Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Αstrogea ανταποδιδω τα φιλια.Ti εγινε με τ'αποτελεσματα του ΝΙΚΑ;Θελω τη γνωμη σου,να παω αυριο για υπερηχο να δω για ωαριο σ'αυτον τον αθλιο κυκλο;Γινεται να εχω αφου η περιοδος μια που ηρθε και μια που σταματησε.Thia πως πηγε ο υπερηχος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Xristia εγω με μια μερα μονο στους 9 μηνες ειχα 4-5 φορες δε θυμαμαι ακριβως δυο ωαρια!

Λοιπον τα αποτελεσματα δειχνουν οτι εχω ηπια χρονια λοιμωξη και μετα απο θεραπεια προτεινει ο νικας επανεξεταση!

Ο γαιτρος μιυ εδωσε

για 5 ημερες cyclacur 3 φορες την ημερα ,

για 3 εβδομαδες ciproxin

και για 3 εβδομαδες θα κανω 2 φορες την εβδομαδα ενδομητριες εγχυσεις αντοιβιωσης για καλυτερα αποτελεσματα!

Στον επομενο κυκλο θα κανω παλι την εξεταση του νικα να δουμε αν εφυγαν τα βακτηρια και τα μικροβια!

Το ενδομητριο παχυνε ,θα το δουμε και τη δευτερα που τελειωνω με τα cyxlacur και βλεπουμε!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , astrogea είπε:

Xristia εγω με μια μερα μονο στους 9 μηνες ειχα 4-5 φορες δε θυμαμαι ακριβως δυο ωαρια!

Λοιπον τα αποτελεσματα δειχνουν οτι εχω ηπια χρονια λοιμωξη και μετα απο θεραπεια προτεινει ο νικας επανεξεταση!

Ο γαιτρος μιυ εδωσε

για 5 ημερες cyclacur 3 φορες την ημερα ,

για 3 εβδομαδες ciproxin

και για 3 εβδομαδες θα κανω 2 φορες την εβδομαδα ενδομητριες εγχυσεις αντοιβιωσης για καλυτερα αποτελεσματα!

Στον επομενο κυκλο θα κανω παλι την εξεταση του νικα να δουμε αν εφυγαν τα βακτηρια και τα μικροβια!

Το ενδομητριο παχυνε ,θα το δουμε και τη δευτερα που τελειωνω με τα cyxlacur και βλεπουμε!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ κοριτσια

Χαίρομαι για σένα astrogea.  Όλα μπαίνουν σε μια σειρά.  Πόσο πήγε το ενδομητριο?  Είναι ευχαριστημένος ο ιατρός? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου 

Πηγα χθες...δε μου εκανε υπερηχο.

Πιστευει οτι αυτη τη φορα δεν αδιαθετω απο το αγχος μου ακριβως να αδιαθετησω!!

Μου εγραψε ορμονικες και μου πε να περιμενω μια βδομαδα και αν δεν αδιαθετησω να παρω τα πριμολουτ να μου ρθει να κανω τις εξετασεις και να τις δει

 

Τοτε θα αποφασισουμε

Παντως κοιταξε τη χοριακη τις τιμες και το παπ μου προσεκτικα που ταν καθαρο και ηταν πολυ ηρεμος και καθησυχαστικος

Οταν μαλιστα του πα γιατρε δε θα κανουμε υπερηχο μηπως ειναι καμμια κυστη??μου πε ολα στην ωρα τους βημα βημα δεν ειναι τωρα η ωρα μην αγχωνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε;

Thia μου για να σου λεει ετσι κατι θα ξερει. Καλα αποτελέσματα να εχεις στις εξετασεις σου. Και προσπαθησε να ηρεμησεις.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia μου το προσπαθω οσο γινεται.

Αλλα ειναι υποσυνειδητο το αγχος και δεν το καταλαβαινω

Ναι ειναι φανερο οτι ξερει τι κανει

Του πα γιατρε εχω υψηλη fshκαι εχω αγχωθει και φιβηθει οπως καταλαβαινετε και μου λεει αν δε το δω στα μηχανηματα τα δικα μας δεν εχεις τιποτε. Ξεχνα το τελειως

Κι αν εχεις θα το δουμε τοτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου!!καταρχας astrogea να ξερεις εισαι πλεον σε πολυ καλο δρομο..αφου παχυνε το ενδομητριο πλεον ειναι θεμα χρονου!!!!μπραβω σου κοπελα μου εισαι χαρακτηριστικο παραδειγμα του αποφθεγματος ο επιμενων νικα!!Thia μου προσπαθησε να παραμεινεις ψυχρεμη το αγχος δεν θα βοηθησει να σου ρθει περιοδο..ξερω ποσο δυσκολο ειναι..εφοσον η fsh ειναι υψυλη οι ωοθηκες δεν λειτουργουν αποψογα οποτε παιζουν και καθηστερησεις αλλα αυτο δεν σημαινςι πως δεν εχεις και καλα ωαρια που δινουν εγκυμωσυνη!!georgia μου,γουρι μας να ξεκουραζεσαι και να απολαμβανεις το διπλο θαυμα που εξελισεται μεσα σου!!

  Εγω κοριτσια μιλησα με το γιατρο και μου πε το  αιματακι που εχω ακομα δεν ειναι υπολημματα απο την υστεροσκοπιση αλλα οτι το προκαλουν οι ωοθηκες οι οποιες δεν λειτουργουν καλα και λογο του σοκ της υστεροσκοπισης "ξεσαλωσαν"..μου δωσε δυο yasminelle τη μερα μεχρι τη Δευτερα που θα ξαναμιλησουμε..αυτα σταματανε τη περιοδο;δεν εχω καταλαβει..βγηκε και το dfi του συζηγου και ειναι 15% μας ειπαν ειναι καλο..ουφ μου φηγε ενα αγχος γιατι εχασα διδημα οπως σας εχω πει και ειχα μια ανισηχια μηπως εφταιγε αυτο..

Σας φιλω ολες..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου candy crash. Χμμμ.... Προσωπικα δεν τα ξερω τα yasminelle... Αντε να περασει κι αυτο και να μπαινετε μια-μια σε σειρα!

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Georgia72 είπε:

Γεια σου candy crash. Χμμμ.... Προσωπικα δεν τα ξερω τα yasminelle... Αντε να περασει κι αυτο και να μπαινετε μια-μια σε σειρα!

Ειναι αντισυλιπτικα Georgia μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, eutixoulis είπε:

Χαίρομαι για σένα astrogea.  Όλα μπαίνουν σε μια σειρά.  Πόσο πήγε το ενδομητριο?  Είναι ευχαριστημένος ο ιατρός? 

Γεια σου ευτιχουλις,το ενδομητριο πηγε 8.1 αλλα ηταν πολυ καλο μιυ ειπε αφου ηταν χωρις cyclacur! Και ημουν στην 7η ημερα του κυκλου.

Na δουμε ποσο θα εχει παει τη δευτερα.

Φαντασου οτι την ημερα της ωοληψιας και 3 ημερες πριν την εμβρυομεταφορα  ηταν 7 το καλοκαιρι!

 

4 ώρες πρίν, Candy Crash είπε:

Καλησπερα κοριτσαρες μου!!καταρχας astrogea να ξερεις εισαι πλεον σε πολυ καλο δρομο..αφου παχυνε το ενδομητριο πλεον ειναι θεμα χρονου!!!!μπραβω σου κοπελα μου εισαι χαρακτηριστικο παραδειγμα του αποφθεγματος ο επιμενων νικα!!Thia μου προσπαθησε να παραμεινεις ψυχρεμη το αγχος δεν θα βοηθησει να σου ρθει περιοδο..ξερω ποσο δυσκολο ειναι..εφοσον η fsh ειναι υψυλη οι ωοθηκες δεν λειτουργουν αποψογα οποτε παιζουν και καθηστερησεις αλλα αυτο δεν σημαινςι πως δεν εχεις και καλα ωαρια που δινουν εγκυμωσυνη!!georgia μου,γουρι μας να ξεκουραζεσαι και να απολαμβανεις το διπλο θαυμα που εξελισεται μεσα σου!!

  Εγω κοριτσια μιλησα με το γιατρο και μου πε το  αιματακι που εχω ακομα δεν ειναι υπολημματα απο την υστεροσκοπιση αλλα οτι το προκαλουν οι ωοθηκες οι οποιες δεν λειτουργουν καλα και λογο του σοκ της υστεροσκοπισης "ξεσαλωσαν"..μου δωσε δυο yasminelle τη μερα μεχρι τη Δευτερα που θα ξαναμιλησουμε..αυτα σταματανε τη περιοδο;δεν εχω καταλαβει..βγηκε και το dfi του συζηγου και ειναι 15% μας ειπαν ειναι καλο..ουφ μου φηγε ενα αγχος γιατι εχασα διδημα οπως σας εχω πει και ειχα μια ανισηχια μηπως εφταιγε αυτο..

Σας φιλω ολες..

Candy  ελπιζω ολα να πανε καλα!και εγω δεν τα γνωριζω τα χαπια αυτα,πρωτη φορα τα ακουω.Ο γιατρος σου παντως σου ειπα πως ηταν μια απο τις επιλογες μου!

Το καλο ειναι οτι ολες εχουμε μπει σε μια σειρα!

Εχει δικιο ο γιατρος σου thia στο λεω και εγω βημα βημα,ειδες και αυτο το προφητικο ονειρο!παμε γερα!

Μετα τη georgia παμε δυναμικα!

Ευτιχουλις καλη επιτυχια!

Ο γιατρος μου ειπε προχτες ,

επειδη ξερει και τα κοριτσια που με εστειλαν εκει

Απο φορουμ στο διαδυκτιο εισαστε?

Και γελασε!

Καθε τριτη και πεμπτη παω!λες να σε πετυχω το πρωι εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα κοριτσια,καλημερα Τhia μπραβο ωραια σου ξεκινησε η μερα ηρεμησε σκεψου αισιοδοξα και σιγα σιγα ολα θα γινουν.Αstrogea θα παμε σε λιγο στην μητερα μου θα φαμε εκει μετα εχει καφεδακι κατω απο την ακροπολη με κατι φιλους και μετα τις εξι θα ειμαι σπιτι αν εχεις χρονο παρε να μιλησουμε.Φιλια σε ολα τα κοριτσια και στην εγκυουλα μας ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!Σας διαβάσω πολύ καιρό.Βρηκα επιτέλους το θάρρος να γράψω και γω. Προσπαθώ 10 χρονια και εγώ για μωράκι.Κυστες,επεμβάσεις,υστεροσκοπησεις,εξετάσεις...Καμία αντίδραση ο οργανισμός μου στα φάρμακα.Εχω αλλάξει γιατρούς. Έχω παρει αρκετές γνώμες. Τον τελευταίο ένα χρόνο προσπαθώ να κάνω φυσικό κύκλο.Ωοληψιες με άδεια ωάρια.Εδω και δυο χρονια μου λέγανε για δανεικά. Δεν ήθελα ούτε να το σκεφτώ. Προτιμούσα την υιοθεσία. Προσπάθησα αλλα δυστυχώς στη χώρα που ζούμε είναι παααρα πολύ δύσκολο.Στραφηκα στην ιδιωτική υιοθεσία. Παρα πολλά τα χρήματα. Όλο αυτόν τον καιρό που τα έψαχνα όλο και περισσότερο έβαζα στο μυαλό μου τα δανεικά.Παρακολουθω και συνεδρίες με ψυχολόγο και με βοήθησε παρα πολύ. Όπως και ο άντρας μου. Με στηρίζει παρα πολύ σε όλα. Τον τελευταίο χρόνο με παρακολουθεί ο κ. Μαντουδης. Αρχές του μηνα του ανακοίνωσα την απόφαση μου για τα δανεικά.Με έβαλε στη λίστα αναμονής.Θα ήθελα να μου πείτε σας παρακαλώ τη γνώμη-εμπειρία σας για τον γιατρό και το κέντρο σε ότι αφορά τα δανεικα γιατί δε θα αντέξω άλλη αποτυχία...Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν...Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Baby1980 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!Σας διαβάσω πολύ καιρό.Βρηκα επιτέλους το θάρρος να γράψω και γω. Προσπαθώ 10 χρονια και εγώ για μωράκι.Κυστες,επεμβάσεις,υστεροσκοπησεις,εξετάσεις...Καμία αντίδραση ο οργανισμός μου στα φάρμακα.Εχω αλλάξει γιατρούς. Έχω παρει αρκετές γνώμες. Τον τελευταίο ένα χρόνο προσπαθώ να κάνω φυσικό κύκλο.Ωοληψιες με άδεια ωάρια.Εδω και δυο χρονια μου λέγανε για δανεικά. Δεν ήθελα ούτε να το σκεφτώ. Προτιμούσα την υιοθεσία. Προσπάθησα αλλα δυστυχώς στη χώρα που ζούμε είναι παααρα πολύ δύσκολο.Στραφηκα στην ιδιωτική υιοθεσία. Παρα πολλά τα χρήματα. Όλο αυτόν τον καιρό που τα έψαχνα όλο και περισσότερο έβαζα στο μυαλό μου τα δανεικά.Παρακολουθω και συνεδρίες με ψυχολόγο και με βοήθησε παρα πολύ. Όπως και ο άντρας μου. Με στηρίζει παρα πολύ σε όλα. Τον τελευταίο χρόνο με παρακολουθεί ο κ. Μαντουδης. Αρχές του μηνα του ανακοίνωσα την απόφαση μου για τα δανεικά.Με έβαλε στη λίστα αναμονής.Θα ήθελα να μου πείτε σας παρακαλώ τη γνώμη-εμπειρία σας για τον γιατρό και το κέντρο σε ότι αφορά τα δανεικα γιατί δε θα αντέξω άλλη αποτυχία...Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν...Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα. 

Καλησπέρα baby1980 και καλώς ήρθες στην παρέα μας.  Κατανοώ τους ενδοιασμούς σου και την ταλαιπωρία σου.  Όλες μας έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο.  Νομίζω ότι η απόφαση σου για δανεικά είναι η ποιο σωστή με βάση τα όσο τραγικά πραγματικά σου συμβαίνουν.  Τον ιατρό σου δεν τον ξέρω αν και έχω ακούσει το όνομα του με θετικά σχόλια.    Αν μου γράψεις το κεντρο  στο οποίο είναι ίσως σε ενημερώσω καλύτερα από τυχόν γνωστές μου περιπτώσεις.  Και εγώ βασανιστικά πολύ μέχρι να πάρω αυτήν την απόφαση αλλά τώρα που περιμένω να ξεκινήσω τη διαδικασία δεν το μετανιώνω λεπτό.  Θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω όπως και εσύ.  Στο εύχομαι ολόψυχα.  Ηρέμησε και προσπάθησε με τον ιατρό σου να ψάξεις όλους τους παράγοντες που μπορεί να σε οδηγούν στην αποτυχία προηγούμενων προσπαθειών,  με εξαίρεση φυσικά την ηλικία που εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.  Μην το βάζεις κάτω.  Σκέψου θετικά μπορείς να τα καταφέρεις.  

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ κούκλα μου. Πραγματικά εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου.Το πιο σημαντικό πρόβλημα είναι ότι έχω μόνο μια ωοθηκη όπου και αυτή δεν κάνει ωαρια.Οποτε η λύση είναι δανεικα.Ο άντρας μου,μου λέει ότι μάνα είναι αυτή που μεγαλώνει ένα παιδί.Που το φροντίζει.Που το αγαπά πάνω από τον εαυτό της και που είναι έτοιμη κάθε στιγμή να ταπεινωθεί από αυτό.Ποσο μάλλον αν το έχει γεννήσει.Το λέω για όλα τα κορίτσια αυτό.Περιμενω να έρθει η σειρά μου και να ξεκινήσω.Πιστευω ότι θα τα ξεχάσω όλα όσα σκέφτομαι μετα.Το κέντρο είναι το Γεννημα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Baby1980 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!Σας διαβάσω πολύ καιρό.Βρηκα επιτέλους το θάρρος να γράψω και γω. Προσπαθώ 10 χρονια και εγώ για μωράκι.Κυστες,επεμβάσεις,υστεροσκοπησεις,εξετάσεις...Καμία αντίδραση ο οργανισμός μου στα φάρμακα.Εχω αλλάξει γιατρούς. Έχω παρει αρκετές γνώμες. Τον τελευταίο ένα χρόνο προσπαθώ να κάνω φυσικό κύκλο.Ωοληψιες με άδεια ωάρια.Εδω και δυο χρονια μου λέγανε για δανεικά. Δεν ήθελα ούτε να το σκεφτώ. Προτιμούσα την υιοθεσία. Προσπάθησα αλλα δυστυχώς στη χώρα που ζούμε είναι παααρα πολύ δύσκολο.Στραφηκα στην ιδιωτική υιοθεσία. Παρα πολλά τα χρήματα. Όλο αυτόν τον καιρό που τα έψαχνα όλο και περισσότερο έβαζα στο μυαλό μου τα δανεικά.Παρακολουθω και συνεδρίες με ψυχολόγο και με βοήθησε παρα πολύ. Όπως και ο άντρας μου. Με στηρίζει παρα πολύ σε όλα. Τον τελευταίο χρόνο με παρακολουθεί ο κ. Μαντουδης. Αρχές του μηνα του ανακοίνωσα την απόφαση μου για τα δανεικά.Με έβαλε στη λίστα αναμονής.Θα ήθελα να μου πείτε σας παρακαλώ τη γνώμη-εμπειρία σας για τον γιατρό και το κέντρο σε ότι αφορά τα δανεικα γιατί δε θα αντέξω άλλη αποτυχία...Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν...Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα. 

Γεια σου baby1980,

καλα εκανες και εγραψες, εδω ειμαστε

να βοηθαμε η μια την αλλη

να λεμε οτι αποριες εχουμε και μπορει να μας λυσει καποια που γνωριζει περισσοτερα !

Και πανω απο ολα να συμπαραστεκεται η μια στην αλλη γιατι ολες μας εχουμε περασει παρα πολλα.

Το κεντρο σου το γνωριζω,ημουν αναμεσα σε μαντουδη,Ψαθα και σφακιανουδη!.

Μαλιστα ειχα κλεισει ραντεβου το σεπτεμβριο και το ακυρωσα γιατι γνωρισα τον σφακιανιυδη και τον λατρεψα απο την πρωτη στιγμη που τον ειδα.

Ισως συμφωνησει και η ευτιχουλις μαζι μου.

Εκανε μια φιλη μου γιατρος στο γεννημα και μετα απο 18 εξ εκανε 2 παιδακια.

Δεν γνωριζω αν ηταν με δανεικα αλλα ετσι πιστευω εγω προσωπικα.

Τον  λογο που δεν πηγα στο ραντεβου θα στον γραψω σε πμ γιατξ δεν ειναι σωστο λογω του οτι παρα πολλες κοπελες εχουν πετυχει ή κανουν τωρα εξ εκει!

Και εγω 10 χρονια παιδευομαι και ελπιζω να ειναι η τελαυταια μου οπως αλλωστε θα ηλπιζε καξ η καθε μια απο εμας!

Τκ καλοκαιρι εκανα με δανεικα καξ σου λεω με το χερι στην καρδια οτι δεν σκεφτηκα ουτε μια στιγμη οτι πηρα δανεικο ωαριο.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία astrogea μέσα από την καρδιά μου. Εύχομαι σύντομα να γίνουμε όλες μανούλες.Θελω να πιστεύω ότι και γω αν όλα πανε καλα με τα δανεικα θα ξεχάσω όλους τους προβληματισμούς και την ανασφάλεια που έχω. Στείλε μου σε παρακαλώ πμ να μου πεις. 

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες baby1982!

  Εγω ημουνα αναμεσα σε Μαντουδη και το γιατρο που πηγα τελικα.Ειδα και το Μαντουδη και μου αρεσε σα γιατρος αλλα το ενστικτο μου με οδηγισε στον αλλον..παντως εχω ακουσει και γω πολυ καλα λογια για αυτον και εχω κοπελα γνωστη μου που πετυχε με τη πρωτη στο Μαντουδη με δανεικα ωαρια και τωρα απολαμβανει τη κορουλα της!οτιδηποτε θες να με ρωτησεις εδω θα ειμαι..και μη κολλας στο δανεικο ωαριο,πολλες ηταν που χασαν τον υπνο τους μεχρι να τον αποφασισουν ομως τελικα καμια δεν το μετανιωσε και καμια δεν θυμαται πως το παιδι της ειναι με αυτο το τροπο τελικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλως μας ήρθες Baby 1980 και καλή επιτυχια στην προσπαθεια σου!

Κι εγω εχω ακουσει καλα λογια για τον γιατρο σου, αλλα δεν τον εχω επισκεφτει. Προσωπικα αργησα παρα πολυ για να προχωρησω σ' αυτην τη λύση, αλλα στην ηλικια που ειμαι επρεπε να κανω το επομενο βημα. Δεν το μετανιωσα και πιστευω πως οι λιγες σκεψεις που ακομα περνουν απο το μυαλο μου εδω κι εκει, ειναι ζητημα χρονου να σβησουν. Δεν ειναι οι παλιες μου σκεψεις. Θελω απλως ολα να πηγαινουν καλα ωστε να μη χρειαστει να το μαθουν τα παιδια. Ο αντρας μου πεταει απο τη χαρα του καθως και οι γονεις μου, οι οποιοι φυσικα δεν γνωριζουν ολη την αληθεια.

Πιστευω πως αν φτιαξεις καλο ενδομητριο, θα πετυχεις σιγουρα γιατι τα ωαρια θα ειναι απο νεο οργανισμο και θα ειναι δυνατα. Ευχομαι να ακουσουμε συντομα πολυ ευχαριστα νεα και απο σενα!

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...