Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Εδώ είμαστε η μία για την άλλη eutuxoulis. Όλες πληγωμένες αλλά και με ελπίδα.

Εμένα απο χθες άρχισε ο γιατρός να μου μειώνει τα χαπια cyclacour και utrogestan. Νιωθω λιγότερο πρήξιμο στο στήθος και χαμηλα στην κοιλιά. Υποθετω πως είναι απ' αυτο και μου το επιβεβαιωσαν και τα κορίτσια στο αλλο φορουμ που το περασαν πριν απο μενα.

Μου έχει πει ο γιατρος πως απο εδω και περα πρεπει να τρωω 2 γιαουρτια την ημερα ή δυο ποτηρια γαλα. Το κανω αν και τα μισω και τα δυο και εχω μεγαλη δυσκολια με το στομαχι παροτι τρωω μαζι δημητριακα ή καμια φρυγανια. Ποτε δεν μπορουσα αυτες τις τροφες. Τα τυρια παλι τα λατρευω. Τα υπόλοιπα περί υγιεινης διατροφης τα εχουμε πει απο την αρχη.

Απο την ερχομενη Δευτερα μου ειπε να περπαταω καθε μερα 30'-40', αλλα με βηματισμο κοτας! Το λενε μου ειπε chickenwalk! Μου φανηκε αστειο οταν το ακουσα. Χαχα!

Μου έχει επει επίσης να φοράω καλλυντικη βαζελίν (μαλιστα μου ειπαν και μια ειδικη για εγκυμοσύνη), ή μια κρεμα κεριου ή μια κρεμα αλοης απο το πηγουνι και μεχρι τα γονατα για να αποκτήσει ελαστικοποιηση το δερμα και να μην σπασει. Αλλα βρε κορίτσια εγω έχω ακουσει πως η βαζελίνη ειναι παραγωγο πετρελαιου. Τωρα δεν ξερω αυτη η ειδικη για εγκυμοσυνη αν εχει αλλη επεξεργασια αλλα δεν θελω να το ρισκαρω. Έδωσαν στον αντρα μου στο φαρμακειο το bio oil που κανει και για εγκυμοσυνη μετα το 1ο 3μηνο και δεν αφηνει και λιπαροτητα απ' οτι λεγεται και λεω να βαλω αυτο. Του το ειπα, συμφωνησε αλλα πρεπει να βαζω ειπε 2 φορες την ημέρα.

Επίσης θελει να περναω τις θηλες με αλατονερο για να σκληρυνουν και απο την 30η εβδομαδα πρεπει λεει να τις τραβαω προς τα εξω ενω συνεχιζω το αλατονερο για να βοηθηθουν τα μωρα στον θηλασμο. Ελπιζω βεβαια να υπαρξει θηλασμος γιατι όλα τα διδυμακια ειναι προωρα και μπορει το σωμα να μην ειναι ετοιμο να δωσει γαλα. Βλέποντας και κανοντας.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Georgia72 είπε:

Εδώ είμαστε η μία για την άλλη eutuxoulis. Όλες πληγωμένες αλλά και με ελπίδα.

Εμένα απο χθες άρχισε ο γιατρός να μου μειώνει τα χαπια cyclacour και utrogestan. Νιωθω λιγότερο πρήξιμο στο στήθος και χαμηλα στην κοιλιά. Υποθετω πως είναι απ' αυτο και μου το επιβεβαιωσαν και τα κορίτσια στο αλλο φορουμ που το περασαν πριν απο μενα.

Μου έχει πει ο γιατρος πως απο εδω και περα πρεπει να τρωω 2 γιαουρτια την ημερα ή δυο ποτηρια γαλα. Το κανω αν και τα μισω και τα δυο και εχω μεγαλη δυσκολια με το στομαχι παροτι τρωω μαζι δημητριακα ή καμια φρυγανια. Ποτε δεν μπορουσα αυτες τις τροφες. Τα τυρια παλι τα λατρευω. Τα υπόλοιπα περί υγιεινης διατροφης τα εχουμε πει απο την αρχη.

Απο την ερχομενη Δευτερα μου ειπε να περπαταω καθε μερα 30'-40', αλλα με βηματισμο κοτας! Το λενε μου ειπε chickenwalk! Μου φανηκε αστειο οταν το ακουσα. Χαχα!

Μου έχει επει επίσης να φοράω καλλυντικη βαζελίν (μαλιστα μου ειπαν και μια ειδικη για εγκυμοσύνη), ή μια κρεμα κεριου ή μια κρεμα αλοης απο το πηγουνι και μεχρι τα γονατα για να αποκτήσει ελαστικοποιηση το δερμα και να μην σπασει. Αλλα βρε κορίτσια εγω έχω ακουσει πως η βαζελίνη ειναι παραγωγο πετρελαιου. Τωρα δεν ξερω αυτη η ειδικη για εγκυμοσυνη αν εχει αλλη επεξεργασια αλλα δεν θελω να το ρισκαρω. Έδωσαν στον αντρα μου στο φαρμακειο το bio oil που κανει και για εγκυμοσυνη μετα το 1ο 3μηνο και δεν αφηνει και λιπαροτητα απ' οτι λεγεται και λεω να βαλω αυτο. Του το ειπα, συμφωνησε αλλα πρεπει να βαζω ειπε 2 φορες την ημέρα.

Επίσης θελει να περναω τις θηλες με αλατονερο για να σκληρυνουν και απο την 30η εβδομαδα πρεπει λεει να τις τραβαω προς τα εξω ενω συνεχιζω το αλατονερο για να βοηθηθουν τα μωρα στον θηλασμο. Ελπιζω βεβαια να υπαρξει θηλασμος γιατι όλα τα διδυμακια ειναι προωρα και μπορει το σωμα να μην ειναι ετοιμο να δωσει γαλα. Βλέποντας και κανοντας.

Το να πειραζεις τις θηλές μετά από κάποια εβδομάδα μπορεί να προκαλέσει πρόωρες συσπάσεις. Γι αυτο αλλωστε κατα το θηλασμο κανει συσπασεις η μητρα στις λεχωνες κ επανερχεται πιο γρηγορα. Μήπως να τον ξαναρωτησεις;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην απογοητεύεστε!!Αργα η γρήγορα θα πετύχουμε όλες!!!Ολες εχουμε περάσει πολύ δύσκολα αλλα είμαι σίγουρη ότι όταν παρουμε αγκαλιά το μωράκι μας θα τα ξεχάσουμε όλα...Ας κάνουμε λίγο υπομονή ακόμα και όλα θα γίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Lenia μου σ' ευχαριστω. Μου εχουν ξαναδωσει αυτην την πληροφορια και το εχω συζητησει μαζι του. Οι κινησεις ειναι συντομες. Δεν ασχολεισαι πολυ. Ταμποναριστα στη θηλη για δευτερολεπτα και ενα γρηγορο τραβηγμα απο τις 30 εβδομαδες. Ο θηλασμος φυσικα ειναι αλλο πραγμα. Ειναι κινησεις ρυθμικες και για κρατουν πολυ ωρα. Παρολα αυτα εχω το νου μου. Εαν δω πως ενοχλουμαι, θα του το πω και θα το σταματησω. Αλλα κοπελες που γνωριζω που πηγαιναν στον ιδιο γιατρο και εκαναν τα ιδια δεν ειχαν κανενα προβλημα.

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia μου αρεσει που συζηταμε για το θηλασμο!

Μπραβο σου που θα θηλασεις!

Η αδερφη μου που εκανε διδυμα δεν ειχε γαλα αλλα δεν εκανε τιποτα απο αυτα που λες εσυ!

Μηπως ,μπορεις να παρεις μηχανημα για να το βγαζεις!

Περιμενουμε να μαθουμε για τα αποτελεσματα της ερυθρας!

Eytixoulis πολυ χαιρομαι που σου κραταμε συντροφια ,βοηθαει να μην αγχωνεσαι,ειδικα οσο πλησιαζουν οι μερες της χοριακης!

Καλο βραδυ σε ολα τα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , astrogea είπε:

Georgia μου αρεσει που συζηταμε για το θηλασμο!

Μπραβο σου που θα θηλασεις!

Η αδερφη μου που εκανε διδυμα δεν ειχε γαλα αλλα δεν εκανε τιποτα απο αυτα που λες εσυ!

Μηπως ,μπορεις να παρεις μηχανημα για να το βγαζεις!

Περιμενουμε να μαθουμε για τα αποτελεσματα της ερυθρας!

Eytixoulis πολυ χαιρομαι που σου κραταμε συντροφια ,βοηθαει να μην αγχωνεσαι,ειδικα οσο πλησιαζουν οι μερες της χοριακης!

Καλο βραδυ σε ολα τα κοριτσια

Κορίτσια γεννηστε εσείς με το καλό κ εδώ θα είμαστε να σας βοηθήσουμε κ με το θηλασμό!;)

Link to comment
Share on other sites

Αχ, τελειωσαν τα like.

Astrogea μου, ελπίζω να μπορέσω να θηλάσω γιατι εχω ακουσει πολλες διδυμομανουλες πως δεν τα καταφεραν επειδη τα μωρα ηταν αρκετα προωρα και το σωμα δεν ηταν ετοιμα να δωσει γαλα. Άλλες παλι ήταν ετοιμες και ειχαν γαλα, το εβγαζαν με θηλαστρο και το πηγαιναν στο μαιευτηριο, αλλα συντομα κοπηκε γιατι το θηλαστρο δεν κανει την ιδια δουλεια που κανει το μωρο. Αυτα μου εχουν πει φιλες και συναδελφοι που εκαναν διδυμακια. Δεν ξερω πως θα ερθουν σε μενα τα πραγματα αλλα σιγουρα θα το προσπαθησω.

Καληνυχτα σε όλες και όνειρα γλυκα!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Thia αντε εφτασε η Πεμπτη καλα αποτελεσματα.Αsrtogea τελειωνεις με την θεραπεια,μια εμεινε.Georcia υπομονη με τα γαλακτοκομικα,το γαλα αν το ζεσταινεις νομιζω το δεχεται πιο ευκολα το στομαχι.Εutixulis ναι στον Παντο ειμαι ακομα.Να σου πω την αληθεια μου δεν μου φταινε σε κατι οι γιατροι η τυχη μου ειναι αυτη.Ο πρωτος γιατρος με πηγε πολυ αργα αλλα ηταν αναμενωμενο με τα δεδομενα που ειχε.Ο δε Παντος ενω την πρωτη φορα μου ειπε 40% επτυχια και αυτο λογω ηλικιας αλλιως θα μου ελεγε 50%(χωρις να τον ρωτησω)μολις απετυχε η πρωτη φορα με βλαστοκυστες 7ημερων μου ειπε κατευθειαν να σκεφτω τα δανεικα αν και δικαιουμε να ξαναπροσπαθησω.Ο γιατρος σου μου κανε την επομενη ωοληψια και στην ενημερωση που ειδε το φακελο μου με ρωτησε τρεις φορες αν ειμαι σιγουρη οτι δεν εμεινα εγκυος,αφου τσαντιστηκα του ειπα δηλ.πως γινεται να εμεινα και να μην το καταλαβα.Η γνωμη μου ειναι οτι δεν ξερουν για την ποιοτητα των ωαριων ουτε οι γυναικολογοι αλλα ουτε οι εμβρυολογοι απλα εχουν ενδειξεις που καποιες φορες επαληθευονται και καποιες οχι και πλεον εχουν βρει οτι τα γερασμενα ωαρια δεν εχουν τη δυναμη να διαιρεθουν.Φιλια στα υπολοιπα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια! Πως είστε;

Xristia μου, ευχαριστώ. Ναι το ζεσταινω και βαζω και δημητριακα, αλλα επειτα απο καμια ωριτσα αρχιζουν τα παρατραγουδα. Τρωω τοτε καμια φρυγανια και καπως ηρεμω. Αλλα γενικως εχω δυσαρεστη αισθηση επειτα απο το γαλα και το γιαουρτι.

Thia μου περιμενουμε τα νεα σου. Καλα αποτελέσματα να εχεις!

Eutuxoulis τι κανεις;

 

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia72 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια! Πως είστε;

Xristia μου, ευχαριστώ. Ναι το ζεσταινω και βαζω και δημητριακα, αλλα επειτα απο καμια ωριτσα αρχιζουν τα παρατραγουδα. Τρωω τοτε καμια φρυγανια και καπως ηρεμω. Αλλα γενικως εχω δυσαρεστη αισθηση επειτα απο το γαλα και το γιαουρτι.

Thia μου περιμενουμε τα νεα σου. Καλα αποτελέσματα να εχεις!

Eutuxoulis τι κανεις;

 

Καλημέρα κορίτσια.  Xristia υπομονή.  Μέχρι και οι ιατροι απορούν μαζί σου. Όμως είμαι σίγουρη ότι με τον έναν ή  τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρεις.  Σου έχει μείνει άλλη βλαστοκυστη να βάλεις?  Astrogea άντε πλησιάζεις  το στόχο.  Georgia72 καλά είμαι σε γενικές γραμμές.  Βλέπω όμως πολύ αγχωτικα  ονειρα(αφού κοιμάμαι αρκετές ώρες,  δεν έχω και τι άλλο να κάνω στο σπίτι ξαπλωμενη.....) τα οποία δεν έχουν να κάνουν με την περίσταση,  έχουν άσχετα θέματα αλλά αγχωτικα( τρέχω, κάτι δεν προλαβαίνω,  χάνω δρόμους και το κορυφαίο χθες ότι έγραφα διαγώνισμα έκθεση και δεν πρόλαβα ούτε καν να αρχίσω...)  Έλεος παιδιά.  Κάθε νύχτα και νέο επεισόδιο τουρκικού σήριαλ έχω καταντήσει.  Πολλά φιλιά σε όλες!!!!  

Επεξεργάστηκαν by eutixoulis
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, xristia said:

Καλημερα κοριτσια.Thia αντε εφτασε η Πεμπτη καλα αποτελεσματα.Αsrtogea τελειωνεις με την θεραπεια,μια εμεινε.Georcia υπομονη με τα γαλακτοκομικα,το γαλα αν το ζεσταινεις νομιζω το δεχεται πιο ευκολα το στομαχι.Εutixulis ναι στον Παντο ειμαι ακομα.Να σου πω την αληθεια μου δεν μου φταινε σε κατι οι γιατροι η τυχη μου ειναι αυτη.Ο πρωτος γιατρος με πηγε πολυ αργα αλλα ηταν αναμενωμενο με τα δεδομενα που ειχε.Ο δε Παντος ενω την πρωτη φορα μου ειπε 40% επτυχια και αυτο λογω ηλικιας αλλιως θα μου ελεγε 50%(χωρις να τον ρωτησω)μολις απετυχε η πρωτη φορα με βλαστοκυστες 7ημερων μου ειπε κατευθειαν να σκεφτω τα δανεικα αν και δικαιουμε να ξαναπροσπαθησω.Ο γιατρος σου μου κανε την επομενη ωοληψια και στην ενημερωση που ειδε το φακελο μου με ρωτησε τρεις φορες αν ειμαι σιγουρη οτι δεν εμεινα εγκυος,αφου τσαντιστηκα του ειπα δηλ.πως γινεται να εμεινα και να μην το καταλαβα.Η γνωμη μου ειναι οτι δεν ξερουν για την ποιοτητα των ωαριων ουτε οι γυναικολογοι αλλα ουτε οι εμβρυολογοι απλα εχουν ενδειξεις που καποιες φορες επαληθευονται και καποιες οχι και πλεον εχουν βρει οτι τα γερασμενα ωαρια δεν εχουν τη δυναμη να διαιρεθουν.Φιλια στα υπολοιπα κοριτσια

καλημερα και απο μενα την Ψιψινελ! λοιπον κοριτσια χτες σκεφτομουν οτι τοσο καιρο απο περισυ που διαβαζω τα διαφορα φορουμ... το συμπερασμα μου ειναι οτι στις ανω των 40, οι μισες περιπου βλεπουμε θετικη χοριακη, απο αυτες ενα μεγαλο ποσοστο ειναι βιοχημικη και σχεδον σε ολες παλλινδρομει στην 8η εβδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eutixoulis είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Xristia υπομονή.  Μέχρι και οι ιατροι απορούν μαζί σου. Όμως είμαι σίγουρη ότι με τον έναν ή  τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρεις.  Σου έχει μείνει άλλη βλαστοκυστη να βάλεις?  Astrogea άντε πλησιάζεις  το στόχο.  Georgia72 καλά είμαι σε γενικές γραμμές.  Βλέπω όμως πολύ αγχωτικα  ονειρα(αφού κοιμάμαι αρκετές ώρες,  δεν έχω και τι άλλο να κάνω στο σπίτι ξαπλωμενη.....) τα οποία δεν έχουν να κάνουν με την περίσταση,  έχουν άσχετα θέματα αλλά αγχωτικα( τρέχω, κάτι δεν προλαβαίνω,  χάνω δρόμους και το κορυφαίο χθες ότι έγραφα διαγώνισμα έκθεση και δεν πρόλαβα ούτε καν να αρχίσω...)  Έλεος παιδιά.  Κάθε νύχτα και νέο επεισόδιο τουρκικού σήριαλ έχω καταντήσει.  Πολλά φιλιά σε όλες!!!!  

Χαχαχα! Έκθεση;;; Έγινες παλι μαθητριουλα! Παρε κάτι όμορφο να διαβαζεις να ταξιδευει αλλου το μυαλο. Απ' ο,τι καταλαβα σου αρεσουν τα βιβλία. Δες καμια ωραια ταινια στο internet. Άντε και περνούν οι μερες. Φτανει η Δευτερα!

Ψιψινελ μου βλεπεις η ηλικια ειναι αμίληκτη... Μακάρι να είχα εναν γιατρο οταν ημουν νεωτερη να με συμβουλεψει να καταψυξω ωαρια. Ευτυχως σημερα ολο και περισσοτερες γυναικες το κανουν. Προσπαθω να πεισω και μια πολυ καλη συνάδελφό κου που είναι στα 33, αλλα καθολου ετοιμη για παιδι, να το κανει και προς το παρον δεν το σκεφτεται. Αλλα θα επιμεινω διακριτικα. Κριμα ειναι να ταλαιπωρηθει. Ειναι και τοσο καλο κοριτσι...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Thia που εισαι?πες μας τι εγινε σημεραααααα.

Xristia,σημερα εκανα την 5η και την τριτη εχω  την 6η και τελευταια,

Μετα ομως αντε παλι να περιμενω τα αποτελεσματα του νικα!

Θα ειμαι καθαρη?

Ευτιχουλις πολυ γελασα με τα τουρκικα σηριαλ,δεν εχεις καθολου αγχος!!,

Τις εξετασεις τις βλεπεις γιατι το υποσυνηδητο σου το βλεπει ετσι λογω των αποτελεσματων της εξετασης της χοριακης που περιμενεις!

Τους δρομους παλι γιατι φοβασαι μηπως δεν φτασεις στον προορισμο σου!

Εγω για να μην αγχονωμαι βλεπω βιντεακια με την εξελιξη του εμβρυου κατα τους 9 μηνες της κυησης και  εχω ενα καταπληκτικο βινλιο του χανδακα για τους 9 μηνες που διαβαζω συνηθως!

Psipsinela δεν ξερω αν εχεις δικιο αλλα και εγω στα 43 ειχα παλινδρομη την 8η εβδομαδα απο εξ φυσικου!

Georgia πηρες τις εξετασεις σου απο το παστερ ?

Δεν το διαβασα...

Link to comment
Share on other sites

Αstrogea θα ξανακανεις παλι την εξεταση δηλ.ειναι ρουτινα, θεραπεια και επανεξεταση.Και φανταζομαι δινεις παλι διακοσαρι.Την εξεταση την κανεις αμεσα ή πρεπει να περασει καποιο χρονικο διαστημα;

Link to comment
Share on other sites

Ασε astrogea μου ολοκληρη ιστορια μεχρι να καταφερω να παρω τα αποτελεσματα στα χερια μου. Η γραμματεας του γιατρου ηθελε να το στειλει το ΠΑΣΤΕΡ με email, το ΠΑΣΤΕΡ μπορουσε μονο με fax, οι αλλοι δεν ειχαν καταλαβει πως το fax τους ειχε προβλημα και εγω στα τηλεφωνα προσπαθοντας να τους συντονισω! Τελικα ειπα στο ΠΑΣΤΕΡ να στειλουν fax στο βιβλιοπωλειο της γειτονιας μου και εγω μετα το φωτογραφησα και το εστειλα με email στον γιατρο! Ολοκληρη ιστορια!!!

Παλι με δειχνει θετικη και στο ΙgM, αλλα εχω χαμηλότερη τιμη. Το ειπε και ο αντρας μου στον παθολογο του και ειπε εκεινος να μην ανησυχουμε ουτε για μενα, ουτε για τα μωρα. Ειπε, πως μπορει κατι να πηγα να περασω αλλα τα αντισωματα IgG αποτο εμβολιο που εκανα μικρη δεν το αφησαν να εκδηλωθει. Ειπε πως αν κανω παλι εξεταση σε λιγο καιρο θα δουμε πως η τιμη θα εχει πεσει κι αλλο και πως πολλες εγκυμονουσες το αντιμετωπιζουν. Τωρα περιμενω τηλ και απο τον γυναικολογο μου. Μακαρι να ειναι ετσι κοριτσια... Τι να πω;

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Georgia72 είπε:

Ασε astrogea μου ολοκληρη ιστορια μεχρι να καταφερω να παρω τα αποτελεσματα στα χερια μου. Η γραμματεας του γιατρου ηθελε να το στειλει το ΠΑΣΤΕΡ με email, το ΠΑΣΤΕΡ μπορουσε μονο με fax, οι αλλοι δεν ειχαν καταλαβει πως το fax τους ειχε προβλημα και εγω στα τηλεφωνα προσπαθοντας να τους συντονισω! Τελικα ειπα στο ΠΑΣΤΕΡ να στειλουν fax στο βιβλιοπωλειο της γειτονιας μου και εγω μετα το φωτογραφησα και το εστειλα με email στον γιατρο! Ολοκληρη ιστορια!!!

Παλι με δειχνει θετικη και στο ΙgM, αλλα εχω χαμηλότερη τιμη. Το ειπε και ο αντρας μου στον παθολογο του και ειπε εκεινος να μην ανησυχουμε ουτε για μενα, ουτε για τα μωρα. Ειπε, πως μπορει κατι να πηγα να περασω αλλα τα αντισωματα IgG αποτο εμβολιο που εκανα μικρη δεν το αφησαν να εκδηλωθει. Ειπε πως αν κανω παλι εξεταση σε λιγο καιρο θα δουμε πως η τιμη θα εχει πεσει κι αλλο και πως πολλες εγκυμονουσες το αντιμετωπιζουν. Τωρα περιμενω τηλ και απο τον γυναικολογο μου. Μακαρι να ειναι ετσι κοριτσια... Τι να πω;

Ετσι θα ειναι Georgia για να το λεει ο γιατρος ασε που ειναι και απολυτα λογικο απο τα δεδομενα που και εμεις γνωριζουμε.Μην σου μπαινουν ιδεες.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχεις georgia οι γιατροι ξερουν καλυτερα!

Τωρα να σκεφτεσαι μονο θετικα!οσο μπορεις βεβαια γιατι σε καταλαβαινω!

Οταν ηταν η αδερφη μου εγκυος στα διδυμα

(

Ομοζυγοτικα)τα περνουσα και εγω μαζι της.

Εγω την ειχα στην αθηνα 4 μηνεςγιατι ο γιατρος που ειχα τοτε στο αλεξανδρα ειναι απο τους καλυτερους στον προγεννητικο ελεγχο,

Xristia στη φαση πογ ειμαι και λογω του οτι γλιτωνω τα χρηματα της αντιβιωσης δεν με πειραζουν τα 200 ευρω.

Απλα θελω να τελειωνω γιατι κουραστηκα!

Και επειδη δεν περναω καλα στη δουλεια ανυπομονω να φυγω με αδεια κυησης!

Link to comment
Share on other sites

Georgia δεν είναι τιποτα κούκλα μου!!

Thia τι έγινε?

aatrogea μου άντε σύντομα να παρεις την άδεια!!

eutixoulis άντε περνανε οι μέρες!!

xristia άντε να παρεις σειρά!!!

psipsinela καλώς ήρθες!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Μην ανυσηχεις georgia οι γιατροι ξερουν καλυτερα!

Τωρα να σκεφτεσαι μονο θετικα!οσο μπορεις βεβαια γιατι σε καταλαβαινω!

Οταν ηταν η αδερφη μου εγκυος στα διδυμα

(

Ομοζυγοτικα)τα περνουσα και εγω μαζι της.

Εγω την ειχα στην αθηνα 4 μηνεςγιατι ο γιατρος που ειχα τοτε στο αλεξανδρα ειναι απο τους καλυτερους στον προγεννητικο ελεγχο,

Xristia στη φαση πογ ειμαι και λογω του οτι γλιτωνω τα χρηματα της αντιβιωσης δεν με πειραζουν τα 200 ευρω.

Απλα θελω να τελειωνω γιατι κουραστηκα!

Και επειδη δεν περναω καλα στη δουλεια ανυπομονω να φυγω με αδεια κυησης!

Έρχεται η σειρά σου astrogea!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα 

Σας παρακαλώ και εγώ θα ήθελα πληροφορίες για την εξωσωματική με δανεικά ωάρια. Είμαι πάνω από 40 χρονών. Με ενδιαφέρουν κέντρα στη Β. Ελλάδα (Θεσσαλονίκη). Έχει καμία γυναίκα εμπειρία από κάποιο κέντρο στη Θεσσαλονίκη;  
Αν μπορείτε να μου στείλετε κάποιες πληροφορίες θα σας ήμουνα ευγνώμων. 

Κυρίως με ενδιαφέρει το κόστος (έχω κάνει ήδη 3 εξωσωματικές και είμαστε δύσκολα οικονομικά), ο χρόνος αναμονής και τα ποσοστά επιτυχίας. 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Annita_Angelo. Εγω μένω δυστυχως στην Αθήνα. Δεν γνωρίζω απο Θεσσαλονίκη.

Εχεις κανει καποια επαφη μαζι τους απο τις σελίδες τους στο ιντερνετ;

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Georgia72 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Annita_Angelo. Εγω μένω δυστυχως στην Αθήνα. Δεν γνωρίζω απο Θεσσαλονίκη.

Σε ευχαριστώ.

Αν έχεις εμπειρία από τη διαδικασία, με δανεικά ωάρια, θα με ενδιέφερε η γνώμη σου, και ας είναι από Αθήνα. Δηλαδή συνολικό κόστος, αναμονή και επιτυχία (ας είναι και μέσω προσωπικού μηνύματος). 

Όπως καταλαβαίνεις, όσες φτάνουμε στη σκέψη αυτής της λύσης ήδη έχουμε εξαντληθεί οικονομικά αλλά και σωματικά. Στην τελευταία εξωσωματική πήρα πολλές ημέρες φάρμακα χωρίς καλό αποτέλεσμα. 

Να προσθέσω επίσης, ότι υπάρχει και πρόβλημα σπέρματος (ολιγο-ασθενο σπερμία). Ωστόσο, έχουμε κάνει εξετάσεις καρυότυπου και κατακερματισμού σπέρματος και ήταν εντάξει. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...