Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Eutixoulis ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!! σε λιγες μέρες να μαθουμε τα ευχάριστα!!!!

Ηρεμία. πίστη και θα κάνει ο Θεός το θαύμα του!!!

Thia μου γιατί δεν ηρεμείς λιγάκι; όπως κύλησαν τα πράγματα διαπίστωσες ότι όσο αγχώνεσαι

τόσο αντιστέκεται ο οργανισμός. Ηρέμησε, μπήκες σε σωστό μονοπάτι όλα θα γίνουν!!! Αλλωστε είσαι

μικρή τί να πούμε οι ανω των 40; χαχα!

Xristia  Τέλεια νέα!!!  απέδωσε τελικά το prp..

Εγω είμαι σε αναμονή αποτελεσμάτων της εξέτασης του Νίκα για να δώ εάν θα προχωρήσω.

Πολλά φιλιά σε όλες

 

Επεξεργάστηκαν by marathn37
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσιαααα!

Ευτιχουλις σημερα ειναι του αποστολου του φιλιππου!

Ο αγιος φιλιππος και η παναγιτσα μας να σου δωσει  μια μεγαλη χοριακη!

Ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα ,το ιδιο ενιωθα και για τη georgia!

Σημερα πηγα και εγω στο κεντρο και εφυγα πολυ γρηγορα,το πρωι δεν ειχε πολυ κοσμο και πηγα στην ωρα μου στο σχολειο!

Μονο που στο δρομο καποιο αυτοκινητο εχασε πολλα λαδια και επεσα με τη μηχανη και μαζι με εμενα και ο ενας μετα τον αλλο!

Πηραμε την τροχαια και εριξε πριονιδια.Συνολο 5 ατομα!

Τελος καλα ολα καλα ομως!

Xristia πολυ χαιρομαι!

Μαζευονται σιγα σιγα!

Georgia τερμα οι ανακατοσουρες ε!

Thia ,baby,candy crash,annamariag,marath37,pingu

Και στα δικα μας!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , astrogea είπε:

Γεια σας κοριτσιαααα!

Ευτιχουλις σημερα ειναι του αποστολου του φιλιππου!

Ο αγιος φιλιππος και η παναγιτσα μας να σου δωσει  μια μεγαλη χοριακη!

Ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα ,το ιδιο ενιωθα και για τη georgia!

Σημερα πηγα και εγω στο κεντρο και εφυγα πολυ γρηγορα,το πρωι δεν ειχε πολυ κοσμο και πηγα στην ωρα μου στο σχολειο!

Μονο που στο δρομο καποιο αυτοκινητο εχασε πολλα λαδια και επεσα με τη μηχανη και μαζι με εμενα και ο ενας μετα τον αλλο!

Πηραμε την τροχαια και εριξε πριονιδια.Συνολο 5 ατομα!

Τελος καλα ολα καλα ομως!

Xristia πολυ χαιρομαι!

Μαζευονται σιγα σιγα!

Thia ,baby,candy crash,anamaniac

Astro  τί έγινε; χτύπησες;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marathn37 είπε:

Astro  τί έγινε; χτύπησες;;;

Εγω την εβγαλα με καποιες πληγες απο το συρσιμο στο δεξι  μου χερι ,

Και επισης εχω αρκετες μελανιες στο δεξι ποδι,στο γονατο και ο γοφος μου εχει πρησετεκ αρκετα,

Ολα αυτα ομως ειναι περαστικα!

Πιο πολυ στεναχωριεμαι γιατι εσπασε η μπαγκαζιερα της μηχανης που εχει γυρω στα 150 € 

και εσπασε η ποδια η οποια δεν ξερω ακομα ποσο κοστιζει!

Ειχα καιρο να πεσω! Χα,χα,χα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Candy Crash είπε:

Eutixoulis καλη επιτυχια!!!!!!εσυ θα συνεχισεις την επιτυχια της σεζον μα;ς!!!!περιμενουμε πως κ πως τα ευχαριστα!!!!!να εισαι ηρεμη και χαρουμενη ηρθεη  σειρα σου!!!!

   Στο κεντρο που ειμαι εγω δεν υπαρχει χρονος αναμονης για δανεικα ωαρια.

 Φιλια σε ολες τις κοπελες!!

Σε ευχαριστώ πολυ για τις ευχες. 

2 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Εγω την εβγαλα με καποιες πληγες απο το συρσιμο στο δεξι  μου χερι ,

Και επισης εχω αρκετες μελανιες στο δεξι ποδι,στο γονατο και ο γοφος μου εχει πρησετεκ αρκετα,

Ολα αυτα ομως ειναι περαστικα!

Πιο πολυ στεναχωριεμαι γιατι εσπασε η μπαγκαζιερα της μηχανης που εχει γυρω στα 150 € 

και εσπασε η ποδια η οποια δεν ξερω ακομα ποσο κοστιζει!

Ειχα καιρο να πεσω! Χα,χα,χα!

Περαστικά.  Να προσέχεις πολύ.  Αν νιώσεις πόνο πάντως να σε δει οπωσδήποτε ιατρός. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.  Ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρω.  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εδώ ειμαι κι εγώ!

Συγγνωμη που χαθηκα, αλλα εκανα το λαθος και ανακοινωσα την εγκυμοσυνη μου νωρις και τωρα πεφτουν βροχη τα τηλεφωνηματα απο τους συγγενεις και χανω πολυ ωρα. Για καλο το κανουν οι ανθρωποι, αλλα εχω αρχισει και κουραζομαι. Επισης καποιες ανακατοσουρες ξαναγυρισαν και δεν μπορω να κοιταζω εκεινες τις ωρες την οθονη.

Τι ευχαριστα νεα μας ειπες eutuxoulis;;;; Μπραβο! Με το καλο κοριτσι μου! Ειμαι σιγουρη πως θα πετυχεις! Συμφωνω με την astrogea :). Ηρεμια και προσοχη. Απολαυσε το καθισιο και την τεμπελια, χαχα!!!

Xristia μου καταχαρηκα και με τα δικα σου νεα! Με το καλο! Αντε κοριτσια να ακουσουμε τα ευχαριστα νεα σας!

Thia μου, πρεπει να ηρεμησεις. Ποσο χρονο δηλ σου ειπαν;

Baby και εμενα μου ειχαν πει 3-5 μηνες. Το εξαντλησα το διαστημα γιατι της πρωτης δοτριας τα ωαρια δεν ηταν καλα και η 2η αποφασισε να μην τα δωρισει αλλα η 3η ηταν η τυχερη μας.

Astrogea μου περαστικα! Τι ατυχια βρε παιδι μου; Προσεχε κοπελα μου.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την επανεξεταση της ερυθρας θα την κανω αυριο. Ειχε δυσκολο προγραμμα ο αντρας μου ολον αυτον τον καιρο και ολο το αναβαλαμε. Θα εχει και αυριο ενα ραντεβου στις 09.00, αλλα δεν παιρνει η εξεταση αλλη αναβολη. Τωρα πως θα ειμαστε στη μια μερια της Αθηνας στις 08.00 και στην αλλη στις 09.00, θα δειξει. Μαλλον θα πεταξουμε. Ελπιζω να μην βρεξει και πηξουν οι δρομοι.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marathn37 είπε:

Eutixoulis ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!! σε λιγες μέρες να μαθουμε τα ευχάριστα!!!!

Ηρεμία. πίστη και θα κάνει ο Θεός το θαύμα του!!!

Thia μου γιατί δεν ηρεμείς λιγάκι; όπως κύλησαν τα πράγματα διαπίστωσες ότι όσο αγχώνεσαι

τόσο αντιστέκεται ο οργανισμός. Ηρέμησε, μπήκες σε σωστό μονοπάτι όλα θα γίνουν!!! Αλλωστε είσαι

μικρή τί να πούμε οι ανω των 40; χαχα!

Xristia  Τέλεια νέα!!!  απέδωσε τελικά το prp..

Εγω είμαι σε αναμονή αποτελεσμάτων της εξέτασης του Νίκα για να δώ εάν θα προχωρήσω.

Πολλά φιλιά σε όλες

 

Marathn37 σε ευχαριστώ πολύ. Θα προσπαθήσω να είμαι χαλαρή τις 12 μέρες που μου είπε ο ιατρός.  Άλλωστε ότι θέλει ο Θεός θα γίνει. Ελπίζω να έχεις καλά αποτελέσματα από την εξέταση σου.  Όλα να σου πάνε καλά.  Αν η εξέταση βγει καλή θα ξεκινήσεις διαδικασία? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα κοριτσια.Georgia και Thia καλα αποτελεσματα.    Eutixoulis ηρεμια και αισιοδοξια.   Μarathn και σε σενα καλα αποτελασματα, να τελειωσει η αναμονη σου και να ερθουν τα ευχαριστα.Οσο για μενα ειμαι συγκρατημενη γιατι εχω δει απειρα αριστα εμβρυα χωρις εγκυμοσυνη.Το αλλο που με ανυσηχει ειναι και η περιοδος που συνεχιζει να εχει μειωμενη ροη και τον προηγουμενο μηνα ειχα δειγμα περιοδου,οποτε πως πετυχε το prp;Τελος παντων τωρα οτι ειναι να γινει θα γινει,αυτο που με καθυστερει ειναι η εξεταση του ΝΙΚΑ την οποια ανεβαλα την πρωτη φορα γιατι χειρουργηιθηκε η μητερα μου και αυτον το μηνα γιατι δεν ηταν καλη η περιοδος και μου ειπε ο ιδιος να το αφησουμε για τον επομενο κυκλο.Eσενα ποτε θα σου βγαλει τ'αποτελεσματα;    Astrogea γλυκεια μου ευχομαι να περασει ευκολα η μερα σου και να μην πονας απο το χθεσινο πεσιμο.   Candy,Baby φιλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Xristia μου, νομιζω πως δεν πρεπει να ανησυχεις για το αιμα της περιοδου. Αυτο εχει να κανει μονο με το ενδομητριο αν δεν κανω λαθος. Δεν εχει σχεση με το ωαριο. Γιατι να το συνδεουμε με το prp; Έτσι δεν είναι; Το ενδομητριο θα ενισχυθει στην πορεια και απο τα φαρμακα και ολα θα πανε κατ' ευχην.

Εμεις πηγαμε σημερα στο ΠΑΣΤΕΡ και ειχε τρελλη κινηση! Ο καημενος ο αντρας μου οδηγουσε ειδικα στην επιστροφη, με την ψυχη στο στομα. Τα αποτελεσματα θα βγουν τελικα την Τριτη, ενω γιατρο εχω τη Δευτερα και κατι μου λεει πως θα μου τα σουρει. Και δικιο θα 'χει γιατι ειχαμε μερες μπροστα μας να την κανουμε. Απ' την αλλη ομως οταν ειναι και η δουλεια στη μεση τι να κανει και ο αντρας μου; Εδω πεφτουν οι απολυσεις βροχη. Δεν ειναι να ρισκαρεις.

Αυριο έχω άλλες εξετασεις. Του ενδοκρινολογου αυτη τη φορα. Ευτυχως θα της κανω στο μικροβιολογικο που εχω κοντα μου.

Αυτα απο μενα προς το παρον.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia σε ευχαριστω για τα ενθαρυντικα σου λογια,η αληθεια ειναι οτι η γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο δεν ηξερε πως συνεβαινε αυτο.Θα ρωτησω και τον Π......στο επομενο ραντεβου γιατι μετα την ωοληψια δεν ειχα κουραγιο να τον περιμενω.Μην τρελαινεσαι με το γιατρο σου  αστον να λεει ,του τα στελνεις την επομενη μερα τι εγινε;Με το καλο να δεις τα μωρακια σου την δευτερα, και να εισαι ηρεμη και χαλαρη ,σιγα μην αχγωνεσαι για χαζα πραγματα.Ελειψες χτες απο το forum νοιωθω πολυ οικεια μαζι σου και περιμενα πως και πως νεα σου.        Τhia που εξαφανιστηκες σε κρατησαν αιχμαλωτη ή αργησες να πας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημερα!!!Πως είστε??

eutixoulis υπομονή!!!Θα περάσουν γρήγορα οι μέρες και θα μας ανακοινώσεις τα υπέροχα νέα!!!

xristia όλα θα πάνε τελειααα!!!!

astrogea πως εισαι?Περασαν οι μελανιές??

Georgia με το καλό να ακούσεις τις καρδούλες από τα μπεμπακια!!!Μου έχεις δώσει πολύ κουράγιο και θετική ενέργεια!!!

Κοριτσια έχει πετύχει καμία κοπέλα εγκυμοσύνη με prp??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια

Πηγα σημερα για τις εξετασεις και θα ναι ετοιμες σε 15 μερες.

Ρωτησα για ποιο λογο τοση καθυστερηση καθως θεωρησα οτι ειναι επειδη ειναι δημοσιο νοσοκομειο και μου ειπαν οτι οι εξετασεις που εκανα ορμονικες στο ενδοκρινολογικο τμημα για να δωσουν σαφη αποτελεσματα χρειαζονται 15 μερες!!!!

Μετα ειδα τον γιατρο και την αλλη Πεμπτη παω για υπερηχο

Link to comment
Share on other sites

Astrogea μου περαστικα!!

πρίν από 14 λεπτά , xristia είπε:

Και παλι καλα αποτελεσματα Thia.Ξερεις γιατι δεν σου εκανε υπερηχο και σημερα να δει καταβολες;

Ναι

Θελει πρωτα αρχικα να δει σε συγκεκριμενη μερα μου ειπε.

Ειναι ανθρωπος που πρωτα βλεπει εξετασεις και μετα μιλα οποτε τον εμπιστευομαι και δε ρωτω πολλα

Link to comment
Share on other sites

Kαλα κανεις και τον εμπιστευσαι προς Θεου δεν τον αμφισβητω αλλα η γνωμη μου ειναι να τον ρωτας τα παντα να σου τα εξηγει γιατι μονο αυτος μπορει να σε βοηθησει να μην αχγωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα χριστια μου μην ανησυχεις!!

Ξερω οτι το πες για καλο

Ακριβως επειδη αγχωνομαι και το ξερει δε μου λεει και πολλα!!

:)

Παει βημα βημα

Στην πρωτη μας συναντηση παροτι του εξηγησα οτι μαλλον εχω Πωα επεμεινε οι εξετασεις να γινουν στο νοσοκομειο που ειναι και μου μιλησε για σπερματεγχυση αρχικα παροτι του ειπα οτι εχω κανει 3.

Μολις βγουν τα αποτελεσματα εκτος απο εκεινον μαζι με τον υπερηχο που θα μου κανει θα παω στην ενδοκρινολογο που ναι στο ιδιο νοσοκομειο και θα αποφασισουν τι πρεπει να γινει για μενα

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, astrogea said:

Μονο που στο δρομο καποιο αυτοκινητο εχασε πολλα λαδια και επεσα με τη μηχανη και μαζι με εμενα και ο ενας μετα τον αλλο!

Πηραμε την τροχαια και εριξε πριονιδια.Συνολο 5 ατομα!

Τελος καλα ολα καλα ομως!

 

Περαστικάαααα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γλυκά καλημέρα!!!

Georgia καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!! Θα ξεκαθαρίσουν τώρα τα πράγματα κι δεν θα είναι τίποτα, θα το δεις!!

Thia επίσης όλα καλά!!! Δυστυχώς τα αποτελέσματα εξετάσεων στα κρατικά αργούν να βγούν αλλά είναι τα πλέον

αξιοπιστα!!!

Eutixoulis χουχούλιασε και έρχεται η θετική χοριακή!!! Αν μου είναι καλή η εξεταση και μου δώσει το ΟΚ! ο Νίκας

θα ακολουθήσω...

Xristia μου θα σε μαλώσω.... άσε ρε το αίμα της περιοδου. Καλά ωάρια να παράγεις αυτό έχει σημασία κι μην ανησυχείς

θα το τσουπώσεις το ενδομήτριο!!!  Καλό θα ηταν να κάνεις την εξέταση του Νίκα πριν επιχειρήσεις παλι, να είσαι σίγουρη

ότι κι το ενδομήτριο είανι εντάξει. Συνήθως κάνει κανα μήνα να βγάλει τα αποτελέσματα, με εξαίρεση το καλοκαίρι που του χάλασε

το μηχάνημα.

Φιλιά πολλά

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κορίτσια για τα καλα σας λόγια!

Eutuxoulis, matahn37, baby1980, psipsinela και οποια αλλη κοπελα μας διαβαζει, περιμενω πως και πως τα δικα σας ευχαριστα νεα!

Thia μου, το καλο πραγμα αργει να γινει. Εχε υπομονη και θετικη σκεψη!

Astrogea πως εισαι;

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου οταν ρωτησα τις κυριες στο ενδοκρινολογικο για ποιο λογο κανουν τοσες μερες μου ειπαν οτι οι εξετασεις μου ειναι τετοιες που για να δωσουν σαφη αποτελεσματα χρειαζονται τοσο χρονο και πραγματι ισχυει γιατι στην κυρια που πηραν αιμα διπλα μου ειπαν τη Δευτερα θα ναι ετοιμα!!

Link to comment
Share on other sites

Thia χαιρομαι που δεν το πηρες στραβα,η αληθεια ειναι οτι αχγωθηκα λιγο.Εχεις δικιο καποιες εξιδικευμενες εξετασεις αργουν.        Μaranthn μακαρι να το βρω αυτο το καλο ωαριο που θα μπορεσει να δωσει ενα γερο μωρακι αλλα το δικο μου προβλημα δεν ηταν η παραγωγη ωαριων αλλα η ποιοτητα,απο τα 39 ακουω φταιει η ηλικια, εχω σπασει καθε αρνητικο ρεκορ.   Βaby ναι το prp εχει δωσει εγκυμοσυνες και εχουν γεννηθει μωρα αλλα μεχρι την ηλικια των 40 απ'οσο εγω γνωριζω.Εγω ειμαι 47+ οποτε ειμαι κατηγορια απο μονη μου.Εχει επαναφερει και την περιοδο σε γυναικα 45χρ. με εξακριβομενη εμμηνοπαυση απο τα 40 η οποια καταφερε να συλλεξει και ωαρια αλλα δεν ξερω την καταληξη.     Astrogea περιμενουμε να μας πεις πως εισαι σημερα οταν με το καλο γυρισεις σπιτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...