Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΙΚΑ ΡΟΥΧΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη με τα εσώρουχα απο τα mothercare αλλά και από τα marks spenser.Είναι πολύ μαλακά , ανθεκτικά. Επίσης και τα orchestra που αγορασα πρόσφατα μου φάνηκαν πολύ καλα.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

εγώ από παιδικά εσώρουχα ευχαριστήθηκα μόνο της μινέρβα. Παλιά και δοκιμασμένη , τα φόρεσε και το δεύτερο παιδί μου χωρίς να έχουν ούτε ένα τράβηγμα και τώρα τα φοράει και το μωρό μίας φίλης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα mothercare που ειχε παρει η ξαδερφη μου και τα ειχε βαλει στα δυο της αγορια , τα φορεσε και η δικια μου και τα ειναι αψογα. Τα κρατησα για (αν) κανω δευτερο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Επειδή το ρώτησα σε άσχετο τόπικ μάλλον, έχει χρησιμοποιήσει καμιά από σας εσωτερικά φορμάκια της chicco? Και για τα εσώρουχα της Μινέρβα που αναφέρετε υπάρχουν για βρέφη ή είναι για μεγαλύτερα μωράκια?

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

τα μινερβα υπαρχουν σιγουρα για μωρα (εμεινα και εγω πολυ ευχαριστημενη) για τα chicco πρωτη φορα τα ακουω...και χωρις να τα εχω δοκιμασει δεν θα τα επαιρνα γιατι γενικως δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενη απο τα προιοντα της.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς του mothercare fan είμαστε, μερικά κιόλας είναι και δανεικά και είναι σαν καινούργια. Τώρα με τις φρουτόκρεμες κλπ που λερώνουμε συνέχεια πήραμε και μινερβάκια. Μια χαρά είναι και στο σιδέρωμα. Και του prenatal καλά είναι αλλά ΠΡΟΣΟΧΉ είναι μικρά τα μεγέθη.

Έλενα Μπ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις σαν ποιοτητα λατρευουμε τα μινερβακια,παρα πολυ καλο υφασμα εφαρμογη,τα παντα

και η παιδιατρος μας μου ειχε πει ποιοτικα πολυ καλο υφασμα εχουν τα mothercare,και υα περισσοτερα μας ρουχα ειναι απο εκει ,οσο για τα κικο ειχαμε παρει ενα φορμακι αλλα ειχε πολυ μικρη φορμα και εμεις ημασταν μεγαλα μωρα και δεν το χαρηκαμε,αυτα που δεν προτεινω με τιποτα δυστυχως ειναι τα mini raxevsky,ξεβαφουν,φευγουν κουμπια γενικα πολυ χαλια και δε τα λες και φθηνα.Αυτα

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

βρεφικα εσωρουχακια φορμακια φορεσαμε κι εμεις της mothercare,μινερβακια,και Ηρα κι απο τις τρεις μαρκες εμεινα ευχαριστημενη,πλυντηριο στεγνωτηριο δεν παθαν τιποτα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια μπορειτε να μου πειτε της ΜΙΝΕΡΒΑ που βρισκουμε τα εσωρουχακια? υπαρχει καποιο καταστημα της εταιρειας?η στα μαγαζακια της γειτονιας ψαχνοντας?

και το h&m ποιο καταστημα εχει και βρεφικα?

εχετε την ιστοσελιδα της μηπως?

ευχαριστω !

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μπορειτε να μου πειτε της ΜΙΝΕΡΒΑ που βρισκουμε τα εσωρουχακια? υπαρχει καποιο καταστημα της εταιρειας?η στα μαγαζακια της γειτονιας ψαχνοντας?

και το h&m ποιο καταστημα εχει και βρεφικα?

εχετε την ιστοσελιδα της μηπως?

ευχαριστω !

 

Παιδικα H&M στην Αθηνα εχει:

Pireos 180

GR 177 78

 

+30-2103428503

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ προτιμώ της mothercare και έχω κολλήσει. Πέρσι που ήταν λεχουδάκι είχα δοκιμάσει κι άλλες μάρκες, όπως premaman, αλλά μόνο με τα Mothercare έμεινα ευχαριστημένη και έτσι φέτος μόνο τέτοια της αγόρασα. Μου αρέσει πολύ η ποιότητα τους, πλένονται και μένουν μαλακά, εσώρουχα-φορμάκια, τα κουμπάκια είναι πολύ γερά, τα χρώματα ζωντανά και γενικά τέλεια!

 

Τώρα που το λέτε θα ήθελα να δοκιμάσω και τα μινερβάκια...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Επισης H&M εχει και στο Ψυχικο στο AVENUE

 

οσο για το mothercare εχει τελεια και ειδικα στο http://www.mothercare.com μεγαλη διαφορα στις τιμες τα ιδια πραγματα!!!

 

ναι η διαφορα οντως ειναι τεραστια!

δυστυχως ομως μενουμε τωρα επαρχια (μικρη πολη) και .......

η δικη μας η οδος(αν και ειναι σχεδων στο κεντρο) δεν εχει ουτε ονομα ουτε αριθμο!!!!

(επι 10 χρονια τσακονονται στο ΔΗΜΟ για το ονομα και εμεις ψαχνουμε τα γραμματα μας στο ταχυδρομειο!) αισχος!

και ετσι πως θα μας βρουν??? ουτε ο τοπικος ταχυδρομος δεν μας βρισκει!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

 

Link to comment
Share on other sites

η δικη μας η οδος(αν και ειναι σχεδων στο κεντρο) δεν εχει ουτε ονομα ουτε αριθμο!!!!

 

Σε μας, όλο το χωριό δεν έχει οδούς, αλλά ο ταχυδρόμος μας ξέρει τον καθένα προσωπικά και μας τα φέρνει σπίτι!Έχει πλάκα σε όποιον λέω τη διεύθυνση, μου λέει "μάλλον κάποιο λάθος κάνεις, κάτι λείπει"!Ναι, η οδός και ο αριθμός!!!!!Α ρε Ελληνική επαρχία με τα μεγαλεία σου!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

εμείς εδω που μένω έχουμε οδό αλλά δεν έχουμε οριθμό!Μας βρίσκουν με το όνομα που έχει η πολυκατοικία(ναι εδω οι πολυκατοικίες έχουν ονοματεπώνυμο!!!)

 

χα χα χα πρεπει να βαπτισουμε την δικη μας αμεσα!

παντως βρηκα την λυση !

ενας φιλος μας που εχει φαρμακειο στο κεντρο προσφερθηκε να δωσουμε την δικη του διευθυνση .

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

 

Link to comment
Share on other sites

και γω μινερβάκια και μερικά pretty baby έβαλα στη μικρή μου και δεν έχουν πάθει τίποτα. Μινερβάκια υπάρχουν σε όλα τα καταστήματα τα μεγάλα (hondo, noto, βρεφικά καταστήματα) και σε ορισμένα σούπερ. Βγαίνουν και σε οικονομικές συσκευασίες των 7 τεμαχίων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΤΖΑΜΠΟ: τραγικα απο θεμα ποιοτητας, ξεχειλωνουν, ξεθωριαζουν, φευγουν κουμπια, αλλά για μια λυση αναγκης τη δουλεια τους την κανουν. Δε θα μεινουν προικα ομως σε επομενο παιδι στανταρ.

ΜΑΡΚΣ ΣΠΕΝΣΕΡ: Τελεια , φανταστικα, πλυνε βαλε κ τα χρωματα ακομα λαμπουν.

ΠΡΕΜΑΜΑΝ: Μπααααααα!. Δυσκολες οι κομπιτσες στο να πιασουν να κλεισουν, ξεθωριασμενα χρωματα, οχι απαλο βαμαβκερο υφασμα.Κ ξεχειλωνουν.

ΖΑΡΑ: Πολυ καλα. Πλυνε βαλε κ ακομα ειναι αθικτα.Προικα για το επομενο παιδι.

ΠΡΕΝΑΤΑΛ: Μια χαρα απο θεμα ξεχειλωματος κ ξεθωριασματος ομως κατι παλι με τις κομπιτσες κι εδω.Προβληματικες στο να κλεισουν.Σπανε λιγο ευκολα.

BENETTON: Τα ρουχα τελεια κ ειδικα τα σχεδια ερωτευσιμα.Τα φορμακια ομως ξεχειλωνουν.

ΜOTHERCARE: ρουχα κ φορμακια φανταστικα!!!αθικτα κ μετα απο πολλες πλυσεις.

 

οφειλω να πω οτι γραφω προσωπικες εκτιμησεις κ μπας κ βοηθησω καμια κοπελα που θελει να αγορασει.

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

mothercare τελεια! benetton δεν ξαναγοράζω (πολύ λεπτά κ ξεχειλώνουν).

Δεν έχουμε δοκιμάσει μινερβα.

Άλλες μάρκες pretty baby, ersa, nina, balena (ελληνικές) καλές!

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...