Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts

Αγαπητά μέλη το νέο καφέ άνοιξε.

Θα σβήνεται στις 1500 δημοσιεύσεις περίπου εξαιτίας του ότι οι πολλές δημοσιεύσεις

επιβαρυνουν την βάση δεδομένων κατά την αναζήτηση θεμάτων.

Παρακαλούμε να καταχωρείτε όλες τις χρήσιμες πληροφορίες σε θέματα τα

οποια βρίσκονται στα υπομνήματα εάν θέλετε να μην χαθούν και να είναι

προσβάσιμες και σε άλλα μέλη μακροπρόθεσμα.

 

Για να ενισχύεται η ανταλλαγή απόψεων, απαιτείται η διατύπωση της

άποψης του καθενός, να μην περιλαμβάνει απαξιωτικούς,

ειρωνικούς,ρατσιστικούς ή με χλευασμό χαρακτηρισμούς και

εκφράσεις.

 

Απαγορεύονται οι προσβλητικές δημοσιεύσεις, η παράθεση χυδαίου ή

άσεμνου ή προστατευόμενου απο νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας

υλικού και οι προσωπικές επιθέσεις.

 

Απαγορέυεται,να χρησιμοποιούνται εκφράσεις απαξίωσης, υπονοώντας

ομάδες ασθενών ή άλλων κοινωνικών ομάδων εν'ειδει χιούμορ.

Απαγορέυονται οποιασδήποτε μορφής ραστιστικά σχόλια.

 

Σε περίπτωση μη συμμόρφωσής σας με τους κανόνες του φόρουμ θα

αναγκαστούμε να κλειδώσουμε το θέμα.

 

Ευχαριστουμε εκ των προτέρων για τη συμμετοχή σας στην ομαλότερη

λειτουργία του φόρουμ της Ε.Ε.Ε.Γ

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

Είμαι η πρώτη για μια φορά??!! Ελπίζω λοιπόν να φέρω γούρι και να σβηστουν τα κακά νέα από το παλιό καφέ και το καινούριο να έχει μόνο καλά νέα!!

 

Πάω να κοιμηθώ, γιατί η τρελή έχω υπερένταση και ενώ νύσταξα κατά τις 9 δεν πήγα γιατί ήταν ξύπνιος ακόμα ο Γιάννης καί τώρα το μάτι είναι γαρίδα... Στις 6 το πρωί που θα ξυπνήσει ο εργάτης(βλέπε Μανος)να δω πως θα ανοίξω τα μάτια μου...

 

Καληνύχτα!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μικρές μου τυρόπιτες! Άντε μάνα οικοδόμου να κάνεις καλό ποδαρικό...

Μακάρι σήμερα να έχουμε καλά νέα...

Το λοιπόν αύριο απ'τις 5 και μετά σας περιμένω στο τσαρδάκι μας!!! Όποια δεν γνωρίζει διεύθυνση να με πει για να της στείλω.

Λενάκο την τσουλουφίτσα θα την έχουμε ξεχωριστά για να μην υπάρχει κίνδυνος να κολλήσει τίποτα απ'τα σχολειόπαιδά μας...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα... τελικά ξύπνησε στις 7 ο Μάνος, αλλά ήταν ξύπνιος 4:45 μέχρι 5:30 περίπου και μετά κατά τις 6:30 ξύπνησε ο Γιάννης για γάλα και να τον αλλάξω που είχε κατουρηθεί... πολύ κοιμήθηκα πάλι απόψε! Το αξιοπερίεργο είναι ότι αντέχω ακόμα...

 

Εχει μια ωραία συννεφιά εδώ κάτω...μόνο που έχει πολύ ζέστη!!! Κουφόβραση!!

 

Μια ερώτηση, από προχτές την ώρα που θήλαζα κάποια στιγμή με έπιασε ένας πόνο στην κοιλιά σαν περιόδου...σκέφτηκα θα αδιαθετήσω (δεν έχω ακόμα έχω πει...), αλλά τελικά ο πόνος παραμένει 2 μέρες τώρα και από χτες πονάω στην αριστερή σάλπιγγα (έτσι πονούσα όταν είχα ωορρηξία...τότε...παλιά... πολύ παλιά που αδιαθετούσα...!:) ) Τελικά θα αδιαθετήσω ή να περιμένω απλώς 14 μέρες? Έχω μια μικρή ανησυχία για το θέμα γιατί φανταστείτε δεν έχω πάει στο γυναικολόγο ακόμα από όταν γέννησα...βλακεία,ε?

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω μια μικρή ανησυχία για το θέμα γιατί φανταστείτε δεν έχω πάει στο γυναικολόγο ακόμα από όταν γέννησα...βλακεία,ε?

Απαπα απαράδεχτη! Ούτε γω δεν τα κάνω αυτά ωρε:cool: Φαντάζομαι ωορηξία είναι αλλά δεν μπορώ να πω σίγουρα, δεν τα γνωρίζω τα γυναικολογικά ιδιαίτερα. Πάντως καλό είναι να πας καμια βόλτα απ'το γυναικολόγο;)

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα τυροπιτούλες!

Λέγκω, διαμαρτύρομαι! Κανονίζεις συνατήσεις κάθε φορά που έχω κάποιο παιδί άρρωστο! (γμτ, πάνω που πήγαινε καλά η Ευτυχία τη νύχτα πάλι μου έκανε 37,5 και πολύ βήχα!):-(

 

Καλά να περάσετε κοριτσάκια!

 

Κανένα νέο απ' τον Μητσάκο έχουμε;

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα το παλιό καφέ ελπίζω να μην υπήρξε και άλλο κακό νέο...

Καλημέρα! Ρόζι μου το καλύτερο ποδαρικό έκανες!

Υπομονή με τα νυχτοπούλια σου!

Λέγκω μου σήμερα είναι τελικά η μάζωξη? Εγώ νόμισα αύριο... Είχαν πει ότι θα ε΄ρθουν κάτι φίλοι το απόγευμα... Θα δούμε τι θα αποφασίσουν όντας και εργένηδες...

Αλλά πολύ θα ήθελα να έρθω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Λέγκω κάθε πρωί μου ανοίγεις την όρεξη με τις τυρόπιτες, οπότε κι εγώ χτες έφτιαξα μία:D Καλή έγινε, σλουρπ!

 

Σοφούκα δεν μπορώ να διανοηθώ πώς τα καταφέρνεις με 4 παιδιά:shock:

Εμένα και τα 2 παιδιά άθλος μου φαίνεται. Εδώ εγώ ένα που έχω ώρες ώρες γίνομαι πτώμα. Κι έχω και την κουμπάρα μου με 3 παιδιά που μου λέει ότι ένα ίσον κανένα και απελπίζομαι

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το γυναικολόγο το θέμα είναι ότι είναι στο Ηράκλειο. Μου είχε πει να πάω στις 40 μέρες, τον ρώτησα αν είναι αναγκαίο γιατί θα θηλάζω και θα πρέπει να έχω και το μωρό μαζί και μου είπε τότε να μην πάω αν είναι πρόβλημα,αλλά να πάω μόλις αδιαθετήσω για τεστ παπ... που να ήξερε ο κακομοιρης ότι θα περνούσε 1,5 χρόνος... Τώρα σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού, αλλά αν αδιαθετήσω εντομεταξύ θα το ακυρώνω... είναι και δυσεύρετος ο άτιμος...

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφούκα δεν μπορώ να διανοηθώ πώς τα καταφέρνεις με 4 παιδιά:shock:

Εμένα και τα 2 παιδιά άθλος μου φαίνεται. Εδώ εγώ ένα που έχω ώρες ώρες γίνομαι πτώμα. Κι έχω και την κουμπάρα μου με 3 παιδιά που μου λέει ότι ένα ίσον κανένα και απελπίζομαι

 

Nα πω εγώ που έχω δύο... Το ίδιο πιστεύω και εγώ...ένα ίσον κανένα... αλλά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι... Πάντως μπορώ να πω ότι με το Γιάννη ενώ κουραζόμουν λιγότερο ένιωθα ότι κουράζομαι περισσότερο απ'ότι τώρα... Νομίζω δίνουμε και πολύ περισσότερη σημασία σε λεπτομέριες στο πρώτο... μετά είναι όλα πιο εύκολα απ'ότι νομίζουμε...με κάποιες δύσκολες στιγμές βέβαια...:wink:

 

Στα 4 τώρα θα μας πει η Σοφούκα!!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οφου, Ροζαλίτα, ούτε εγώ έχω κάνει τεστ παπ! Ντροπή μου! Αλλά πλέον ότι έχει να κάνει με προγραμματισμό και κανονίσματα μου φαίνεται βουνό!:oops:

Πρέπει να το κανονίσουμε όμως!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Αυτό το ένα ίσον κανένα δεν το καταλαβαίνω ρε κορίτσια! Εγώ τρελλαίνομια για παιδιά και θα'θελα να κάνω τουλάχιστον 3! Αλλά όχι ένα δεν είναι ίσον κανένα. Ένα είναι μεγάλη ευτυχία κι ευλογία. Αυτό το ξέρουν καλά οι γυναίκες που δε μπορούν γίνουν μανούλες.

Κι από άποψη κούρασης, πάλι ένα δεν είναι ίσον κανένα!

 

Ροζάκι κουράγιο, τα παιδιά αλλάζουν συνέχεια το πρόγραμμά τους. ;)

 

Paladin, κουράγιο και σε σένα μανούλα!

 

Λεγκωλινάκι θέλω πάααρα πολύ να έρθω κι εγώ αύριο. Να δω κι εσάς και τα ζουζουνάκια, και το καινούργιο μας μπεμπέ το τσουλουφάκι!!

Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω γιατί ψάχνουμε για σπίτι, κι αύριο θα'χω ραντεβού να δω μερικά. Θα δούμε όμως, θα προσπαθήσω!!

 

Πάω να μαγειρέψω ρεβύθια. Χωρίς μελιτζάνες χωρίς πολυτέλειες. Και πάλι καλά να λέτε που θα τα φτιάξω κι αυτά :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αύριο καλέ είναι η συνάντηση!

Σήμερα έγραψα;;;

Ρε Σοφουκίνι μου μπορεί να μην είναι τίποτα και αύριο να είναι περδίκι...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο καλέ είναι η συνάντηση!

Σήμερα έγραψα;;;

Ρε Σοφουκίνι μου μπορεί να μην είναι τίποτα και αύριο να είναι περδίκι...

 

 

Kαι περδίκι να είναι, δεν το διακινδυνεύω να κολλήσουμε τίποτα την τσουλουφίτσα ή τις εγκυούλες... άσε καλύτερα! Από την Τετάρτη παιδευόμαστε με την λαρυγγίτιδα και πάνω που πήγαινε να αναρρώσει εχθές είχε πάλι δέκατα!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Nα πω εγώ που έχω δύο... Το ίδιο πιστεύω και εγώ...ένα ίσον κανένα... αλλά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι... Πάντως μπορώ να πω ότι με το Γιάννη ενώ κουραζόμουν λιγότερο ένιωθα ότι κουράζομαι περισσότερο απ'ότι τώρα... Νομίζω δίνουμε και πολύ περισσότερη σημασία σε λεπτομέριες στο πρώτο... μετά είναι όλα πιο εύκολα απ'ότι νομίζουμε...με κάποιες δύσκολες στιγμές βέβαια...:wink:

 

Στα 4 τώρα θα μας πει η Σοφούκα!!

ναι, δίκιο έχεις.

μάλλον στο πρώτο η αλλαγή μας φαίνεται απότομη, και γι αυτό τα παίζουμε ελαφρώς. Είμαστε λίγο "βασίλισσες" πριν κάνουμε παιδί, βγαίνουμε, ξενυχτάμε, γενικώς είμαστε ελεύθερες ενώ με το παιδί δεσμεύεσαι σε πολλά πράγματα. Εμένα ας πούμε στην αρχή με ενοχλούσε ότι ακόμα και ένα μπάνιο να ήθελα να κάνω, υπήρχαν μέρες που δεν μπορούσα. Τώρα απλά το έχω πάρει απόφαση ότι η βασίλισσα πλέον είναι άλλη, οπότε στο δεύτερο ίσως δεν μου έρθει μεγάλο σοκ :lol:

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαι περδίκι να είναι, δεν το διακινδυνεύω να κολλήσουμε τίποτα την τσουλουφίτσα ή τις εγκυούλες... άσε καλύτερα! Από την Τετάρτη παιδευόμαστε με την λαρυγγίτιδα και πάνω που πήγαινε να αναρρώσει εχθές είχε πάλι δέκατα!

Εντάξει κοριτσάκι μου... περαστικούλια της!!! Στην επόμενη συνάντηση όμως δεν μου τη γλυτώνεις:cool:

Πάω να πάρω την Τζενούλα ένα τηλ να δω τι γίνεται, μπας και περάσουμε αργότερα... Άντε ρε παιδιά να είναι καλά τα νέα εεε;(!)

Αλήθεια το Πιπινελάκι τι κάνει; Καιρό έχω να ακούσω νέα της...

Και κάποια στιγμή χθες νομίζω είδα τη Σεντερ φορ που έγραψε αλλά μέσα στον πανικό με τον Μητσάκο ούτε γεια δεν είπαμε στην κοπέλα... απαράδεχτες!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα το πω να παινευτώ... Δεν έχει σημασία βέβαια αλλά θα το πω γιατί έγινε τώρα...

Έχει ένα αυτοκολλητο ο Αλέκος που γράφει STOP. Και συνήθως το έχει κολλημένο στο κούτελό του. Τώρα του το βγάζω και το κοιτάει καλά καλά και με ρωτάει: Τι είναι ατό? Και μου δείχνει το S. Εγώ δεν καταλαβαίνω και του λέω ποιό? Και μου λέει "πέντε είναι"!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό η βάφτιση της Ντου σούλας!!!! Και Λαμπρινή κούκλα μου φιλάκια πολλά! Όλα περαστικά ελπίζω... (Τελικά διάβασα τα προηγούμενα...)

Αμάν δεν μπορώ άλλο αρρώστιες...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα αστερι ο Αλέκος!!! Θα ρθειτε αυριο, ναι;

Κι εγώ τώρα είδα τα νέα της Λαμπρινούλας... περαστικά να είναι χαρά μου και γρήγορα!

Ντιεσακι να έχετε μια ωραία χωρίς κλάμματα βάφτιση ;)

Δεν κατάφερα να βρω το Τζενάκι...θα ξαναπάρω αργότερα.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...