Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πανεπιστημιακο νοσοκομειο Λαρισας


cristina.

Recommended Posts

να κανω κ ακομη μια ερωτηση σε αυτες που γεννησαν στο πανεπιστημιακο.

τι πρεπει να εχεις μαζι σου?

σου προσφερουν σερβιετες, πετσετες κ τετοια?

για το μωρο χρειαζεται να πααρεις κατι αλλο εκτος απο τα ρουχα εξοδου?

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γέννησα εκεί το γιο μου και θα γεννήσω τώρα και τον δεύτερο γιο μου

δεν παρέχει πολλά πράγματα από υλικά η αλήθεια είναι αυτήν

 

αλά ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ Η ΜΑΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΣΟΥΠΕΡ ΚΛΙΝΙΚΗ

 

 

 

πάνες για τα μωρά και μωρομάντιλα έχει

για σένα θα χρειαστείς όπως δίποτε σερβιέτες λοχείας οπτι άλλο θες στηλε πμ αν σε βοηθήσω

.....

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σου πω μακρια απο καποια "γιατρο"Σκετζου η Σκεντου καπως ετσι λεγεται.......................................................................

 

 

Διαφωνώ κάθετα για την χαρά

 

 

αλά δεν είναι πλέων στο νοσοκομείο είναι γενετίστρια

 

και έχει άνοιξη ιατρείο έξω

 

μιλάμε για την ποιο φοβερή επιστήμον τώρα

 

 

τα έχουμε ξανα πει και παλιότερα για εκείνη εμείς :D:D

 

Όσο για τον κύριο μαδεμτζι μπορώ να σου πω κάτι μέσο επμ που θα σε σοκάρει με την εμμονή του στον φυσιολογικό τοκετό Το έζησα το είδα με τα μάτια μου την ημέρα που μπήκα στο χειρουργείο και μπορείς να το διαπιστώσεις ότι είναι αλήθεια

 

(κάποιες κοπέλες πρέπει να γεννάνε με καισαρική για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα )

.....

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια όσες γεννήσατε στο πανεπιστημιακό με καισαρική,επισκληρίδιο ή ολική;επίσης για το ιασώ τι έχετε ακούσει;είναι καλά;

[img]http://lb4m.lilypie.com/9e1Dp2.png[/img]
[img]http://lb2m.lilypie.com/aMfRp2.png[/img]
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα για την χαρά

 

 

αλά δεν είναι πλέων στο νοσοκομείο είναι γενετίστρια

 

και έχει άνοιξη ιατρείο έξω

 

μιλάμε για την ποιο φοβερή επιστήμον τώρα

 

 

τα έχουμε ξανα πει και παλιότερα για εκείνη εμείς :D:D

 

Όσο για τον κύριο μαδεμτζι μπορώ να σου πω κάτι μέσο επμ που θα σε σοκάρει με την εμμονή του στον φυσιολογικό τοκετό Το έζησα το είδα με τα μάτια μου την ημέρα που μπήκα στο χειρουργείο και μπορείς να το διαπιστώσεις ότι είναι αλήθεια

 

(κάποιες κοπέλες πρέπει να γεννάνε με καισαρική για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα )

 

Εγω εμπειρικα μιλησα για τη συγκεκριμενη γιατρο που μονο επιστημων δεν τη θεωρω και δεν αλλαζω αποψη. Οσο για τον Μαδεμτζη εμενα δεν με πιεσε για φυσιολογικο τοκετο αλλωστε γεννησα με προκληση στην 39 εβδομαδα για αλλο ιατρικο λογο. Στειλε μου αυτο το πμ please δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω αλλωστε οτι ηταν ενταξει μαζι μου δεν σημαινει οτι ειναι με ολους τους ασθενεις.Συμφωνω πως καποιες κοπελες οντως πρεπει να γεννανε με καισαρικη οταν επιβαλεται και οχι για να τα παιρνουν οι γιατροι .....................Μπορει να μαι κι εγω μια απο αυτες στον επομενο τοκετο ................

 

 

ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΑΚΟ ΕΓΡΑΨΑ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εμπειρικα μιλησα για τη συγκεκριμενη γιατρο που μονο επιστημων δεν τη θεωρω και δεν αλλαζω αποψη. Οσο για τον Μαδεμτζη εμενα δεν με πιεσε για φυσιολογικο τοκετο αλλωστε γεννησα με προκληση στην 39 εβδομαδα για αλλο ιατρικο λογο. Στειλε μου αυτο το πμ please δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω αλλωστε οτι ηταν ενταξει μαζι μου δεν σημαινει οτι ειναι με ολους τους ασθενεις.Συμφωνω πως καποιες κοπελες οντως πρεπει να γεννανε με καισαρικη οταν επιβαλεται και οχι για να τα παιρνουν οι γιατροι .....................Μπορει να μαι κι εγω μια απο αυτες στον επομενο τοκετο ................

 

 

ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΑΚΟ ΕΓΡΑΨΑ .

 

συγγνώμη δεν σε πίεσε ενώ σε έβαλε με πρόκληση προγραμματισμένα τι μου λες τώρα ?

.....

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχω ξαναγράψει και σε άλλο φορουμ...για την εμπειρία μου!γέννησα στο πανεπιστημιακό με τον κ.Γκαρά.άριστος!!και με δέχτηκε στον 8 μήνα γιατί με παρακολουθούσε άλλος γιατρός ο οποίος λέγαν όλοι ότι είναι ο καλύερος και σας πληροφορώ ότι είχα 40 πυρετό τον πήρα τηλ να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω παυσίπονο και ξέρετε τι μου απάντησε?πάρε με από δευτέρα είμαι σε σεμινάριο δεν μπορώ να σου απαντήσω!!εεε και ήταν τρίτη ακόμα.ντροπή!!εγώ πάντος έκανα και επισκληρίδιο και η αναισθησιολόγος που συνεργάζεται ο γκαράς τέλεια και η ψυχολογική υποστήρηξη κατά τη διάρκεια του τοκετού πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και εγω γεννησα στο πανεπιστημιακο λαρισας στον κο Καλλιντζαρη. τέλειος.

 

 

Πες μου λεπτομερειες για τον κο Καλλιτσαρη...και εγω σε αυτον παω, ειμαι τωρα στον 6ο. Μεχρι τωρα εχω πολυ καλη εντυπωση. Γεννησες φυσιολογικά ή με καισαρικη? Τον πλήρωσες? Γενικα ποσα εξοδα πληρωσες στο νοσοκομείο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και γεμάτη απορίες. Είμαι 26 χρονών και μάλλον διανύω την πρώτη μου εγκυμοσύνη! Τουλάχιστον έτσι φαίνεται από το τεστ β-χοριακής που έκανα.

Επειδή λόγω οικονομικού σκέφτομαι να γεννήσω στα Πανεπιστημιακό της Λάρισας, θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Ποιόν γιατρό θα μου προτείνατε ως καλύτερο, ποιό το συνολικό κόστος μιας γέννας στο Πανεπιστημιακό (υπόψη πως είμαι ασφαλισμένη στον άντρα μου ΙΚΑ) και γενικότερα πως είναι τα πράγματα εκεί; )εξυπηρέτηση, ραντεβού, δωμάτια....)

 

Ευχαριστώ πολύ και περιμένω σύντομα τη βοήθειά σας.

Hc7Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Τόνια! Άντε με το καλό να έρθει το παιδάκι σας! Λοιπόν, κι εγώ γέννησα στο Π.Ν.Λ. και τις 2 φορές για ασφάλεια περισσότερο, σε περίπτωση που κάτι πήγαινε στραβά. Δεν το μετάνιωσα ούτε μία στιγμή! Άλλωστε είχα ακούσει ότι έχει πολύ καλούς γυναικολόγους. Εγώ είχα τον Λιάλιο. Είχε αρκετό κόσμο στα ραντεβού και πάντα καθυστερούσαμε (στα απογευματινά έτσι;). Το κόστος κάθε επίσκεψης ανερχόταν στα 60 ευρώ ( είναι επιμελητής Α΄). Γέννησα με Φ.Τ. χωρίς επισκληρίδιο, όλα πήγαν κατ'ευχήν, έκατσα 3 μέρες μέσα πληρώσαμε γύρω στα 300 ευρώ νοσήλεια, τα οποία πήρε ο άντρας μου από το ΙΚΑ αμέσως (στο σύνολο πήρε 800+). Το φαγητό καλό, είναι πολύ καθαρό, εξυπηρέτηση μια χαρά... Τι άλλο... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Αν θες εσύ, ρώτησέ με ελεύθερα.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Νομίζω πως΄ήσουν πολύ κατατοπιστική. Πολλά έχω ακούσει κ για τον Νταφόπουλο.

Έχεις μήπως ιδέα τι γίνεται και με τα βλαστοκύτταρα; Γιατί ακούω πάρα πολλά.....

Hc7Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι και ο Νταφόπουλος πολύ καλός είναι απ'ότι έχω ακούσει από πολλές κοπέλες. (και ωραίος!) Παρακολουθεί και τη συνυφάδα μου. Εμείς δεν κάναμε τπτ με βλαστοκύτταρα εξαιτίας του κόστους αλλά απ'ότι διάβασα μέσα εδώ στο forum, καλύτερα που δεν αποθηκεύσαμε γιατί δεν είναι αξιόπιστες οι εταιρείες εδώ στην Ελλάδα. Υπάρχει κάπου μια θεματική για τα βλαστοκύτταρα όπου γίνεται μεγάλη συζήτηση και ίσως σε διαφωτίσει. Αν πάς στην αναζήτηση και πληκτρολογήσεις "βλαστοκύτταρα" κάτι θα βρείς. Φιλιά!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πολλά και για την αξιοπιστία και για το κόστος αλλά κυρίως για το ότι είναι όλες ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ!!!

Θα κοιτάξω για τη Δημόσια κλινική βλαστοκυττάρων που υπάρχει στην Αθήνα. Ακούγεται πολύ τελευταία και έχει κόστος μόνο 250?.

Hc7Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Τόνια.

Εγώ γέννησα στις 19 Νοεμβρίου 2008 την κόρη μου στο ΠΝ, με γιατρό τον Νταφόπουλο. Για τον γιατρό έχω να πω τα καλύτερα παρόλο που είχα και διαβήτη κύησης όλα πήγαν καλά και στη γέννα ήταν συνέχεια εκεί. Στα απογευματινα ραντεβού έχει πάρα πολύ κόσμο.

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι ότι δεν μπορείς να επιλέξεις παιδίατρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Akamatra μου έχουμε την ίδια ημέρα γενέθλια με το παιδάκι σου!!! ΄Δηλαδή με τον παιδίατρο δεν έμεινες ευχαριστημένη??? Τελικά έκλεισα ραντεβού για την Τρίτη με τον Νταφόπουλο. Έχω πολύ αγωνία και άγχος!!!

Hc7Np3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και από μένα!!

Είμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω και γω για το Πανεπιστημιακό της Λάρισας! Είμαι στον 6ο και αποφάσισα πως θέλω να γεννήσω εκεί, μετα από τον τοκετό που έκαναν 2 φίλες και πήγαν όλα καλά και βέβαια μετά από αυτά που διάβασα εδώ. Πήρα τηλέφωνο για απογευματινό ραντεβού και η απάντηση ήταν πως επειδή δεν έχω κάνει αυχενική διαφάνεια στο νοσοκομείο δεν θα με δεχτεί ο γιατρός!! Διάβασα όμως σε προηγούμενα μηνύματα ότι ο κ Νταφόπουλος δέχεται να κάνει και τοκετούς που δεν παρακολουθούσε από την αρχή, ξέρει καμμία πως μπορώ να επικοινωνήσω με τον γιατρό για ραντεβού χωρίς να πάρω το κέντρο?

Ας με βοηθήσει κάποια που ξέρει γιατι δεν θέλω να πάω στο Ιασώ και να πληρώσω μια περιουσία!!

Link to comment
Share on other sites

MaroulakiD καλημέρα! Καταρχήν δε χρειάζεται να αγχώνεσαι γιατί κάνεις κακό στο μωράκι σου!!! Εγώ διανύω τον 3ο μήνα της εγκυμοσύνης και με παρακολουθεί ο κ. Νταφόπουλος. Ποιος σου είπε πως έπρεπε να έχεις κάνει αυχενική διαφάνεια στο ΠΝΛ; Δε κάνει κανείς εκεί γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει γιατρός. Κι εμένα μου είπε ο Νταφόπουλος να κάνω αυχενική και με έστειλε έξω!!! Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω το κινητό του, να του εξηγήσεις πως έχουν τα πράγματα κ να κλείσεις ραντεβού απευθείας μαζί του.

Hc7Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποια να μου πει ποιες μέρες έχει απογευματινά ιατρεία ο κ. Νταφόπουλος; Παρασκευή απόγευμα ποιος έχει απογευματινά στο Πανεπιστημιακό;

Link to comment
Share on other sites

"MaroulakiD καλημέρα! Καταρχήν δε χρειάζεται να αγχώνεσαι γιατί κάνεις κακό στο μωράκι σου!!! Εγώ διανύω τον 3ο μήνα της εγκυμοσύνης και με παρακολουθεί ο κ. Νταφόπουλος. Ποιος σου είπε πως έπρεπε να έχεις κάνει αυχενική διαφάνεια στο ΠΝΛ; Δε κάνει κανείς εκεί γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει γιατρός. Κι εμένα μου είπε ο Νταφόπουλος να κάνω αυχενική και με έστειλε έξω!!! Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω το κινητό του, να του εξηγήσεις πως έχουν τα πράγματα κ να κλείσεις ραντεβού απευθείας μαζί του."

Καλημέρα και Ευχαριστώ πολύ!! Αγχώθηκα είναι η αλήθεια λίγο αλλά είχα σκεφτεί πως αν δεν έβγαζα άκρη να πήγαινα στα εξωτερικά ιατρεία.

Πάντως αυτά που έγραψα ήταν και η απάντηση που μου έδωσαν όταν πήρα να κλείσω απογευματινό ραντεβού!

Αν μπορείς γράψε μου το τηλέφωνό του κ Νταφόπουλου να κλείσω ραντεβού μαζί του κατευθείαν. Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

ο Γκαράς κάνει αυχενική μέσα στο Πανεπιστημιακό, αλλά λόγω φόρτου και λόγω.... τις στέλνει έξω.

επίσης, είναι ασυζητητί άψογος γιατρός, αλλά τα απογευματινά είναι μαύρα. 40 ευρώ. σε άλλη παίρνει 35. αν θέλεις απόδειξη κόβει 45. παρακολουθεί την αδερφούλα μου στο 2ο και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη.

ο Νταφόπουλος είναι επίσης καλός. το ξαναείπα. δεν ισχύει αυτό για τις καισαρικές. όσες γνωρίζω, γέννησαν με τον Νταφόπουλο με φ.τ., μέσα και η αδερφή μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ένα θα σας πω ο Γκαράς είναι μακράν καλύτερος του Νταφόπουλου.

η αδερφή μου είχε χαμηλό αιματοκρίτη τελευταίες εξετάσεις. είχε όμως κάτι άλλο σε καλά επίπεδα και της είπε ότι δεν χρειάζεται να φορτωθεί σίδηρο και χαζά. αυτά είναι άχρηστα της είπε. όπως επίσης της είπε ότι ο σίδηρος δεν ανεβαίνει τρώγοντας μοσχάρι. αν θέλει να το ψάξει σωστά να πάει σε αιματολόγο. μόνο αυτοί ξέρουν.

επίσης ότι δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα για το αίμα. είναι μια χαρά με 32 αιματοκρίτη.

 

οι άλλοι που μας φορτώνουν με χάπια γιατί; ιδίως όταν ο αιματοκρίτης και όλα είναι καλά;

γιατί να μην γνωρίζουμε κάποια πράγματα κι εμείς; έστω μίνιμουμ γνώσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Ο Κ. ΝΤΑΦΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ .. ΣΩΣΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ??? ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ... ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ.. ΑΚΟΥΩ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ. ΝΤΑΦΟΠΟΥΛΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ. ΜΕΣΣΙΝΗ... ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ Ο Κ. ΜΕΣΣΙΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ..

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...