Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

18 ΜΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ


Recommended Posts

Nα χαιρεσαι τον γιο σου...εχω ανατριχιασει ειλικρινα....

Ξερεις κι εγω απο ενα μικρο τραβηγματακι την ωρα που γεννουσε η μαμαμου ειμαι με τοσα προβληματα και λαθη χειρισμων απο γιατρους μετα.Επισης στη Μενν που ηταν ο Χαρουλης μου εβλεπα πολλα τελειομηνα μωρακια.Ημασταν εμεις 1600 και διπλα κατι στρουμπουλα 4κιλα και φανταζαν τοσο τεραστια διπλα μας.Κι εγω στη θεση σου ετσι θα εκανα και θελει πολυ δυναμη να παλεψεις και με την ψυχη σου αλλα και με την κοινωνια που ειναι του "καλα". Ευλογια ειναι να ξερεις που εφερες στον κοσμο τον Παναγιωτη σου, και να εχεις πιστη. Ειμαι σιγουρη πως στο μελλον θα σας εκπληξει ευχαριστα ο μικρος με τα κατορθωματα του και δε θα διαφερει σε τιποτα απο τους φιλους του στο παρκο.Να τους χιλιασει τους μηνες που ειναι κοντα σας και εσεις να ειστε γεροι και υγιεις πανω απο ολα να τον καμαρωσετε.Το γιατι παντα υπαρχει και θα υπαρχει οπως και αλλα τοσα ερωτηματα.Παραδειγμα εσυ ειχες μια τελεια εγκυμοσυνη,αλλες γυναικες συμπεριλαμβανομενου εμενα,της Μαρκοπολο κοντεψαμε να μεινουμε,εκει και μεις στους διαδρομους του Αλεξανδρα και εγω δε σου κρυβω αναρωτηθηκα γιατι ρε γμτ να χω τοσο χαλια εγκυμοσυνες?μετα το ξεχασα βεβαια γιατι ειχα να παλεψω με αλλα....οπως κι εσυ το γιατι αυτο θα ρχεται και θα σου φευγει ,και καθε φορα που θα τον κοιτας θα περνεις δυναμη.Να ειστεπαντα καλα και να μας γραφεις πως τα πατε.Σε φιλω και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχετε υγεια και να ειστε ευτυχισμενοι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δακρυσα με την ιστορια σου κ ολη την περιπετεια σας,

στην αρχη απο θλιψη κ επειτα απο χαρα. χαιρομαι ειλικρινα που ολα πηγαινουν καλα κ που το αγγελουδι σας ειναι ΗΡΩΑΣ μα πανω απ ολα μπραβο σε σας που σταθηκατε τοσο υπεροχοι γονεις. ειστε τυχεροι που εχετε ο ενας τον αλλον!!!! να μας γραφεις νεα σας.

"]00856dd2fe.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ! Είναι πολύ σημαντικό για όλους τους γονείς που περνάνε δύσκολες καταστάσεις να ακούνε ενθαρρυντικά λόγια...

 

για μας ειναι σημαντικο να μας θυμιζετε οτι πανω απο ολα προεχει η υγεια του παιδιου μας κ να μην αναλωνομαστε με ''χαζα'' πραγματα!

μπραβο για την δυναμη σας κ για τον αγωνα σας κ πιο πολυ μπραβο στον μικρο πανουλη που ειναι τοσο δυνατος κ αγωνιζεται σαν μεγαλος!

να τον χαιρεστε κ θα πανε ολα καλα γιατι εχετε πιστη!

με συγκινησες ...

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι στον μικρό Πανούλη μέσα από την καρδιά μου να είναι ένα υγιέστατο παιδάκι και καλότυχο. ΕΥΤΥΧΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!!! Θέλω να πω στην μανούλα του να έχει πίστη και θέληση και όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πω,πω κοπέλα μου , έχω ανατριχιάσει ολόκληρη με την ιστορία σας.Κλαίω σαν μικρό παιδί στην ιδέα και στην εικόνα ενός διασοληνωμένου παιδιού που προσπαθεί να τα βγάλει. Εύχομαι να είναι αυτό το τελευταίο τραγικό πράγμα που συνέβη στη ζωή σας και να είσαστε όλοι καλά για να χαίρεστε αυτό το ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ ΘΑΥΜΑ που ήρθε στη ζωή σας.

Μη κάθεσαι και αναλώνεσαι με πως και γιατί , ορισμένα πράγματα στη ζωή συμβαίνουν έτσι ξαφνικά χωρίς αιτία.Το πιο σημαντικό είναι ότι είχε αίσια έκβαση η ιστορία σας. Δεν ξέρω πολλά πράγματα "τι σημαίνει υπερτονία" αλλά μπροστά στο γεγονός ότι σας κοιτάει, σας αγκαλιάζει , τον αγκαλιάζετε και τον φιλάτε το θεωρώ πολύ μικρό και ασήμαντο για να τα χαλάσει όλα αυτά.

Δώσε μια μεγάλη αγκαλιά στον Πανούλη από τον μικρό μου γιο τον Αναστάση και εύχομαι να τον καμαρώσεις όπως επιθυμείς.

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περάσαμε κι εμείς καιρό στο νοσοκομείο, περιμένοντας την εξέλιξη του παιδιού μας μετά από πολύ δύσκολη επέμβαση και αγωνιώντας για τα παιδάκια που υπέφεραν ατους άλλους θαλάμους. Ποτέ δεν θα ξεχάσω αυτή την εμπειρία. Πανούλη, κράτα γερά και να δίνεις μόνο χαρές στους γονείς σου!

Link to comment
Share on other sites

Να το χαιρεστε το αγορακι σας. Να ειναι παντα αγωνιστης και να ξεπερναει την καθε δυσκολια που θα υψωνεται μπροστα του. Και θα ειναι παντα περηφανος για την μαμα και τον μπαμπα που του εδωσαν την ευκαιρια να ζησει σε αυτο τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

ενα τεραστιο ΜΠΡΑΒΟ και ενα ακομα μεγαλυτερο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ θελω να πω σε σενα και στον αντρα σου που υπαρχετε και δινεται ενα τοσο δυνατο μηνυμα αγαπης, στοργης, αφοσιωσης και πιστης!να ειστε γεροι να τον μεγαλωσετε και να τον δειτε να προοδευει γιατι αυτος ο μικρουλης εχει πεισμα και θεληση για ΖΩΗ!!!συντομα να του χαρησετε και ενα αδελφακι το οποιο θα τον κινητοποιησει ακομα περισσοτερο!

ειστε αξιοι γονεις και να ειστε περηφανοι για εσας και για τον γιο σας!!!

pGqKp3.pngXyeRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν εχω λογια,κλαιω με λυγμους...να ειναι παντα γερο το αντρακι σας, εισαστε πολυ τυχεροι που παρεμεινε κοντα σας, ολα θα πανε καλα στο τελος και ο πανουλης θα ειναι ο μεγαλος νικητης!!!!να χαιρεστε την οικογενεια σας και να δοξαζετε καθε λεπτο το Θεο!!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να πω ειναι λιγο...

Ευχομαι ο μεγαλος αγωνιστης σας να ξεπερασει καθε εμποδιο στη ζωη του.

Να ειναι παντα υγιης και να σας γεμιζει ευτυχια...

Ειστε αξιοι

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γίνονται καθημερινά μικρά ή μεγάλα θαύματα! Ο Παναγιώτης μας, χθες, κατάφερε να σταθεί όρθιος!!! Τον σήκωσε η φυσικοθεραπεύτρια και έμεινε μόνος τους όρθιος χωρίς να τον κρατάμε. Το παιδί είχε σαστίσει... Δεν ήξερε πως να αντιδράσει... Είχε ανοίξει τα χεράκια του και δεν ήξερε τι να κάνει. Δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί εμείς φωνάζαμε και χειροκροτούσαμε σαν τρελοί!

Όλοι αυτή η θετική ενέργεια που έχω πάρει από το forum πέρασε και στο παιδί μας. Έχουμε πάρα πολύ δρόμο μπροστά μας και πολλή δουλειά. Έγινε όμως η αρχή ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γίνονται καθημερινά μικρά ή μεγάλα θαύματα! Ο Παναγιώτης μας, χθες, κατάφερε να σταθεί όρθιος!!! Τον σήκωσε η φυσικοθεραπεύτρια και έμεινε μόνος τους όρθιος χωρίς να τον κρατάμε. Το παιδί είχε σαστίσει... Δεν ήξερε πως να αντιδράσει... Είχε ανοίξει τα χεράκια του και δεν ήξερε τι να κάνει. Δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί εμείς φωνάζαμε και χειροκροτούσαμε σαν τρελοί!

Όλοι αυτή η θετική ενέργεια που έχω πάρει από το forum πέρασε και στο παιδί μας. Έχουμε πάρα πολύ δρόμο μπροστά μας και πολλή δουλειά. Έγινε όμως η αρχή ...

 

Με το χέρι στην καρδιά: είναι το ωραιότερο νέο της σημερινής δικής μου μέρας.

 

Σας σκέφτομαι από την πρώτη μέρα με όλη μου την αγάπη.

 

Όλα θα πάνε ακόμα καλύτερα :)

 

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Ένα τεράστιο μπραβο και απο μενα...που δεν το βάλατε κάτω, που δεν ακολουθήσατε την υποτιθέμενη "ευκολη λύση"...

Αυτο το μωράκι έχει τεράστια δύναμη!!Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρει...Να είστε όλοι σας καλά, μεσα απο την καρδιά μου εύχομαι ό,τι καλύτερο για σας και το μωράκι..Και πάλι μπραβο του που στάθηκε όρθιο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ξερεις οτι ο Θεος εστειλε αυτο το δωρο σε σας (τον Παναγιωτακη) και μαζι και μια δοκιμασια που επειδη την δεχτηκατε και δεν τα παρατησατε, γρηγορα θα ερθει η επιβραβευση. Γρηγορα ολα να φανταζουν σαν μια ιστορια που θα παραδειγματιζει ολους εμας που γινομαστε πολλες φορες αχαριστοι και μικροπρεπης για ψυλλου πηδημα. Να σου ζησει και να τον καμαρωνεται παντα γερο και σιδερενιο μεχρι τα βαθια σας γεραματα.

Dz0Up3.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο του που στάθηκε όρθιο!!Να είστε όλοι σας καλά εύχομαι ό,τι καλύτερο

την ιδια αγωνια εχω για τον μικρο μου.

η ελλειψη οξυγονου κατα τον τοκετο σας ηταν για ωρα στον Παναγιωτακη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουμε και ούτε ποτέ θα μάθουμε για πόση ώρα το μωρό δεν είχε οξυγόνο. Πάντως μέχρι την στιγμή που μου έβγαλαν τον παλμογράφο δεν καταγράφηκε κάποια αλλοίωση στους παλμούς του μωρού.

Το μωρό σου πως είναι είναι;

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν ειχε καθολου παλμους λιγο πριν γεννηθει και αφου γεννηθηκε :cry:. δυστυχως δεν επεσαν οι παλμοι αλλα σταματησαν αποτομα. απο 180 περιπου αν θυμαμε επεσαν στο μηδεν:?, σε 3 λεπτα τον εβγαλε ο γιατρος και διασωληνωθηκε. εμεις περπαταμε πλαγια βηματα στο παρκο στην κουνια και στους καναπεδες. ο φυσικοθεραπευτης μας λεει να μην βιαζομαστε να περπατησει και ολα πανε καλα στην αναπτυξη του

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνει βήματα και στηρίζεται όλα θα πάνε καλά και δεν πρέπει να ανησυχείς. Εμείς στο κινητικό κομμάτι έχουμε πάθει μεγάλη ζημιά. Η βλάβη είναι σοβαρή. Το μόνο ενθαρρυντικό είναι ότι καταγράφει εύκολα ο εγκέφαλός του τις κινήσεις που του μαθαίνει η φυσικοθεραπεύτρια.

Είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα μας πεις ότι περπατάει μόνος του και ότι σταμάτησαν οι φυσικοθεραπείες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε που μοιραστηκες την συγκλονιστικη ιστορια σας...

Το εχετε οικογενειακο να μην τα παρατατε στα δυσκολα! :)

 

Εσεις οι γονεις που αρνηθηκατε τη ''λυτρωση'' δυο φορες, τη μια με το μηχανημα και την αλλην με το Ιδρυμα...

Ο Πανουλης με την αποφασηστικοτητα του να ζησει και να ζησει με αγωνιστικοτητα...

 

Δεν εχεις να φοβασαι τιποτε. Επειτα απο ολα αυτα, η ζωη ειναι στα χερια σας, ειναι δικη σας...Αξιζετε καθε θαυμασμο, συγχαρητηρια σε ολη την οικογενεια, φιλακια στον Πανουλη...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον μικρό αγωνιστή μας, να δεις που απο δώ και περα όλα θα είναι καλύτερα,και θα έχετε μονο καλά μαντάτα.:P:p:p

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγάλο Μπράβο στον Πανούλη που δείχνει να εχει μεγαλη θέληση για ζωή!!!Μπραβο και στους γονεις του που δεν το βάζουν κατω και παλευουν μαζί του..ενα μπραβο και στους γιατρούς που ασκουν το λειτουργημα αυτό με αγαπη και αυταπάρνηση (λιγοι, αλλά υπάρχουν) και βοηθούν και σωζουν αυτες τις ψυχούλες!!

Ευχομαι σύντομα το παιδακι σας να αποκατασταθεί πλήρως και εσεις να είστε γεροί και να τον καμαρώνετε καθε λεπτό..

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου να το χαιρεσαι το παιδακι σου...ειναι δυνατο και ειμαι σιγουρη θα το βοηθησει ο Θεος να τα ξεπερασει ολα συντομα.Να εχεις δυναμη και να εισαι πολυ περηφανη για τον ηρωα σου!!Σου στέλνω μεσα απο την καρδιά μου όλη τη θετικη ενέργεια που μπορω.Εισαι μια υπεροχη μαμα!!!Σας ευχομαι τα καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...