Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts

Ωραίοι οι άνδρες μας, να τους χαιρόμαστε...

 

Θα πάω κι εγώ να κόψω τούφες λοιπόν, γιατί αύριο θα με πάρει η τρελή απ'τα χαράματα τηλέφωνο για να με εκδικηθεί!!! (ματς-μουτς συμπεθερούουουουλα!!!!)

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

κατεβασε το λεμε!

παω κ γω για τουφες, αν και δε με βλεπω να κοιμαμαι πριν τη μια1 η δαναη ξυπνησε πριν 3 ωρες απο τον μεσημεριανο της υπνο κ εχεις τρελλα κεφια λεμε!

καληνυχτα!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσουδια μου;;;

Νεα απο το Μητσακο εχουμε;;;

Τωρα διαβασα για τη συναντηση...

Αααααχ μου φαινεται θα παρω μαγουλο και θα πεταχτω παρολο που ειανι η πρωτη μερα μετα απο αιώνες που θα μαι σπιτι....

t605sfybbbgaujm4.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι μωρέ τα ζουζουνια...ολο τσαχπινιά εντωμεταξύ...ελπιζω αυριο να τα πούμε κι απο κοντα, εμεις θα δουμε και τη νονα μας αυριο, αλλα θα το κανονισω πρωι μηπως καταφερω να ερθω...

 

Καληνυχτα πολλά φιλια!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

ds, να σου ζήσει η νεοφώτιστη!! Και είναι πολύ όμορφο όνομα το Νεφέλη!!

 

thx!!!!:)

 

ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΝΕΦΕΛΗ. Υπεροχο ονομα κ υπεροχα νεα που δεν ταλαιπωρηθηκατε! μπραβο, μπραβο! Και στα δικα μας! αχ που ειναι αυτος ο καλος παπας?

 

thx!!!

ο παπας ειναι στην εκκλησια του καβουριου (αγ.γεωργιος);)

 

Καλησπέρα και πάλι!!

 

 

 

ds να σας ζήσει η νέοφώτιστη

 

thx!:)

 

 

Ds να σου ζήσει το Νεφελάκι!

 

 

 

και καλοφώτιστο το μάγουλο και το ντιεσάκι-νεφελάκι!!

 

thx! :)

σας ευχαριστω πολυ ολες!!

να χαιρεστε να ζουζουνια σας και παντα να ειναι ευτυχισμενα!!!!! :)

 

Νεα απο το Μητσακο εχουμε;;;

 

οντως, τι γινεται με την πνευμονια , ειναι καθολου καλυτερα????:(

ξανανεβασε πυρετο?

περαστικα του!!

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

Χλόη,προφανώς δεν κατάλαβα για τι μακέτα μιλούσες...Εγώ κάνω μακέτες τρισδιάστατες, οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω...:(

 

!

 

Αχχ τι ωραία που κάνεις τρισδιάστατες μακέτες!! Θέλω πολύ να δω δουλειά σου!

 

Γαλατούλα φοβερή η Ειρήνη! Πανέξυπνο είναι το ζουζούνι σου!

 

Θέλω πολύ πολύ πολύ να έρθω αύριο!! Μακάρι να τα καταφέρω έστω για λίγο.

 

καληνύχτα κοριτσάκια μου!

Link to comment
Share on other sites

dsουλα μου να τη χαιρεσαι την κουκλαρα σου τη Νεφέλη!!!:D περιμένω τις πικαντικες λεπτομερειες χιχιχιχι:mrgreen:

 

κι εγω κουκουβα..αμεεεεε....Βγαλαμε (ναι, ναι μαζι το βγαλαμε:roll::mrgreen:) το πρωτο μας ΔΟΝΤΙ!!!!!! και ω ναι, επισημως το ερατειον, που ειναι ξανα ξυπνια και παιζει :shock: διπλα μου δεν ειναι παιδι, ειναι βαμπιρακι!!αντε κ στα μπριζολακια ....

 

ελπίζω τα επομενα νεα για τη Τζενη και τον πιτσιρικουλη της να ειναι πολυ καλυτερα...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Σήμερα περάσαμε ένα ζόρικο βράδυ...ξυπνούσε συνέχεια ο Μανος και του έδωσα αρκετό γάλα γιατί θεωρούσα ότι πεινάει, αλλά τελικά έκανε εμετό και κοιμήθηκε στο κρεβάτι μας. Μετά από καμιά ωρα ξαναξύπνησε και είχε πυρετό. Έκανε ξανά εμετό ακόμα και το νερό που ήπιε... Γενικά από τότε ότι βάζει στο στόμα το βγάζει... Ελπίζω να συνέλθει γρήγορα να μην πάθουμε καμιά αφυδάτωση... Είμαι και άσχετη από τέτοιες αρρώστιες. Ο Γιάννης μόνο κλασικές ιώσεις με μπούκωμα και βήχα είχε...

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

ροζι περαστικα σας..κι ο στρατος το πρωτο πραγμα που κανει οταν αρρωσταινει ειναι εμετο το γαλα του...να του δινεις να τρωει μικρες ποσοτητες...

καλοφωτιστη η νεφελη σου ντι ες!να την χαιρεστε!πολυ ωραιο ονομα!(η πεθερα για το ονομα ξινιστικε???")

και καποιο αλλο παιδακι βαφτιστηκε αλλα δεν μπορω να θυμηθω αυτη την στιγμη.... συγχωρεστε με.....καλοφωτιστο κι αυτο!

καλα να περασετε στης λεγκω σημερα! πολυ θα θελα να μπορουσα να ερθω κι εγω...

φιλακια γλυκες μου τυροπιτες....(γλυκες τυροπιτες?λολ)

οποια μαθει νεα απο τον μητσακο ας μας πει....

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

To θετικό είναι ότι εκδηλώθηκε χτες και όχι σήμερα το βράδυ, γιατί σήμερα είχαμε σκοπό το μεσημέρι να συναντηθούμε στους γονείς μου με την αδερφή μου που έχει γενέθλια και την οικογένειά της, συμπεριλαμβανουμένου το μωράκι της 2 μηνών... Το έχω δει μόλις 2 φορές και είναι αιτία όλες αυτές οι ιώσεις που κουβαλάει ειδικά ο μικρός από τον παιδικό... Έχει βέβαια άλλα 2 παιδιά, αλλά δεν θα ήθελα να κολλήσει κάτι από εμάς.. θα το έχω τρελές τύψεις..

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Νταφάκι σιδερένιο το δοντάκι!!

 

Ρόζι μου, θα σου έλεγα να τον θηλάζεις λίγο πιό συχνά για να μην αφυδατωθεί, αλλά φοβάμαι μή σας πάει πίσω στο θηλασμό αυτό... Το λέω γιατί το μητρικό είναι πιό ελαφρύ και δε θα του ερεθίσει το στομαχάκι, κι ακόμα κι αν κάνει εμετό δε θα το βγάλει όλο. Οπότε αν θηλάζει όποτε θελήσει δε νομίζω να πάθει αφυδάτωση. Απλά δεν ξέρω πως θα επηρεάσει αυτό τον αποθηλασμό. Περαστικά του του γλυκούλι μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θεοδωρούλα φιλάκια πολλά στο κουκλί Αλεξανδρί, να είναι ευτυχισμένη!

Και σε σένα και καλό κουράγιο με τα γυρίσματα!

 

Αθηνούλα ΤΡΟΜΕΡΗ η Ρηνιώ! Σου λέει κι άλλο αλολιο??? Σαν πολλά δεν μαζεύτηκαν?

Μυρτώ καλά κάνεις και κοιμάσαι να ξεκουράζεσαι! να το πεις και στη συμπεθέρα σου μπας και βάλει μυαλό! Σαν πολλές συμπεθεριές δεν έχουμε εδώ πέρα?

Αφροδιτάκι μου γλυκό φιλάκια πολλά! και μη ζηλεύεις, έχει ο καιρός γυρίσματα!

Κανένα νέο από Τζενάκι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!

 

καλοφωτιστη η Νεφελη!ds να σας ζήσει!

 

ωχ Ροζι την τσιμπησατε ?περαστικα του!

 

γελασα με το ειρηνακι εμεις ειμαστε ακομα στο ενα,αλλο και πολλα

 

θοδωρουλα μας λειπετε! φιλια στο μαγουλο!

 

χθες το απογευμα που μιλησα με τζενη μου ειπε οτι κανει πυρετο στο 6-8ωρο πλεον δηλαδη αρχιζει λιγο να υποχωρει

σημερα θα κανουν εξεταση αιματος για να δουν πως πανε

Link to comment
Share on other sites

KALHMERA. Τι κανετε κοπελιες?

ναι Ελενη περιμενω κ γω αυτα τα γυρισματα! σημερα ειχα ενα δειγμα (οχι για τον υπνο) αλλα για την κατανοηση. Ειμαι μονη με τα παιδια σπιτι γιατι ο συζυγος δουλευει και οταν νυσταξε ο μικρος λεω στη δαναη "πηγαινε να παιξεις στο δωματιο σου για να βαλω τον αγγελο να κοιμηθει" και πηγε!!!! Ναι πηγε και καθησε κ εφτιαξε ενα παζλ, χωρις φασαρια, χωρις να με αναζητησει!!! Ενταξει για μας αυτο ηταν μεγαλη προοδος! και γενικα σημερα ολη μερα παιζει με διαφορα παιχνιδια μονη της!!! Ετσι εισαι ανθρωπος!

Ελενη θα σε δουμε σημερα? Προσωπικα θελω πολυ να σε δω, αλλα να ειμαι ειλικρινης φοβαμαι για την τσουλουφιτσα. ειναι πολυ μικρη για κλειστο χωρο μκε τοσο κοσμο. ο Αγγελος ειχε αρρωστησει στο κατσικοπαρτυ που τον ειχαμε ολη την ωρα εξω κ ηταν ηδη σαραντησμενος. Ευτυχως το πρεραε ελαφρα....

Μταφ, μεγεια το βαμπιροδοντακι!

Θοδωρουλα θελω να δω Αλεξανδρα να λεει "παπα λα-λα"!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

dsουλα μου να τη χαιρεσαι την κουκλαρα σου τη Νεφέλη!!!:D περιμένω τις πικαντικες λεπτομερειες χιχιχιχι:mrgreen:

 

κι εγω κουκουβα..αμεεεεε....Βγαλαμε (ναι, ναι μαζι το βγαλαμε:roll::mrgreen:) το πρωτο μας ΔΟΝΤΙ!!!!!! και ω ναι, επισημως το ερατειον, που ειναι ξανα ξυπνια και παιζει :shock: διπλα μου δεν ειναι παιδι, ειναι βαμπιρακι!!αντε κ στα μπριζολακια ....

 

ελπίζω τα επομενα νεα για τη Τζενη και τον πιτσιρικουλη της να ειναι πολυ καλυτερα...!

 

ευχαριστουμε daf !!! σιδερενιο το δοντακι σας...:):)

εμεις ακομα δεν εχουμε βγαλει και εχω αρχισει να ανησυχω...:roll::roll::rolleyes::rolleyes:

καποιος για τον μητσακο...δεν ξερουμε ακομα τιποτα???:(

καλοφωτιστη η νεφελη σου ντι ες!να την χαιρεστε!πολυ ωραιο ονομα!(η πεθερα για το ονομα ξινιστικε???")

 

ευχαριστουμε πολυ!!!! :):):)

δεν ξινισε με το ονομα, εγινε μια τεραστια μπιιιιιιιιιπ με το τραπεζι, θα σας τα πω αναλυτικα, υποσχομαι!!!!!!;):D

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα περάσαμε ένα ζόρικο βράδυ...ξυπνούσε συνέχεια ο Μανος και του έδωσα αρκετό γάλα γιατί θεωρούσα ότι πεινάει, αλλά τελικά έκανε εμετό και κοιμήθηκε στο κρεβάτι μας. Μετά από καμιά ωρα ξαναξύπνησε και είχε πυρετό. Έκανε ξανά εμετό ακόμα και το νερό που ήπιε... Γενικά από τότε ότι βάζει στο στόμα το βγάζει... Ελπίζω να συνέλθει γρήγορα να μην πάθουμε καμιά αφυδάτωση... Είμαι και άσχετη από τέτοιες αρρώστιες. Ο Γιάννης μόνο κλασικές ιώσεις με μπούκωμα και βήχα είχε...

 

 

περαστικα σας!!!!!!!!!:(

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με την τζενουλα. Αχ μωρε τι πακετο εχουν φαει, τα εχουν φτυσει... Ο μητσακος παει αργα αλλα σταθερα καλυτερα. Ανεβαζει πυρετο καθε 10 ωρες περιπου, δλδ αραιωνουν τα διαστηματα που ειναι καλο δειγμα αυτο. επισης σταματησε να βγαζει υγρο το σωληνακι που σημαινει οτι ειτε βουλωσε, ειτε τελειωσε το υγρο! Μακαρι να ειναι το δευτερο γιατι αν τον βαλουν κ τριτη φορα μεσα θα σηκωθει το παιδι κ θα τους δειρει. Ο πονος του φαινεται να εχει υποχωρησει, αλλα το σοκ του εχει μεινει του καημενου. Αντε περαστικα να ειναι και θα τα ξεχασουν ολα και αυτος και τα παιδια.Α, οι εξετασεις αιματος δεν βγηκαν ακομα, αλλα κρισιμη εξεταση ειναι και ο αυριανος υπερηχος που θα δουν για το υγρο. ας ελπισουμε να πανε ολα καλα.

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τα περαστικά!

 

γελασα με το ειρηνακι εμεις ειμαστε ακομα στο ενα,αλλο και πολλα

 

Εμείς που λέμε μόνο μαμά, μαμ, μπαμπά, γάλα και Ντόρα τι να πούμε? (την Ντόρα την εξερευνήτρια...μην πάει το μυαλο σας στο κακό...!)

 

Μακάρι οι εξετάσεις του μικρού Μήτσου να είναι καλές αύριο!!!!!!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τουλουμπίτσες μου!

Ξεσαλώσατε εχθές! Τα νέα για τον Μητσάκο τα μάθατε... δεν πρόλαβα χθες να σας τα γράψω γιατί περάσαμε απο κει πριν την έξοδο μας (και ναι το λοιπόν βγήκαμε τα δυο μας χθες!)... αλλά κάποια στιγμή μου έστειλε η Τζενούλα ένα μύνημα ότι ο Μητσάρας είχε φάει ύστερα από δέκα μέρες αφαγίας ένα μήλο και ετοιμαζόταν για το δεύτερο. Εντάξει, τρελή συγκίνηση, με πιάσαν τα ζουμια μέσα στο εστιατόριο.

Άντε ρε ντιεσακι να χαιρεσαι το Νεφελάκι:wink:

Υ.Γ. Oποια κακόβουλη προσπαθεί να μου στερήσει τον πολύτιμο ύπνο μου, εκτός που θα της καεί το βίντεο (το πικ-απ στη συγκεκριμένη περίπτωση), θα διαπιστώσει σύντομα το μάταιο της αποστολής της!!!!

Άτιμο θηλυκό με σκοινιά θα σκαρφαλώσω στο μπαλκόνι σου, σιγά μην καταθέσω έτσι τα όπλα:lol:

Θα πάω κι εγώ να κόψω τούφες λοιπόν, γιατί αύριο θα με πάρει η τρελή απ'τα χαράματα τηλέφωνο για να με εκδικηθεί!!! (ματς-μουτς συμπεθερούουουουλα!!!!)

:lol::lol::lol: Είχα σκοπό να σε πάρω στις 8 αλλά ξεχάστηκα με το μαγείρεμα την τύχη μου μέσα!!!

Οποτε λέει "άλολιο άλολιο, τια άλολιο, τ'άλλο άλολιο" :shock::shock:

μεταφραση αλογο, αλογο 3 αλογα κι αλλο αλογο =4 κουλο?????

Εντάξει είναι θεαααααα!:mrgreen:

κι εγω κουκουβα..αμεεεεε....Βγαλαμε (ναι, ναι μαζι το βγαλαμε:roll::mrgreen:) το πρωτο μας ΔΟΝΤΙ!!!!!! και ω ναι, επισημως το ερατειον, που ειναι ξανα ξυπνια και παιζει :shock: διπλα μου δεν ειναι παιδι, ειναι βαμπιρακι!!αντε κ στα μπριζολακια ....

Όλεεεεεε... μεγειά το μπυροδοντάκι του μικρού βαμπιρακίου!!!:cool:

φιλακια γλυκες μου τυροπιτες....(γλυκες τυροπιτες?λολ)

Εννοείται πως γίνεται και είναι κόλαση, φιλενάδα (βλ. προς Κρήτη)!!!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που λέμε μόνο μαμά, μαμ, μπαμπά, γάλα και Ντόρα τι να πούμε? (την Ντόρα την εξερευνήτρια...μην πάει το μυαλο σας στο κακό...!)

:lol::lol::lol:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...