Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παροχη υποαλλεργικου γαλατος απο το Ικα


dimidana

Recommended Posts

Εμείς περνούμε το Almiron pepti 1 γραφεται αυτό ξερετε

 

νομίζω οτι γράφετε αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη. αν είναι αντιαλλεργικό ( που νομίζω οτι είναι ) ναι το γράφουν

1zcHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παιδιά εμείς στο ικα νέας Φιλαδελφείας τα καταφέραμε

τελικά κόψαμε τα χαρτάκια με το barcode και από το κουτί με την κρέμα και από το γάλα και τα βάλαμε κι αυτά

και τελικά μας εξυπηρέτησε μια φαρμακοποιός όλα καλά

αλλά για να καταλάβετε τι #$@%@# είναι οι τύποι του ίκα

ενώ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ και τα κάναμε όλα κατά γράμμα(με ένα ερωτηματικό ίσως για τις αυτοκόλλητες ετικέτες)μόλις πάει ο άντρας μου με όλα τα δικαιολογητικά γυρνάει η τύπισσα και του λέει ότι εδώ θα έπρεπε να λέει την ποσότητα που τρώει το παιδί

ευτυχώς του έκοψε και λεει με συγχωρείτε, έχω την εγκύκλιο που το λέει αυτό?

και τη διάβασε ΤΟΤΕ η κυρά και είπε καλώς όλα οκ

και τα πήραμε

τώρα θα κανονισουμε τη δεύτερη δόση

άρα μάλλον είναι θέμα ικα

όσο για ποιά γάλατα γράφουν

νομίζω το συζητάς με το γιατρό στο παίδων

εμείς της είπαμε ότι πήραμε το alfare και πίνουμε αυτό ως πιο ήπιο από το althera αλλά τελικά μας είπε ότι πιο ήπιο είναι το δεύτερο και αλλάξαμε πάλι(το έπινε παλιότερα αυτό)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Το ξέρω ότι είναι λιγο αργά, αλλά τώρα είδα το θέμα. Το ζητημα με τισ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΕΣ ταινίες barcode είναι χαζομάρα. Είμαι φαρμακοποιός κ πολλά παραπεμπτικά τα στέλνουμε χωρίς barcode, είτε γιατί δεν έχουν τα προϊόντα είτε γιατί δεν αφαιρούνται. Απλα υπογράφω κ σφραγίζω το χαρτί ότι ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ BARCODE κ τελειώνει το θέμα εκεί. Δεν εχει απορριφθεί κατι μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ...ΕΧΩ 50 ΗΜΕΡΩΝ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΙΝΟΥΜΕ NOVALAC ALLERNOVA ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΣΑ ΚΟΥΤΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ?ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΙΚΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
16 ώρες πρίν, mariapat είπε:

Καλησπέρα! Ξέρετε τι επιστροφή δίνει το ΙΚΑ για το υπoαλλεργικό γάλα; Παίρνουμε το almiron pepti 2..

Είναι διεγνωσμενη η αλλεργία από γιατρό του νοσοκομείου? Νομίζω μόνο άμα σ γράψουν οι γιατροί μπορείς να πάρεις λεφτά πίσω.. για το συγκεκριμένο δεν ξέρω αλλά η δικιά μου γεννημένη πρόωρα μου είχαν γράψει οι γιατροί του νοσοκομείου γάλα ειδικό για πρόωρα κ θυμάμαι είχα πληρώσει ένα μηδαμινό πόσο, για το κάθε γάλα περίπου 1 ευρώ αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...