Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέλετε να παίζουν τα παιδιά σας σε ένα playgroup κοντά σας?


Recommended Posts

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας !

 

Ενδιαφέρομαι πολύ για να οργανώσω ένα playgroup. Ζω στην περιοχή του Υμηττού και έχω ένα αγοράκι 28 μηνών. Περιμένω ενδιαφερόμενους.

 

Κωνσταντίνα

hMQpp2.png
Link to comment
Share on other sites

διάβασα γι αυτό το θέμα και ενθουσιάστηκα!!! έχω δύο παιδάκια δυόμισι και πέντε χρονων και μένουμε στην Λούτσα. θα ήθελα πολύ να γνωριστούμε με άλλους γονείς που μένουν στην ευρύτερη περιοχή και τα παιδάκια τους και να κάνουμε παρέα. :eek: περιμένω πολλές απαντήσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !!!

 

Ο γιος μου είναι 28 μηνών. Ψάχνουμε για παρέα κοντά στην ηλικία του στην περιοχή μας. (Υμηττός - Βύρωνας - Παγκράτι - Ηλιούπολη).

 

Μανούλες της περιοχής που έχετε παιδάκια που θέλουν παρέα σαν τον δικό μου ας γνωριστούμε.

 

Φιλιά,

 

Κωνσταντίνα:P

hMQpp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
καλησπερα και απο εμενα μενουμε αρτεμιδα η κορη μας ειναι 5χρ.υπαρχει κανεις με παιδια ιδιας περιπου ηλικιας για απογευματινες συναντησεις εχουμε και 2 αγορακια 2.5 μηνων :lol::o

γεια vaggelis. εμείς μένουμε λούτσα και έχουμε δύο παιδάκια 5 (κορίτσι) και 2,5 (αγόρι) χρονών και θέλουμε παρέα. για περισσότερα στείλε πμ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα, δεν ξερω αν μπορω να το βρω σε αλλο θεμα αλλα ψαχνω να δημιουργησω ενα playgroup κοντα στην περιοχη του ιλιου η να συμμετασχω με την κορουλα μου σε ηδη υπαρχον. Εχω μια κορουλα 24 μηνων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ωραίο θέμα :-)

Μετακόμισα στην Καισαριανή όταν παντρεύτηκα και δεν έχω γνωστές με παιδάκια στη γειτονιά..Έχω ένα γιο ενός έτους, αν κάποια μανούλα έχει παιδάκι σε ανάλογη ηλικία να γνωριστούμε! :-D

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα, ωραίο θέμα :-)

Μετακόμισα στην Καισαριανή όταν παντρεύτηκα και δεν έχω γνωστές με παιδάκια στη γειτονιά..Έχω ένα γιο ενός έτους, αν κάποια μανούλα έχει παιδάκι σε ανάλογη ηλικία να γνωριστούμε! :-D

 

kalimera....ego meno virona....eimaste dipla kai o dikos moy einai 9 minon......

zoi den einai oi stigmes poy anapneoyme....

zoi einai oi stigmes poy mas kovoyn tin anasa....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Πολύ ενδιαφέρουσα προταση! Ο γιος μου είναι 3,5 και πολύ θα θέλαμε φίλους στην ίδια ηλικία καθώς στο περιβάλλον μας δεν υπαρχουν παιδάκια κοντά μας στην ανάλογη ηλικία. Θ α ήταν πολύ ευχάριστο να αναπτυξει ο μικρός μου την κοινωνικότητά του λίγο παραπάνω! Μένουμε στη Βούλα και θα χαρούμε να γνωριστούμε αν προκύψει η δημιουργία ανάλογης ομάδας!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Επειδη και εγω ηθελα το ιδιο για τα παιδια μου ηλικιας 2,5 χρονων και 10 μηνων σκεφτηκα μια ιδεα και προσπαθω τωρα να την υλοποιησω. και επειδη σκεφτηκα ποσο δυσκολο ειναι να το κανεις αυτο σπιτι, ασφαλεια, παιχνιδια, καθαριοτητα κλπ βρηκα την εξης λυση...

Θα νοικιασουμε εναν χωρο παιδοτοπο που πληρει τις ππροδιαγραφες ασφαλειας, θα προσλαβω και μια παιδαγωγο πολυ εμπειρη στην δημιουργικη απασχοληση και θα μαζεφτουμε γυρω στα 10 παιδακια για να μπουν σιγα σιγα στην διαδικασια του ''σχολειου'' της συνεργασιας και της ομαδας. Επισης θα μπορει να αφηνει το παιδακι της εκει (τα μεγαλυτερα) χωρις να ειναι παρουσα...

Εγω σκεφτομαι για καθε μερα βεβαια αλλα υπαρχει δυνατοτητα μια μαμα να φερνει μονο μια μερα το παιδακι της.

 

Εχω ηδη παρει καποιες προσφορες και γενικα τωρα το οργανωνω αν καποια μανουλα ενδιαφερεται ας μου στειλει ενα pm ή ενα τηλεφωνο να τα πουμε!!!

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπον το οργανωσα και ειμαστε πολυ κοντα στην υλοποιηση του!!!

 

Αρχιζουμε απο Σεπτέμβρη μεχρι και Ιουλιο με τις επισημες αργιες να μην ειμαστε εκει. Παιδακια απο 2 εως 4 ετων μαζι με τη μαμα, τον παππου , τη γιαγια, τη νταντα ή αν υπαρχει εξοικιωση και μονα τους...

Μικροτερα αδελφακια ειναι ευπροσδεκτα μαζι με τη μαμα ομως...

 

Το ωραριο θα ειναι 8.30 εως 14.30 περιπου σε εναν ειδικα διαμορφωμενο χωρο για παιδια που πληρει ολους τους κανονες ασφαλειας κοντα στους σταθμους μετρο Χαλανδριου και Δουκισης Πλακεντιας.

 

Θα παιζουμε, θα γελαμε, θα περναμε καλα, θα κανουμε εκδρομες στη γειτονια αλλα και πιο μακρια, θα τρωμε και δεκατιανο και θα γεμιζουμε τις μερες μας δημιουργικα και ελευθερα!!!

 

Επισης θα δεχομαστε και λιγους φιλους (ετσι και αλλιως δεν θα ειμαστε πολλοι) που δεν θελουν να ερχονται καθε μερα (γιατι ειναι με τη γιαγια πχ ή πανε σε παιδικο αλλα εχει απεργια, ειναι κλειστος για γιορτες κλπ) για να παιζουμε μαζι ...

 

Και ολα αυτα με απολυτα λογικο κοστος (δεν ειμαι επιχειρηματιας ΑΛΛΑ μαμα...)

 

Για οποιον ενδιαφερεται το mail [email protected] ή με πμ για περισσοτερες λεπτομερειες!

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Εμεις το ξεκινησαμε!!!!

 

Και πάμε πολύ καλα!

Τα παιδια περνανε τελεια, κανουμε πολύ ωραια πράγματα, συμμετέχουν ενεργά όσοι γονεις θέλουν και γενικά παρόλο που ξεκινήσαμε 1η Σπετέμβρίου έχουμε πολύ θετικα αποτελέσματα!!!Πηγαμε μάλιστα και την πρωτη μας εκδρομη!!!

Εχουμε παιδάκια απο 2 έως 4,5 ετών!

Ειμαστε στα συνορα Αγιας Παρασκευης με Χαλάνδρι. πολύ κοντα στο μετρο!

 

Αν και καποια άλλη μαμα ενδιαφέρεται να ερθει στην ομαδα μας ας επικοινωνησει μαζι μου στο 6936999929 ή [email protected]

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
καλησπερα,

εχω 2κοριτσια 2,5ετων κ 6μηνων και μενω στο γερακα συνορα με βριλλησια.

ενδιαφερεται καποια για playgroup?

 

γεια σου :)

Λεγομαι Τονια και έχω μια μικρή 8 μηνών. Μενω Χαλανδρι, στην Τουφα κοντα στο μετρο. Το φτιαξατε τελικά το playgroup? Νομίζω ότι θα ήταν ωραία απασχόληση και για τα μικρούλια αλλά και για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.

Μένω στον Βύρωνα και θα με ενδιέφερε να δημιουργούσα ένα playgroup που να καλύπτει τις γύρω περιοχές ώστε να απασχολούνταν τα παιδιά 1 φορά την εβδομάδα.

Έχω ένα γιο 16,5 μηνών.

Περιμένω προτάσεις με μεγάλη χαρά.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ωραίο θέμα :-)

Μετακόμισα στην Καισαριανή όταν παντρεύτηκα και δεν έχω γνωστές με παιδάκια στη γειτονιά..Έχω ένα γιο ενός έτους, αν κάποια μανούλα έχει παιδάκι σε ανάλογη ηλικία να γνωριστούμε! :-D

 

Εγώ μένω στον Βύρωνα και έχω ένα γιο 16,5 μηνών.

Έχω ανακοινώσει ότι θα με ενδιέφερε να οργανώσω ένα playgroup για μια φορά την εβδομάδα ώστε να βοηθήσουμε τα παιδιά να κοινωνικοποιηθούν, να παίξουν και να γεμίσουν την ώρα τους.

Αν σε ενδιαφέρει κάτι αντίστοιχο θα περιμένω απάντησή σου με μεγάλη χαρά. :-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Εμεις το ξεκινησαμε!!!!

 

Και πάμε πολύ καλα!

Τα παιδια περνανε τελεια, κανουμε πολύ ωραια πράγματα, συμμετέχουν ενεργά όσοι γονεις θέλουν και γενικά παρόλο που ξεκινήσαμε 1η Σπετέμβρίου έχουμε πολύ θετικα αποτελέσματα!!!Πηγαμε μάλιστα και την πρωτη μας εκδρομη!!!

Εχουμε παιδάκια απο 2 έως 4,5 ετών!

Ειμαστε στα συνορα Αγιας Παρασκευης με Χαλάνδρι. πολύ κοντα στο μετρο!

 

Αν και καποια άλλη μαμα ενδιαφέρεται να ερθει στην ομαδα μας ας επικοινωνησει μαζι μου στο 6936999929 ή [email protected]

 

Εγώ ενδιαφέρομαι, θα σε πάρω τηλέφωνο....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Θα ηθελα να παρακαλέσω οσες μανούλες οργάνωσαν ή ενδιαφέρονται να οργάνωσουν καποιο Playgroup στις περιοχές τους να επικοινωνήσουν μαζί μου μιας και εχω σκεφτει να οργανωθούμε ολες μαζι για να μπορουμε να κανουμε περισσοτερα και πιο οργανωμενα πράγματα!

(Τα στοιχεια μου ειναι πιο πανω...)

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...