Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΥΠΑΝΤΡΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΕΝΩΜΕΝΕΣ, ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΕΣ


Recommended Posts

καλησπερα σε όλες τις μανούλες, παντρεμένες και μη :D.

γνωρίζεται τι ύψος έχει η διατροφή σε μία άγαμη μητέρα?

δηλαδή εάν προχωρήσω με δικηγόρο πόσα λεφτά μπορώ να πάρω από αυτόν τον κύριο που δυόμισι χρόνια τώρα δεν έχει δώσει ούτε ένα ευρώ για το αγγελούδι μου?

ευχαριστώ κορίτσια.!!!!

 

Kαλησπερα! Η διατροφη θα βγει αναλογα με τα ειδοδηματα του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΤΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΝΟΜΟΥΣ ΑΡΘΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

 

ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ "ΑΝΥΠΑΝΔΡΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ?".

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Πρόεδρος: ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΑΘΗΝΑ

Τηλ. σπιτιού: 26410.21725

Φαξ: 26410.44489

 

ΑΘΗΝΩΝ

Πρόεδρος: ΠΑΝΑΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Τηλ. σπιτιού: 210.5236600

210.7482752

 

ΑΡΤΑΣ

Πρόεδρος: ΠΑΠΑΔΙΩΤΟΥ ΔΩΡΑ

Τηλ. εργασίας: 26810.81000

Κιν: 6945410414

Φαξ: 26810.73595

 

ΑΧΑΪΑΣ

Πρόεδρος: ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΟΥ ΕΦΗ

Τηλ. εργασίας: 2610.337156

 

ΒΟΛΟΥ

Πρόεδρος: ΠΑΠΑΡΕΚΗ ΜΑΓΔΑ

Τηλ. εργασίας: 24210-28515

 

ΔΡΑΜΑΣ

Πρόεδρος: ΚΟΝΔΗΛΑΚΗ ΧΑΡΑ

Τηλ. σπιτιού: 25210.39752

Τηλ. συλλόγου: 25210.28297

Τηλ. εργασίας: 25210.27544

Κιν: 6946109302

 

ΕΒΡΟΥ

Πρόεδρος: ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΖΗΣΗΣ

Τηλ. συλλόγου: 25510.84212

Τηλ. εργασίας: 25510.75586

Κιν: 6974303807

Φαξ: 25510.84212

[email protected]

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Πρόεδρος: ΒΑΡΟΥΧΑΚΗ ΜΑΡΩ

Τηλ. εργασίας: 2810.318665

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Πρόεδρος: ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

Τηλ. σπιτιού: 2310.625761

Τηλ. εργασίας: 2310.635841

Κιν: 6977094769

Φαξ: 2310.635841

 

ΚΑΒΑΛΑΣ

Πρόεδρος: ΜΑΚΡΙΔΟΥ ΒΑΓΙΑ

Τηλ. σπιτιού: 2510.232823

Κιν: 6943072800

Φαξ: 2510.232303

[email protected]

 

ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Πρόεδρος: ΛΙΝΟΣΠΟΡΗ ΣΟΦΙΑ

Τηλ. εργασίας: 26610.32943

Κιν: 6972694443

[email protected]

 

ΚΩ

Πρόεδρος: ΤΣΑΡΤΣΩΝΗ ΣΤΕΛΛΑ

Κιν: 69455291099

 

ΛΑΡΙΣΑΣ

 

ΠΕΛΛΑΣ

Πρόεδρος: ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

Τηλ. εργασίας: 23820.25253

Κιν: 6944731453

[email protected]

 

ΡΟΔΟΠΗΣ

Πρόεδρος: ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΜΑΤΙΝΑ

Τηλ. εργασίας: 25310.82907

Κιν: 6972027117

[email protected]

 

ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Πρόεδρος: ΤΣΙΟΝΑΡΑ ΕΛΕΝΗ

Τηλ. εργασίας: 24310.31588

Κιν: 6978668056

Φαξ: 24310-31588

 

ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Πρόεδρος: ΜΠΟΥΡΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ

Τηλ. εργασίας: 22210.76406

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας!

Έχω έναν γιο 9 μηνών. Ο πατέρας του δε τον θέλησε από την αρχή και αποφάσισα να τραβήξω μόνη μου αυτόν τον δρόμο. Το παιδί το κράτησα και είμαι πανευτυχής γι΄αυτό. Ο πατέρας δεν θέλει καμία απόλύτως επαφή και για να το αναγνωρίσει, ούτε λόγο να γίνεται.

Τώρα μου λένε πολλοί και διάφοροι ότι θα έχω πρόβλημα να του βγάλω διαβατήριο -μένουμε εξωτερικό-, ακόμα και να τον βαφτίσω.

Αληθεύουν όλα αυτά;;;

Θα ήθελα απλά μια βοήθεια για το τι πρέπει να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πεπυ θα σου απαντησουν σιγουρα καποιες αλλες πιο εμπεριστατωμενα, αλλα απο οσα ξερω, πιστευω και ελπιζω οτι δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Σιγουρα οχι με τη βαφτιση. Με το διαβατηριο ξερει καμια??? Οσο δεν ειναι ανγνωρισμενο δε νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα! Ποιος να κανει ενσταση? Δικος σου ειναι και τερμα. Βλακες θα συναντησει, γραφειοκρατια ναι...αλλα πιστευω οτι ολα θα λυθουν

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!

Έχω έναν γιο 9 μηνών. Ο πατέρας του δε τον θέλησε από την αρχή και αποφάσισα να τραβήξω μόνη μου αυτόν τον δρόμο. Το παιδί το κράτησα και είμαι πανευτυχής γι΄αυτό. Ο πατέρας δεν θέλει καμία απόλύτως επαφή και για να το αναγνωρίσει, ούτε λόγο να γίνεται.

Τώρα μου λένε πολλοί και διάφοροι ότι θα έχω πρόβλημα να του βγάλω διαβατήριο -μένουμε εξωτερικό-, ακόμα και να τον βαφτίσω.

Αληθεύουν όλα αυτά;;;

Θα ήθελα απλά μια βοήθεια για το τι πρέπει να κάνω.

 

 

Αγαπητή Pepi 1001,

 

δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα, ούτε με το διαβατήριο ούτε με τη βάπτιση.

Έχω και εγώ ένα αγοράκι μη αναγνωρισμένο. Το βάπτισα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Για διαβατήριο που ρώτησα, μπορώ να βγάλω όποτε θέλω. Το πρόβλημα θα το είχα αν ήταν αναγνωρισμένο μιας και χρειάζεται η έγκριση του πατέρα. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει αναγνώριση ο "πατέρας" είναι "πατερας φάντασμα" νομικά.

Αν μένεις και εξωτερικό πίστεψέ με δε θα συναντήσεις καμία δυσκολία σε καμία υπηρεσία.

Μόνο στην Ελλάδα σε κοιτάνε σα να κατέβηκες από αλλό πλανήτη επειδή είσαι ανύπναδρη μητέρα.

Link to comment
Share on other sites

pepi εγω ειμαι ανυπανδρη και πατηρ δεν υπαρχει.......γιατι ΔΕΝ υπαρχει (εξωσωματικη)

τους ορισα ονοματεπωνυμο πατρος απο μονη μου

αμα ψαξεις θα δεις πληροφοριες

ο παπας λιγο ξενιστηκε....και καλα θα ρωτησω την αρχιεπισκοπη και τελος, τοκαταπιε

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πεπη καλημερα.ολα αυτα ειναι ανοησιες.κανενας δε θα σου δηνιουργησει προβλημα.κ γω με το γιο μου οι δυο μας ειμαστε.κ πουθενα δεν αντιμετωπισα τιποτα.μεσω νομαρχιασ πηγαινε να δωσεισ κ ονομα πατροσ.κ το βαφτισα κ βιβλιαριο του εβαγαλα κ τα παντα...μην ακουσ βλακειεσ.........οτι απορια εχεις εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηγαινε στη πρωτη σελιδα και δες το ποστ 3.

και γενικα διαβασε τα ολα, ειναι συγκεντρωμενες πληροφοριες

 

 

 

 

καλα ρε, ακομα στη 2 ειμαστε!!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πετειναρακι για μωρα λες????

 

για τον παιδικο που τα πηγα ηθελαν εκτυπωση τις σελιδες απο το βιβλιαριο τους γι ανα δουν οτι κανουμε ολα τα εμβολια και καναμε πιο νωρις το τεστ μαντου

δε ξερω κατι περισσοτερο

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλες τις μανούλες, παντρεμένες και μη :D.

γνωρίζεται τι ύψος έχει η διατροφή σε μία άγαμη μητέρα?

δηλαδή εάν προχωρήσω με δικηγόρο πόσα λεφτά μπορώ να πάρω από αυτόν τον κύριο που δυόμισι χρόνια τώρα δεν έχει δώσει ούτε ένα ευρώ για το αγγελούδι μου?

ευχαριστώ κορίτσια.!!!!

 

 

 

σήμερα ρώτησα μια κοινωνική λειτουργό και μου είπε 200 ευρώ όταν κάποιος παίρνει το βασικό. Αυτό όμως είναι αδύνατον πρακτικά. Ο βασικός στην Ελλάδα είναι κάπου 650. Επίσης το δικαστήριο θα εξετάσει τι έξοδα διαβίωσης έχει ο ίδιος;

 

αν προχωρήσεις σε διαδικασία για διατροφή ενημέρωσε μας και εμάς, πως γίνεται πόσο στοιχίζει κλπ??? Πλέον και εγώ το σκέφτομαι να διεκδικήσω χρήματα για το παιδί, αλλά σκέφτομαι ότι παίρνει 800 ευρώ και μένει στο ενοίκιο;; να βάλω δικηγόρο, πόσο θα μου στοίχιζε, και τελικά τι θα έπαιρνα; έχω ακούσει ότι και να εκδικαστεί η διατροφή εάν είναι ιδιωτικός υπάλληλος άστα να πάνε δίνει όποτε θέλει και εάν θέλει;

Link to comment
Share on other sites

Τεστ πατρότητας κάνει επίσης και το Metropolitan κόστος 400 € (200 ο μπαμπάς και 200 το παιδάκι€)

 

Διεύθυνση: Εθνάρχου Μακαρίου & Ελ.Βενιζέλου 1, 18547 Ν. Φάληρο

Τηλ.: 210 48 09 000

 

Γίνεται μόνο πρωί μέχρι τις 4 το αργότερο, μην πάτε απόγευμα. Γίνεται αιμοληψία στο παιδί και στον πατέρα. Αν είναι μικρό το παιδάκι(δηλ. βρέφος) ζητήστε την αιμοληψία να την κάνει αναισθισιολόγος.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια νομίζω ότι θα πρέπει να οργανωθούμε πιο συστηματικά. Καλό το να ανταλλάσουμε απόψεις, εμπειρίες και ανησυχίες, αλλά μήπως θα πρέπει να κινηθούμε πιο δραστικά;

Το μόνο που ξέρω ότι υπάρχει είναι ο Σύλλογος προστασίας αγέννητου παιδιού κι αυτοί σε βοηθάνε μόνο αν έχεις απευθυνθεί πριν γεννήσεις.

 

 

Γατούλα δεν σου κάνει εντύπωση που ο σύλλογος αυτός βοηθάει μόνο εάν έχεις απευθυνθεί πριν την γέννα σε αυτούς?????

 

Συγνώμη υπάρχει κάποια φίλη που ήταν άγαμη μητέρα και απευθύνθηκε εκεί να μας πει τι τρέχει;;; μήπως ψάχνουν για παιδάκια για υιοθεσία;;;; λέω εγώ τώρα;;;

 

Το site τους είναι υπέροχα δομημένο και δίνουν την εντύπωση ότι υπάρχει πολύ αγάπη και κατανόηση.... (αλλά μόνο για τα μέλη τους αν απευθυνθείς πριν γεννήσεις, πάντα;;;) Πάντως αυτοί που είναι στο τηλεφωνικό κέντρο είναι αγενέστατοι και δίνουν την εντύπωση ότι δεν σέβονται και πολύ, μόνο η κοινωνική λειτουργός που σε συνδέουν είναι ευγενική.

 

Εμένα κάτι μου μυρίζει.......!!! και δεν είναι “χεσ…..νες” πάνες!!!

Link to comment
Share on other sites

2) Σύλλογοι

 

"Σύλλογος Ανύπαντρης Μητέρας Ανθέων 19 Άγιοι Ανάργυροι τηλ 2102315142

ο συλλογος ανυπαντρων μητερων ειναι ανενεργος, η γυναικα ειχε πει .... εγω τα παρατησα κουραστηκα....ας τον συνεχησει καποια αλλη...για αυτο δεν απανταει κανεις , σαν θεσμος υπαρχει αλλα ειναι ανεργος στην παρουσα ο συλλογος"

 

 

Τώρα ξέρω γιατί δεν απαντάει..... κανείς!!!! στον Σύλλογο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γράφετε ότι είναι παράνομο να αναγράφεται σε οποιοδήποτε πιστοποιητικό οι λέξεις ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ. Ησχύει αυτό και για την ληξειαρχική πράξη γεννήσεως;;;;

Στου γιου μου το έχουνε γραμμένο και μάλιστα και υπογραμισμένο...

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι παρανομο... με φασαρια μου το εβγαλαν κ μενα κ εβαλαν παυλα.πηγαινε αυριο κιολασ στη νομαρχια στο τμημα προστασιας του πολιτη κ ζητησε να κανεισ μια αιτηση για προσληψη πατρωνυμου..κρατα μαζι κ τη ληξιαρχικη πραξη...μολισ βγει η νομαρχιακη αποφαση τελειωσε το θεματακι...εγω ετσι εκανα..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βρειτε το συλλογο γελαστο παιδι....εγω ειμαι ενεργο μελοσ....οποια εχει αναγκη θα τη βοηθησει.επισησ οποια θελει να γινει μελοσ να βοηθησουμε γυναικεσ κκ παιδια που εχουν πραγματικη αναγκη....δειτε στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...