Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επίδομα Αλληλεγγύης


UFO

Recommended Posts

Φυσικά και το δικαίωσε κούκλα μου απλά θα πρέπει να τρέξεις ώστε να δηλώσεις το μωράκι σου στην εφορία ενώ αυτή που γέννησαν πριν 2009 θα τους έρθει χαρτάκι στο σπίτι περισσότερες πληροφορίες θα πάρεις στην εφορία που ανήκεις

 

 

Εισαι σιγουρη γι αυτο που λες?Στο φεκ που δημοσιευτηκε δεν υπαρχει κατι τετοιο απο οτι διαβασα....και πως το δηλωνει το μωρο τωρα στην εφορια απο την στιγμη που γεννηθηκε το 2009?Θα την ρωτησουν αν ξερεις κατι πιο συγκεκριμενο γραψτο γιατι θα την στελνουν απο δω και απο εκει ενω αν εχει κατι να τους πει η να τους δειξει θα βρει ακρη...αλλιως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εισαι σιγουρη γι αυτο που λες?Στο φεκ που δημοσιευτηκε δεν υπαρχει κατι τετοιο απο οτι διαβασα....και πως το δηλωνει το μωρο τωρα στην εφορια απο την στιγμη που γεννηθηκε το 2009?Θα την ρωτησουν αν ξερεις κατι πιο συγκεκριμενο γραψτο γιατι θα την στελνουν απο δω και απο εκει ενω αν εχει κατι να τους πει η να τους δειξει θα βρει ακρη...αλλιως...

δεν έχω κάτι σε έντυπο αυτήν την στιγμή αλλά θα βρω …!!!!

και θα το παραθέσω παντός θέλω να πιστεύω πως δεν κάνω λάθος γιατί το συζήτησα και με μια φίλη μου που και αυτήν γέννησε φέτος και θα το πάρει μια βόλτα από την εφορία για μια ερώτηση θα ήταν το καλύτερο παντός μόλις βρω κάτι σε έντυπη μορφή θα το παραθέσω

και στο φινάλε γιατί να μην το πάρουν όσες γέννησαν φέτος δεν κατάλαβα ? άντε το κράτος μου το σάπια έλεος πιααααααα

.....

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε οικογένεια δικαιούται μονό από ένα φορέα από εκείνων που είναι το μεγαλύτερο πόσο δηλ εσείς θα πάρετε ΜΟΝΟ ΤΑ 700ΕΥΡΩ

Δεν θα πάρεις και τα 400 του οαεδ

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=50623&page=10 εδώ είναι ποιο αναλυτικά για όλους ανά κατηγορία ανάλογα το εισόδημα ανάλογα το ποσά παΐδια έχουν

 

Επίσης η δικαιούχοι από τον οαεδ δεν χρειαστεί να προσκομίσουν κάποιο εγραφο ούτε να κάνουν κάποια ενεργία γιατί θα μπουν στον λογαριασμό απευθείας. στο λογαριασμό που μπαίνει και το επίδομα παιδιού

Και οι δικαιούχοι βάση φορολογικής θα τους έρθει έντυπο στο σπίτι και με αυτό θα παν στην τράπεζα να πάρουν την πρώτη δόση

Όποτε μην τρέχετε άσκοπα στους κατά τόπους φορείς και ταλαιπωρήστε χωρίς λόγο

 

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κούκλα μου να'σαι καλά και καλές γιορτές!!!

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

aaaa σε ευχαριστω παρα πολυ φιλεναδα.λογικα οι δημοσιοι δεν το περνουν ετσι?:lol::lol::lol:

Κουκλάκι μου ακόμη και να το δικαιούνταν ο άντρας σου δεν θα το περνάτε από δυο μεριές από μια θα το περνάτε όποτε δεν έχασες κάτι καρδούλα μου …!!!!!

.....

Link to comment
Share on other sites

ενας φίλος πηγε στον ΟΑΕΔ Αιγάλεω

του είπαν :

φωτοτυπια φορολογικής

φωτοτυπια βιβλιαριου εθνικής τραπεζας

φωτοτυπια ταυτοτητας

και απο Δευτερα τα χρηματα θα μπουν στον λογαριασμό του

κατασταση : Ανεργος , τελέιωσε εδω και 3 μηνες το ταμειο ανεργεια του , ελευθερος

ποσο που θα παραλαβει : 400ε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΜΗΠΩς ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ Ο ΠΑΤΕΡΑς ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΥΝΤΑΞΗ ΟΓΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΕΠΙΔΟΜΑ!

Ανεξάρτητα το πόσο συντάξεις όλοι οι συνταξιούχε του ΟΓΑ θα πάρουν βοήθημα αλληλεγγύες θα το παραλάβουν μαζί με το δώρο Χριστουγέννων δεν πρέπει να κάνουν τίποτα θα τους δοθεί αυτόματα όπως πήραν και πέρυσι το επίδομα θέρμανσης

.....

Link to comment
Share on other sites

ενας φίλος πηγε στον ΟΑΕΔ Αιγάλεω

του είπαν :

φωτοτυπια φορολογικής

φωτοτυπια βιβλιαριου εθνικής τραπεζας

φωτοτυπια ταυτοτητας

και απο Δευτερα τα χρηματα θα μπουν στον λογαριασμό του

κατασταση : Ανεργος , τελέιωσε εδω και 3 μηνες το ταμειο ανεργεια του , ελευθερος

ποσο που θα παραλαβει : 400ε

 

 

Απορώ με το θράσος τον υπαλλήλων του ΟΑΕΔ δηλ πρέπει να προσκόμιση όλα αυτά τα έγραφα που προανέφερες ?

ενώ η εγκύκλιος το λέει ξεκάθαρα η άνεργη που το δικαιούνται θα το πάρουν ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΟΥΡΑ ΚΤΛ

 

ΕΛΕΟΣ ΑΣ ΚΑΘΙΣΟΥΝ ΜΕΡΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΩ ΕΝΩ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΑΕΔ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ?

.....

Link to comment
Share on other sites

Απορώ με το θράσος τον υπαλλήλων του ΟΑΕΔ δηλ πρέπει να προσκόμιση όλα αυτά τα έγραφα που προανέφερες ?

ενώ η εγκύκλιος το λέει ξεκάθαρα η άνεργη που το δικαιούνται θα το πάρουν ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΟΥΡΑ ΚΤΛ

 

ΕΛΕΟΣ ΑΣ ΚΑΘΙΣΟΥΝ ΜΕΡΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΩ ΕΝΩ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΑΕΔ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ?

γουέλκαμ του γρίς .Γκρίσ 'ισ ε μπιούτιφουλ άιλαντ, γουίθ αλότ οφ τρίζ έντ μπίτσες....:lol:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειναι η κομμωτρια μου σπιτι μου και ρωταει τι χαρτια χρειαζονται για το αλλο το επιδομα της εφοριας που παιρνουν αυτοι που εχουν χαμηλα εισοδηματα.σορυ για το οφ τοπικ.αν ξερεις καποιο κοριτσι ας μας πει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΛΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΕΔΩ:

==================================

 

ΝΟΜΟΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 3808/ Αρ. Φύλλου 227 – 10.12.2009

 

Έκτακτη οικονομική ενίσχυση κοινωνικής αλληλεγγύης, έκτακτη εισφορά κοινωνικής ευθύνης των μεγάλων επιχειρήσεων και της μεγάλης ακίνητης περιουσίας και άλλες διατάξεις.

 

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

Εκδίδομε τον ακόλουθο νόμο που ψήφισε η Βουλή:

 

ΚΕΦΑΛΑΙΟ Α’

ΕΚΤΑΚΤΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΑΙ ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΣΦΟΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ

 

 

‘Αρθρο 1: Έκτακτη οικονομική ενίσχυση κοινωνικής αλληλεγγύης

 

1. Καταβάλλεται έκτακτη οικονομική ενίσχυση κοινωνικής αλληλεγγύης, για τη στήριξη των οικογενειών των μισθωτών, συνταξιούχων και αγροτών με πολύ χαμηλό εισόδημα και των ευπαθών κοινωνικών ομάδων, ύψους από τριακόσια (300) ευρώ έως και χίλια τριακόσια (1.300) ευρώ.

2. Δικαιούχοι της ενίσχυσης είναι:

Α. Φορολογούμενοι, οι οποίοι κατά το οικονομικό έτος 2009, βαρύνονταν φορολογικά από ένα τουλάχιστον πρόσωπο, των περιπτώσεων β΄, γ΄, δ΄, ε΄ και η΄, του άρθρου 7 του Κώδικα Φορολογίας Εισοδήματος (ν. 2238/1994, ΦΕΚ 151 Α΄), εφόσον το ετήσιο συνολικό οικογενειακό εισόδημά τους εμπίπτει κατά ποσοστό πενήντα τοις εκατό (50%) και άνω στις κατηγορίες ΕΆ και ΣΤ΄ (εισόδημα από μισθωτή εργασία ή και αγροτικές εκμεταλλεύσεις) του άρθρου 4 του Κώδικα Φορολογίας Εισοδήματος και δεν υπερβαίνει τα ποσά που ορίζονται στον πίνακα που ακολουθεί. Για την εφαρμογή των διατάξεων του νόμου αυτού, στο ετήσιο συνολικό οικογενειακό εισόδημα δεν περιλαμβάνονται οι παροχές κοινωνικού ή προνοιακού χαρακτήρα, που προσδιορίζονται με την Κοινή Υπουργική Απόφαση που προβλέπεται στην παράγραφο 5 του άρθρου αυτού.

Το ύψος της ενίσχυσης καθορίζεται ανάλογα με τον αριθμό των προσώπων που βαρύνουν φορολογικά τον δικαιούχο ως εξής:

 

Β.α) Όσοι κατά την ημερομηνία έναρξης ισχύος του νόμου αυτού λαμβάνουν ή δικαιούνται σύνταξη από οποιονδήποτε ασφαλιστικό οργανισμό κύριας ασφάλισης, συμπεριλαμβανομένου του Δημοσίου και κατά την ίδια ημερομηνία λαμβάνουν ή δικαιούνται το Ε.Κ.Α.Σ..

β) Όσοι δεν υπερέβησαν κατά το οικονομικό έτος 2009 τα εισοδηματικά όρια χορήγησης του Επιδόματος Κοινωνικής Αλληλεγγύης Συνταξιούχων (Ε.Κ.Α.Σ.), που καθορίζονται στις περιπτώσεις β΄ και γ΄ του Αρθρου Μόνου, παρ. 1 των υπΆ αριθμ. Φ11321/5250/439/3.6.2008 (ΦΕΚ 1083 Β΄) και 120612/0092/2.6.2008 (ΦΕΚ 1055 Β΄), Κοινών Υπουργικών Αποφάσεων, και κατά την έναρξη ισχύος του νόμου αυτού λαμβάνουν ή δικαιούνται σύνταξη από:

αα) Τον Οργανισμό Γεωργικών Ασφαλίσεων (Ο.Γ.Α.) ή

ββ) Οποιονδήποτε ασφαλιστικό οργανισμό κύριας ασφάλισης, συμπεριλαμβανομένου και του Δημοσίου, ή συνταξιοδοτούνται σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 2 παρ. 5 του ν. 3029/2002 (ΦΕΚ 160 Α΄) και του άρθρου 4 και της παρ. 3 του άρθρου 16 του ν. 3232/2004 (ΦΕΚ 48 Α΄).

Γ. Όσοι δεν υπερέβησαν κατά το οικονομικό έτος 2009, τα εισοδηματικά όρια χορήγησης του ΕΚΑΣ, που καθορίζονται στις περιπτώσεις β΄ και γ΄ του Αρθρου Μόνου, παρ. 1, των υπΆ αριθμ. Φ11321/5250/439/3.6.2008 (ΦΕΚ 1083 Β) και 120612/0092/2.6.2008 (ΦΕΚ 1055 Β΄) Κοινών Υπουργικών Αποφάσεων και κατά την έναρξη ισχύος του νόμου αυτού:

αα) Λαμβάνουν προνοιακά επιδόματα ως Ατομα με Αναπηρίες (ΑμεΑ) ή

ββ) Λαμβάνουν διατροφικό επίδομα ως νεφροπαθείς, ή μεταμοσχευμένοι καρδιάς, ήπατος, πνευμόνων ή μυελού των οστών ή

γγ) Λαμβάνουν την ενίσχυση απροστάτευτων παιδιών, που προβλέπεται από τις διατάξεις του ν. 4051/1960 (ΦΕΚ 68 Α΄) και του π.δ. 108/1983 (ΦΕΚ 49 Α΄) ή

δδ) Είναι κάτοχοι βιβλιαρίου ανασφαλίστου, σύμφωνα με τις διατάξεις του ν.δ. 57/1973 (ΦΕΚ 149 Α΄) και της υπΆαριθμ. Π2α/139491/16.11.2006 Κοινής Υπουργικής Απόφασης (ΦΕΚ 1747 Β΄). Αν στην ίδια οικογένεια είναι κάτοχοι βιβλιαρίου ανασφαλίστου περισσότερα από ένα μέλη της (σύζυγος και ανήλικα τέκνα), η οικονομική ενίσχυση καταβάλλεται μόνο μια φορά, ή

εε) Είναι αλλοδαποί ανασφάλιστοι και οικονομικά αδύναμοι και κατέχουν κατά την έναρξη ισχύος του νόμου αυτού, δελτίο ταυτότητας πολιτικού πρόσφυγα, σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 2 του άρθρου 3 του π.δ. 61/1999 (ΦΕΚ 63 Α΄), που έχει εκδοθεί πριν από την 3η Νοεμβρίου 2009. Αν στην ίδια οικογένεια είναι κάτοχοι δελτίου ταυτότητας πολιτικού πρόσφυγα, περισσότερα από ένα μέλη της (σύζυγος και ανήλικα τέκνα), η οικονομική ενίσχυση καταβάλλεται μόνο μία φορά.

Δ.α) Όσοι κατά την 3η Νοεμβρίου 2009:

αα) Είναι εγγεγραμμένοι ως μακροχρονίως άνεργοι, στον Οργανισμό Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (Ο.Α.Ε.Δ.) ή

ββ) Είναι εγγεγραμμένοι ως άνεργοι στους καταλόγους προσφερομένων προς εργασία του Γραφείου Ευρέσεως Ναυτικής Εργασίας και των παραρτημάτων του και δικαιούνται επιδοτήσεως για το λόγο αυτόν.

β) Όσοι κατά την έναρξη ισχύος του νόμου αυτού:

αα) Επιδοτούνται λόγω ανεργίας από τον Ο.Α.Ε.Δ. και το ύψος του επιδόματος που τους χορηγείται δεν υπερβαίνει το ποσό του βασικού επιδόματος ανεργίας όπως καθορίζεται στο ‘Αρθρο 21 παρ. 3 του ν.δ. 2961/1954 (ΦΕΚ 197 Α΄), όπως ισχύει, προσαυξημένου λόγω οικογενειακών βαρών σύμφωνα με την παράγραφο 5 του ίδιου άρθρου ή

ββ) Είναι άνεργοι και δικαιούνται για το έτος 2009 το ειδικό βοήθημα της παρ. 6 του άρθρου 22 του ν. 1836/1989 (ΦΕΚ 79 Α΄).

3. Το ύψος της ενίσχυσης κοινωνικής αλληλεγγύης για τις κατηγορίες Β΄ έως και Δ΄, ορίζεται για κάθε δικαιούχο ως εξής:

α) Για τις περιπτώσεις α) και αα) της κατηγορίας Β΄ του άρθρου αυτού, σε τριακόσια (300) ευρώ.

β) Για την περίπτωση ββ) της κατηγορίας Β΄ και τις κατηγορίες Γ΄ και Δ΄, σε τετρακόσια (400) ευρώ.

4. Η ενίσχυση είναι αφορολόγητη, δεν υπόκειται σε οποιαδήποτε κράτηση, δεν κατάσχεται ούτε συμψηφίζεται με ήδη βεβαιωμένα χρέη προς το Δημόσιο ή πιστωτικά ιδρύματα και δεν υπολογίζεται στα εισοδηματικά όρια για την καταβολή του Ε.Κ.Α.Σ. ή οποιασδήποτε άλλης παροχής κοινωνικού ή προνοιακού χαρακτήρα. Κάθε δικαιούχος λαμβάνει την οικονομική ενίσχυση από μία μόνο πηγή με εξαίρεση τους δικαιούχους της κατηγορίας Α΄ που εμπίπτουν και σε μία από τις περιπτώσεις της κατηγορίας Δ΄ της παραγράφου 2 του άρθρου αυτού. Αν καταβάλλεται σύνταξη εκ μεταβιβάσεως σε περισσότερους δικαιούχους, το ποσό της ενίσχυσης επιμερίζεται ανάλογα.

5. Η ενίσχυση καταβάλλεται σε δύο ισόποσες δόσεις, από τις οποίες η πρώτη μέχρι 31.12.2009 και η δεύτερη μέχρι 30.6.2010 και η καταβολή μπορεί να διενεργείται μέσω πιστωτικών ιδρυμάτων, με πίστωση του λογαριασμού του δικαιούχου.

Με κοινή απόφαση των Υπουργών Οικονομικών, Οικονομίας, Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας, Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης και Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, καθορίζονται οι προϋποθέσεις, οι τίτλοι πληρωμής, τα δικαιολογητικά, ο φορέας, η διαδικασία και ο χρόνος καταβολής της ενίσχυσης, ο χρόνος ελέγχου των εισοδηματικών κριτηρίων για τη χορήγησή της ανά κατηγορία δικαιούχων, οι παροχές κοινωνικού ή προνοιακού χαρακτήρα που δεν υπολογίζονται στο ετήσιο οικογενειακό εισόδημα και κάθε άλλο σχετικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειναι η κομμωτρια μου σπιτι μου και ρωταει τι χαρτια χρειαζονται για το αλλο το επιδομα της εφοριας που παιρνουν αυτοι που εχουν χαμηλα εισοδηματα.σορυ για το οφ τοπικ.αν ξερεις καποιο κοριτσι ας μας πει!

 

Ποιο άλλο επίδομα ? το αλληλεγγύες λες που θα δοθεί μέσο εφορίας ? από δευτέρα θα σταλούν μέσο ελτα οι επιταγές και λογικά μέχρι τις 31-12 θα μπορούν να πάνε να πάρουν την πρώτη δόση

.....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα θελω την βοηθεια σας για το επιδομα..εγω ειμαι ανεργη και γεννησα πριν 2χρονια δεν εχω εργαστει ποτε με ενσημα και ετσι δεν εχω βγαλει καποιο αφμ οποτε και δεν κανω φορολογικη δηλωση..ο συζυγος μου ειναι ανεργος εδω και καποιους μηνες..γραφτηκε στον οαεδ 5νοεμβριου ειμαστε ασφαλισμενοι και εγω και η μικρη στο ικα στο βιβλιαριο του συζυγου..δικαιουμαστε το επιδομα??και αν ναι τι πρεπει να κανουμε εννοω τι χαρτια και που χρειαζετε να παμε..αυτα ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα θελω την βοηθεια σας για το επιδομα..εγω ειμαι ανεργη και γεννησα πριν 2χρονια δεν εχω εργαστει ποτε με ενσημα και ετσι δεν εχω βγαλει καποιο αφμ οποτε και δεν κανω φορολογικη δηλωση..ο συζυγος μου ειναι ανεργος εδω και καποιους μηνες..γραφτηκε στον οαεδ 5νοεμβριου ειμαστε ασφαλισμενοι και εγω και η μικρη στο ικα στο βιβλιαριο του συζυγου..δικαιουμαστε το επιδομα??και αν ναι τι πρεπει να κανουμε εννοω τι χαρτια και που χρειαζετε να παμε..αυτα ευχαριστω πολυ..

παιρνει επιδομα ανεργιας απο το νοεμβριο που γραφτηκε?ειχατε κανει φορολογικη δηλωση?λογικα πρεπει να ειχε κανει...

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν παιρνει επιδομα ανεργιας..λογω το οτι δεν ειχε συμπληρωσει τα απαραιτητα που χρειαζετε..απλα θα παιρνει τα εκτακτα επιδοματα..δηλαδη δεν το δικαιουμαστε??

Link to comment
Share on other sites

Apo to OAED.Emai sto tameio anergeias.Ta lefta mpikane sto logariasmo stis 17 tou minos.

 

κ εγω σημερα κοιταξα στον λογαριασμο μου κ μου βαλαν 200 ευρω....θα τα αξιοποιησω αγοραζοντας 8 γαλατα στο μωρο...

Link to comment
Share on other sites

κ εγω σημερα κοιταξα στον λογαριασμο μου κ μου βαλαν 200 ευρω....θα τα αξιοποιησω αγοραζοντας 8 γαλατα στο μωρο...

 

 

Μπράβο κούκλες έτσι να ακούω ότι πήρατε λεφτά από το κράτος …………..!!!

Και πήρατε χρήσιμα πράγμα για τα παιδάκια σας

.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...