Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts

Γατουλα μου σου ευχομαι να περασετε τελεια! Καλες διακοπες σε σενα και τα ζουζουνακια σου. Φιλια πολλα!

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπερα και καλως ηρθες! Με το καλο να κρατησεις στα χερια σου το μπεμπουλινι σου!

Βικτωρια Σοφουλα που χαθηκες εσυ;

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

μμμμμμμμ μουρλια διακοπες καναμε!!!!!γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ

 

 

 

ελπιζω μεχρι δευτερα να βρω χρονο να τις περιγραψω!!!!

 

 

γλυκουλα για πες περισσοτερα??????? συμπολιτισα!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χιχιχι βρηκες ατομο να κολοσει βρε! απλα δε ξερω αν εχεις γραψει την ιστορια σου επειδη λειπω εδω και ενα μηνα.... θελημενα αθελητα? ο υποψηφιος πατηρ ειναι καπου κοντα? τετοια πραγματα.....φυσικα και μονο αν θελεις να μας τα γραψεις

 

Ελενη μπαααααα χορτασα εμετους απο Αναστασια

14/8 7 το συνολο! σου φτανουν? ελεος!

ο Βασιλης εβγαλε 4 κυνοδοντες και με εσκασε και αυτος στο φαι

μοναξιες ...αυτα γενικα.....

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

χιχιχι βρηκες ατομο να κολοσει βρε! απλα δε ξερω αν εχεις γραψει την ιστορια σου επειδη λειπω εδω και ενα μηνα.... θελημενα αθελητα? ο υποψηφιος πατηρ ειναι καπου κοντα? τετοια πραγματα.....φυσικα και μονο αν θελεις να μας τα γραψεις

 

Ελενη μπαααααα χορτασα εμετους απο Αναστασια

14/8 7 το συνολο! σου φτανουν? ελεος!

ο Βασιλης εβγαλε 4 κυνοδοντες και με εσκασε και αυτος στο φαι

μοναξιες ...αυτα γενικα.....

ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...

ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΟΕΚΥΨΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΓΙΝΕ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΩΣΠΟΥ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΠΡΩΙΑ ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΗΔΗ ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ...ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΜΕ...Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΛΙΘΙΟΣ ΟΠΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΕΣΤ ΠΑΤΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΥΛΙ...ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον θα προσπαθησω να γραψω οσο συντομα γινεται τα νεα μας

Αν θυμαστε ειχαμε μεινει στην κολοκληση που πηρα Παρασκευη βγαινοντας απο το Παιδων για την εξεταση της Αναστασιας γαστρεντερολογικα. Τελικα ελαφρια ΓΟΠ και ξεκινησαμε epadoren. Δευτερα παω να μου παρω ενα χαρτι απο τη γιατρο ωστε να δικαιολογησω το επειγον του θεματος. Για να μη την ξαναπατησω, βαζω το αυτοκινητο (το δικο μου ηταν υπο επισκευη και θα το επαιρνα την ιδια μερα, ειχα αλλο απο τογιοτα) στο υπογειο παρκινκ. Επιστρεφω, χανω το χαρτακι που ειχα μπει, παω το λεω, αφηνω το αυτοκινητο παραμερα, πληρωνω, παω να φυγω, νεκρο! Μεσα στο υπογειο στη ζεστη,ελεος. Η τογιοτα σκασιλα τους, θα παμε οποτε μπορεσουμε! Μα θελω το αυτοκινητο μου ρε! Τελικα παω σε ενα επισκευαδικο παραδιπλα και εφερα εναν με ....αει πως το λεν και πηρε μπροστα...αααα...μπαταρια

Πηρακαι το τουτου, πηγα και στη δημοτικη αστυνομια,εκαναεστανση, τεταρτη το αποτελεσμα

 

Τριτη, 5.20 αναχωρηση για Ολυμπια, 4 ωρες δρομος σερι. Την Α φοβομουνα τελικα αυτη κοιμηθηκε και ο Β το ματι γαριδα να! Μιση ωρα υπνο μονο και γκρινια απο Μεγαλοπολη και εγω να τρεχω μην αρχισει και η αλλη. Και μετα καπακι φρουτα με το που εφτασα και....εμετος. Φαι νομιζω εκατσε, γιαουρτι και ..εμετος. Καλη αρχη 2 για σημερα.

Ο Β να μη θελει να φαει, να δινουμε μαχη και μολις καταφερνα 1-2 κουταλιες μετα ..αρνακι! Αναποδα παιδια! Τα νευρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Θαλασσα.....η Α δεινη κολυμβητρια! Να κουναει ποδαρακια να χαιρεται

Ο Β? Ιιιιιιιιιιι ουυυυυυυυυ ιιιιιιιιιιιιιιι γμτω μουυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

Καλα μιλαμε και για φοβερα μπανια, 10 λεπτα το ενα , 10 το αλλο, ξεπλυμα πουλακια, ντυσιμο!

 

Τεταρτη...παιρνω Δημοτικη αστυνομια.........δεχτηκαν την ενσταση! ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ και κατι καλο!

 

 

Υπνος....εδω ειναι το αλλο γελιο

Ειχαμε ενα δωματιο, σκοτεινο οπως το ηθελα με 2 διπλα κρεββατια μεσα, στο ενα κοιμομουνα εγω και η Α και στο αλλο ο Β. Φυσικα ετσι και πηγαινα να σηκωθω, ο Β, αααααααααααααααααααααααααα, ουτε για πιπι δε μπορουσα να παω. Επεφτα μαζι τους κατα τις 10 να κοιμηθουν ,μετα απο κανα μισαωρο ,μια ωρα, λακιζα αλλα ειχαν κοιμηθει οι δικοι μου! Οποτε ειπα αει σιχτηρ, υπνο μετα τις 11 τουλαχιστον να καθομαι λιγο σαν ανθρωπος.

 

Μου ελειψε το ιντερνετ, εσεις, πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

Η Α με τσακιζε....θετικα στο κρεββατι! Της ελεγα κανε με οοοοοοοο και με χαιδολογαγε! Μεχρι του χρονου πρπει να τα μαθω να μου τριβουν και λιγο την πλατουλα χιχιχιχιχι

 

Οι εμετοι να συνεχιζονται απτοητοι! Απο 2-4 ΚΑΘΕ μερα για 15 μερεςκαι στις 14/8 ..7!!!!!!!!!!!!!!! ΕΠΤΑ ρε ελεος, τρελλαθηκα πια, ητανε λιγο κρυωμενη αλλα οι περισσοτεροι ηταν ηθελημενη, το σκατο τους προκαλουσε, και εγω να ξαναχωνω φαι

Ο Β τα ιδια, μαχη στην αρχη

Και μετα τις 17/8......η Α.......μια χαρα! Το επομενο 15ημερο, 2 εμετοι ολοι και ολοι! Προσαρμογη???? Μου κανει εντυπωση!

Ο Β αρχισε να στρωνει την 4η βδομαδα αφου αποκτησε ο καυμενος ξαφνικα 4 (!) κυνοδοντες!

 

Η ξαδελφουλα μου σταθηκε οσο μπορουσε το καυμενο, επλενε, επλενε, επλενε τα λερωμενα! Χαχαχαχαχα και μας εφτιαχνε και το φαγακι μας! [που ν ατολμησει να τα ταισει! Μια φορα μονο τα καταφερε.....αχχχχχχχχ

Τις τελευταιες μερες ειχαμε ξεγελασει τον Β με ενα πλαστικο ποτηρακι και επινε ενα ποτηρι γαλα για βραδυνο,αλλα τωρα που γυρισαμε δε βλεπω να πιανει

Γενικα η μερα μου ητανε....9.30 φρουτα, ξεσκατισμα, ντυσιμο, ΣΜ,μουλτι, φαι κυνηγι.....μπανιαρισμα,ξεσκαστισμα, νανι στις 2 μεχρι 4, καφε αν προλαβαινα, γιαουρτι, ξεσκατισμα, ντυσιμο, μπανιο, επιστροφη στις 8, χαλαρωμα για 1 ωρα, γαλα, κρεμογαλα, χαλαρωμα, ξεσκ... (χορτασατε) ...νανι!

 

Αν θυμαστε για 15 μερες ειχα πει θα παω, αλλα εκατσαν απροοπτα!

Υπολογιζα που λεμε χωρις τον ξενοδοχο....ειχαμε πει με τη νταντα οτι θα κατεβαινε γυρω στο 15σαυγουστο σπιτι της, ελεγα και εγω θα παμε και λιγο Κερατεα, αυτα... τελικα μου λεει λογω δουλειας του αντρα της θα κατεβαινε στις 24! Τι θα εκανα????? Να παω που πισω και μονη μου! Ετσι εκατσα 1 μηνα στη ξαδελφη μου φυσικα με την μια μου το προτεινε. Δε το κρυβω οτι εχω πικραθει και φυσικα στη Κερατεα δε θα παμε. Ακομα και εχτες που γυρισαμε(και η ιδια εχτες γυρισε) δε μου ειπε ετσι , θελω κατι μια βοηθεια ρε αδελφε! Θα τα πουμε απο Δευτερα.....

Ελεγα να γυρισω τη τεταρτη γιατι απο τριτη θα ξεκιναγε και ο βρεφονηπιακος! Τους πηρα την τριτη, και καλα τον καθαριζανε και μετα θα δεχοντουσαν πρωτα τα παλια παιδακια και μετα τα νεα. Οποτε τελικα Πεμπτη πρωι με τιγκα το αμαξι και τα 2 παραμασχαλα, ωρα 5.20 παλι ξεκινησαμε. Ευθτυχως αυτη τη φορα ξερα. Η Α δε κουνηθηκε καν, ο Β λιγο τη τελευταια ωρα αλλα ξανακοιμοτανε. Καλα το κλιμα εκει κατω ηταν πολυ βαρυ! Εγω που δε κοιμομουν ποτε μεσημερι , εκει καθε μερα σχεδον ξερη!

Και εχτες επεστρεψα στη γμμνη τη καθημερινοτητα και με 2 τρελαμενα κουτσουβελα απο την αποτομη αλλαγη! Περασαν καλα, μπανακια, γδυτα κωλαρακια, να χορευουν με τραγουδακια, χαρμα ητανε,δε το κρυβω , ειχαμε και τις καλες φασεις μας!

Η Α να μη θελει να φαει, ο Β να μη θελει να κοιμηθει χωρις εμενα! Ευτυχως σημερα πηγε καλυτερα αυτο το θεμα.

 

Σημερα η Α να ωρυεται χωρις λογο και αιτια.Δοκιμασα και το γαλα στις κουνιες αλλα τζιφος,δε το ξανακανω, ισα που στεναχωριεμαι και εγω και αυτος!

 

Πεμπτη πηγαμε και για εγγραφη στον βρεφονηπιακο, τον Δημοσιο

Πρωτη απογοητευση...τα εχουν χωρισει σε βρεφη Α του 2008 και βρεφη Β του 2007

Οποτε εμεις ειμαστε στα Β! Διαφορα? Τα Α εχουν λιωμενο φαι και κουνακια, Τα Β φαι κανονικο και αυπνα! Αλλα εμεις ειμαστε ακομα στα λιωμενα και θελουμε νανι! Δε ξερω τι θα γινει με αυτο το θεμα... Σημερα τα πηγα κανονικα, 9 παρα και τα αφησα(πηγα ΣΜ και τζαμπο, 4 βαφτισεις καραδοκουν!) Στις 11.30 τα πηρα γιατι γκρινιαζε ο Β (αυπνια, 2,5 ωρες εκλαιγε εχτες και στο τελος του εδωσα ντεπον για να κοιμηθει....και εγω!)

Ο Β εφαγε το γιαουρτι, η Α 4 κουταλακια και κατι μπισκοτακια!

Με το φαι ομως με καιει, θα στρωσουνε? Μου λενε και καλα απο την αλλη βδομαδα θα τα αφηνω μεχρι τις 1 που ειναι και το φαι και αν αδεν, θα τα παιρνω εγω για ταισμα!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ καΙ βααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

 

Ειδωμεν!!!!!.....Τελοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαθηκα... ειχα πολλα τρεξιματα κ "προβληματα"με την μικρη κ....η καθημερινοτητα τρωω ακομα κ τον ελαχιστο ελευθερο χρονο μου!τι κανετε εσεις?βλεπω αλλαγες τι εγινε μπλοκαρανε το θεμα???

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε τελεια θα τα λεμε λοιπον εκτος απροοπτων φυσικα!σε γενικες γραμμες σας βρισκω μια χαρα ολες!!!βεβαια τις τελευταιες μερες μου δημιουργησε μια φιλη μια απορια την οποια οταν θα εχω χρονο θα σας την πω γιατι οσο κ αν το σκεφτομαι δεν μπορω να το λυσω....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙΝΕΣ ΙΔΕΕΣ!!

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΕΙΚΟΝΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ...

ΜΕ ΤΙ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ!!!!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑΑΑΑΑ....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάτι άλλο μου μυρίζει γλυκούλα μου.

Μάλλον έχει μετανοιώσει και αντί να σου κάνει πρόταση με νορμάλ τρόπο,

σκέφτηκε αυτό με το ΙΚΑ.

Άντε βρε.. η ώρα η καλή!

 

Και στα δικά μας οι ελεύθερες!!!

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με την angelmama αλλα το νου σου κ ολας γιατι "αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου"!ωστοσο υπαρχει ενα επιδομα που δινεται απο το ικα σε ανυπαντρες ανασφαλιστες μητερες το εχεις παρει?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάτι άλλο μου μυρίζει γλυκούλα μου.

Μάλλον έχει μετανοιώσει και αντί να σου κάνει πρόταση με νορμάλ τρόπο,

σκέφτηκε αυτό με το ΙΚΑ.

Άντε βρε.. η ώρα η καλή!

 

Και στα δικά μας οι ελεύθερες!!!

 

θα συμφωνησω με την angelmama αλλα το νου σου κ ολας γιατι "αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου"!ωστοσο υπαρχει ενα επιδομα που δινεται απο το ικα σε ανυπαντρες ανασφαλιστες μητερες το εχεις παρει?

 

 

ΟΧΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!ΑΠΛΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ..

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΕΧΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε τελεια θα τα λεμε λοιπον εκτος απροοπτων φυσικα!σε γενικες γραμμες σας βρισκω μια χαρα ολες!!!βεβαια τις τελευταιες μερες μου δημιουργησε μια φιλη μια απορια την οποια οταν θα εχω χρονο θα σας την πω γιατι οσο κ αν το σκεφτομαι δεν μπορω να το λυσω....

 

 

 

 

??????????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για όσες δεν γνωρίζουν οι ανύπαντρες μητέρες έχουν δωρεάν ιατροφαρμακευτική περίθαλψη έχουν δεν έχουν δουλειά. Για αυτό μην αγχώνεστε!

 

Για δείτε και εδώ.

Βέβαια το έβαλα για να γελάσουμε λίγο μπας και πάει καλά η εβδομάδα.

Τα περισσότερα από αυτά είναι αστεία!

http://www.isotita.gr/var/uploads/pubs/monogoneikh_entypo_050208.pdf

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...