Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημέρα σας!Είμαι νέο μέλος και παρακινήθηκα απο την υποστήριξη και τις απαντήσεις που δίνετε η μία στην άλλη!Εκανα πριν 2 μέρες απόξεση λόγω ατελούς κύησης που προκλήθηκε όπως μου είπαν απο την ύπαρξη ινομυώματος 5,5 εκ. Πονάω πολύ όμως και ενώ η γιατρός μου επιμένει οτι είναι φυσιολογικό εγώ ανησυχώ... Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εγω εχω κανει καλη μου αμβλωση βεβαια χωρισ κανενα ινομυωμα δοξα το θεο αλλα καλυτερα θα ηταν να το συζητησεισ με τον γιατρο σου αυτο το θεμα

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξερω απο πολυ δικο μου προσωπο που εκανε αφαιρεση ινομυωματος 5cm χωρις να κανει και εκτρωση οτι πονουσε παρα πολυ για μερικες μερες. παντως η συγκεκριμενη κοπελα δεν μπορουσε να μεινει εγκυος για αυτο και το αφαιρεσε.

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σας!Είμαι νέο μέλος και παρακινήθηκα απο την υποστήριξη και τις απαντήσεις που δίνετε η μία στην άλλη!Εκανα πριν 2 μέρες απόξεση λόγω ατελούς κύησης που προκλήθηκε όπως μου είπαν απο την ύπαρξη ινομυώματος 5,5 εκ. Πονάω πολύ όμως και ενώ η γιατρός μου επιμένει οτι είναι φυσιολογικό εγώ ανησυχώ... Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία??

 

Καταρχήν περαστικά σου.

Δεν έχω την εμπειρια της απόξεσης αλλά των ινομυωμάτων. Έχω 2 που από 3,5 εκ. έφτασαν τα 5 μετά την εγκυμοσύνη. Τώρα η γιατρός μου θεωρεί απαραίτητο να τα αφαιρέσω πριν ξαναμείνω έγκυος. Δεν σου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός σου? πάντως αν το αφαιρέσεις, και ξαναμείνεις έγκυος ο τοκετός σου θα είναι με καισαρική.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Είμαι νέο μέλος και παρακινήθηκα απο την υποστήριξη και τις απαντήσεις που δίνετε η μία στην άλλη!Εκανα πριν 2 μέρες απόξεση λόγω ατελούς κύησης που προκλήθηκε όπως μου είπαν απο την ύπαρξη ινομυώματος 5,5 εκ. Πονάω πολύ όμως και ενώ η γιατρός μου επιμένει οτι είναι φυσιολογικό εγώ ανησυχώ... Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία??

 

Δεν εχω παρομοια εμπειρια,αλλα θα σου ελεγα,αν παρολο τις συμβουλες του γιατρου σου,αισθανεσαι ανασφαλεια,καλο θα ηταν να ζητησεις και μια δευτερη γνωμη.

Ευχομαι συντομη αναρρωση και ολα να πανε κατ'ευχην....:):)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...