Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε ποιά εβδομάδα κάνατε τον πρώτο σας υπέρηχο;


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΑΣ ΥΠΕΡΥΧΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 5Η ΚΑΙ ΜΕ 500 ΜΟΝΑΔΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΕΙ!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ???ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ???ΦΙΛΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι τιμες της χοριακης δεν ειναι απολυτες. Για να μην σου ειπε τιποτα ο γιατρος σου, σημαινει πως ειναι καλη! Η κουμπαρα μου εκανε στην 7η εβδομαδα ενδοκολπικα ομως και παλι φαινοταν απλα ο σακος. Στην 8η εβδομαδα ξαναεκανε ενδοκολπικα οπου διαπιστωθηκε εμβρυικος παλμος και στην 11η εν τελει εκανε κανονικα απο πανω στην κοιλια. Εχε ομως κατα νου πως αυτα διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα γιατι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη. Ευχομαι ολα να πανε καλα!

Χαλαρωσε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!

(Υ.Γ.: Δεν σου παραθετω δικο μου παραδειγμα αλλα της κουμπαρας μου, γιατι εγω το καταλαβα οταν ημουν ηδη στη 12η εβδομαδα και εκανα κατευθειαν την αυχενικη διαφανεια)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΑΙΗ ΜΟΥ!!ΚΑΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΛΛΗΨΗ Κ.Λ.Π. ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ!!ΜΠΟΡΕΙ Κ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ πιθανο αυτο που σου ειπε! Το θεμα ειναι η χοριακη να συμβαδιζει με το μεγεθος του σακου, οποτε πιστευω στην επομενη συναντηση να σου κανει εναν υπερηχο! Οι γιατροι γενικοτερα ειναι ετσι.. Εγω να σου πω την αληθεια ηρθα απο επαρχεια μετα τη γεννα και τωρα εχω βρει γιατρο που δεν τον αλλαζω με τιποτα.. Μακαρι να τον ειχα και πριν τη γεννα! Παρ' ολ' αυτα ομως, οταν καθησαμε να μου παρει ιστορικο και του ειπα πως εχω ενα μωρακι 4 μηνων -τοτε-, μου ειπε "Καλα βρε Χριστιανη μου, αυτο το παιδι πως αντεξε εκει μεσα?". Αυτο το ειπε γιατι τη στιγμη που σου γραφω ζυγιζω 90 κιλα, αλλα οταν ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου 107.... Ειναι ωμος, αλλα ειναι κορυφη! Εγω το προτιμω απο τα μισολογα!

Ολα θα πανε καλα! Μην αγχωνεσαι!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τον 1ο υπέρηχο στην 8η βδομάδα και ο, τότε σπορούλης και σήμερα παίδαρος, φαινόταν πεντακάθαρα. Φαντάζομαι ότι όντως στην 5η βδομάδα δεν θα διακρίνεται ακόμη. Είναι νωρίς, ψυχραιμία ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να φανεί ο σάκος και το ριζάκι θα πρέπει η χοριακή να είναι 3.000. Το ότι είναι η δικιά σου 500 δεν σημαίνει τίποτα, μπορεί να ήταν και πιο μικρή. Αυτό που έχει σημασία είναι να τριπλασιάζεται ή τουλάχιστον να διπλασιάζεται ανά 2 μέρες και τα 2 είναι καλά. Καταλαβαίνω το άγχος σου, τώρα βλέπεις παντού σημεία και τέρατα. Αν ο γιατρός ανησυχούσε για κάτι θα στο έλεγε εξαρχής για να μην κινδυνέψεις ούτε εσύ ούτε το μωρό. Χαλάρωσε και σκέψου ότι σε λίγες μέρες θα δεις ένα πανέμορφο ριζάκι στον υπέρηχο. Εαν δε, ανησυχείς επανέλαβε μια χοριακή να δεις πως είναι οι τιμές. Κι εμένα η χοριακή μου στις 5 μέρες καθυστέρησης δεν ανυχνευόταν καν από το τεστ και όλα τελικά ήταν μια χαρά. Βέβαια για να μην το παίζω υπεράνω από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος νιώθω να με απειλούν τα πάντα, άσε τα χω παίξει και εύχομαι να μην κάνεις το ίδιο.

Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη, να την χαρείς και να δεις πως όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΙΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ!!ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Εγώ έκανα τον πρώτο υπέρηχο στην 5η εβδομάδα!

(χωρίς καθόλου χοριακή) πήγα κατευθείαν στο γιατρό και μου εκανε υπέρηχο. Όπου είδαμε μόνο το σάκο και στις παρατηρήσεις έγραψε αρχόμενη εμβρυακή και μου συνέστησε να ξανακάνω 2 εβδομάδες μετα. Εχθές, δλδ στην 7η εβδομάδα, κάναμε για 2η φορά υπέρηχο, ακούσαμε ελαφρώς την καρδούλα του και στον υπέρηχο φαίνεται και το καρδιογράφημα του σποριού μας!!!

Να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά....!!!!

Φιλάκια!

Οι αδυναμίες της ζωής μου..

Οι παντοτινές μου αγάπες....

Μανθούλης.. 11/6/2010

Μπεμπάκος.. 29/2/2012

Link to comment
Share on other sites

baby27, ξεκίνησα μια μέρα να σου γράψω κάτι σε άλλο θέμα που σε πέτυχα και είδα τις ανησυχίες σου αλλά κάτι με διέκοψε και το ξέχασα.

Πέρσι είχα μια παλλίνδρομη στην 7η εβδομάδα, είδαμε κενό σάκο, δηλ. δεν υπήρχε έμβρυο.

Φέτος με τελευταία περίοδο 18/9 έκανα τεστ εγκυμοσύνης θετικό στις 16/10 και στις 19/10 έκανα την 1η β' χοριακή, η οποία βγήκε 300.

Μετά άρχισε ο εφιάλτης. Η 2η χοριακή στις 21/10 αυξήθηκε αλλά δεν διπλασιάστηκε, πήγε 445, ενώ θα έπρεπε να είναι 600. Κάνω και 3η χοριακή στις 23/10 κι ενώ ήμουν ακριβώς 5 εβδομάδων και η χοριακή πάλι τα ίδια, από 445 πήγε 615, ενώ θα έπρεπε να έχει πάει σχεδόν 900.

Την ίδια μέρα πήγα στο γιατρό. Αρχικά φοβήθηκε μήπως είναι εξωμήτριο. Μου έκανε υπέρηχο (κολπικό) και διέκρινε στη μήτρα κάτι που έμοιαζε με σάκο. Και η απορία του ήταν ότι με χοριακή 615 δεν φαίνεται ο σάκος, γιατί η χοριακή πρέπει να είναι τουλάχιστον 1000-1500 μονάδες.

Μου είπε ότι θα φανεί ξεκάθαρα τι γίνεται σε μερικές μέρες, μου έδωσε utrogestan και θα με δει σήμερα το βράδυ, για να δούμε πως θα πάει.

Θέλω να σου πω ότι σημασία έχει να διπλασιάζεται η χοριακή και όχι πόσο είναι. Εμένα αυξανόταν αλλά δε διπλασιαζόταν κι έτσι δεν έχω ξανακάνει χοριακή από την Παρασκευή που μας πέρασε.

Ο γιατρός μου άφησε μια μικρή πιθανότητα να πάει καλά.

Εγώ δεν το πολυπιστεύω, γιατί οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μου, δυστυχώς. Η σύλληψη σ' εμένα δεν έγινε καθυστερημένα, γιατί αυτό το μήνα είχα δυο και μοναδικές επαφές, μια την 10η και μία την 11η μέρα του κύκλου, και μάλιστα είχα κάνει τεστ ωορρηξίας που έδειξε την 11η μέρα ότι θα γινόταν ωορρηξία.

Υπάρχουν όμως πιθανότητες σε άλλες κοπέλες να έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη.

Επίσης, μια άλλη κοπέλα έπαθε ακριβώς το ίδιο με εμένα και τελικά, όταν ξαναπήγε στο γιατρό για να δουν αν αυτό που είδαν είναι σάκος ή αν είναι εξωμήτριο, πήγαν όλα καλά και είδαν το σποράκι τους.

Σ' αυτή την απειροελάχιστη πιθανότητα έχω στηρίξει κι εγώ τις ελπίδες μου.

Εύχομαι και σε σένα να πάνε καλά. Εσύ δεν πρέπει να ανησυχείς, γιατί απλώς σου φαίνεται μικρό το νούμερο της χοριακής, δεν έχεις τσεκάρει όμως αν διπλασιάζεται ή όχι.

Μείνε ήρεμη και αισιόδοξη μέχρι να πας στο γιατρό σου και να δεις τι θα γίνει.

Πολλές ευχές και σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρωτο υπερηχο εκανα στις 6w k 5d κ ειδαμε σακο κ ακουσαμε καρδουλα...αλλα σε αλλες κοπελες δεν δειχνει τοσο νωρις.

 

Ιολη μου τωρα ειδα τι περνας!!! κοριτσακι μου ευχομαι ολα να πανε καλα!!! εχε ελπιδα κ ολα θα πανε :)

8α σε σκεφτομαι

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΡ ΕΙΧΑ 2/7 ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΕΛΙΚΑ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΦΑΝΗΚΕ Η ΚΟΥΚΙΔΑ.ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΧΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

ΙΟΛΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΦΡΙΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΤΕ ΣΥΝΕΛΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ 1-2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΣΥΝΕΛΛΑΒΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ!!!!ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

baby27 τον 1ο υπέρηχο έκανα 5η εβδομάδα κ κάτι μέρες, όπου είδαμε μόνο σάκο. Ήταν όμως απ'την αρχή μικρότερος σε σχέση με την εβδομάδα κύησης κ τα προγνωστικά δεν ήταν καλά... Πάντως το σημαντικό στους υπερήχους είναι να ακούσεις καρδιακή λειτουργία, το αργότερο στην 8η εβδομάδα..Τότε ηρεμείς θα έλεγα. Σου εύχομαι το καλύτερο μέσα απ'την καρδιά μου, με το καλό να δεις την 1η φωτό του μωρού σου!!

443043g3rcicluog.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εκανα 5 εβδ και 4 ημερων.ειδαμε μονο σακο 12,6 χιλιοστα και την παρασκευη θα παω να ακουσω καρδουλα.για να φανει σακος πρεπει η χοριακη να ειναι πανω απο 1500 αλλα αυτο ειναι σχετικο γιατι σε καθε μικροβιολογικο η μοναδα μετρησης της χοριακης ειναι διαφορετικη.γι αυτο καθε φορα πρεπει να επαναλαμβανετε η χοριακη στο ιδιο μικροβιολογικο.αλλιως δεν μπορει να γινει συγκριση.την εχω πατησει ετσι:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες πήγα στο γιατρό 5 εβδ. και 4 ημερών. Είδαμε ξεκάθαρα το σάκο, στον οποίο φάνηκαν και εμβρυϊκά στοιχεία.

Θα με ξαναδεί σε λίγες ημέρες και μου είπε ότι είναι καλό που έχουμε εξέλιξη. Ήταν συγκρατημένα αισιόδοξος.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες πήγα στο γιατρό 5 εβδ. και 4 ημερών. Είδαμε ξεκάθαρα το σάκο, στον οποίο φάνηκαν και εμβρυϊκά στοιχεία.

Θα με ξαναδεί σε λίγες ημέρες και μου είπε ότι είναι καλό που έχουμε εξέλιξη. Ήταν συγκρατημένα αισιόδοξος.

ειδες?αμα σε ξανα ακουσω απαισιοδοξη θα βαλω το μωρο σου να σε κλωτσισει!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες πήγα στο γιατρό 5 εβδ. και 4 ημερών. Είδαμε ξεκάθαρα το σάκο, στον οποίο φάνηκαν και εμβρυϊκά στοιχεία.

Θα με ξαναδεί σε λίγες ημέρες και μου είπε ότι είναι καλό που έχουμε εξέλιξη. Ήταν συγκρατημένα αισιόδοξος.

Πολυ χαρηκα με αυτα τα νεα! Ειλικρινα νιωθω κι εγω ανακουφιση μαζι με εσενα!

Ολα θα πανε καλα κοριτσακι μου! Θα περιμενουμε νεα σου με αγωνια!!:D:D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΙΟΛΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ!!!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!ΘΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΟΝΟ!!!!!!!ΣΕ ΦΙΛΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελιές... Εγώ έκανα εχθές στην 4-5 εβδομάδα δλδ σε εφημερέυον νοσοκομείο γιατί φοβήθηκα με τόσους πόνους που ένιωθα... προς το παρόν μόνο σάκο είδαμε... από Δευτέρα θα πάω στο δικό μου γιατρό και θα μάθουμε ίσως περισσότερα..

[/url]

 

dev186pfs__.png

Link to comment
Share on other sites

Ρίτσα μου, θερμά συγχαρητήρια, όλα θα πάνε τέλεια, να είσαι σίγουρη, θετική κι αισιόδοξη.

 

Εγώ τελικά δεν έχω ευχάριστα νέα. Χθες πήγα πάλι στο γιατρό και τελικα μου είπε ότι παλλινδρόμησε. Το μόνο καλό είναι ότι δε θα χρειαστεί απόξεση αλλά θα αποβληθεί από μόνο του.

Μετά, όταν με το καλό καθαρίσω, θα κάνω υστεροσκόπηση, για να δούμε αν φταίει κάτι στη μήτρα και τα συναφή.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

IOLH ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΕΤΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΚΑΤ ΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ!ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

6εβδ και 1 ημ έκανα υπέρηχο και άκουσα καρδούλα αλλ΄σε διαγνωστικό με καλά μηχανληματα. Στο γιατρό μου, στην πρώτη εγκυμοσύνη, το είχαμε ακουσει στην 7η εβδ και 4 ημ. Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...