Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΩ ΓΙΑ ΛΗΨΗ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ντόλη μου, μίλα και με τον ειδικό εμβρυορθοπεδικό, ίσως είναι κάτι που διορθώνεται μετά με κάποιο χειρουργείο.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας πεις ευχάριστα νέα.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα σήμερα σε επαφή με τον ορθοπεδικό...Μου είπε ότι τα υπερηχογραφικά ευρήματα είναι πολύ αόριστα και θέλει περισσότερες λεπτομέρειες για να μπορεί να έχει μια εικόνα...Επόμενο υπερηχογράφημα στις 26 Ιανουαρίου...μία ημέρα πριν τα γενέθλια μου. Θα έχω μπει ήδη στην 17η εβδομάδα..Θέλω να ξέρω τι να κάνω...ο χρόνος είναι κατά μου. ΄Ηδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι την διαδικασία της διακοπής αν και δεν ξέρω στην περίπτωση μου με πιο τρόπο θα γίνει, δεδομένου ότι τον γιο μου τον γέννησα με καισαρική...Δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί άνθρωπος να αντέξει τέτοια διαδικασία..

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου,

 

το επόμενο υπερηχογράφημα θα το κάνεις παρουσία του ορθοπεδικού; πως αλλιώς θα λάβει περισσότερες λεπτομέρειες για να μπορέσει να σε κατευθύνει αναλόγως;

 

Λυπάμαι πολύ που αναγκάζεσαι να περνάς όλη αυτή την κατάσταση και εύχομαι τελικά να μην είναι τίποτε..

Link to comment
Share on other sites

Όχι το επόμενο υπερηχογράφημα δεν θα το κάνω παρουσία ορθοπεδικού. Μου σημείωσε κάποιες ερωτήσεις στις οποίες θα πρέπει να απαντήσει ο υπερηχογραφιστής. Φαντάζομαι ότι επειδή το μωράκι θα είναι μεγαλύτερο θα μπορέσει να κάνει μια πιο ολοκληρωμένη εκτίμηση και να δει λεπτομέρειες που δεν φαινόντουσαν.

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι κοπέλα μου τελικά να μην είναι τίποτε και απλώς να είναι λάθος η αρχική μέτρηση!!! Θα είναι πολύ αγχωτικό όλο το διάστημα μέχρι τις 26 αλλά εμείς εδώ θα είμαστε μαζί σου για να σε αποσυμφορίζουμε λιγάκι όσο μπορεί η κάθε μια μας.

 

Υπομονή και κουράγιο κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου,σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!!!!!Καμιά φορά και οι γιατροί κάνουν λάθος!!Μπορεί να μην είδε καλά το υπερηχογράφημα ο γιατρός!!!!!!!!Μη χάνεις τις ελπίδες σου!!Το αγοράκι σου είναι υγιές!!!Μήπως θα ήταν καλό να σε δει κάποιος άλλος ειδικός για υπερηχογραφήματα??????

Link to comment
Share on other sites

ντόλη,

 

έχε πίστη ότι όλα στο τέλος θα πάνε καλά και απλώς πέρνας τώρα δοκιμασία με καλό αποτέλεσμα όμως στο τέλος.

συμφωνώ με την Εύη, μήπως στις 26 να πας σε 2 εμβρυομητρικούς υπερηχογραφιστές, για να έισαι πιο σίγουρη για τις μετρήσεις και τα πιθανά ευρήματα.

καπου στο φορουμ διάβασα ότι θεωρείται κορυφή στους προγεννητικούς υπερηχους, ο κύριος νικολαιδης που βρίσκεται στο μαρουσι μήπως να λείσεις και σε αυτόν ένα ραντεβού για τις 26.

την διακοπή κύησης προσπάθησε να την βγαλεις από το μυαλό σου για τώρα , μην βασανίζεσαι ΄΄οσο μπορεις μέχρι να λάβεις πιο σίγουρες πλήροφορίες για ότι τελικά μπορεί να συμβαίνει.

οι σκέψεις μας μαζί σου και όλη η θετική μας ενέργεια μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

αχ ντολη μου ελπιζω να πανε ολα καλα......να σκεφτεσε αισιοδοξα.....εχεις ακομα ελπιδες κοριτσι μου αφου το μωρακι ειναι καλα γεννετικα φανταζομαι οτι με τις σωστες φυσιοθεραπιες και διαδικασιες θα ειναι ενα υγιεστατο αγορακι σε λιγο καιρο!κανε υπομονη να κανεις το υπερηχο ωστε να δει ο ορθοπεδικος πιο σωστα το θεμα ωστε να παρεις πιο σωστη ενημερωση του τι μπορει να γινει.σε περιπτωση που χρειαστει διακοπη παντως επειδη το χα ρωτησει και εγω,γινεται με προκληση και ας εχουμε κανει καισαρικη.δεν γνωριζω ομως πολλα ετσι αοριστα μου το χε πει ο γιατρος χωρις λεπτομεριες για να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρατε πόσο ανάγκη έχω από την παρουσία σας αυτές τις στιγμές...Να είστε πάντα καλά, να χαίρεστε τα αγγελούδια σας όσες τα κρατάτε στην αγκαλιά σας και να τα κρατήσετε σύντομα όσες τα έχετε ονειρευτεί και όσες ήδη τα περιμένετε...Πάντα υπάρχει κάποιος που πονάει περισσότερο από μας και μπορούμε να αντέξουμε πιο πολλά απ' όσα μπορούμε να φανταστούμε...κάνω κουράγιο για χάρη του Μιχαλάκη μου,όμως και εκείνος το περιμένει με μεγάλη λαχτάρα και θα μου είναι πολύ δύσκολο να του πω ότι τελείωσε..να τον στενοχωρήσω με αυτόν τον τρόπο...Παρ'όλα αυτά εξακολουθώ να έχω μια μικρή ελπίδα μέσα μου..Εvi συμφωνώ κι εγώ μαζί σου..ήδη έκλεισα ραντεβού στο ΕΜΒΡΥΟ με τον Μαλιγιάννη. Είναι εξαιρετικός..εκεί είχα κάνει και το β'επιπέδου στον γιο μου και αμνιοπαρακέντηση γιατί είχε προκύψει και τότε ένα μικρό θεματάκι. Πάντως Dina κι εγώ πιστεύω ότι δεν θα προτείνει κάποιος ένα χειρουργείο σε περίπτωση διακοπής, είναι πολύ επιβαρυντικό για τον οργανισμό άλλωστε...Το καλό στην περίπτωση μου είναι ότι δεν έχω αμφιβολίες για τους γιατρούς που με παρακολουθούν...έχω απόλυτη εμπιστοσύνη και είναι όλοι τους κορυφαίοι και έμπειροι..θα ήταν φοβερό να αρχίσω να γυρίζω από τον έναν στον άλλον με δέκα διαφορετικές διαγνώσεις στα χέρια μου...Τεσπα ο χρόνος θα δείξει...Με δάκρυα στα μάτια μου σας ευχαριστώ για ακόμη μια φορά που είστε δίπλα μου και με σκέφτεστε...σας φιλώ

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντόλη μου,

 

όντως ο Μαλιγιάννης είναι ένας από τους καλύτερους. Και σύμπτωση το ιατρείο του είναι ακριβώς απέναντι από το γραφείο που δουλεύω στην Πατρ. Ιωακείμ. Δύο συνάδελφοι παρακολουθούσαν εκεί τις εγκυμοσύνες τους και μόνο τα καλύτερα έχουν να πουν.

 

Ελπίζω μόνο να βρήκες σύντομα ραντεβού γιατί η αναμονή είναι πολύωρη!

 

Πες μας πότε έχεις κλείσεις ραντεβού για να αγωνιούμε κι εμείς μαζί σου αλλά και μαζί να ανοίξουμε σαμπάνιες όταν σε διαβεβαιώσει ότι ο μπεμπούλης δεν έχει τίποτε!

Link to comment
Share on other sites

Ντολη μην απελπιζεσαι και κανε υπομονη,

 

Καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσαι αυτες τις δυσκολες ωρες της αναμονης αλλα σε παρακαλω προσπαθησε να γυρισεις την ψυχολογια σου και να μην σεκφτεσαι την διακοπη Ξεχασε το και εαν ειναι να γινει θα το δουμε αργοτερα. Μεχρι τον υπερηχο προσπαθησε να αντλησεις δυναμη απο το αγορακι σου να προσευχεσαι και να πιστεψεις πραγματικα οτι ολα θα φτιαξουνε. Δωσε την ευκαιρια στο εμβρυακι σου με καλη ψυχολογια να δωσει την δικη του μαχη....

 

Φιλια και καλη δυναμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ντόλη,

όλη η θετική μας ενέργεια μαζί σας(εσενα και του μωρού σου). εύχομαι ολόψυχα απόψε στις 7 να ακούσεις τα καλύτερα νέα της ζωής σου.

καλά αποτελέσματα γλυκία μου

Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:Δυστυχώς τα νέα μου είναι τα χειρότερα που θα μπορούσα να περιμένω. Ο δεύτερος υπερηχογραφικός έλεγχος έδειξε ότι τα μηριαία οστά είναι πάρα πολύ κοντά και με κλίση προς τα μέσα και έχει αρχίσει να μαζεύεται και υγρό στον εγκέφαλο. Αυτό σημαίνει με βεβαιότητα ότι πρόκειται για κάποιο σύνδρομο το οποίο θα ανιχνευτεί όταν όλα τελειώσουν πια.....Το μόνο που μένει πια είναι να κανονίσω την ημέρα της διακοπής:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:.Θα το έκανα αύριο αλλά είναι τα γενέθλια μου και θα ήθελα να μην τη θυμάμαι έτσι αυτή την ημέρα. Το μόνο που μου δίνει δύναμη είναι τα μάτια του παιδιού μου και το χέρι του άντρα μου να μου κρατάει το δικό μου ...Φοβάμαι πολύ..αλλά προσπαθώ να είμαι δυνατή, απλά το μόνο που θέλω είναι να τελειώσει γρήγορα.
4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ λυπαμε για αυτό που σου έτυχε. Πήρες το χειρότερο δώρο που μπορεί να πάρει μία μανούλα. Δεν έχω άλλα λόγια πέρα από το να σου πώ ένα μεγάλο κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...