Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 611
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,

 

Διαγραφές λογαριασμών δεν γίνονται,

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Μήπως υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε να κάνουμε αντ' αυτού;

Ποιος ο λόγος που θέλετε να προβείτε στην διαγραφή του λογαριασμού σας;

παρακαλούμε επικοινωνήστε με την διαχείριση στα email administrator(at)parents.gr ή στο contact(at)parents.gr

Ευχαριστούμε

 

Από την διαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

επομένως εφαγα καρτα χωρίς λόγο....

γιατί η διαγραφή δεν υπάρχει σαν εργαλείο στο φόρουμ οπότε θα ήταν σπαμάρισμα να ποστάρω εδώ...

μάλλον πείραξε(αν και έπρεπε να χρησιμοποιήσω άλλη πιο ταιριαστή λέξη)η ερώτηση περί διαγραφής

 

και το άκυρο της ερώτησης μου σχετικά με το θέμα στο οποίο μεταφέρθηκε φαίνεται και από την παραπάνω ερώτηση πώς χρησιμοποιείται το ΥΠΑΡΧΟΝ κουμπί για quote

 

και κατι άκυρο που μόλις σκέφτηκα...

έχετε σκεφτεί(από τη στιγμή που έχετε ως αρχή τη χρήση ελληνικών από τα μέλη ως πιο κατανοητά)ότι όροι όπως quote, tags community κ.ά.είναι δυσνόητοι σε μη αγγλομαθείς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας

επομένως εφαγα καρτα χωρίς λόγο....

Κάρτα ειδοποίησης λάβατε σε σχέση με το άνοιγμα νέου θέματος χωρίς πριν αναζήτηση

για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε δείτε εδώ :

 

παρακαλούμε επισκεφτείτε και μελετήστε τους ακόλουθους συνδέσμους :

Οδηγίες για τα πάντα

Μαθήματα Υπολογιστή/BROWSER για ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ !

εδώ μπορείτε να τοποθετήσετε τις απορίες σας και απευθύνεται τα πιθανά ερωτήματα σας (ΠΡΟΣΟΧΗ διαβάστε το όλο γιατί μπορεί η απορία σας να έχει ήδη απαντηθεί)

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ

Πριν συνεχίσετε την διαμονή σας στο φορουμ της ΕΕΕΓ είναι καλό να μελετήσετε τους κανόνες - όρους χρίσης που υπογράψατε κατά την είσοδο σας .

ένα σημαντικό θέμα επίσης αφορά τιςκάρτες ή αλλιώς infractions .

 

γιατί η διαγραφή δεν υπάρχει σαν εργαλείο στο φόρουμ οπότε θα ήταν σπαμάρισμα να ποστάρω εδώ...

 

Αν μελετήσετε τους παραπάνω συνδέσμους θα δείτε οτι το σωστό σημείο στο οποίο θα μπορούσατε να τοποθετήσετε το ερώτημα σας είναι το παρόν . Όπως αναφέρει και η ειδοποίηση που λάβατε :

Πριν την ανάρτηση νέου θέματος κάντε χρήση της αναζήτησης

Οδηγίες για το πως γίνεται η αναζήτηση δείτε εδώ : http://parents.org.gr/news/a309

Είναι πολύ σημαντικό να αναζητείτε πρώτα στα παλιά θέματα πρίν ανοίξετε καινούρια.

μάλλον πείραξε(αν και έπρεπε να χρησιμοποιήσω άλλη πιο ταιριαστή λέξη)η ερώτηση περί διαγραφής

 

και το άκυρο της ερώτησης μου σχετικά με το θέμα στο οποίο μεταφέρθηκε φαίνεται και από την παραπάνω ερώτηση πώς χρησιμοποιείται το ΥΠΑΡΧΟΝ κουμπί για quote

 

και κατι άκυρο που μόλις σκέφτηκα...

έχετε σκεφτεί(από τη στιγμή που έχετε ως αρχή τη χρήση ελληνικών από τα μέλη ως πιο κατανοητά)ότι όροι όπως quote, tags community κ.ά.είναι δυσνόητοι σε μη αγγλομαθείς?

 

Η γλώσσα την οποία χρησιμοποιεί το λειτουργικό σύστημα της vBulletin είναι κάτι που δυστυχώς δεν αλλάζει .

Σας παραπέμπουμε στην επίσημη σελίδα της εταιρίας στο οποίο μπορείτε να καταθέσετε το ερώτημα παράπονο σας http://www.vbulletin.com/

 

Τέλος εάν έχετε κάποιο σχόλιο που αφορά την διαχείριση, παρακαλώ στείλτε μας το με πμ. Η δημοσίευση αντίθεσης με ενέργειες της διαχείριση δημιουργεί εντυπώσεις, και δεν δίνει ευκαιρία στην διαχείριση να απαντήσει σε όποια απορία.

Link to comment
Share on other sites

 

Τέλος εάν έχετε κάποιο σχόλιο που αφορά την διαχείριση, παρακαλώ στείλτε μας το με πμ. Η δημοσίευση αντίθεσης με ενέργειες της διαχείριση δημιουργεί εντυπώσεις, και δεν δίνει ευκαιρία στην διαχείριση να απαντήσει σε όποια απορία.

 

 

Το έκανα αλλά δεν απαντήθηκε ποτέ...

πώς πρέπει να κινηθώ λοιπόν..?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1637494&postcount=129

απάντηση #129

Γεια σας,

 

Διαγραφές λογαριασμών δεν γίνονται,

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Μήπως υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε να κάνουμε αντ' αυτού;

Ποιος ο λόγος που θέλετε να προβείτε στην διαγραφή του λογαριασμού σας;

παρακαλούμε επικοινωνήστε με την διαχείριση στα email administrator(at)parents.gr ή στο contact(at)parents.gr

Ευχαριστούμε

 

Από την διαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

εμμμμμμμμ.

δεν ξέρω αν μιλάω σε κάποια περίεργη διάλεκτο

αλλά σας λέω ότι επικοινώνησα με τη διαχείρηση και με γράφουν κανονικότατα...

 

επομένως?

όπως λέω και στο ποστ #132

πώς να κινηθώ?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι κι εγω?

πως μπορω να αλλαξω την γραμματοσειρα που γραφω ετσι ωστε να εμφανιζεται σε ολα τα μηνυματα μου η ιδια χωρις να χρειαζεται να την επιλεγω καθε φορα?

 

ευχαριστω

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτησω κατι κι εγω?

πως μπορω να αλλαξω την γραμματοσειρα που γραφω ετσι ωστε να εμφανιζεται σε ολα τα μηνυματα μου η ιδια χωρις να χρειαζεται να την επιλεγω καθε φορα?

 

ευχαριστω

Γεια σας

αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει

θα χρειαστεί κάθε φορά να επαναλαμβάνεται την διαδικασία αν επιθυμείτε να εμφανίζονται με διαφορετική γραμματοσειρά τα μηνύματα σας

Ευχαριστούμε

απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Πειτε μου, σας παρακαλω, γιατι ενω ειμαι συνδεδεμενη στο parents.gr μετα απο καποιο χρονικο διαστημα αδρανειας πχ 1-2 ωρες, με βγαζει εκτος συνδεσης και απαιτει να εισαγω παλι τα στοιχεια μου για να μπορεσω να συνεχισω στα θεματα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεομαι για πρωτη φορα μεσα στην ημερα, βαζω τα στοιχεια μου και βαζω τικ στην επιλογη "αυτοματη συνδεση". Ομως παλι μετα 1-2 ωρες με πεταει εκτος. Κραταει στην μνημη τον κωδικο εισοδου αλλα οχι το ονομα. Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει κατι κανεις

..:-)

κανε τώρα αποσύνδεση

μετα πηγαινε κα δώσε τα στοιχεία σου και μετα πατα αυτόματη σύνδεση

και τα λεμε παλι αυριο ...

εμενα δεν με αποσυνδεει ποτε πάντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν παιζει κατι κανεις

..:-)

κανε τώρα αποσύνδεση

μετα πηγαινε κα δώσε τα στοιχεία σου και μετα πατα αυτόματη σύνδεση

και τα λεμε παλι αυριο ...

εμενα δεν με αποσυνδεει ποτε πάντως

 

 

Αυτο κανω παντα. Στο cafe διπλα, δεν με πεταει. Εδω ναι.Οκ. Τα λεμε αυριο....

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν επαναλαμβανομαι αλλα παλι τα ιδια μου κανει. Δηλαδη ενω οταν συνδεομαι βαζω τα στοιχεια μου, και επιλεγω αυτοματη συνδεση, και ηδη εχω επιλεξει να απομνημονευτουν τα στοιχεια στον συγκεκριμενο υπολογιστη, αυτος παλι με πεταει εκτος. Αυτο που με εκλπησει ειναι οτι κραταει τον κωδικο εισοδου μου και σβηνει το ονομα μονο.

Παρακαλω, πως θα το αντιμετωπισω αυτο????

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσατε να μου πειτε αν μπορω με καποιο τροπο να δω τα θεματα στα οποια εχω γραψει?

 

αφού συνδεθείτε με τον κωδικό

και το όνομα χρήστη σας στο φόρουμ θα πάτε :

Βοηθήματα

Θέματα που παρακολουθείτε

 

κι αν παρολα αυτα δεν μπορεις να τα δεισ..ενεργοποιητε καπως η 'υπηρεσία'??

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

κι αν παρολα αυτα δεν μπορεις να τα δεισ..ενεργοποιητε καπως η 'υπηρεσία'??

Με τη μεθοδο του Βοηθηματα - Θεματα που παρακολουθω ειναι πολυ ευκολο αλλα θ απρεπει πρωτα να εχεις γραψει εστω και ενα μηνυμα στο θεμα για να ενεργοποιηθει.

 

Επισης στον πινακα ελεγχου, ασχολησου λιγακι με τις επιλογες και ρυθμισε εσυ οπως θελεις καποια πραγματακια.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω παραπανω απο μια παραθεση?

εννοω αν θελω να απαντησω σε μην. διαφορετικων χρηστων.

 

Την ωρα που διαβαζεις τα μηνυματα, πατας την διπλη αποστροφο στο κατω δεξιο μερος καθε ποστ που σε αφορα και επιθυμεις να απαντησεις. Στο τελος, πατας απαντηση και στο καινουριο πλαισιο που εμφανιζεται, εχει ολα τα ποστς που επελεξες. Μπορεις να διαγραψεις μερος του μηνυματος του αλλου χρηστη αλλα μην διαγραψεις την αρχικη [ και την τελικη ]

Εσυ γραφεις στο τελος του καθενος επιλεγμενου ποστ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

θελω να επικονωνησω μεσω πμ με ενα μελος που μιλησαμε χθες αλλα εσβησα τα πμ και δεν μπορω να το βρω..τι πρεπει να κανω; ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αόρατος χρήστης

θα πάτε :

Πίνακας Ελέγχου (πάνω αριστερά στο κεντρικό μενού)

στην συνέχεια απο το μενού αριστερά σας στην λιστα θα κάνετε κλικ

Επεξεργασία Επιλογών

εάν θέλετε να είστε αόρατος χρήστης θα κάνετε κλικ μέσα στο κουτάκι που λεει

Επιλογή "Αόρατος Χρήστης"

μην ξεχάσετε να πατήσετε στο τέλος της σελίδας Αποθήκευση αλλαγών

 

 

Εγώ το επιλέγω και πατάω αποθήκευση αλλαγών αλλά πάλι στη λίστα με βλέπω και δίπλα έχω ένα αστεράκι γιατί;;;;; Και το όνομα μου όταν είμαι on line, στη λίστα δεν πηγαίνει όπως των υπολοίπων αλφαβητικά......Γιατί συμβαίνει αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα βρε συ

όταν το όνομα σου έχει ένα αστεράκι δίπλα σημαίνει οτι ΕΙΣΑΙ αόρατος χρήστης ...

στην σειρά φαίνεσαι πρώτη γιατι έτσι το έχει το σύστημα ... όταν συνδέεσαι δλδ να φαίνεται οτι είσαι μέσα .... να μην ψάχνεται ο χρήστης να βρέι το νικ του .. vbulletin τι τα θες ..? :-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...