Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

hatha yoga (χάθα γιόγκα)


DaF

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πού μπορώ να κάνω χάθα γιόγκα; Υπάρχει κάτι στο κέντρο της Αθήνας όπου εχετε παει ή εχετε ακουσει καλά λόγια; επίσης σχετικά οικονομικό...; οποιαδήποτε πληροφορία χρήσιμη!ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


:roll:Για δοκιμασε το athens yoga στην πανορμου,ειναι 17 ευρω το μαθημα και αν βγαλεις καρτα 1 μηνα νομιζω φτανει τα 60 ευρω,..κι εγω το ψαχνω,εχει μαλιστα και παιδικο τμημα.. ακουω εντυπωσεις!
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ αυτό έψαχνα αλλά προς νότια..Βούλα, Γλυφάδα κτλ...

Η Πανορμου μου πεφτει μακρια αλλα εχω ακουσει πως ειναι καλο...Αραγε στης Πετρουλακη κανουν??? Φανταζομαι ομως οτι το κοστος θα ειναι υψηλο..

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα hatha yoga πέρσι όταν ήμουν έγκυος και πραγματι κόλλησα!Θεωρω ότι είναι πιο ολοκληρωμένη μορφή γιόγκα από άλλες σχολές.

Εγώ μένω Γαλάτσι και πηγαίνω στο Equilibrium studio στο Π.Ψυχικό, αλλά νομίζω εκεί δεν έχει άλλες θέσεις. Σίγουρα αυτή τη στιγμή μπορείς να κάνεις στο παράρτημα του Αλίμου.Και οι δυο καθηγήτριες είναι μαθήτριες της Εva Ruchpaul,η οποία έχει ιδρύσει τη σχολή hatha yoga.

Φέτος δίνω 70 το μήνα (4 φορές) σε group των 5-6 ατόμων, δεν ξέρω αν έχουν την ίδια τιμή στο παράρτημα του Άλίμου, θα σου πουν σιγουρα στο τηλ.).

Η Πετρουλάκη δεν κάνει hatha yoga, αλλά ένα συνδυασμό από διάφορες άλλες τεχνικές με διαλογισμό.

Equilibrium studio, t. 2106517295, m. 6944326248

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!βρηκα στο συνταγμα τελικα, σε ένα όχι κ τοσο γνωστο χώρο, αλλά είναι πολυ καλη η 'δασκαλα'...μια χαρουλα κ απο τιμη,βεβαια ειμαστε πολλοι αλλα οκ.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Στο Σύνταγμα υπάρχει το NYSY studio νομίζω το σιτε ειναι http://www.nysystudios.com

αλλά η αλήθεια ειναι οτι οι τιμές παντού για γιόγκα ειναι απαγορευτικές για οικονομική κρίση. Στον Κορυδαλλό ευτυχώς υπάρχει το Yoga for the People & το Atmanasana στη Νίκαια με αρκετά πιο προσγειωμένες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Στον Κορυδαλλό ευτυχώς υπάρχει το Yoga for the People & το Atmanasana στη Νίκαια με αρκετά πιο προσγειωμένες τιμές.

το yoga for the people έχει τις τιμές του στο site και πράγματι είναι πολύ προσγειωμένες. Οι σχολές κοντά στην περιοχή μου έχουν διπλάσιες τιμές

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για όσες θέλουν και μπορούν να εξασκηθούν στο σπίτι, τα υπέροχα βιντεάκια που θα βρείτε εδώ θα σας αρέσουν πολύ (μόνο που είναι στα Αγγλικά)

 

http://www.yogajournal.com/video/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 10 months later...

Γεια σας, θα ήθελα κι εγώ πληροφορίες για χάθα γιόγκα στα βόρεια και συγκεκριμένα αν έχει κάποια εμπειρία από το prana yoga του ΟΑΚΑ; Είστε ευχαριστημένες; Έχει πάρκινγκ;

 

Επίσης, από το κέντρο sadhana, ήθελα να ρωτήσω, Maggie, αν μπαίνεις ακόμα, εκεί η περιοχή είναι εύκολη για το παρκάρισμα, ξέρεις; Γιατί αν κατάλαβα καλά είναι στην Πλ. Κέννεντυ; Επίσης, συνεχίζεις και μετά την εγκυμοσύνη;

 

Ή αν ξέρετε για το Αιον στα Άνω Πατήσια;

 

Όπως επίσης και άλλες προτάσεις ευπρόσδεκτες! Οι περιοχές που με βολεύουν είναι Χαλάνδρι, Νέο Ηράκλειο, Νέα Φιλαδέλφεια, Μαρούσι, αυτές πάνω-κάτω!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...