Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΩΡΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΚΙΛΑ!!!


Recommended Posts

Και πανέμορφή και πανέξυπνη (απ' ότι μου είπε χτες η παιδίατρος). Δεν είμαι τελείως κουκουβάγια...

 

Α!!!! και υπόψιν, η δικιά μου είναι και τελειόμηνη ε?

 

 

Α και μενα ειναι πανεμορφη, πανεξυπνη, πονηρη κτλ κτλ. Εγω παλι ειμαι τελειως κουκουβαγια!!!!!! Χιχιχι....Να ειναι καλα τα παιδακια μας, ε και ας ειμαστε και λιγο κουκουβαγιες μωρε δε χαθηκε και ο κοσμος!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κουκου βα

Κουκου βα

 

Αυτο ακριβως!!!! Ετσι κανω κυριως το πρωι, οταν τη βαζω στο μπανιο για αλλαγη πανας και καλλωπισμο και μου φαινεται το πιο ομορφο μωρο του κοσμου!!!!!!! Νομιζω οτι ετσι ακουγομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

και τα δικα μου ρε κοριτσια ειναι πανεμορφα πανεξυπνα κλπ κλπ :lol::lol::lol::lol::lol:εγω ειμαι ολα τα πτηνα μαζι:lol::lol::lol::lol:

 

Δεν ειχα καμια αμφιβολια οτι και τα δικα σου τα παιδακια εχουν ολες τις χαρες του κοσμου μαζι.....Εσυ το εχεις προχωρησει το θεμα, πολλα πτηνα μαζι, μπραβο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας!Συγνωμη αν ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι,γεννησα το γιο μου στις 18/10 με βαρος 2130,υψος 45,5 εκ.στην 38η εβδομαδα και τον θηλαζω αποκλειστικα.Σημερα 11 μερες πριν κλεισουμε τους 2 μηνες και ειμαστε 2960:( ουτε 1 κιλο δε πηραμε απο τοτε που γεννηθηκε.εσας στους 2 μηνες πως ηταν??θηλαζατε ή οχ??πειτε τιποτα κοριτσια γιατι το ηθικο μου ειναι οχι απλα πεσμενο...

Link to comment
Share on other sites

η κορη μου γεννηθηκε στην 39η εβδ 3340 κ 51 εκ.

2 μηνων ηταν 5900 κ 58 εκ

 

ο γιος μου γεννηθηκε στην38η εβδ 3060 κ 51 εκ

2 μηνων ηταν 5800 κ 61 εκ

 

θηλαζα κ τα 2

 

οντως εχει παρει λιγο βαρος.ο παιδιατρος τι ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Eμεις βγηκαμε απο την θερμοκοιτιδα 2100 και ενα μηνα μετα ειχαμε παρει 1100 γρ. Εμεις δεν θηλαζαμεκαι ειχαμε και παλλινδρομιση στομαχου. Ο παιδιατρος τι σου ειπε???? Μην αγχωνεσαι καθε παιδι εχει τους δικους του ρυθμους.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!Συγνωμη αν ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι,γεννησα το γιο μου στις 18/10 με βαρος 2130,υψος 45,5 εκ.στην 38η εβδομαδα και τον θηλαζω αποκλειστικα.Σημερα 11 μερες πριν κλεισουμε τους 2 μηνες και ειμαστε 2960:( ουτε 1 κιλο δε πηραμε απο τοτε που γεννηθηκε.εσας στους 2 μηνες πως ηταν??θηλαζατε ή οχ??πειτε τιποτα κοριτσια γιατι το ηθικο μου ειναι οχι απλα πεσμενο...

 

Ο παιδιατρος σου τι λεει;;; Εμεις γεννηθηκαμε, οπως φανταζομαι διαβασες 1820 γρ και στους 2μηνες ηταν 4200. Δε θηλαζαμε βεβαια, επινε ξενο απο την πρωτη στιγμη. Νομιζω και παλι οτι δεν πρεπει να αγχωνεσαι, αν σε εχει καθησυχασει ο παιδιατρος. Ωστοσο πρεπει καπως να σου εχει δικαιολογησει τη μικρη αυξηση βαρους. Τι σου εχει πει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σρρυ που αργησα να απαντησω αλλα παλευουμε με τους παλιοκολοκους απο τις 20.30:(και ακομα δεν εχουμε ηρεμησει.Το υψος του ηταν στις 25/11 48,5εκ τοτε πηγαμε τελευταια φορα στη παιδιατρο.Εμεις το ζυγισαμε σημερα 2960γρ στη δικη μας ζυγαρια η οποια συμπιπτει με τις παιδιατρου(10 πανω 10 κατω εκει παιζει).Η παιδιατρος μας ειπε οτι ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια και πως τα παιδια που θηλαζουν εχουν αλλους ρυθμους αναπτυξης απο αυτα που δε θηλαζουν,τοσο αργη ομως??διαβαζω ποσο εισαστε εσεις στους 4 μηνες και αμφιβαλλω αν εμεις θα ειμαστε τοσο στους 6 με 7!στις 18/12 θα παμε παλι στη παιδιατριο που θα κανουμε και τα εμβολια,ελπιζω μεχρι τοτε να εχει αλλαξει κατι.σας ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας ειστε απιθανες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε να δεις.οντως συμφωνα με το υψος του ειναι στα φυσιολογικα.αν βρεχει πολλες πανες τοτε τρεφεται κανονικα!!μερικα μωρα αργουν να παρουν βαρος κ μετα το παιρνουν μαζεμενο.αλλα παλι το αντιθετο!ο γιος μου εδω κ 9 μηνες δεν εχει παρει ουτε γραμμαριο!!11.500 κιλα απο 14 μηνων κ κοντευει να γινει 2 χρονων!παιρνει μονο υψος.αλλα ειναι μεσα στις καμπυλες.εσυ αυτο θα κοιτας.αφου ειναι μεσα στις καμπυλες αρα ειναι μια χαρα.τα δικα μου μπορει να ειχαν παραπανω βαρος απο το δικο σου αλλα ειχαν κ παραπανω υψος.πχ εγω ειμαι 1.60 κ 48 κιλα κ ειμαι σε φυσιολογικο βαρος.μια αλλη γυναικα ομως 1.70 κ 48 κιλα θεωρηται παρα πολυ αδυνατη!!ετσι δες το.εφοσον ειναι στις καμπυλες οκ μη φοβασαι.κ θα παρει αποτομα βαρος.θα δεις..:-D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σταθερά, παιρνει 800 γραμμαρια το μηνα. Το πρώτο δίμηνο αποκλειστικά μητρικό αλλά αντλημενο με μπιμπερό, και το δεύτερο δίμηνο αποκλειστικά βρεφικό. Η παιδίατρος μου ειχε πει, και τοτε που "θήλαζα" να μην τρελλαινομαι με το βάρος. Άλλο μήνα μπορεί να παίρνει πολύ και άλλο λίγο.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,

συγνωμη που εξαφανιστηκα αλλα ενω εχω συνδεθει δε προλαβαινω ουτε να διαβασω ουτε να γραψω γιατι το μικρο μου εχει τρομερα πονακια και προσπαθω να το ηρεμησω αφου ουτε να κοιμηθει μπορει.δε θελω να αγχωνομαι με το βαρος του αλλα δε μου ειναι και οτι πιο ευκολο:(,παντως ειναι ενα χαρουμενο παιδακι(οταν δε ποναμε),ευδιαθετο και γενικοτερα γεματο ζωντανια και πολυ νευρο(μιση μπουκια και μας κανει οτι θελει:D).αληθεια εσεις απο υψος πως τα πατε? ποσο γεννηθηκατε και πως εξελιχθηκατε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα,

συγνωμη που εξαφανιστηκα αλλα ενω εχω συνδεθει δε προλαβαινω ουτε να διαβασω ουτε να γραψω γιατι το μικρο μου εχει τρομερα πονακια και προσπαθω να το ηρεμησω αφου ουτε να κοιμηθει μπορει.δε θελω να αγχωνομαι με το βαρος του αλλα δε μου ειναι και οτι πιο ευκολο:(,παντως ειναι ενα χαρουμενο παιδακι(οταν δε ποναμε),ευδιαθετο και γενικοτερα γεματο ζωντανια και πολυ νευρο(μιση μπουκια και μας κανει οτι θελει:D).αληθεια εσεις απο υψος πως τα πατε? ποσο γεννηθηκατε και πως εξελιχθηκατε??

 

Εμεις γεννηθηκαμε 46 ποντους (θυμιζω οτι εμενα ειναι πορωρο, 7 μηνων) και στους 4 μηνες πριν 2 εβδομαδες δηλαδη ηταν 64 ποντους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια μου γεια σας και παλι. Ειπα να σας ενημερωσω για την αναπτυξη της μπουμπους μου. Εχθες ηρθε η γιατρος και η μικρη ειναι: βαρος: 8150γρ. υψος: 67 ποντοι και περιμετρος κεφαλης: 42. Πως σας φαινομαστε;;; Σημερα εφαγε για πρωτη φορα φρουτα και αδειασε το μπολ, καλα να ειναι το φαγανο μου μωρακι. Να ρωτησω και κατι: οσων τα παιδακι ειχαν γοπ, εβγαζαν και κρεμες;;; Εμενα μολις εφαγε μετα απο λιγο την επιασε λοξιγγας και εβγαλε λιγο κρεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να σου πω μητση μου και τη δική μας εξελιξη. Εξεταση σημερινή. Βαρος 7200. περιπμετρος κεφαλης 41

Υψος: στην προηγουμενη εξεταση (4 μηνων και μιας εβδομαδας) την ειχε μετρήσει 63,5 ποντους.

στη σημερινή εξεταση (5 μηνων και 2 εβδομαδων) την μετρησε 63 ποντους.

Μου λετε τι να υπολογισω εγω τωρα? την προηγουμενη μετρηση λαθος, την τωρινή, ή οτι το παιδί μου συρρικνώθηκε?

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας και παλι. Ειπα να σας ενημερωσω για την αναπτυξη της μπουμπους μου. Εχθες ηρθε η γιατρος και η μικρη ειναι: βαρος: 8150γρ. υψος: 67 ποντοι και περιμετρος κεφαλης: 42. Πως σας φαινομαστε;;; Σημερα εφαγε για πρωτη φορα φρουτα και αδειασε το μπολ, καλα να ειναι το φαγανο μου μωρακι. Να ρωτησω και κατι: οσων τα παιδακι ειχαν γοπ, εβγαζαν και κρεμες;;; Εμενα μολις εφαγε μετα απο λιγο την επιασε λοξιγγας και εβγαλε λιγο κρεμα.

ο γιος μου ειχε γοπ ως 18 μηνων :? κ σε κρεμες κ σε φαγητα.τελικα του εδινα για 1 μηνα μικρα συχνα γευματα.πχ τη μιση μεριδα κ 2 ωρες μετα την υπολοιπη και σταματησε.τωρα τρωει κανονικα.

 

Να σου πω μητση μου και τη δική μας εξελιξη. Εξεταση σημερινή. Βαρος 7200. περιπμετρος κεφαλης 41

Υψος: στην προηγουμενη εξεταση (4 μηνων και μιας εβδομαδας) την ειχε μετρήσει 63,5 ποντους.

στη σημερινή εξεταση (5 μηνων και 2 εβδομαδων) την μετρησε 63 ποντους.

Μου λετε τι να υπολογισω εγω τωρα? την προηγουμενη μετρηση λαθος, την τωρινή, ή οτι το παιδί μου συρρικνώθηκε?

μαλλον λαθος η σημερινη.μετρα το μωρο μονη σου.εστω κ στο περιπου ενα συμπερασμα θα βγαλεις

Link to comment
Share on other sites

και μεις ταλαιπωρηθήκαμε πολύ με παλλινδρόμηση, είχαμε κάνει και υπερηχογράφημα και μας έδωσαν φάρμακο προκειμένου να ανακουφίζεται το μωρό και να μην πονάει. υποχώρησε όμως αισθητά στον 5ο μήνα και αφότου ξεκίνησε τις κρέμες όλα ήταν πολύ καλύτερα. έτυχε όμως να βγάλει και κρέμα..

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω μητση μου και τη δική μας εξελιξη. Εξεταση σημερινή. Βαρος 7200. περιπμετρος κεφαλης 41

Υψος: στην προηγουμενη εξεταση (4 μηνων και μιας εβδομαδας) την ειχε μετρήσει 63,5 ποντους.

στη σημερινή εξεταση (5 μηνων και 2 εβδομαδων) την μετρησε 63 ποντους.

Μου λετε τι να υπολογισω εγω τωρα? την προηγουμενη μετρηση λαθος, την τωρινή, ή οτι το παιδί μου συρρικνώθηκε?

 

Μια χαρα εισαστε!!!!! Παντως σιγουρα το παιδι σου δε συρρικνωθηκε, αλλα η γιατρος μετραει λαθος. Μετρα τη εσυ καλα λεει η Δημητρα και θα εχεις μια αποψη στο περιπου. Καλα στη γιατρο δεν εκανε εντυπωση αυτη η διαφορα στο υψος;;;

Link to comment
Share on other sites

ναι, μου ειπε οτι μαλλον τον προηγουμενο μηνα πρεπει να ειχε γινει λαθος η μετρηση, γιατι τωρα την μετρησε 2 φορες, και αλλωστε μου λεει, μαλλον ειναι πολυ να πηρε σε ενα μήνα (τον προηγούμενο), 3 πόντους. Αρα το παιδί μου ειναι κανονικο και οχι ψηλο που κοκορευομουνα δεξια και αριστερα...

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...πριν λιγο εφυγε η γιατρος μας, καναμε το εμβολιο του 4ου μηνα, μετρηθηκαμε στο υψος και στο κεφαλι και ζυγιστηκαμε. Αληθεια ποσο υψος και βαρος ειχαν τα μωρακια σας στους 4 μηνες και ποσα γρ γεννηθηκαν;;;;

 

Η δικη μας γεννηθηκε στις 36 εμβδομαδες πρωορακι δηλαδη αλλα χωρις θερμοκητιδα. Γεννηθηκε 2,700 αλλα φυγαμε απο εκει 2,380. Λιγο δηλαδη. Υψος ηταν ψηλουλα με 51 εκατοστα......τωρα στον 4ο μηνα ηταν 7 κιλα κατι νομιζω και υψος 66 εκατοστα.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τα βρισκω ολα τα προωρακια....Φτου φτου

 

Εμεις γεννηθηκαμε 34 εβδ. 2640 και 49 ποντοι.

Τωρα ειμαστε 5μιση μηνων και ειμαστε 7 κιλα και 69 ποντοι.

 

Αλλα μ αυτα που διαβαζω μαλλον αδυνατος ειναι.

Ουφ...μ αγχωσατε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...