Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση παιδιάτρου σε Δυτικά προάστεια


ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ

Recommended Posts

Ζητάμε παιδίατρο στις περιοχές Περιστέρι-Χαιδάρι-Αιγάλεω.Κατά προτίμηση υπέρ του θηλασμού και κατά της αλόγιστης χρήσης φαρμάκων.Να είναι πάνω απ'ολα άνθρωπος και αν είναι και στο ΙΚΑ ακόμη καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για να σας διευκολύνω σας λέω ποιους γιατρούς εχω δοκιμάσει:

 

Φράγκου Ειρήνη

 

Χρήστου Χρυσούλα (edit admin)

 

Καρακώστας Σπυρίδων

 

Δαζέας Παναγιώτης (edit admin)

Οι παραπ'ανω είναι Περιστέρι

Κολοβίνου Ελένη-Κηπούπολη (έχουμε κάνει συζήτηση μ'ονο για εμβόλια)

 

Γλυνού Αγγελική - Κολωνός (edit admin)

Link to comment
Share on other sites

Γλυνού Αγγελική - Κολωνός (edit admin)

 

πω πω...! κ νομιζα οτι ημουν υπερβολικη!δε θελω να πω πολλα σχολια αλλα αν θες στειλε μου πμ να μου πεις τι δεν σου αρεσε,μαλλον τιποτα!εγω πηγαινα στο περιστερι θηβων κ τσαλδαρη στην βλαχουση.πολυ ηρεμη κ εξυπηρετικη.θηλαζα απο μονη μου κ ετσι δεν καταλαβα να ειναι αρνητικη.με τις τροφες ηταν προσεκτικη να μην παρει ζαχαρη το μωρο.εφυγα επειδη δεν ηταν στο δημοσιο κ πηγα στ ριζου στη β ηπειρου στον κολωνο.πολυ καλη κ αυτη κ δεν βιαζεται καθολου,εξεταζει με λεπτομερια.αν θες σου στελνω τα τηλ

Link to comment
Share on other sites

πω πω...! κ νομιζα οτι ημουν υπερβολικη!δε θελω να πω πολλα σχολια αλλα αν θες στειλε μου πμ να μου πεις τι δεν σου αρεσε,μαλλον τιποτα!εγω πηγαινα στο περιστερι θηβων κ τσαλδαρη στην βλαχουση.πολυ ηρεμη κ εξυπηρετικη.θηλαζα απο μονη μου κ ετσι δεν καταλαβα να ειναι αρνητικη.με τις τροφες ηταν προσεκτικη να μην παρει ζαχαρη το μωρο.εφυγα επειδη δεν ηταν στο δημοσιο κ πηγα στ ριζου στη β ηπειρου στον κολωνο.πολυ καλη κ αυτη κ δεν βιαζεται καθολου,εξεταζει με λεπτομερια.αν θες σου στελνω τα τηλ

 

Θα ήθελα να μου στείλεις είναι δεν είναι στο ΙΚΑ.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

καλησπερα!δεν ξερω εαν υπαρχει καποιο παρομοιο θεμα στο forum.ειμαι στον 7ο μηνα κυησης και θα ηθελα να ξεκινησω να βρω εναν καλο παιδιατρο για το μωρο μου.μενω στον κορυδαλλο.θα ηθελα να μου συστησετε καποιον απο κορυδαλλο και απο τις γυρω περιοχες.θα ηθελα να ειναι συζητησιμος και φυσικα να ειναι καλος και να ενδιαφερεται για την υγεια του μωρου.σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα!

 

Αν μπορεί κάποια μανούλα να μου συστησει καλό παιδίατρο στο Χαϊδάρι που να δέχεται βιβλιάριο δημοσίου(ταμείο στρατού) ας μου στείλει πμ.

 

Ευχαριστω!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εγω εχω μια καλη παιδιατρο, κεντρο Περιστεριου, Πετριτση Πελαγια λεγεται..ειναι υπερ θηλασμου ( εμεις θηλαζουμε πανω απο χρονο ), δινει ευκολα Ντεπον βεβαια, αλλα και εμεις οι μανουλες ξερουμε..τι αλλο??απανταει παντα στο κιν. ειναι και στο ΙΚΑ, δεν θυμαμαι πιο, οχι Περιστεριου παντως..ερχεται και σπιτι..ο μικρος μου τη παει πολυ!!!

για τη Φραγκου το μονο που μπορω να πω οτι ειναι καλη γιατρος, ξερει τι κανει, αλλα σε περιπτωση δικια μου παραλιγο να μας κοψει το θηλασμο, ειχαμε ΓΟΠ και ελεγε οτι βασανιζω το παιδι θηλαζοντας το, ε δεν ξαναπηγα.. αυτα..

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εμείς έχουμε την κυρία Τζώρτζη είναι σχετικά κοντά στο κολυμβητήριο Χαιδαρίου. Είναι αρκετά καλή, και το βασικό, ότι ώρα και αν την πάρω τηλέφωνο απαντάει. Ακόμα και να μην μπορεί εκείνη τη στιγμή, κάνει αναπάντητη μετά και την παίρνω. Το αναφέρω γιατί είναι ο λογος που έφυγα απο την προηγούμενη παιδίατρό μας, δεν την έβρισκα ποτέ στο τηλέφωνο.

Αν θες σου στέλνω πμ με το τηλέφωνό της.

Νομίζω ότι έχει ταμείο δημοσίου, αλλά δεν είμαι σίγουρη, σίγουρα όμως είναι στην Εθνική ασφαλιστική.

Μια κοπέλα που θέλει παιδίατρο στον Κορυδαλλό, θα της πρότεινα την κυρία Ουρανία (δεν θυμάμαι επίθετο, θα το δω απο το βιβλιάριο), η οποία είναι και στο κέντρο μανας και παιδιού στην Αγ. Βαρβάρα. Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Επίσης και ο Χατζησταυράκης Παναγιώτης, είναι βέβαια μεγάλος σε ηλικία (φανταστείτε τον είχα και εγώ) αλλά είναι πολύ έμπειρος.

Σορυ για το μεγάλο ποστ, όποια κοπέλα θέλει μπορώ να της δώσω τηλέφωνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλσπέρα κοριτσια,

Frosobal & ΚατεριναΒ σας ευχαριστω για τις απαντησεις,εαν μπορειτε κάποια στιγμή να μου στειλετε πμ με τα τηλέφωνα τους θα σας ευγνωμονούσα!!!!!!!

 

Και παλι ευχαριστω

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα!!Θα ήθελα την βοήθειά σας!Χρειαζόμαστε παιδίατρο στα Δυτικά προάστια,κατά προτίμηση Χαϊδάρι,Αιγάλεω,Περιστέρι!Βασικές προϋποθέσεις είναι να υποστηρίζει και να γνωρίζει για τον θηλασμό,να μην δίνει φάρμακα χωρίς λόγο,να σηκώνει τηλέφωνα και κατά προτίμηση να είναι λίγο οικονομικός και ακόμα καλύτερα αν είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ!!Έχω ακούσει καλά λόγια για Καρλή Αγγελική,Περιστέρι

Δημητρακοπουλος Ιωάννης,Περιστέρι

Τους έχετε ακουστά?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Δειτε και αυτο ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΩΝ

 

και πιο συγκεκριμενα

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ (ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ)

παιδιατρος στα πατησια υποστηρικτης και γνωστης του θηλασμου;

Παιδίατρος_Άνω Γλυφάδα

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ

παιδιατρος σε περιοχη Κολωνου η Περιστεριου

Παιδίατροι!!!! SOS!!!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ???ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??

παιδίατρος σύμβουλος θηλασμού

παιδίατρος Λύνα Αλίρα;

Βοήθεια στην ανεύρεση παιδιάτρου γνώστη θηλασμού και φιλικό προς τα ζώα!!

 

[/url]

....ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!..ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΚΑΙ ΤΡΙΓΥΡΩ...)

καλος παιδιατρος στη Δραπετσωνα

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΥΖΟΥΝΗ (Κορυδαλλός)

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗ ΖΩΗ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

Παδιάτρος περιοχή Νίκαιας

Ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει για παιδίατρο... (Περιστέρι)

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ,ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ, ΚΑΜΑΤΕΡΟ,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

παιδιατρος σε περιοχη Κολωνου η Περιστεριου (Υποστ. θηλασμου)

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ???ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΧΑΪΔΑΡΙ)

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Mήπως μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για την Γλύνου σε πμ?

Είναι η παιδιατρός μας αλλα δίνει πάρα πολλά φάρμακα και σκέφτομαι να την αλλάξω.

Δεν έχω πρόβλήμα μαζί της σαν γιατρός αλλά ακούγονται αρκέτα και θέλω να είμαι σίγουρη. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Νικολοπουλου Γεωργια στην Καραϊσκάκη στο Χαϊδάρι, δίπλα από την Εμπορική Τράπεζα.

Το τηλ. της το έχω στο κινητό και έχασα τον φορτιστή.

 

 

 

Ποσο χρεωνει περιπου την επισκεψη η συγκεκριμενη γιατρος? τα φαρμακα τα γραφει σε βιβλιαριο?και μηπως γνωριζεις την ηλικια της?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποσο χρεωνει περιπου την επισκεψη η συγκεκριμενη γιατρος? τα φαρμακα τα γραφει σε βιβλιαριο?και μηπως γνωριζεις την ηλικια της?

 

Εχω κι εγω μια καλη αν ενδιαφερεσαι στο Χαϊδαρι. Ματαφια Γαλατεια λεγεται και παιρνει 30 ευρω την επισκεψη χωρις αποδειξη ομως. Εχει και site αν θες να δεις. http://www.gmatafia.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ψαχνω παιδιατρο αιγαλεω και γυρω περιοχες να ειναι στον εοπυυ για να μας γραφει τα εμβολια να μη δινει ευκολα φαρμακα και να σηκωνει το τηλεφωνο.βοηθειστε μανουλες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Καλημέρα !! θα ήθελα να μου συστήσετε κάποιον καλό/η παιδίατρο στα Δυτικά προάστια (Χαϊδάρι, Αιγάλεω, Περιστέρι) που να είναι υπέρ του μητρικού θηλασμού και να σηκώνει τα τηλέφωνα και γενικά ότι άλλο θεωρείτε σημαντικό εσείς οι πιο έμπειρες μανούλες! Θα ήθελα να έχω από τώρα κάποιον στα υπόψιν κι όχι να ψαχνόμαστε όταν με το καλό γεννήσουμε! :)

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να σου συστήσω την Ασπασία Σελέκου στο Χαϊδάρι ανεπιφύλακτα. Πολύ μεγάλη εμπειρία. Της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. 2105820105, 6932911971

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Μου την έχουν ξανασυστήσει τη Σελέκου κι η αλήθεια είναι πως με βολεύει πολύ που είναι στο Χαϊδάρι! Μπορείς να μου πεις 2-3 πραγματάκια για αυτήν συνοπτικά και της έχεις εμπιστοσύνη??

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κάποια άλλη εμπειρία/γνώμη είτε για την κα Σελέκου είτε για κάποιον άλλον καλό παιδίατρο στα Δυτικά Προάστεια?? :)

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Θα ήθελα πληροφορίες για την κυρία Νικολόπουλου Γεωργία που είναι στο Χαϊδάρι.πως είναι σαν γιατρός??Ασχολείται με το παιδί ή το ξεπεταει??Είναι φιλική προς το θηλασμό??Έρχεται κ στο σπίτι??κ πόσα παίρνει??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας!

Εμείς πάμε στον κύριο Ταγκλάκη (Πετρούπολη). Δεν είμαστε απλά ευχαριστημένοι, τον αγαπάμε! Τον συμπαθεί το παιδί και, απ'όσο έχω δει, είναι γενικώς αγαπητός στα παιδάκια.

Είναι πολύ ήρεμος, γρήγορος και ταυτόχρονα πολύ προσεκτικός στους ελέγχους και στα εμβόλια, ενημερωμένος για ό,τι τον έχουμε ρωτήσει (σε αντίθεση με μεγαλύτερους σε ηλικία παιδιάτρους, όπως μια που είχαμε επισκεφθεί πριν αυτόν) και βοηθάει πολύ το ότι έχει δικά του μικρά παιδάκια κι είναι ο ίδιος νέος σε ηλικία (40-45). Έχει εργαστεί σε δημόσιο νοσοκομείο και μας έχει συστήσει άλλους γιατρούς (και για το παιδί και για εμάς) και έχουμε μείνει απόλυτα ευχαριστημένοι και από εκείνους.

Επίσης, δεν κυνηγάει να βγάλει λεφτά από άσκοπες επισκέψεις και δεν σε στέλνει για άλλες εξετάσεις για ψύλλου πήδημα, αλλά μόνο όταν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Πάρα πολύ σημαντικό είναι το ότι το ιατρείο του είναι σε άψογη κατάσταση και ο ίδιος είναι πάρα πολύ προσεκτικός γενικώς με τους κανόνες υγιεινής. Υπάρχει χωριστός χώρος με παιχνίδια, και η τουαλέτα είναι πάντα πεντακάθαρη.

Και δίνει και μπαλόνι μετά από κάθε εμβόλιο!! Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...