Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σας λείπει...η κοιλιά σας;;;


Zaxarenia

Recommended Posts

Εγω χαιρομαι που τελικα δεν ειμαι η μονη που ΔΕΝ της λειπει καθολου η κοιλιας της και το περιεχομενο της κοιλιας!!!!Επισης με λεγανε - και ακομα με λενε- σκυλα!Αλλα πραγματικα περασα χαλια...εβαλα και 20 κιλα...Η κοιλια μου ΓΕΜΙΣΕ ραγαδες....ακομα δεν εχω χασει τα κιλα ολα και ολα αυτα τα σπυρια ..ολο το αγχος...να μην μπορω να σκυψω , να ΜΗΝ μπορω να κοιμηθω ανετα, να τρανταζομαι οποτε κλωτσουσε , να ανακατευομαι και να μην μπορω να χαλαρωσω...ενα σωρο εξετασεις....τα τρελλα νευρα , τα ψυχολογικα σκαμπανανεβασματα...μονο που τα γραφω κομπιαζω και βαριανασενω!!!

Πολυ θα ηθελα να ημονυ απο εκεινες τις εκυες που λαμπουν απο χαρα και αγαπη που τριβουν την κοιλιτσα τους~!~~~!!!Ισως να εκανα ετσι και 2ο παιδακι.Αλλα

μονο η θυμιση του τι τραβηξε η ψυχουλα μου...ΟΧΙ λεω...Οχι αλλο παιδι....Εχω ραντεβου απο βδομαδα να βαλω σπιραλ..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ βρε κορίτσια και εμένα μου λείπει πολύ η κοιλίτσα !Πόσο νοσταλγώ τις κλοτσίστες που έτρωγα όλη μέρα από το καστοράκι μου! και εγώ δεν ευχαριστήθηκα την εγκυμοσύνη μου και την κοιλίτσα μου λόγω σοβαρών προβλημάτων που προέκυψαν και αυτό με κάνει να μου λείπει ακόμα πιο πολύ! :-(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και μένα μου λείπει η κοιλίτσα μου , μου άρεσε η αίσθηση ότι είχα συνέχεια μαζί μου το σποράκι μου και ότι ήμασταν αχώριστοι . Στην αρχή ειδικά ένιωθα ένα κενό και έλεγα πάει τρελάθηκα :-):):)!!!! Αλλά συνήλθα και απλά αναπολώ κάπου κάπου την περίοδο της εγκυμοσύνης όπου όλοι με πρόσεχαν πάρα πολύ .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ και εσυ να χαιρεσαι το μωρακι σου!!!!!!!! Μακαρι να μπορουσα να κανω τουλαχιστον τρια παιδια αλλα αφου δεν γινεται ευχαριστω τον Θεο που απεκτησα τον Μαριο γιατι υπαρχουν πολλες γυναικες σαν εμενα που δεν μπορεσαν να κανουν ουτε ενα παιδι. Οποτε θεωρω τον εαυτο μου πολυ τυχερο κι ας ειναι ο Μαριος μου μοναχοπαιδι!!!!!!!!!!

 

MarcoPolo μου σ'ευχαριστώ!:D Αν δεν αλλάξει κάτι στο θέμα υγείας σου(δεν ξέρω τι περνας), ίσως να μπορέσεις να υιοθετήσεις ένα παιδάκι μια μέρα!:D

Μπορείς και έτσι να φτιάξεις μια μεγάλη οικογένεια και σίγουρα θα κάνεις χαρούμενο κι άλλο παιδάκι ή παιδάκια! Όπως και να'χει σου εύχομαι τα καλύτερα!;):-D

 

Ισως να εκανα ετσι και 2ο παιδακι.Αλλα

μονο η θυμιση του τι τραβηξε η ψυχουλα μου...ΟΧΙ λεω...Οχι αλλο παιδι....Εχω ραντεβου απο βδομαδα να βαλω σπιραλ..........

 

casperαki μου, μην ξεχνάς ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Μπορεί η δεύτερη να είναι καλύτερη από την πρώτη. Μην αποκλείεις τίποτα... είναι κρίμα να μπορείς να κάνεις και άλλο και να μην το κάνεις σκεπτόμενη του τι πέρασες στην 1η εγκυμοσύνη...:roll: Όσο δύσκολα κι αν πέρασες, δεν αξίζει το αποτέλεσμα; ;):D

 

Κορίτσιαααααα και στο επόμενο με το καλό!!! :D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

μπα, δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει η κοιλίτσα μου (μου αρέσει το υποκοριστικό!!!!). Όταν μάλιστα θυμάμαι εκείνους τους τελευταίους μήνες που προκειμένου να κοιμηθώ έπρεπε να κουβαλάω και μαξιλάρι για να τη στηρίζω, τότε είμαι απόλυτα σίγουρη (εξάλλου μπορώ να πω ότι κατάλοιπα της γλυκύτατης αυτής κοιλίτσας έχουν μείνει πάνω μου σε μεγάλο βαθμό!).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κοιλιά δεν μου λείπει γιατί την έχω ακόμα και την καμαρώνω κι αυτή και τις ζωγραφιές - ραγάδες που μου άφησε η εγκυμοσύνη.:P

Αλλά...μου λείπουν πολύ οι κλωτσίτσες του! Καθόμουν το βράδυ στον καναπέ ξαπλωμένη κι έβλεπα τηλεόραση κι έβαζα το χέρι μου και δεν σταμάταγε!!! Ακόμα πάει το χέρι μου το βράδυ απο μόνο του στην κοιλιά μου.:shock:

Περιμένω πως και πως να φύγει η παλιοκοιλιά για να την....ξαναγεμίσω!!!!:D

line_feet_beg_40_time_1231736400_text_ef20ecf0e5ecf0effdebe7f220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου λείπει ΠΑΡΑ πολύ η κοιλιά μου!

Και ό,τι αυτή σήμαινε!

Ξέρω πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, και μπορεί η πρώτη μου να ήταν υπέροχη, αλλά η δεύτερη να μην και τόσο υπέροχη, αλλά ανυπομονώ να έχω και πάλι κοιλίτσα και να περιμένω ένα δεύτερο παιδάκι!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ, γιατί πρέπει να αφήσεις 1,5 χρόνο μετά την καισαρική; Σου το είπε ο γιατρός ή θέλεις φυσιολογικό τοκετό; Κι εμένα μου λείπει τρελά η κοιλίτσα μου. Εμένα έχει γίνει όπως πριν, αφού από πριν ήταν φουσκωτη. Τι επίπεδη κοιλιά λέτε; Ποτέ δεν ήταν. Μέχρι τον πέμπτο δεν φαινόταν καμία διαφορα. Να τα πλεονεκτήματα του να εχεις από πριν τα κιλάκια σου!

Από τη μια θέλω να κάνω κι άλλοσύντομα. Από την άλλη δε θέλω να ξανακάνω καισαρική. Μετά σκέφτομαι ότι μπορεί να αφήσω 2 χρόνια και τζίφος, πάλι καισαρική να προκύψει. Μετά ότι δε θέλω μόνο 2 παιδιά κι αφήνω τα χρόνια να περνάνε. Ποιός, εγώ που όταν έκανα το πρώτο με καισαρική, είπα δεύτερο, με καισαρική δεν κάνω. Κομφούζιο το μυαλό μου

 

N76 μου τώρα είδα το μηνυματάκι σου....:oops:

Θέλω φυσιολογικό τοκετό την επόμενη φορά και ελπίζω να πάνε όλα καλά...ο γιατρός μου μου είπε ότι εάν ήθελα καισαρική δεν υπήρχε προβλημα και τώρα να έμενα έγκυος αλλά εφόσον επιθυμώ φυσιολογικό πρέπει να περάσουν 2,5 χρόνια από τον 1ο τοκετό μέχρι τον επόμενο τοκετό. Οπότε αφού γέννησα 6/6/09, μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες μετά από 1,5 χρόνο ώστε να έχουμε περάσει τον ελάχιστο χρόνο διαφοράς...ελπίζω να έγινα κατανοητή:roll:

έχω έναν πονοκέφαλο τώρα....:(

Δεν θέλω με τίποτα καισαρική ξανά και θα κάνω ότι μπορώ για να την αποφύγω....φυσικά προέχει η υγεία μας...αλλά αυτά τα βλέπεις στην πορεία ούτως ή άλλως. Έτσι κι αλλιώς 2,5 χρόνια δεν είναι μεγάλη διαφορά για τα παιδάκια! Και θα απολαύσω και τη μικρή μου ως τότε!:D

Ελπίζω μόνο να πάνε όλα καλά!Το ίδιο εύχομαι και σε σένα ότι και αν αποφασίσεις!;)

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

zaxarenia !!!!Mhn μου δινεις τετοιες ΕΥΧΕΣ!!!ενα εχω και ειμαστε κομπλε!!!!βαζω κ την υπογραφη μου!!!!

 

εσύ ξέρεις casperaki! σου εύχομαι τότε τα καλύτερα!:D

 

Μου λείπει ΠΑΡΑ πολύ η κοιλιά μου!

Και ό,τι αυτή σήμαινε!

Ξέρω πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, και μπορεί η πρώτη μου να ήταν υπέροχη, αλλά η δεύτερη να μην και τόσο υπέροχη, αλλά ανυπομονώ να έχω και πάλι κοιλίτσα και να περιμένω ένα δεύτερο παιδάκι!

 

babystar συμφωνούμε! με το καλό στα επόμενα!:-D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την πρώτη μου εγκυμοσύνη στα δίδυμα δεν τη χάρηκα καθόλου. Δε μπορούσα να φάω τίποτα, αντί να παίρνω κιλά εγώ έχανα, εμέτουςέκανα μέχρι και τον 7ο. Κι έτσι ήμουν πάντα κακόκεφη, ουτε να μιλήσω δεν είχα όρεξη. Διάβαζα περιοδικά σχετικά με την εγκυμοσύνη και σε όλα τα άρθρα έλεγαν ότι η εγκυμοσύνη είναι η καλύτερη περίοδος της γυναίκας. Αυτό δε μπορούσα να το καταλάβω με τίποτα, απλώς μετρούσα τις μέρες για να γεννήσω και να απαλλαγώ απ΄αυτή την άσχημη διάθεση που είχα.

Όταν όμως έμεινα απρόσμενα έγκυος στο κοριτσάκι μου όλα ήταν εντελώς διαφορετικά!! Μπορώ να πω ότι απόλαυσα την εγκυμοσύνη μου και ότι τη νοσταλγώ!!

Πάντως κορίτσια όταν είχα τα 2 παιδάκια έλεγα: κάτι λειπει... κάτι λείπει... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Από τη μια θέλω να κάνω κι άλλοσύντομα. Από την άλλη δε θέλω να ξανακάνω καισαρική. Μετά σκέφτομαι ότι μπορεί να αφήσω 2 χρόνια και τζίφος, πάλι καισαρική να προκύψει. Μετά ότι δε θέλω μόνο 2 παιδιά κι αφήνω τα χρόνια να περνάνε. Ποιός, εγώ που όταν έκανα το πρώτο με καισαρική, είπα δεύτερο, με καισαρική δεν κάνω. Κομφούζιο το μυαλό μου.

 

Ακριβως ετσι νιωθω κι εγω. Παντως η κοιλια μου δεν μου λειπει. Κι εμενα μου εμεινε, εννοειται! Μονο οι τηλεσταρς γεννουν και πριν σαραντισουν διαγραφονται οι κοιλιακοι...Αν και ειχα μια παρα πολυ καλη εγκυμοσυνη ειχα αρχισει να κουραζομαι στο τελος και δεν ειχα και τεραστια κοιλια. Μετρουσα τις μερες σαν καταδικος, ηθελα να δω την κορη μου, με ειχε φαει η περιεργεια και η επιθυμια. Το θεμα με τις ηλικιες με αγχωνει δε θελω να το σκεφτομαι γιατι ειμαι 32 και...

6e27704b68.png

 

1ce464eb8b.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Είμαι καινουρια στο φορουμ. Λοιπον εμενα η κοιλιτσα μου μου λειπει πολυ... Είχα κι ευκολη εγκυμοσυνη. Η μικρη μου ηταν υπερκινητη και ειναι ακομα! Τρελαινομαι τωρα που την εχω στην αγκαλια μου αλλα τις στιγμες που δεν ειμαι μαζι της,χαιδευω την κοιλια μου και σκεφτομαι που κουναγε το ποπουδακι της... Οπως ειπε μια φιλη μου " γυναικες! με τιποτα δεν ειστε ευχαριστημενες! πριν λυσσαγες να βγει, να την αγκαλιασεις και τωρα την θες μες την κοιλια σου να κανει τουμπες!".

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ανηκω στην κατηγορια μου λειπει φοβερα η κοιλια της εγκυμοσυνης (βεβαια ημουν τυχερη ετρωγα οτι ηθελα και παρολαυτα δεν εβαζα κιλα!!! Μιλαμε τοννους παγωτου). Οσο ημουν εγκυος, δεν το ζουσα γιατι φοβομουν μηπως κατι δεν παει καλα και μετα ψυχολογικα καταρευσω, οποτε δεν το ζουσα...Μολις γεννησα ομως με επιασε μια νοσταλγια και τυψεις για αυτα που δεν αφησα τον εαυτο μου να ζησει. Με λιγα λογια ανυπομονω να ξαναμεινω εγκυος :-)))

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου λείπει η κοιλίτσα μου η φουσκωμένη,αισθανόμουνα ασφάλεια όσο τον κουβαλούσα μέσα μου.Τον είχα συνέχεια μαζί μου. Τώρα φεύγω για την δουλειά και τον αφήνω στο σπίτι και το μυαλό μου είναι συνέχεια εκεί.

Και ιδιώς τώρα με το πρόβλημα που αντιμετωπίζει μου είναι ακόμα πιο δυσκολο να τον αποχωρίζομαι.

Αλλα η διαρκεια της εγκυμοσύνης ήταν για μένα απο τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου. Μόλις τελείωσουμε με την περιπέτεια του μπεμπάκου μου θα βάλω μπρός για το δέυτερο.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν και δεν έχω καν σαραντίσει ακόμα μου λείπει πολύ η "κοιλιά"!!! παρόλο που το χω περάσει δις!!! παρόλο που ήταν και οι δύο καισαρικές! παρόλο που και τα δύο μου αγόρια είναι τζαναμπέτικα και απαιτητικά και τρελαίνομαι στη κούραση!

 

σκέφτομαι ήδη για τρίτο παιδάκι σε κανα διχρονο!!!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου λείπει η κοιλίτσα μου η φουσκωμένη,αισθανόμουνα ασφάλεια όσο τον κουβαλούσα μέσα μου.Τον είχα συνέχεια μαζί μου. Τώρα φεύγω για την δουλειά και τον αφήνω στο σπίτι και το μυαλό μου είναι συνέχεια εκεί.

Και ιδιώς τώρα με το πρόβλημα που αντιμετωπίζει μου είναι ακόμα πιο δυσκολο να τον αποχωρίζομαι.

Αλλα η διαρκεια της εγκυμοσύνης ήταν για μένα απο τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου. Μόλις τελείωσουμε με την περιπέτεια του μπεμπάκου μου θα βάλω μπρός για το δέυτερο.

 

annina μου τι συμβαίνει με τον γιο σου; Εύχομαι ότι και να'ναι να περάσει γρήγορα καιμε το καλό να αποκτήσεις και το δεύτερο! :-D

 

αν και δεν έχω καν σαραντίσει ακόμα μου λείπει πολύ η "κοιλιά"!!! παρόλο που το χω περάσει δις!!! παρόλο που ήταν και οι δύο καισαρικές! παρόλο που και τα δύο μου αγόρια είναι τζαναμπέτικα και απαιτητικά και τρελαίνομαι στη κούραση!

 

σκέφτομαι ήδη για τρίτο παιδάκι σε κανα διχρονο!!!

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Τρελαινομαι τωρα που την εχω στην αγκαλια μου αλλα τις στιγμες που δεν ειμαι μαζι της,χαιδευω την κοιλια μου και σκεφτομαι που κουναγε το ποπουδακι της...

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: κι εμένα τούρλωνε το ποπουδάκι της!!!!!!!!!!!!!!!Ακόμα το κάνει! :lol:

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου λείπει η κοιλίτσα μου...Όταν ήμουν εγκυούλα ήμουν τόσο ωραία..Μα αυτός ο μπέμπης από τότε κούκλος ήταν και κομψός..και έτσι έγινε και η μαμά του. Εϊχα μία τόσο χαριτομένη κοιλίτσα που απορώ πως χωρούσε μέσα! Απο πίσω αν με κοιτούσες, ούτε καταλάβαινες ότι είμαι έγκυος!! Ηταν τόσο ωραία, έχω foto μία βδομάδα πριν γεννήσω και με την χαριτωμένη μου κοιλίτσα! Αχ, μου λείπει, που του έλεγα τραγουδάκια και του εκανα χαδάκια και αυτός κλώτσαγε! Βέβαια τώρα τον έχω live και τον κανακεύω όλη μέρα, αλλά άλλη αίσθηση εκείνη ρε κορίτσια! Εγώ το αντίθετο ακριβώς από την vouraikos.

Θα ήθελα να είμαι και σήμερα έγκυος αν γινόταν, αλλά χωρίς να γεννήσω μετά και να έχω ένα 2ο διαολάκι σπίτι -τουλάχιστον όχι ακόμη ¨-)...Γίνεται???

Φιλια σε όλες τις εγκυούλες, να το ζήσετε όσο περισσότερο μπορείτε αυτό το θαύμα της ζωής...

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Και μένα μου λείπει η κοιλίτσα μου :( Στην πρώτη εγκυμοσύνη ειδικά. Το πρώτο τρίμηνο ήμουν πλάκα (φανταστείτε ξεκίνησα 45 κιλά και μέχρι τον 4ο μήνα είχα χάσει 3 και ανησυχούσα, είμαι έγκυος; πότε θα πεταχτεί η κοιλίτσα;), αλλά ξαφνικά... τον 5ο μήνα πετάγεται μια ολοστρόγγυλη κοιλιά η οποία εξελίχθηκε σε ''κοιλούμπα'' για τα δεδομένα του σωματότυπού μου. Όταν πήγα να γεννήσω είχα φτάσει τα 60 κιλά :| Μου λείπει όμως πολύ κυρίως γιατί όταν ο άντρας μου καθόταν με τις ώωωωρες και χάιδευε την κοιλίτσα μου ένιωθα τέτοια ασφάλεια, τέτοια τρυφερότητα και συχνά με έπαιρναν τα ζουμιά :'(

Link to comment
Share on other sites

AΑΑΑΧΧΧΧ!!!!!Η ΚΟΙΛΊΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!!Μακάρι να έμενα πάλι έγκυος και τώρα αμέσως για να έχω να τη χαιδεύω με τις ώρες,να έρχεται ο αντρούλης μου να τη φιλάει, να μιλάει στο μωράκι και αυτό να κλωτσάει!!!!Να βάζω μουσική ή να του τραγουδάω και αυτό να χορεύει μέσα μου !!!!! Παρόλο το πρήξιμο,τη δύσπνοια,την δυσκολία που προκαλούσε το μέγεθός της να κοιμηθώ τα βράδυα,τη συχνοουρία,τις καούρες, μου λείπει πολύ αυτή η περίοδος της ζωής μου!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι ..

πως δεν μου λείπει..

αν υπολογισεις ότι ήταν η μόνη περίοδος που "δικαιολογουσα" το βάρος μου και έλεγα δεν είμαι χοντρή είμαι έγκος χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μου λειπει ???? το αποτελεσμα της το εχω εδω διπλα μου ολοζωντανο μου χαμογελαει και κανει "Αγκου" τι πιο μαγικο ....

 

 

δίκιο και σωστό!!

Αλλά ορισμένες φορές μου λείπει που με κλώτσαγε η μικρή κι ο μπαμπάς της χάζευε..και κυρίως που την είχα εκεί μέσα προστατευμένη απο όλους κι απο όλα...λες ακόμα να χορεύουν οι ορμόνες;;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που έχουν περάσει ήδη 4 χρόνια από την εγκυμοσύνη και τον ερχομό του παιδιού μου, όχι απλά μου λείπει αλλά αναπολώ με μεγάλη νοσταλγία αυτην την υπέροχη περίοδο της ζωής μου, όπου η κοιλίτσα μου φιλοξενούσε με πολύ ζεστασιά το πλασματάκι μου. Αφού μόλις γέννησα, ακούμπησα ενστικτωδώς την κοιλιά μου, που είχε "αδειάσει" και με πιάσαν τα κλάματα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου λειπει...Οχι τοσο η περιοδος της εγκυμοσυνης γιατι ειχα πολυ αγχος αλλα αυτο το συναισθημα να κουβαλας το παιδακι σου,να το νιωθεις μεσα σου το αναπολω...

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...