγαν χαμένα. Κούμπωνε στουρωτά μπροστά και ήταν πολύ μαλακό. Βέβαια ήταν ακριβό, αλλά για καλή μου τύχη είδα το κουτάκι του και ήταν από μια βιοτεχνία στους που ήξερα. Παιδιά πήγα στη βιοτεχνία και πήρα άλλα δύο σε ''πολύ'' καλή τιμή. Μεγάλο κερδος έβγαζε το μαγαζί....

 

Πάντως να φοράτε σουτιέν....

ayTFp3.pngivwvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείτε να γράψετε που είναι η βιοτεχνία, περιγραφή και τιμή κτλ?

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στους Αγίους Αναργύρους κοντά στην ΔΕΗ. η οδός είναι Σοφοκλή Βενιζέλου κάτι... Θα ρωτήσω μια φίλη που μένει εκεί δίπλα γιατί δεν το θυμάμαι καλά... Θα σας πω... Μια τρύπα είναι μη φανταστείτε πολυτέλειες... Πάντως το πήρα 9 ευρώ το ένα νομίζω...

ayTFp3.pngivwvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πήρα 9 ευρώ το ένα νομίζω...

 

:shock::shock: Μηπως κανουν παραγγελιες μεσω internet!!!

 

Τι θα κανουμε εμεις οι εκτος Αθηνων!

Μας πιανουν τον κ... μου φαινεται!Εγω τα πηρα 25 Ευρω τα σουτιεν μου και ηταν απο τα πιο φθηνα γιατι ειναι αυτα για τον υπνο και τα φοραω ολη μερα!Τα αλλα ειχαν 30-40 Ευρω το ενα.

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα σουτιεν εγκυμοσύνης είδα ότι έχει η τριουμφ, τα μαδερκερ και στα μαρκσ και σπενσερ. Ακόμα όμως ψάχνω γιατι θα ήθελα κάτι πιο "θέξι". Βαρέθηκα να νίωθω σαν ζωντανή θερμοκοιτίδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εάν βρείτε το τηλέφωνο της βιοτεχνιας θα αξίζει να επικοινωνήσετε μαζί του και να πείτε να σας τα στείλει αντικαταβολή,..

εάν το κάνει αυτό και είναι ανοιχτός μπορώ και εγώ να επικοινωνήσω να του πω ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον γενικά και αν θέλει να συνεργαστεί με κάποιο τρόπο για να είναι πιό εύκολη η διάθεση αυτών των σουτιέν, μέσω του parent.gr.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Eγω αναφερόμουνα στο μαγαζί του Ιασώ, αλλά καθώς είναι κοντά μου οι άγιοι Ανάργυροι αν μου δώσετε ακριβής διεύθυνση μπορώ να περάσω από κει σχολώντας από τη δουλειά και να πάρω στοιχεία και τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα σουτιεν εγκυμοσύνης είδα ότι έχει η τριουμφ, τα μαδερκερ και στα μαρκσ και σπενσερ. Ακόμα όμως ψάχνω γιατι θα ήθελα κάτι πιο "θέξι". Βαρέθηκα να νίωθω σαν ζωντανή θερμοκοιτίδα

 

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου ilonka μου μονο πυ δεν υπαρχει κατι πιο θυληκο σε εγκυμοσυνης,ειναι ολα σαν της γιαγιας μου!!!!!!!!!!!σωπα περναει ο καιρος,θα επανερθουμε στα φυσιολογικα μας (ελπιζω) και τοτε τρεμετε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω την πωλητρια...σουτιεν θηλασμου σε κοκκινο χρώμα με στρασακια έχετε :shock::shock: Κανονικά πάντως και μετα από 9 μήνες έτσι πρέπει να μοιαζουν τα σουτιέν θηλασμου

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και στο λητώ είχε πολύ καλά σουτιέν εγκυμοσύνης και θηλασμού. Πάντως θηλασμού σας συμβουλεύω να πάρετε μόλις γεννήσετε γιατί το στήθος γίνεται τούμπανο και τουλάχιστον εγώ την πάτησα γιατί ότι είχα πάρει πριν δεν μου έμπαινε καν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια και στο λητώ είχε πολύ καλά σουτιέν εγκυμοσύνης και θηλασμού. Πάντως θηλασμού σας συμβουλεύω να πάρετε μόλις γεννήσετε γιατί το στήθος γίνεται τούμπανο και τουλάχιστον εγώ την πάτησα γιατί ότι είχα πάρει πριν δεν μου έμπαινε καν.

 

 

 

 

καταρχην εκπληκτικη φωτογραφια bizeli μοιαζει παραδεισος....δευτερον πολυ σωστη συμβουλη αν κρινω απτο οτι πηρα σουτιεν εγκυμοσυνης στον εκτο μηνα και πλεον δεν μου μπαινει.δεν πηρα θηλασμου και μετα απτην συμβουλη σου θα παρω τελευταιες μερες μην σου πω και απτο ιασω.

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μίλησε η φίλη μου με την ιδιοκτήτρια της βιοτεχνίας και πλέον δεν τα πουλάει λιανική αυτά τα σουτιέν. Μόνο χονδρική και στο ιασώ. ήταν ανένδοτη γιατί έχουν υπογράψει σύμβαση με το ιασώ. απογοητεύτηκα κι εγω λίγο γιατί ήθελα να πάρω και κανέναν κορσέ για μετά τον τοκετό...

ayTFp3.pngivwvp2.png
Link to comment
Share on other sites

καταρχην εκπληκτικη φωτογραφια bizeli μοιαζει παραδεισος....δευτερον πολυ σωστη συμβουλη αν κρινω απτο οτι πηρα σουτιεν εγκυμοσυνης στον εκτο μηνα και πλεον δεν μου μπαινει.δεν πηρα θηλασμου και μετα απτην συμβουλη σου θα παρω τελευταιες μερες μην σου πω και απτο ιασω.

 

Aυτό ήθελα να σου πω, περίπου τη δεύτερη με τρίτη μέρα κατεβαίνει το γάλα και πρήζεται το στήθος οπότε άστο εκείνες τις μέρες να πάρεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά, όλα τα σουτιέν είτε εγκυμοσύνης είτε θηλασμού, ανεξάρτητα από τιμή και μέγεθος....όλα είναι γιαγιακίστικα!!!

 

αλλά, το βαρύ στήθος είναι πρόβλημα και μετά!!!

 

θήλασα 2.5 μήνες αποκλειστικά και λίγο καιρό με συμπλήρωμα αφού εξ αρχής δεν είχα πολύ γάλα ώστε να αφήνω γεύματα στη μπέμπα όταν επέστρεψα στη δουλειά, με αποτέλεσμα σιγά σιγά....χάνεται. τώρα που δεν είναι καν αρκετό για ούτε έναν θηλασμό...πήγα να αγοράσω καμιά χαριτωμενιά, ένα χρωματιστό ένα κατιτίς!!! αλλά, λόγω μεγέθους και βάρους....έπαθα!! ή πολύ κιτς για τα γούστα μου ήταν γεμάτα δανδέλες ή μονόχρωμα που κάλυπταν όλο το στήθος....πού ένα μπαλκονάτο?? ένα κομματάκι κοφτό????

 

δεν ξέρω πως νιώθετε με τα μεγέθη σας, αλλά εγώ θέλω το δικό μου πίσω!!! μεγάλωσε και για την ώρα μου έμεινε!! :?:(:?:(

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά, όλα τα σουτιέν είτε εγκυμοσύνης είτε θηλασμού, ανεξάρτητα από τιμή και μέγεθος....όλα είναι γιαγιακίστικα!!!

 

αλλά, το βαρύ στήθος είναι πρόβλημα και μετά!!!

 

πήγα να αγοράσω καμιά χαριτωμενιά, ένα χρωματιστό ένα κατιτίς!!! αλλά, λόγω μεγέθους και βάρους....έπαθα!! ή πολύ κιτς για τα γούστα μου ήταν γεμάτα δανδέλες ή μονόχρωμα που κάλυπταν όλο το στήθος....πού ένα μπαλκονάτο?? ένα κομματάκι κοφτό????

 

δεν ξέρω πως νιώθετε με τα μεγέθη σας, αλλά εγώ θέλω το δικό μου πίσω!!! μεγάλωσε και για την ώρα μου έμεινε!! :?:(:?:(

 

 

 

 

 

Ax τι να πουμε κι εμεις με το ηδη μεγαλο και βαρυ στηθος πριν την εγκυμοσυνη το οποιο γινεται τεραστιο και τοσο βαρυ που καμια φορα δεν ανεχεσαι ουτε το μπλουζακι που φορας....

 

Οσο για τα σουτιεν ειναι οντως πολυ μεγαλο προβλημα.

Πρωτα να βρεις καποιο με σωστη στηριξη για να σου το κραταει, να μην ποναει η πλατη κλπ. , δευτερον ειναι αρκετα ακριβα και τριτον τα σχεδια ειναι οντως απαραδεκτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπερα σας , ειμαι νεα στο φορουμ και μελλοντικη μανουλα μιας και διανυω τον 6ο μου μηνα...τι να σας πω βρε κοριτσια εχω τεραστιο προβλημα με το στηθος απο την πρωτη στιγμη (απο κει καταλαβα και οτι ημουν εγκυος) μενω σε επαρχια και δυσκολα μπορω να βρω σουτιεν οτι εβρισκα σε ενα μηνα ηταν για πεταμα..τελικα στην Αθηνα βρηκα 2 σουτιεν χωρις μπανελα και με πολυ καλη ενισχυση και αρκετα θυληκα μπορω να πω γιατι νιωθω κομματακι σαν ρομποκοπ χαχαχα(απο τιμη 80 ευρω το ενα αλλα χαλαλι)...φανταστει οτι ανεβηκε 3 νουμερα μπροστα και η περιφερια μου μονο ενα, δυσκολα κοιμαμαι και φυσικα χωρις να το φοραω...απο κιλα βεβαια καλα παω 7 εχω παρει και αυτα γιατι στην αρχη ετρωγα μονο τυροπιτες τα υπολοιπα μου βρωμαγανε εφτυχως εδω και 2 μηνες που σταματησα το χαζο φαγητο δεν εβαλα αλλα (γιατι πως θα τα χασω)...αχ και να σκεφτειτε οτι οταν ακουγα εγκυες να μιλανε εγω γελουσα παλιοτερα καλα να τα παθαινω τωρα...συγνωμη που σας κουρασα αλλα τρεμω μην μεινω με ολο αυτο τον κουβα που εχω για στηθος μπροστα μου και μετα....

Απέραντο Γαλάζιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , ειμαι νεα στο φορουμ και μελλοντικη μανουλα μιας και διανυω τον 6ο μου μηνα...τι να σας πω βρε κοριτσια εχω τεραστιο προβλημα με το στηθος απο την πρωτη στιγμη (απο κει καταλαβα και οτι ημουν εγκυος) μενω σε επαρχια και δυσκολα μπορω να βρω σουτιεν οτι εβρισκα σε ενα μηνα ηταν για πεταμα..τελικα στην Αθηνα βρηκα 2 σουτιεν χωρις μπανελα και με πολυ καλη ενισχυση και αρκετα θυληκα μπορω να πω γιατι νιωθω κομματακι σαν ρομποκοπ χαχαχα(απο τιμη 80 ευρω το ενα αλλα χαλαλι)...φανταστει οτι ανεβηκε 3 νουμερα μπροστα και η περιφερια μου μονο ενα, δυσκολα κοιμαμαι και φυσικα χωρις να το φοραω...απο κιλα βεβαια καλα παω 7 εχω παρει και αυτα γιατι στην αρχη ετρωγα μονο τυροπιτες τα υπολοιπα μου βρωμαγανε εφτυχως εδω και 2 μηνες που σταματησα το χαζο φαγητο δεν εβαλα αλλα (γιατι πως θα τα χασω)...αχ και να σκεφτειτε οτι οταν ακουγα εγκυες να μιλανε εγω γελουσα παλιοτερα καλα να τα παθαινω τωρα...συγνωμη που σας κουρασα αλλα τρεμω μην μεινω με ολο αυτο τον κουβα που εχω για στηθος μπροστα μου και μετα....

 

Καλωσηρθες mariloy!

Για το θεμα ευρεσης σουτιεν σε καταλαβαινω(γιατι και εγω απο επαρχια ειμαι και δεν υπαρχουν πολλες επιλογες).

Ειχα ηδη μεγαλο στηθος (βλεπε Pamela Anderson :P )πριν την εγκυμοσυνη και τωρα που μεγαλωσε παραπανω με χιλια ζορια βρισκω κατι που να με βολευει και να μου αρεσει :P

Τωρα εχω παρει απο τα Mothercare το σουτιεν υπνου(πολυ καλο βολικο)αλλα ειναι το μεγαλυτερο νουμερο και αν τυχει και μεγαλωσει το στηθος παραπανω εχω "φαει πορτα" απο τα Mothercare μια και δεν εχει αλλα νουμερα.

Μα καλα....ειναι τοσο σπανιο φαινομενο να υπαρχει γυναικα με μεγαλοστηθος προ εγκυμοσυνης ,ωστε να πουλανε και πιο μεγαλα νουμερα?

Link to comment
Share on other sites

Αχ...συναδελφος ....

 

Καλε τι πραγμα αυτο με δυσκολια βρισκω σουτιεν και αναρωτιεμαι αν με το θηλασμο μεγαλωσει και αλλο που θα βρισκω...

 

Παντως και στα λητω εγω βολευτηκα με ενα πολυ ...

 

Ας ελπισουμε οτι θα παραμεινει το στηθος στα τωρινα επιπεδα και οταν με το καλο γεννησω να επανελθει στα κανονικα του γιατι βλεπω να με προσλαμβανει η φαγε ως αγελαδιτσα...

Link to comment
Share on other sites

 

Ας ελπισουμε οτι θα παραμεινει το στηθος στα τωρινα επιπεδα και οταν με το καλο γεννησω να επανελθει στα κανονικα του γιατι βλεπω να με προσλαμβανει η φαγε ως αγελαδιτσα...

 

:lol::P Θα ειμαστε το νεο διδυμο της φαγε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...