Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειμαι(έκανα τεστ και είμαι έγκυος)


Recommended Posts

κοριτσακι μου γλυκο αν κ δεν γνωριζομαστε σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!

θα σου πω και εγω οπως και τα υπολοιπα κοριτσια πολυ σωστα σου ειπαν οτι δεν ειναι δυνατον να περιμενεις τον μελλοντα συζηγο για να πας στον γιατρο.υπαρχουν τοσα πολλα και σημαντικα πραγματα που πρεπει να γινουν μεχρι τον δεκεμβρη.εξετασεις αιματος ουρων που θα δειξουν σε τι κατασταση εισαι και αν χρειαζεσαι συμπληρωματα, αν εχεις αρνητικη ομαδα αιματος αλλη εξεταση χωρια αλλη για το αν εχεις αντισωματα και ποσα και φυσικα στην 12η εβδομαδα την αυχενικη διαφανεια.απο τη στιγμη που το ηθελες τοσο πολυ αυτο το μωρακι και που ο καλος θεος σου το χαρισε πρεπει να το προστατεψεις με τον καλυτερο δυνατο τροπο.θα ειμαστε εδω για να περιμενουμε τα νεα σου.δεν εισαι μονη οπως βλεπεις!!!:wink::wink::wink:

pGqKp3.pngXyeRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπραβο κοπελαααα......συγχαρητηριααααααα.........καλως ορισες στην παρεα των εγκυων.....

αμα βγηκε θετικο εισαι σιγουρα.εγω και τις 2 εγκυμοσυνες μου ετσι τις βεβαιωσα με τεστ

πω πω και θυμαμαι και γω στην κορουλα μου τετοιες αμφιβολιες ειχα ειναι σιγουρα θετικο ελεγα και ολο το κοιτουσα

μπραβο καλο κουραγιο με τις ορμονες...χαχαχααχαχα.

οσον αφορα συμβουλη?

οτι και αν νιωθεις BE COOL..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι σας ευχαριστω κι παλι.Δεν εχω καποιον γνωστο που να εχει μεινει εγκυοσ κι δεν ξερω το ποιον μπορω να ρωτησω.Το αγχος μου φευγει σιγα σιγα ειναι η αληθεια αλλα κι παι ακομα δεν το πιστευω οτι περιμενω ενα μπεμπε.Στον γιατρο μου θα παω την δευτερα.δεν προλαβα την παρασκευη ειχε κλεισει.Θα μπορουσα να σας ρωτησω κατι αλλο?

 

 

Εχω εναν πονο κατω χαμηλα στην κοιλια κι ποναω πολυ,στην αρχη νομιζα πως ειναι λογο που περιμενω περιοδο αλλα δεν ειναι ποια ετσι,μηπως μπορει να μου πει κτι καποιος γτ στην γιαττρο μονο απο δευτερα θα παω

IJ85p3.png

Ojvop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι καλησπέρα, εύχομαι να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου. Καλό θα ήταν αν ο πόνος αυτός που νιώθεις είναι δυνατός και επίμονος να τηλεφωνήσεις στον γιατρό σου και να του το πεις...Οι πρώτοι τρεις μήνες της εγκυμοσύνης θέλουν λιγάκι προσοχή και ότι κι αν νιώθεις που δεν είναι συνηθισμένο, καλό είναι να το συζητάς με το γιατρό σου.

GGpTp3.png
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την γιατρο κι ημουν κι τυχερη να πω την αληθεια οταν την πηρα στο ιατρειο της νομιζα πως θα βγει τηλεφονητης κι θα μου δωσει το κινητο της τηλεφωνω ομως απαντησε η ιδια,κι τα εξηγησα το πρωτο πραγμα που με ρωτησε ειναι αν βγηκε λιγο αιμα η οχι (θεε μου ευχαριστω πολυ) κι μου εκλεισε ραντεβου,ομως της ειπα επισης πως την δευτερα θα κανω χοριακη κι μου ειπε δεν ειναι απαρετητο ακομα επιδη ειναι κι λιγο νωρις καπως εγω θα το κανω ετσι κι αλλιος κι θα της το παω το απογευμα,εμενα ομως με ανυσηχει κι κατι αλλο.Πως μπορω να ξερω αν ειναι καλη γιατροσ η οχι κι να την εμπιστευτω κι αν πει κατι λαθος?

IJ85p3.png

Ojvop3.png

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις δουλειες να κανεις, να μεινεις οσο περισσοτερο μπορεις ξαπλωμενη και να μην κουραζεσαι και αν δεις αιμα να την παρεις τηλεφωνο. το πιθανοτερο ειναι να σου δωσει utrogestan. και στις 2 εγκυμοσυνες ειχα..

η γιατρος σου ποια ειναι? την εχεις καιρο? στην εχουν συστησει πχ?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτη που ειχα εχει φυγει κι φετος εχω καινουρια κι δεν την ξερω (αν ειναι καποιος απο Νικαια η ΚΟρυδαλλο) κι η κ.Αλεξανδρα που ειχα ηταν παρα μα παρα πολυ καλη σαν γιατρος αλλα κι σαν ανθρωπς

IJ85p3.png

Ojvop3.png

Link to comment
Share on other sites

ο πατερας μου εχει ΤΕΒΕ κι ειμαι μεσα σε αυτο κι ειναι απο εκει η γιατρος κι δεν ξερω αλλλο καλο γιατρο κι θα ηθελα να βρω αλλα να μην ειναι κι πολυ ακριβως(8α εχουμε πολλα εξοδα κι θελω να κανουμε λιγη οικονομια)

IJ85p3.png

Ojvop3.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα πανε ολα... ετσι κι αλλιως 2 μερες εμειναν... απο δευτερα θα μας πεις γνωμες... το 1ο τριμηνο ειναι σημαντικο -οχι για να αγχωνεσαι- αλλα θελει ξεκουραση και προσοχη και οχι αντριλικια... αντε να δουμε τικερακι απο δευτερα!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

αν θες να δεις για γιατρους που εχουμε τα κοριτσια του φορουμ δες εδω... http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24665&page=45

εχει απ'ολα... δημοσια και ιδιωτικα μαιευτηρια...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Αννα κι εγώ Κορυδαλλό μένω και ο γιατρός μου είναι Χαϊδάρι.

Είναι καταπληκτικός γιατρός. Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω τα στοιχεία του με πμ!

GGpTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχω δικο μου μεταφορικο κι θα μου ειναι καπως δυσκολο επιδη δεν θα εχω βοηθεια απο την πλευρα του ανδρα μου (δεν την θελω) κι οι γονεις μου ειναι αποσχολημενοι λογο δουλειας κι αν γινοταν να ειναι καπου κοντα στην περιοχη μου.Βλεπω τωρα το λινκ που εδωσε η monbebe αλλα ειναι καπως μακρια απο οσο βλεπω

IJ85p3.png

Ojvop3.png

Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω απο πειραια πηγαινα στο ελενα, πηγαινα με ταξι αιγαλεω (5'), απο εκει μετρο και κατεβαινα αμπελοκηπους, και με τα ποδαρακια σε 3' στο Ελενα... υποθεση 20-30λεπτα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολουμε κι πολυ με τουσ γιατρουσ κι δεν τουσ ξερω καθολου.Εχετε μηπως να μου προτεινετε μερικους?

Βλεπω πως η λιστα ειναι μεγαλη ...

IJ85p3.png

Ojvop3.png

Link to comment
Share on other sites

αναλογως που θες να γεννησεις... αν προτιμησεις λογω οικονομιας και εμπειριας δημοσιο εχει πολλους καλους στο Ελενα... κι εγω το πρωτο μου το ειχα γεννησει στο Μητερα, αλλα μετα αλλαξα γιατρο... κι εγω με τους γυναικολογους ποτε δεν ειχα ιδιαιτερες σχεσεις! ουτε κατι σταθερο... νομιζω τωρα αρχιζω και καταληγω...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια που ηταν κι κοντα στο σπιτι που μενω (πατρικο μου) αλλα αυτη εφυγε κι νομιζω πως ειναι στο μητερα αλλα δεν ειμαι σιγουρη.Ηταν πολυ καλη γιατρος,τα εξηγουσε ολα δλδ οταν πηγενα για κατι δεν την ντρεπομουν κα8ολου κι μιλαγα για τα παντα μαζι της.Αλλα εφυγε κι απο τοτε εχω να παω σε γιατρο

IJ85p3.png

Ojvop3.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα εμα8α οτι ειμαι στην 5 εωδομαδα,περισσοτερα θα μαθω σε κλλιγη ωρα μολις παω στον γιατρο να μου πει.Δεν ξερω στα σιγοθρα αλλα εχω υπολογισει ετσι πως θα γεννησω τον μαιο....8α δουμε τι θα πουνε κι σημερα (το ανακοινοσα σημερα στον πατερα μου κι ο γαμος θα γινει δεκεμβρη,πολιτικος)

IJ85p3.png

Ojvop3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...