Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Καλα αποτελέσματα να εχετε στις εξετασεις σας. Εμεις περιμενουμε να δουμε αν τα ωαρια της δοτριας ειναι καλα για να συνεχισουμε. Ειναι η τριτη δοτρια. Της πρωτης δεν ηταν καλα και δεν προχωρησαμε. Η δευτερη αλλαξε γνωμη και δεν τα εδωσε τελικα. Για να δουμε και τωρα.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Georgia, φορτωσου με θετικη ενεργεια και ολα θα  πανε καλά.

Ο γιατρος  σου εχει μεγαλη προσφορα σε δανεικα.

Ειμαι βεβαιη οτι προσπαθει να σου βρει οτι καλυτερο γι αυτο  καθυστερει τοσο.

Του εχεις πει  μηπως οτι προτιμας ελληνίδα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το εχω πει και απαντησε πως όλες οι δοτριες ειναι οι ιδιες σε προγραμμα κυριως εξαιτιας προβληματος των συντροφων τους. Δεν ειναι επι πληρωμη δοτριες.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.συγγνωμη που μπαινω σφηνα αλλα διαβασα τυχαια τις αναρτησεις σας.πρακτικα για εσας το σποτελεσμα μετραει κ δεν εχει σημασια αν ειναι πληρωμενες οι δοτριες η οχι αλλα να ξερετε οτι παρολο που ο νομος το απαγορευει,ελαχιστες ειναι οι γυναικες που προσφερουν τα ωαρια τους.η πληοψηφια ειναι επι πληρωμη.δεν βρισκονται τυχαια τοσα ωαρια.μια κοπελα που χρειαστηκε παρενθετη  μου ειχε πει οτι η ιδια εδινε συστηματικα κ ωαρια σε διαφορα κεντρα.κ παλι λεω οτι πρακτικα δεν εχει σημασια αλλα το εχουν παρακανει με τα ψεματα τους μερικοι γιατροι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Το αναφερω γιατι εγω που δεν του προσδιορισα χωρα προελευσης της δοτριας μου βρηκε αμεσως.και εμαθα οτι ηταν ξενη

Καλημέρα.  Πως έμαθες ότι ήταν ξένη?  Υποτίθεται ότι δεν μαθαίνουμε τίποτα για τη δοτρια.  Στο γιατρό που είσαι τώρα έγινε αυτό ή  σε άλλον?  

3 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Ναι, το εχω πει και απαντησε πως όλες οι δοτριες ειναι οι ιδιες σε προγραμμα κυριως εξαιτιας προβληματος των συντροφων τους. Δεν ειναι επι πληρωμη δοτριες.

Georgia72 σε ποιο κέντρο είσαι? Μπορείς να ζητήσεις η δοτρια να είναι Ελληνίδα?  Συνήθως τι εθνικοτητας είναι?  Το μαθαίνεις αυτό ποτέ?  Καλή επιτυχία να έχεις.  Περιμενες πολύ καιρό μέχρι να βρεθούν? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Υποθετω πως ποτε δεν μαθαινουμε την αληθεια. Αλλα θελω να ελπιζω πως στο κεντρο που ειμαι ισως κρατουν τον λογο τους και καταληγω σ' αυτο το συμπερασμα εξεταζοντας απλα το διαστημα το οποιο περιμενω. Περιμενω λοιπον απο τον Απριλιο. Ουτε κι εγω  πιστευω ο,τι μου λενε, αλλα εχω μια ελπιδα μηπως ειναι ετσι. Δεν με ενοχλει αυτη καθευατη η πληρωμη της δοτριας. Αλλα αν ειναι επι πληρωμη, σκεπτομαι ποσα αδερφια του παιδιου που θα κυοφορησω θα ειναι εκει εξω με τον κινδυνο καποτε να συναντηθουν, αλλα αν δεν ειναι τοτε οι πιθανοτητες ειναι σημαντικα μικροτερες. Αυτο κυριως...

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εμαθα οτι ειναι ξενη απο μια κοπελα που κανω παρεα απο το κεντρο εξωσ.Οταν ζητησα να  μαθω απο ποια χωρα ειναι μου ειπαν θυμωμενοι οτι δεν εχει σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μασημερι εκανα επεμβατικη υστεροσκοπηση γιατι απο τις συμφυσεις και τις φλεγμονες που ειχα το ενδομητριο ηταν πολυ λεπτο και δεν θα πετυχαινε η εξωσ.Αυτο ειναι λεει αποτελεσμα μιας αποξισης που ειχα κανει πριν απο 2 χρονια. Μου εβαλε σπιραλ και θα κανω θεραπεια με αντιβοιώση και οιστρογονα για 40 μερες περιπου.Θα βγαλουμε μετα το σπιραλ και συνεχιζουμε τις εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, astrogea είπε:

Σημερα το μασημερι εκανα επεμβατικη υστεροσκοπηση γιατι απο τις συμφυσεις και τις φλεγμονες που ειχα το ενδομητριο ηταν πολυ λεπτο και δεν θα πετυχαινε η εξωσ.Αυτο ειναι λεει αποτελεσμα μιας αποξισης που ειχα κανει πριν απο 2 χρονια. Μου εβαλε σπιραλ και θα κανω θεραπεια με αντιβοιώση και οιστρογονα για 40 μερες περιπου.Θα βγαλουμε μετα το σπιραλ και συνεχιζουμε τις εξετασεις.

Καλή επιτυχία φίλη.  Όλα θα πάνε καλά.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, έχω πολύ καιρό να γράψω αλλά πάντα σας διαβάζω. Είμαι και εγώ ακόμα στον αγώνα... @astrogea Θα ήθελα να ξέρω εάν πήρες τα αποτελέσματα του Νίκα, εγώ έκανα λήψη 21/06 και ακόμα δεν μου έχει δώσει τις απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Biancita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχω πολύ καιρό να γράψω αλλά πάντα σας διαβάζω. Είμαι και εγώ ακόμα στον αγώνα... @astrogea Θα ήθελα να ξέρω εάν πήρες τα αποτελέσματα του Νίκα, εγώ έκανα λήψη 21/06 και ακόμα δεν μου έχει δώσει τις απαντήσεις!!!

 

Και ουτε προκειται σύντομα του εχει χαλάσει το μηχάνημα κι εγω λήψη 20/6.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ,θα τον παρω σημερα τηλ να μου τα πει.Μου ειπε οτι θα πηγαινε στο πανεπιστημιο να τα βγαλει.

Θα σας πω το απογευμα γιατι παω στη δουλεια τωρα.

Link to comment
Share on other sites

καλεσα  τον νικα σημερα το πρωι κοριτσια και μου ειπε πως αρχιζει και βγαζει ενα ενα τα αποτελεσματα.

Εμενα σε 1 εβδομαδα θα μου τα εχει ετοιμα μου ειπε!,

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, astrogea είπε:

καλεσα  τον νικα σημερα το πρωι κοριτσια και μου ειπε πως αρχιζει και βγαζει ενα ενα τα αποτελεσματα.

Εμενα σε 1 εβδομαδα θα μου τα εχει ετοιμα μου ειπε!,

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Σε μένα δεν το σήκωσε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...