Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαφτιση στην Καντζα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

sofi@p, θα σε ταράξω στις ερωτήσεις, για να δω από τη μεριά του καλεσμένου πώς σου φάνηκαν ορισμένα πράγματα. Για πες μου, λοιπόν, αν θες, πώς σου φάνηκε ο χώρος; Δυσκολευτήκατε να πάτε; Υπήρχε χώρος για παρκινγκ; Η βάπτιση ήταν πρωί ή απόγευμα; Μετά είχε και μπουφέ στον προαύλιο χώρο; Ο παππάς πώς ήταν (σα συμπεριφορά; ). Περίπου πόσα άτομα ήσασταν (αν μπορείς να υπολογίσεις, βέβαια).

Εγώ δε θέλω να βαπτίσω τη μικρή μας, αλλά ο άντρας μου θέλει. Εφόσον, λοιπόν, με τα πολλά με έψησε, και θα «μπούμε στο χορό», θα ήθελα τουλάχιστον να είναι κάτι απλό, λιτό, γραφικό. Και νομίζω ότι η συγκεκριμένη εκκλησία θα μπορούσε να μας καλύψει. Και φυσικά να μην πέσω σε σεμνότυφες-θρησκευτικές ακρότητες.

Οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία (αν σκέφτεσαι και οτιδήποτε άλλο μόνη σου) μου δώσεις, θα με βοηθήσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

sofi@p, θα σε ταράξω στις ερωτήσεις, για να δω από τη μεριά του καλεσμένου πώς σου φάνηκαν ορισμένα πράγματα. Για πες μου, λοιπόν, αν θες, πώς σου φάνηκε ο χώρος; Δυσκολευτήκατε να πάτε; Υπήρχε χώρος για παρκινγκ; Η βάπτιση ήταν πρωί ή απόγευμα; Μετά είχε και μπουφέ στον προαύλιο χώρο; Ο παππάς πώς ήταν (σα συμπεριφορά; ). Περίπου πόσα άτομα ήσασταν (αν μπορείς να υπολογίσεις, βέβαια).

Εγώ δε θέλω να βαπτίσω τη μικρή μας, αλλά ο άντρας μου θέλει. Εφόσον, λοιπόν, με τα πολλά με έψησε, και θα «μπούμε στο χορό», θα ήθελα τουλάχιστον να είναι κάτι απλό, λιτό, γραφικό. Και νομίζω ότι η συγκεκριμένη εκκλησία θα μπορούσε να μας καλύψει. Και φυσικά να μην πέσω σε σεμνότυφες-θρησκευτικές ακρότητες.

Οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία (αν σκέφτεσαι και οτιδήποτε άλλο μόνη σου) μου δώσεις, θα με βοηθήσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στην Παλαιοπαναγιά έχει 3 εκκλησίες. Μιλάς για την παλιά εκκλησία φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρεις;;;;!!!!

:shock:

Ναι, νομιζω οτι εννοώ την παλια

Στην παλιά εκκλησία έχω παει σε βάφτιση πρωί και σε γάμο απόγευμα. Και τις 2 φορές ήταν εξαιρετικά. Υπέροχο το περιβάλλον, βρίσκεις να παρκάρεις, εύκολη πρόσβαση από Αττική οδό. Επιτρέπεται ο στολισμος του χώρου αν και είναι τόσο γραφικά που δε χρειάζεται. Επιτρέπεται ο μπουφές και υπάρχει ειδικός σκεπαστοςτος χώρος, αρκεί να μην υπάρχει αλλο μυστήριο μετά, φαντάζομαι. Στο γάμο ήταν 150 άτομα και στη βάφτιση καμμιά 80αρια.

Ο παπας μου φάνηκε ΟΚ. Για μένα είναι η ιδανική εκκλησία για μυστήριο, αν θέλεις να την κανείς σε εξωτερικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Είδα φωτογραφίες στο ίντερνετ Κ μου φάνηκε Κ εμενα πολυ ομορφα. Ήθελα να δω πώς βρήκε το μυστήριο Κ το μετα από αυτο Κ καποιος που εχει παει, Οποτε sofi@p σε ευχαριστω πολυ γι τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Είδα φωτογραφίες στο ίντερνετ Κ μου φάνηκε Κ εμενα πολυ ομορφα. Ήθελα να δω πώς βρήκε το μυστήριο Κ το μετα από αυτο Κ καποιος που εχει παει, Οποτε sofi@p σε ευχαριστω πολυ γι τις πληροφορίες!

 

Εχε απλα υπόψιν σου οτι έχει μεγάλη ζήτηση, οπότε βιαςου να κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Ευχαριστώ και γι αυτήν την πληροφορία!

 

Καλησπερα.μια ερωτηση.αποφασισαμε να παντρευτουμε τον σεμπεμβριο του 2017 στην παλαιοπαναγια στην κατζα.ξερετε αν ο στολισμος επιτρεπετε;εχω δει πως ποιο παλια ηταν περιορισμενα.τωρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα.μια ερωτηση.αποφασισαμε να παντρευτουμε τον σεμπεμβριο του 2017 στην παλαιοπαναγια στην κατζα.ξερετε αν ο στολισμος επιτρεπετε;εχω δει πως ποιο παλια ηταν περιορισμενα.τωρα;

Καλημέρα, με το καλό ο γάμος σας!

Παλιότερα (δεν ξέρω από πότε έχεις δει φωτογραφίες στολισμού της εκκλησίας) ήταν άλλος παππάς, ο οποίος επέτρεπε πολύ περισσότερα από τον τωρινό. Εγώ έχω κάνει βάπτιση εκεί, και ο παππάς που είναι σήμερα δεν άφηνε και πολλά πράγματα. Μπορείτε να κλείσετε ένα ραντεβού μαζί του, να σας ενημερώσει για διαθέσιμες ημερομηνίες, διαδικαστικά, οικονομικό και για το τι επιτρέπεται από διακόσμηση (στη βάπτιση μας είχε δώσει σχετικό βιβλιαράκι "οδηγιών").

(π.χ. θυμάμαι πως δεν επιτρέπει στολισμό σε δέντρα και εξωτερικό καμπαναριό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με το καλό ο γάμος σας!

Παλιότερα (δεν ξέρω από πότε έχεις δει φωτογραφίες στολισμού της εκκλησίας) ήταν άλλος παππάς, ο οποίος επέτρεπε πολύ περισσότερα από τον τωρινό. Εγώ έχω κάνει βάπτιση εκεί, και ο παππάς που είναι σήμερα δεν άφηνε και πολλά πράγματα. Μπορείτε να κλείσετε ένα ραντεβού μαζί του, να σας ενημερώσει για διαθέσιμες ημερομηνίες, διαδικαστικά, οικονομικό και για το τι επιτρέπεται από διακόσμηση (στη βάπτιση μας είχε δώσει σχετικό βιβλιαράκι "οδηγιών").

(π.χ. θυμάμαι πως δεν επιτρέπει στολισμό σε δέντρα και εξωτερικό καμπαναριό)

ευαριστουμε πολυ.εχουμε κλεισει ημερομινια απλα ο παππας μας ειπε να παμε μετα το πασχα να μιλησουμε για τα διαδικαστικα κτλ.απλα εμεις απο τωρα πρεπει να κανουμε κ να κλεισουμε καποια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

ευαριστουμε πολυ.εχουμε κλεισει ημερομινια απλα ο παππας μας ειπε να παμε μετα το πασχα να μιλησουμε για τα διαδικαστικα κτλ.απλα εμεις απο τωρα πρεπει να κανουμε κ να κλεισουμε καποια πραγματα.

Mακάρι να μπορούσα να βοηθήσω περισσότερο, αλλά έχω κάνει βάπτιση εκεί, όχι γάμο.

Μπορεί να είστε τυχεροι και στο ανθοπωλείο που θα απευθυνθείτε να έχουν κάνει στολισμό πρόσφατα, οπότε να ξέρουν τι παίζει εκεί.

Να είστε έτοιμοι, πάντως, για αρκετούς περιορισμούς (ως προς την έκταση και το χρωματισμό του στολισμού, όχι μπαλόνια, κλπ)

Με το καλό, και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα κάποιο update για την κατάσταση στην εν λόγω εκκλησια.. μίλησα με τον πατερ Σπυρίδωνα (νομίζω) και μου φάνηκε όχι μονο κάπως περιοριστικός (δεν με πειράζει τόσο αυτό) αλλά κυρίως με άγχωσε για το χρόνο.. μου φάνηκε κάπως τύπου ψεκαστε- σκουπίστε γιατι ΄μαλλον έχει ζήτηση...

 

Εμπειρίες όσον αφορά στην άνεση χρόνου??

 

κλείσαμε για 18:00 κ το επόμενο μυστήριο είναι στις 19:30..

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...