Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

MAKΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΓΙΟ-ΒΕΡΜΟΥΔΕΣ ΜΕ ΔΙΧΤΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Την Παρασκευή η μητέρα μου, που της έχω παρκάρει τα παιδιά στο εξοχικό, φόρεσε στο γιο μου ένα μαγιό βερμούδα που από τη μέσα μεριά έχει διχτάκι. Υπάρχουν τέτοια μαγιό – βερμούδες που σίγουρα τα ξέρετε, δεν είναι μίας μόνο μάρκας αλλά τέτοια μαγιό βγάζουν σχεδόν όλες οι μάρκες.

Όταν λοιπόν πήγε να του το βγάλει το παιδί πετάχτηκε από τον πόνο: « Μη γιαγιά το πουλάκι μου». Όταν κοίταξε πιο προσεχτικά η μητέρα μου είδε ότι κομμάτια από το δέρμα στο πουλάκι του είχαν μπει στο δίχτυ της βερμούδας. Το αποτέλεσμα ήταν να το ελευθερώσουν 2 ώρες μετά στο κέντρο υγείας.

Ήταν το 3ο περιστατικό φέτος. Το διχτάκι δεν είχα καμία τρύπα. Πως φανταζόμαστε ότι γίνεται αυτό μετά από συζήτηση με τους γιατρούς; Το δερματάκι στο σημείο αυτό είναι πολύ μαλακό, φαφατιάζει και από το νερό και σε μία απότομη κίνηση (π.χ. βουτιά) μαγκώνει το πουλάκι. Τα παιδάκια δεν το καταλαβαίνουν. Στη συνέχεια το μαγκωμένο δερματάκι από την πίεση του διχτιού φουσκώνει σε μέγεθος φακής και δε βγαίνει με τίποτα. Τα παιδάκια εντωμεταξύ δε συνεργάζονται να κάτσουν ήσυχα για τον απεγκλωβισμό και αυτό κάνει τα πράγματα ακόμη πιο δύσκολα. Εμείς τώρα είμαστε με ένα κόκκινο πουλάκι, αλοιφή και γάζα στο σημείο, αντιβίωση και 4 ημέρες χωρίς μπάνιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Ωχ.. εχουμε κι εμεις ενα τετοιο.. ευτυχως ο μικρος δεν το φοραει γιατι ειναι περιεργος και δεν το θελει καθολου.. εχει κολλησει σε ενα περσινο και θελει μονο αυτο.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μανουλα-ελενη!

dora και μένα δε το φόραγε γιατί είχε κολήσει με κάτι άλλα απλά λύκρα μποξεράκια. Το συγκεκριμένο το είχε φορέσει μία φορά περσυ και μία (και φαρμακερή) φέτος!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ κορίτσια!

Αυτό που πειράζει περισσότερο τον μικρό είναι ότι δε μπορεί να κάνει μπάνιο στη θάλασσα, είναι ένα παιδί που δε το βγάζεις ευκολα από το νερό. Αυριο όμως το απογευματάκι θα κάνει μπανιο ξανά. Του "στοιχισε" όμως που το Σαββατοκύριακο ήταν και ο μπαμπάς του, που τον πάει στα βαθιά και παίζουν, και δε μπορούσε. Η αλήθεια είναι ότι πόνεσε πολύ αλλά ευτυχώς κορίτσια είναι περαστικά αυτά τα ατυχήματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά σας ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13.

Ευτυχώς μας ενημέρωσες για να το αποφύγουμε κι εμείς.

Γρήγορα να το ξεχάσει κ ο μικρός σου!!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Καλά το σοκ εγώ το έπαθα από το τηλέφωνο (δεν ήμουν εκεί στο ατύχημα) . Η μαμά μου από την ταραχή της δε μπορούσε να μου περιγράψει που μαγκωσε το πουλάκι του στο δίχτυ και εγώ νόμιζα ότι κάπου τρύπησε το δίχτυ, μπηκε μέσα το πουλάκι και έχει πρηστεί όλο. Νόμιζα ότι θα καταστρεφοταν το "εργαλείο του" ότι αργότερα δε θα είχε φιλενάδες ότι δε θα παντρευόταν ποτέ, ότι δε θα είχα εγγόνια.... Καλά το τι σκεφτόμουν και πόσο μακριά πήγα τη βαλίτσα δε περιγραφεται! Αχ, ευτυχώς δεν μας έμεινε κανένα κουσουρι ανεπανόρθωτο!

Link to comment
Share on other sites

Καλά το σοκ εγώ το έπαθα από το τηλέφωνο (δεν ήμουν εκεί στο ατύχημα) . Η μαμά μου από την ταραχή της δε μπορούσε να μου περιγράψει που μαγκωσε το πουλάκι του στο δίχτυ και εγώ νόμιζα ότι κάπου τρύπησε το δίχτυ, μπηκε μέσα το πουλάκι και έχει πρηστεί όλο. Νόμιζα ότι θα καταστρεφοταν το "εργαλείο του" ότι αργότερα δε θα είχε φιλενάδες ότι δε θα παντρευόταν ποτέ, ότι δε θα είχα εγγόνια.... Καλά το τι σκεφτόμουν και πόσο μακριά πήγα τη βαλίτσα δε περιγραφεται! Αχ, ευτυχώς δεν μας έμεινε κανένα κουσουρι ανεπανόρθωτο!

αχ κι εγω ετσι ειμαι

σκεφτομαι τα τερατα

ο αντρας μου με λεει φωσκολο για να καταλαβεις:roll:

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας Παρασκευή και ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! Η αλήθεια είναι ότι έχουμε και εμείς ένα τέτοιο του το φοράω όταν βγαίνει από τη θάλασσα και βγάζουμε το μαγιώ! Καλύτερα όμως ακόμα και έτσι να κόψουμε το διχτάκι γιατί δεν είμαστε για τέτοιες ιστορίες! Ευχαριστουμε και πάλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:shock: :shock: :shock:

 

τελικά δεν ξέρεις από που να τα πρωτοφυλάξεις .......... :-(

 

Έχει κι ο δικός μου ένα τέτοια αλλά επειδή είναι περίεργος (ευτυχώς) δεν το αναγνωρίζει σαν μαγιό και του φοράω σαν σορτσάκι με εσώρουχο φυσικά πάντα

 

περαστικά σας :D

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ούτε που θα πήγαινε το μυαλό μου ότι θα μπορούσε να συμβεί τέτοιο πράγμα. Ευχαριστούμε πολυ που μας ενημέρωσες. Περαστικά στον μικρούλη τι τράβηξε το παιδί!!!!!

an1cA4-0g410010MjQ1fDkyMjQwMGRhfG8gem91bXBvdXJsYWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

260964d0kehdi79a.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για την πληροφορια . κι εγω τωρα παω αμεσως να κοψω το διχτυ. Περαστικα στο μικρουλη.

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...