Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψάχνω για "οικονομικό" φωτογράφο


kalamaraki

Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια, ήθελα να σας πω τον πόνο μου...

Ετοιμάζω γάμο&βάφτιση στις 12/9 αλλά με δυο τρακαρίσματα που μας έτυχαν από την αρχή της χρονιάς φάγαμε όλα τα λεφτά που είχαμε στην άκρη για να φτιάξουμε τα οχήματα....τράκαρε ο αντρούλης με την μηχανή και μετά από ένα μήνα τράκαρα εγώ το αμάξι μας..:(:( Θα κάνω μόνη μου μπομπό 300τεμ. και προσκλήσεις γιατί το ταμείο μας είναι μείον αλλά....πρέπει να βρω φωτογράφο και όποιον έχω ρωτήσει μου έχουν πει κατι εξωφρενικές τιμες για τον προυπολογισμό μου... από 1400? εώς 2400?... και έχω απογοητευτέι ότι δεν θα μπορέσω να βρω τίποτα :roll: ΄Μήπως έχετε κάποιον να μου προτείνετε..? Μπορώ να δώσω το πολύ μέχρι 1000? δυστηχώς :roll: :roll:

Βασίζομαι στην βοήθεια σας... Σώστε με :(:(!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εγω πακετο αλμπουμ ψηφιακο και ενα ιδιο για τη νονα, φωτογραφίες και βιντεο 650€. Φωτο Παγκος λέγεται το φωτογραφείο κα ειναι πίσω απο την Καμάρα.Τον ιδιο ειχα και στο γαμο μου που στοιχισαν οι φωτο, 1 αλμπουμ ψηφιακό ακι 2 ιδια μικρά και βιντεο 1400 €. Ο ιδιοκτήτης ειναι βεβαια ψιλογνωστός μας αλλα γενικά οι τιμές του ειναι καλές

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο χαρουμενο χαμογελαστο γεια σε ολες τις μανουλες. Τι ηταν αυτα που διαβασα κοριτσια,μου εχει πεσει το σαγονι. Τι τιμες ειναι αυτες?συγνωμη βαπτιση θα κανετε η γαμο? εγω σε οσους φωτογραφους ρωτησα μου ειπαν οι ανθρωποι γυρω στα 400ε με πληρη καλυψη στην εκκλησια,100 φωτογραφιες, 2 dvd,5-10 μεγενθυσεις, κ αν θελω καλυψη κ στο κεντρο επιπλεον 200ε για μια ωρα video κ 70 φωτο. Για ψαχτειτε λιγο παραπανω γιατι ειναι κριμα τοσα λεφτα.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενα μεγαλο χαρουμενο χαμογελαστο γεια σε ολες τις μανουλες. Τι ηταν αυτα που διαβασα κοριτσια,μου εχει πεσει το σαγονι. Τι τιμες ειναι αυτες?συγνωμη βαπτιση θα κανετε η γαμο? εγω σε οσους φωτογραφους ρωτησα μου ειπαν οι ανθρωποι γυρω στα 400ε με πληρη καλυψη στην εκκλησια,100 φωτογραφιες, 2 dvd,5-10 μεγενθυσεις, κ αν θελω καλυψη κ στο κεντρο επιπλεον 200ε για μια ωρα video κ 70 φωτο. Για ψαχτειτε λιγο παραπανω γιατι ειναι κριμα τοσα λεφτα.

 

Ακριβως το ιδιο ποσο μου εδωσε ο φωτογραφος για βαφτιση σε νησι για το ιδιο πακετο.

Τι τιμες ειναι αυτες που ζητανε σε περιοδο κρισης?Κανενας φωτογραφος απο οσους ειδα δεν μας ζητησαν τετοια ποσα

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα....το καλαμαράκι δεν μας είπε αν είναι με ψηφιακό άλμπουμ ή χύμα οι φώτο;

Θα πάει νωρίτερα στο σπίτι της και μετά στο γλέντι;

Θα κάνει στούντιο; ας μην ξεχνάμε πως είναι δύο τα μυστήρια και αν στείλει συνεργείο ο φωτογράφος θα τους πληρώσει εξτρά για το δεύτερο.

Συμφωνώ καλαμαράκι πως το 2400 είναι άκρως εξωφρενικό αλλά και με 1000 κορίτσι μου ειδικά αν θέλεις και άλμπουμ μάλλον δεν θα βρεις (και με βίντεοκάλυψη), ίσως αν τις πάρεις χύμα τις φώτο αλλά και πάλι :?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκλεισα σε phototech που ειχα κανει και το γαμο μου κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη..650 ευρώ με 3 dvd-χειροποίητο άλμπουμ(δε μου αρέσουν τα ψηφιακά)-50 εξτρά φωτο..με ψηφιακό αλμπουμ έβγαινε 100 ευρώ συν.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πάντως με 600ε είχα πλήρη κάλυψη και με βιντεο και ψηφιακό άλμπουμ. ο συγκεκριμένος πάει και επαρχία (μέχρι πέρσι τουλάχιστον). στο γάμο μας έκανε φοβερή δουλεια. αν θες, στειλε πμ για λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απ'ότι κατάλαβα έγινε παρανόηση. Ενώ ψάχνεις για γαμοβάφτιση σου δίνουμε τιμές μόνο για βάφτιση. Εγώ έχω να σου προτείνω το εξής που έκανε και η κουμπάρα μου. Έκλεισε επαγγελματία φωτογράφο και βίντεο τράβηξε ο αδελφός της. Στη συνέχεια έδωσε το κασετάκι στο φωτογράφο της και της το έντυσε πολύ όμορφα κλιπ, τραγούδια κλπ. έτσι της βγήκε πολύ φθηνότερα. Αν θέλεις πες μου να σου στείλω πμ με τα στοιχεία του φωτογράφου τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα....το καλαμαράκι δεν μας είπε αν είναι με ψηφιακό άλμπουμ ή χύμα οι φώτο;

Θα πάει νωρίτερα στο σπίτι της και μετά στο γλέντι;

Συμφωνώ καλαμαράκι πως το 2400 είναι άκρως εξωφρενικό αλλά και με 1000 κορίτσι μου ειδικά αν θέλεις και άλμπουμ μάλλον δεν θα βρεις (και με βίντεοκάλυψη), ίσως αν τις πάρεις χύμα τις φώτο αλλά και πάλι :?

 

Ανθουλα μου εχεις απολυτο δικιο αλλα απο την αλλη μερια σκεψου οτι 1000Ε ειναι ο μεσος μηνιαιος μισθος σημερα. Μην πω οτι η σημερινη γενια μιλαει για 700Ε.

1000Ε ειναι παρα πολλα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Μαρίλλια έχεις δίκαιο, όμως δυστυχώς δεν πάει έτσι το πράγμα και το ξέρουμε όλοι.

Το νυφικό που το φοράμε ελάχιστες ώρες πόσο κάνει; τα λουλούδια επίσης.....

Εγώ πιστεύω πως σε καθετί που κάνουμε καλά είναι να σκεφτόμαστε τα οικονομικά μας όπως κάνει και το καλαμαράκι και από εκεί και πέρα ο καθένας απλώνεται όσο τον παίρνει.

Εδώ τώρα που βαφτίσαμε την μικρή οι τιμές για το φορεματάκι έφταναν μέχρι 300?....τι συζητάμε από εκεί και πέρα....το παιδικό το φόρεμα πιο ακριβό από το δικό μου που θα το βάλει ελάχιστες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεφύγει ΕΝΤΕΛΩΣ παιδιά...

 

Κι οι διάφοροι επαγγελματίες εκμεταλεύονται το "τρεντ", είναι πολύ απλό! Κι όσο υπάρχουν πελάτες που δίνουν όσο όσο και μπαίνουν στο τρυπάκι του "να πάρω και ψηφιακό άλμπουμ (τι να το κάνεις ρε?), να πάρω και λαγουδάκι να μου μοιράζει τις μπομπονίερες, να κάνω και θέμα στη βάφτιση", τόσο θα μας "γδύνουν"...

 

Εμείς αποφασίσαμε να έχουμε μόνο φωτογραφίες (δηλ. χωρίς βιντεο και όλα τα άλλα τα συναφή), γιατί το σκέφτηκαμε από δω, το σκεφτήκαμε από κει και είπαμε "τι να τις κάνουμε όλες αυτές τις φωτό και τα βιντεο? Εμείς δηλ. που έχουμε 5 φωτό από την βάφτιση μας πόσες φορές τις είδαμε? Και τι πάθαμε, που ήταν 5?"

Και την φωτογράφηση την ανέλαβε ένας φίλος που έχει ψώνιο με την φωτογραφία.

 

Η βάφτιση έγινε την Κυριακή, και δεν μετάνιωσα καθόλου που δεν είχαμε βιντεο, γιατί και να είχαμε θα υπήρχε η είκονα (μια χαρά... πλάκα θα είχε), αλλά από ήχο θα ακούγονταν μια χάβρα... αφού κάποιοι (όπως γίνεται συνήθως) μίλαγαν και χαχάνιζαν... Αφού μου ήρθε να διακόψω το μυστήριο (που μόνο μυστήριο δεν ήταν) και να τους πετάξω έξω... Έτσι κι αλλιώς θα τα λέγαμε μετά στη μάσα!

Τέλος πάντων... Κι όλα αυτά επειδή ήταν το 1ο παιδί και δεν είχαμε κάνει ανοιχτό γάμο! Στο δεύτερο (όταν έρθει με το κάλο) ότι είναι να γίνει θα γίνει σε ένα beach bar χύμα με 20-30 άτομα το πολύ!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεφύγει ΕΝΤΕΛΩΣ παιδιά...

 

Κι οι διάφοροι επαγγελματίες εκμεταλεύονται το "τρεντ", είναι πολύ απλό! Κι όσο υπάρχουν πελάτες που δίνουν όσο όσο και μπαίνουν στο τρυπάκι του "να πάρω και ψηφιακό άλμπουμ (τι να το κάνεις ρε?), να πάρω και λαγουδάκι να μου μοιράζει τις μπομπονίερες, να κάνω και θέμα στη βάφτιση", τόσο θα μας "γδύνουν"...

 

Ψαρακι τα ειπες ολα και συμφωνω απολυτα μαζι σου.Υπαρχει μεγαλη εκμεταλλευση στο θεμα γαμος βαφτιση γεννηση παιδιου.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πααααρα πολύ για την βοήθεια σας. Τελικά είπαμε με τον αντρούλη αφού ζοριζόμαστε οικονομικά τώρα πολύ γιατι όλα τα έξοδα θα τα κάνουμε εμεις, λέμε να κάνουμε μονο βιντεο πριν στα σπίτια και στα μυστήρια και στο γλέντι, και χύμα καμιά 100αρια φωτος και ένα συμβατικό αλμπουμ. Είπαμε να κάνουμε το ψηφιακό αργότερα που θα έχουμε χρήματα ή... να με βοηθήσεις εσύ vickytsoch:rolleyes: να βγάλω καμιά άκρη μετά τον γάμο με τα προγράμματα αυτά που δουλέψατε και κάνατε αλμπουμάκια...ε?

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκλεισα σε phototech που ειχα κανει και το γαμο μου κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη..650 ευρώ με 3 dvd-χειροποίητο άλμπουμ(δε μου αρέσουν τα ψηφιακά)-50 εξτρά φωτο..με ψηφιακό αλμπουμ έβγαινε 100 ευρώ συν.

 

και εγώ για αυτούς σκέφτομαι να πάω αλλά στο υποκατάστημα Καλαμαριάς , εχεί παέι καμία να μου πει γνώμη από την δουλειά τους?

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι να πώ, δεν ξέρω πως την έχουν δεί οι φωτογράφοι!

 

Εγώ θα βαπτίσω στην Κορώνη κ το πιο λογικό ήταν να ψάξω κάποιον από Καλαμάτα!

Το πιο φθηνό πακέτο ήταν 800€! Ε, για επαρχία νομίζω είναι υπερβολικό το νούμερο!

 

Ένας άλλος δε, μου είπε 6€ η φωτογραφία!

 

Οπότε κι εμείς αποφασίσαμε να βάλουμε 2-3 φίλους να τραβήξουν φωτος και έναν άλλο βιντεο, κ μετά τα συγκεντρώνουμε όλα κ τα πάμε για μοντάζ!

Κάνουμε κ μια επεξεργασία στις φωτο κ μια χαρά!

 

Άντε γιατί τα έχω πάρει!

tMGVp2.png bg1132613.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eγώ που έκανα γάμο και βάπτιση στη Θεσσαλονίκη η καλύτερη τιμή που βρήκα ύστερα από έρευνα αγοράς ήταν 1900 Ε. Πήρα όμως ολοκληρωμένο πακέτο με 4dvd, 4 ψηφιακά άλμπουμ γάμου, 2 ψηφιακά άλμπουμ βάπτισης και 220 φωτογραφίες στο χέρι. Η δουλειά πάντως ήταν άψογη και έμεινα υπερευχαριστημένη.

0KUFp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Αναζητώ φωτογράφο για τη βάπτιση του γιου μου, κατά προτίμηση από Βόρεια Προάστια γιατί η βάπτιση θα γίνει στην Άνοιξη. Ενδιαφέρομαι κυρίως για την κάλυψη της τελετής, γιατί τραπέζι δεν θα κάνουμε, μόνο ένα κοκτέιλ μπουφε στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας. Στη Ν. Σμύρνη μου ζήτησαν 700Ε για αναλογικό άλμπουμ+dvd και 1100 για ψηφιακό άλμπουμ+dvd και μου φάνηκαν πολλά...

Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι, ας μου στείλει πμ.

Ευχαριστώ :)

3mbap2.png7AWSp2.png
Link to comment
Share on other sites

TO 2007 EIXA ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 600 ΕΥΡΩ ΜΕ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ ΑΛΜΠΟΥΜ.ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ 100 ΦΩΤΟ ,3 DVD, ΑΛΜΠΟΥΜ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ 1 ΜΕΓΑΛΗ ΦΩΤΟ(ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ) ΚΑΙ ΑΛΠΟΥΜ ΜΙΚΡΟ ΜΕ ΤΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ 450 ΕΥΡΩ

Link to comment
Share on other sites

Εμεισ δωσαμε 450 ευρω το 2008 (για βαπτηση) για 100 φωτο, 2 dvd και το CD με ολες τις φωτογραφιες που ειχε βγαλει. Οπρωτος φωτογραφος που ειχαμε βρει ειχε πει οτι θα επελεγε αυτος ποις φωτογραφιες θα μας βγαλει και θα τις κολλαγε σε αλμπουμ !!!

(Το DVD το αντεγραψα μετα και το μοιρασα)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
πρόσφατα βάπτισα το μωρό μου και συστήνω ανεπιφύλακτα το φωτογραφο. Τα πακέτα του ξεκινάνε από 600euro edit admin

Μας έκανε και πολύ καλή δουλειά με το βίντεο του παιδιού

 

μήπως μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις τα στοιχεία του?

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ

τα παιδιά μας είναι η ελπίδα μας για ένα πιο όμορφο αύριο..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα θα ηθελα να με βοηθησει καποιος εαν γνωριζεται φωτογραφους για γαμος οικονομικους περιοχη αθηνα νοτια προαστια εαν γινεται.....εχω ρωτησει και οι τιμες ειναι 1400 και πανω..με ενδιαφερει και ψηφιακο αλμπουμ,αλλα οι τιμες αυτες ειναι φοβερες....:cry:...εαν γνωριζεται καποιον...ευχαριστω πολυ πολυ..:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να με βοηθησει καποιος εαν γνωριζεται φωτογραφους για γαμος οικονομικους περιοχη αθηνα νοτια προαστια εαν γινεται.....εχω ρωτησει και οι τιμες ειναι 1400 και πανω..με ενδιαφερει και ψηφιακο αλμπουμ,αλλα οι τιμες αυτες ειναι φοβερες....:cry:...εαν γνωριζεται καποιον...ευχαριστω πολυ πολυ..:-D

 

μην τρελαθούμε ρώτησα εγώ τον δικό μου και οι τιμές του ξεκινουν από 600 ευρώ και φώτο και video.Κάνει και ψηφιακό άλμπουμ.Σου στέλνω πμ το τηλ και τα στοιχεία του να πάρεις προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...