Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες έχουν βιώσει μια παλίνδρομη κύηση;


Recommended Posts

Να γράψω και εγώ τα δικά μου τώρα που σας βρήκα εδώ μαζεμένες:wink:

λοιπόν πρώτη παλίνδρομη τον φεβρουάριο του 11 ήμουν 11 εβδομάδων και πήγα για το παπ-α όπου ανακαλύψαμε ότι είχε σταματήσει πλέον η καρδιακή λειτουργία...

μαχαίρι στην καρδιά μου, έκανα απόξεση 19 φεβρουαρίου και νόμιζα πως ήταν η καρδιά μου που αφαίρεσαν και όχι το έμβρυο...

μένω έγκυος τον μάιο μόλις ξεκινήσαμε ξανά προσπάθειες...7 εβδομάδων πάω για υπέρηχο και ανακαλύπτουμε μόνο εμβρυικά στοιχεία και καθόλου έμβρυο...

απόξεση 25 ιουνίου...δεν είχα άλλη καρδιά να μου αφαιρέσουν δυστυχώς...

αυτή τη φορά απλά μεγάλωσε το κενό στο στήθος...

τώρα περιμένω να αδιαθετήσω για να πάω στον γιατρό να δούμε τι εξετάσεις θα κάνουμε..

έχω χάσει το κουράγιο μου κορίτσια...αλήθεια..

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 454
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι και εγώ μια από την παρέα σας, έγινε πριν χρόνια, είχα ήδη ένα μωράκι και έξι μήνες μετά έμεινα πάλι έγκυος και όλα πήγαν μια χαρά...έτσι ήρθε ο μικρός μου.

Εκείνο όμως το ανθρωπάκι μου, είναι πάντα μέσα μου ... νομίζω πως ακόμη καμιά φορά η ζωή μου είναι διαφορετική μετά απ αυτό... πιστεύω να με καταλαβαίνετε

... είναι η χειρότερη αίσθηση να πεθαίνει το παιδάκι σου μέσα στα σπλάχνα σου και εσύ αδύναμη να μη μπορείς να το προλάβεις να μη φύγει. Δεν έκανα επέμβαση, Δε χρειάστηκε, αλλά το έβλεπα, το ένιωθα να φεύγει απλά ... έτσι... και ήμουν μόνη με τη μικρή μου ενός έτους τότε αγκαλιά και έκλαιγα μέσα μου βουβά να μη με βλέπει..... Οι άλλοι είπαν ένα κρίμα αλλά εγώ δεν ένιωσα μόνο αυτό. Κανείς δε σκέφτηκε πόσο πολύ με πόνεσε αλλά και πόσο με άλλαξε.

Από τότε αλήθεια, γέμισα άγχος, φοβίες και κάποιες στιγμές πέφτω πολύ..

Είναι όμως εδώ τα άλλα μου παιδάκια και με έχουν ανάγκη και το παλεύω... να είμαι πάντα πλάι τους.

Εύχομαι όλες όσες προσπαθούν να πάνε όλα καλά και να έχετε πάντα με υγεία τα παιδάκια σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα . Εγω δυστυχος εχω 5 παλλινδρομες εγκυμοσυνες ,μεγαλη στεναχωρια πικρα και ενα μεγαλο γιατι. Τωρα ειμαι ξανα εγκυος:P στην 11 εβδομαδα και ολα φαινονται να πηγαινουν καλα , μακαρι να τα καταφερω αυτη τη φορα ,και να τελειωσουν τα βασανα μου. Σε ολες ευχομαι με ενα μωρακι στην αγκαλια τους , φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο κλαμπ!!Μια παλίνδρομη στις 12 εβδομάδες(είχε πεθάνει το μωράκι μια εβδομάδα πριν) και τον επόμενο χρόνο την ίδια εποχή μια βιοχημική.Τώρα κάναμε εξετάσεις και τέλη Αυγούστου ξεκινάω εξωσωματική(το πρόβλημα είναι στον σύζυγο, μη φυσιολογική μορφολογία σπέρματος).Ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τραυματική η εμπειρία απο τις παλίνδρομες... είχα τρεις ...εξετασεις κοντρα εξετασεις, εμβολιασμοί γιατί δηθεν τα κύτταρα-κιλερς ευθυνονταν...τωρα ειμαι στην τεταρτη εγκυμοσύνη. Στην 6η βδομάδα ακουσαμε καρδιά του εβρύου και χθες που μπηκα στην 7η επισκέφτηκα τη γιατρο με την οποία είχαμε τον αγώνα και την αγωνία των τριων παλίνδρομων κυήσεων...η εν λογω γιατρος ΄δεν μπορούσε χθες να ακουσει καρδιακό παλμό στο έμβρυο ενώ ο σακκος και η ανάπτυξη του είναι κανονική. Τι μπορεί να έχει συμβει μέσα σε 6 ημερες από τοτε που πρωτακούσαμε την καρδιά; Μας έδωσε ένα ενδεχόμενο να ητανε γυρισμένο μπρούμητα το εμβρυάκι...Το έχετε ξανακούσει αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια και απο μενα . Εγω δυστυχος εχω 5 παλλινδρομες εγκυμοσυνες ,μεγαλη στεναχωρια πικρα και ενα μεγαλο γιατι. Τωρα ειμαι ξανα εγκυος:P στην 11 εβδομαδα και ολα φαινονται να πηγαινουν καλα , μακαρι να τα καταφερω αυτη τη φορα ,και να τελειωσουν τα βασανα μου. Σε ολες ευχομαι με ενα μωρακι στην αγκαλια τους , φιλια πολλα

 

ποια η αιτία των δικών σου παλίδρομων; το ψαξατε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Δυστυχώς είχα και εγώ πριν 4 μήνες παλίνδρομη κύηση και μάλιστα ήταν πολύ τραγικό...

Με 3 μέρες καθυστέρηση τοτε, εκανα χοριακή και διαπιστωσα οτι ημουν εγκυος στην 5η εβδομαδα. Τρελή χαρά! αλλά δυστυχώς δεν κράτησε πολύ γιατί οι χοριακές δεν αυξάνονταν με το ρυθμό που έπρεπε και υστερα από 2 εβδομάδες κανονίσαμε απόξεση με το γιατρό μου. Φοβερή απογοήτευση... Ομως 10 λεπτα πριν μπω στο χειρουργείο ο γιατρος έκανε έναν τελευταίο τυπικό υπέρηχο και προς μεγάλη εκπληξη όλων ακούσαμε την καρδούλα του μωρού μου!!! Έφυγα από το νοσοκομείο με κλάματα χαράς αυτή τη φορά. Υστερα όλα πηγαιναν καλά για τις επόμενες 2 εβδομάδες, οι χοριακές ήταν πολύ καλές. Και αποφασίζω να πάω Αθήνα σε άλλο γιατρό για μια 2η γνώμη και δυστυχώς ο γιατρός εκεί διαπίστωσε ότι εντελώς ξαφνικά είχε σταματήσει η καρδιά του μωρού.... Την επόμενη μέρα κάναμε απόξεση αλλά πλέον ήμουνα στα πρόθυρα κατάθλιψης, δεν μπορούσα να διαχειριστώ αυτό που μου συνέβη. Τώρα προσπαθώ να το ξεπεράσω. ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες και μάλιστα σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης. Ελπίζω να είμαι έγκυος και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες και να αποκτήσουμε το πολυπόθητο παιδάκι μας!

7vfJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Δυστυχώς είχα και εγώ πριν 4 μήνες παλίνδρομη κύηση και μάλιστα ήταν πολύ τραγικό...

Με 3 μέρες καθυστέρηση τοτε, εκανα χοριακή και διαπιστωσα οτι ημουν εγκυος στην 5η εβδομαδα. Τρελή χαρά! αλλά δυστυχώς δεν κράτησε πολύ γιατί οι χοριακές δεν αυξάνονταν με το ρυθμό που έπρεπε και υστερα από 2 εβδομάδες κανονίσαμε απόξεση με το γιατρό μου. Φοβερή απογοήτευση... Ομως 10 λεπτα πριν μπω στο χειρουργείο ο γιατρος έκανε έναν τελευταίο τυπικό υπέρηχο και προς μεγάλη εκπληξη όλων ακούσαμε την καρδούλα του μωρού μου!!! Έφυγα από το νοσοκομείο με κλάματα χαράς αυτή τη φορά. Υστερα όλα πηγαιναν καλά για τις επόμενες 2 εβδομάδες, οι χοριακές ήταν πολύ καλές. Και αποφασίζω να πάω Αθήνα σε άλλο γιατρό για μια 2η γνώμη και δυστυχώς ο γιατρός εκεί διαπίστωσε ότι εντελώς ξαφνικά είχε σταματήσει η καρδιά του μωρού.... Την επόμενη μέρα κάναμε απόξεση αλλά πλέον ήμουνα στα πρόθυρα κατάθλιψης, δεν μπορούσα να διαχειριστώ αυτό που μου συνέβη. Τώρα προσπαθώ να το ξεπεράσω. ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες και μάλιστα σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης. Ελπίζω να είμαι έγκυος και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες και να αποκτήσουμε το πολυπόθητο παιδάκι μας!

 

ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ baby girl...OΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ...

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΔΡΟΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΑΣΧΗΜΗ ΑΛΛΑ ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΕΙ Η ΑΙΤΙΑ...ΣΕ ΠΟΙΑΝΕΙ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟΣ ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΞΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ...ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΕΝΤΕΛΩΣ...:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Mαριάννα τελικά τι έγινε με τον υπέρηχο?

έκανες και άλλο?ακούσατε την καρδούλα???

εύχομαι να είνα όλα καλά.

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mαριάννα τελικά τι έγινε με τον υπέρηχο?

έκανες και άλλο?ακούσατε την καρδούλα???

εύχομαι να είνα όλα καλά.

 

greeklia σ' ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον και για τις ευχές σου...!! Να είσαι πάντα καλά !!

Σημέρα έχω την επαναλήψη της χοριακής και το βράδυ τον τελικο υπέρηχο που θα αποκαλύψει το τι συμβαίνει... Πάντως Προσωπικά ολες αυτές τις ημερες τις αναμονής προετοιμάζομαι ψυχολογικά για τα χειρότερα...

Προσεύχομαι στο Θεό και το αφήνω στα χέρια Του!! Μόνο παρακαλώ για δύναμη ψυχής ωστε να μπορέσω να ανταπεξέλθω και σ' αυτήν την τέταρτη "κακοτυχία"...:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι μου πραγματικά εύχομαι να είναι όλα καλά αυτή τη φορά...

σε καταλαβαίνω, και την αγωνία σου και την επιφυλακτικότητά σου...και εγώ έτσι νιώθω και τρέμω τη στιγμή που θα ξαναδώ θετικό τεστ...

θα προσεύχομαι να σου πάνε όλα καλά...

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα.

εμεις εχουμε ηδη μια κορουλα 14μηνων

και ξεκινησαμε για δευτερο εδω και κανα τριμηνο περιπου

γιατι η γυναικα μου βιαζεται λεει και δε θελει να εχουν μεγαλη διαγορα το ενα με το αλλο.

κατευθειαν εμεινε εγκυος, αλλα η παλινδρομη κυηση εμφανιστηκε και σε εμας.

παρολο που πιασαμε αμεσως κι εχουμε ηδη την κορη μας

μας πειραξε αρκετα θα ελεγα ιδιως τη γυναικα μου!

θα της πω να γραψει κι εκεινη εδω. εκεινη μου εμαθε το φορουμ.

διαβαζουμε εδω και καιρο και οι δυο μας ιστοριες με διαφορα θεματα,

αλλα δεν ειχαμε αποφασισει να κανουμε εγγραφη. εγω για την ακριβεια σημερα εκανα, με αφορμη μια ιστορια που με αγγιξε.

θα της πω να μπει κι εκεινη με εγγραφη αμεσως, γιατι νιωθω καπως που γραφω εγω για τετοια θεματα κι οχι εκεινη.

Link to comment
Share on other sites

και γω στο κλαμπ με μία μόνο παλίνδρομη κύηση στα 40 μου, μετά από δύο γέννες. Ο γιατρός με έβαλε να κάνω 3 χορειακές ( οι οποίες ανέβαιναν κιόλας ) ενώ το έμβρυο δεν δημιούργησε ποτέ καρδιά. Για να ακριβολογώ , την πρώτη φορά που το είδαμε είχε μία φουσκίτσα, μία ατέλεια. Αναγκάστηκαν να μου το πάρουν, ήταν ότι χειρότερο έχω ζήσει ως τώρα και σχεδόν δύο χρόνια μετά , ακόμη στενοχωριέμαι και πάντα το σκέφτομαι και σφίγγομαι. Μία ξαδέρφη μάλιστα ήταν έγκυος μαζί μου, γι ' αυτήν ευτυχώς πήγαν όλα καλά και όταν βλέπω το παιδάκι της , δεν μπορώ να μην σκέφτομαι το δικό μου. Και παρόλο που είμαι πλέον 41, πολύ θα ήθελα να μου χαρίσει ο Θεός ένα ακόμη υγιές παιδάκι. Ο πόνος μου δεν νομίζω να φύγει ποτέ αλλά ήθελα να σας πω πως πρέπει να πιστέψε τε στο ότι θα γίνετε μαμάδες και όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγώ στο βιογραφικό μου μία παλλίνδρομη κύηση.

Βέβαια τότε ήμουν 20 χρονών. Πήγα στο γιατρό για μια απλή εξέταση και έμαθα οτι ήμουν 6 εβδομάδων. Στην αρχή ταράχτηκα και σκέφτηκα την έκτρωση. Ομως χαιρόμουν λες και το ήθελα το παιδί. Το σκεφτήκαμε πιο ψύχραιμα με τον τότε φίλο μου και αποφασίσαμε να το κρατήσουμε. Ημασταν και 4 χρόνια μαζί, και έτσι το ανακοινώσαμε στους γονείς μας και είπαμε να παντρευτούμε. Μέσα στην επόμενη αβδομάδα διαπιστώσαμε οτι το είχαμε κιόλας χάσει....

Η αλήθεια είναι πως δεν πρόλαβα να νιώσω και πολλά. Ημουν και πιτσιρίκι, μου ήρθε και ξαφνικά... κι έτσι όπως ήρθε έφυγε... Δεν στεναχωρήθηκα... αλλά είχα ένα περίεργο συναίσθημα που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως όταν ξάπλωνα και ήμουν ήρεμη άκουγα την καρδούλα του, και είναι πολύ ωραία αίσθηση!!

Πιστεύω πως αυτό το μωρό ήρθε για να μου ανοίξει τα μάτια και να μου δείξει 5 πράγματα για τη ζωή και τους ανθρώπους μιας και όλα άλλαξαν μετά απο αυτό όπως ο χωρισμός με το φίλο μου.

 

Σήμερα πια στα 28 μου προσπαθούμε για παιδί αλλά τζίφος. Βέβαια έχω και τις αμφιβολίες μου με την κρίση και το πως θα τα βγάλουμε πέρα.... μια θέλω και μια δεν θέλω. Δεν ξέρω τι να κάνω....

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια 4 παλλίνδρομες! αλλά πλέον εχω 2 αγοράκια μούρλια!!! Το θεωρούσα τρομερο μεχρι που γνωρισα μια κοπέλα με 17!!! Κάντε το σταυρό σας και "μείνετε κάτω από την μπάρα". Ολα θα πάνε καλά. Stay cool γιατί τα μωρά σας ερχονται και χρειάζονται δυνατές μανούλες ενταξξξξξ???! τι προτυπα θα γίνετε βρε!!!???? :-)

Αντε βουρ στο ψητό! και απολαυστε τη διαδρομη......

anna2303

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

μετά από μια φυσιολογική εγκυμοσύνη εχώ 2 παλλίνδρομες σε διάστημα 6 μήνων. Εύχομαι να μην μου ξανατύχει γιατί θα τρελάθώ εντελώς (ήδη έχω ψιλοσαλτάρει). Πάντως αποφασίσαμε με τον άντρα μου να περιμένουμε ένα χρόνο μέχρι να ξαναπροσπαθήσουμε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

εχω κ εγω στο ιστορικο μου παλλινδρομηση /εις.

 

στην 1η μας εξωσωματικη εμεινα εγκυος σε δισυμα αλλα το ενα μετα το αλλο παλλινδρομησαν ,και μαλιστα πολυ επώδεινα καθως επρεπε να νοσηλευτω για 10 μερες στο νοσοκομειο με κρισεις κολικων γιατι επαθα υπερδιεγερση των ωοθηκων απο τα φαρμακα. προκληθηκε αιματωμα στη μητρα που επηρεασε τους εμβρυακους σακους. Δυστυχως δεν τα καταφερε κανενα απο τα 2 :(. ηταν η χειροτερη εμπειρια της ζως μου.

 

στην 3η μας προσπαθεια για μωρο με εξωσωματικη εμεινα κ παλι εγκυος σε 2διμα- αλλα η χοριακη εδειχνε οτι το ενα παλλινδρομει κ το αλλο θα ειχε την ιδια μοιρα αν δεν προλαβαιναμε μετα απο ανοσολογικο ελεγχο αν ανακαλυψουμε την πηγη του κακου. το προλαβαμε με θεραπεια (ενα θαυμα ηταν αυτο πραγματικα)

τωρα η μικρουλα μου ειανι 5μισυ μηνων κα ιειμαι η πιο ευτυχισμενη μαμα του κοσμου:)

OZDdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα..!

Πριν 4 μήνες μήνες είχα και εγώ μια παλλίνδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα.

Έγινε βιοψία στο έμβρυο και δυστυχώς έπασχε από σύνδρομο down.:cry:

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες από τον πρώτο κι' όλλας μήνα που αδιαθέτησα φυσιολογικότατα, χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα ακόμα.

Υπάρχουν στιγμές που πιστεύω ότι όλλα γίνονται για κάποιο λόγο αλλά και άλλες που με πιάνει η ματαιοδοξία μου και παίρνει από κάτω.

Να είμαστε καλά όλες μας και να φέρουμε στο κόσμο τα πολυπόθητα μωράκια μας !!!! :-):-)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου πραγματικά εύχομαι να είναι όλα καλά αυτή τη φορά...

σε καταλαβαίνω, και την αγωνία σου και την επιφυλακτικότητά σου...και εγώ έτσι νιώθω και τρέμω τη στιγμή που θα ξαναδώ θετικό τεστ...

θα προσεύχομαι να σου πάνε όλα καλά...

 

Greeklia...με συγκινησε πραγματικά το ενδιαφέρον και η αγάπη σου...ο Θεός να σ' έχει παντα καλά κούκλα μου !!

Τελικά ήτανε γραπτό να βιώσω και τέταρτη κατά σειρά παλινδρόμηση...μακάρι να ξέραμε το γιατί, να βρίσκαμε την αιτία και να την θεραπαύμε...:-(

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΝ ΚΑΘ' ΕΞΙΝ ΑΠΟΒΟΛΩΝ; ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΝ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΩΝ ΠΑΛΙΔΡΟΜΩΝ ΠΕΡΑ ΤΩΝ ΔΥΟ;;; ΠΟΛΥ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κ εγω ειχα μια παλινδρομη πριν λιγο καιρο κ παρολο που εχω ηδη ενα παιδακι δεν μπορω να το ξεχασω ακομα,,ισως επειδη ειναι πολυ προσφατο το γεγονος..τωρα ειμαι στο ψαξιμο για αλλον γυναικολογο γιατι δεν με καλυψε καθολου με τις απαντησεις του κ μου φανηκε αναξιοπιστος σε καποια λεγομενα του..αντι να μου πει εκεινος τι θα κανω απο δω κ περα τον ρωτουσα εγω λες κ ηταν δικη μου δουλεια..γιαυτο παντα πρεπει να παιρνουμε κ μια δευτερη γνωμη κ να μην μενουμε στασιμες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια νομίζω ότι η παλίνδρομη μας αλλάζει μια για πάντα, ότι κι αν ακολουθήσει. Είχα παλίνδρομη πριν 2 μήνες και δεν περνάει μέρα που να μην το σκεφτώ....είμαι σίγουρη πως αν είχα ήδη ένα παιδί θα με είχε πάρει πολύ από κάτω.... Από την άλλη, επειδή ακριβώς η προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν ως επί το πλείστον καλή το σοκ της παλίνδρομου ήταν τεράστιο... Από την μία θέλω να προσπαθήσω ξανά....από την άλλη όμως φοβάμαι πολύ.... τίποτα δεν το βλέπω πια με τον ίδιο τρόπο....

rn9Yp3.png

1U0pp3.png

Link to comment
Share on other sites

να το ξαναπροσπαθησεις.μην το βαζεις κατω. εγω εχω τρια παιδια τα δυο ειναι 15 και 12.5 αγορια. ημουν οκ και δεν σκεφτομουνα για τριτο αν και θα ηθελα ενα κοριτσακι.και πριν τρια χρονια μενω εγκυος χωρις να το περιμενω και παθαινω παλινδρομηση και σε μια βδομαδα ειχαν τελειωσει ολα και ενω επινα ουτροτζεσταν και ξαπλα. λογω προγεστερονης μου ειπε ο γιατρος που εγω ουτε ηξερα τι ειναι .αλλα εμαθα απο την εμπειρια μου και μετα απο 9 μηνες εμεινα εγκυος στην μικρη μου. επειδη την ειχα παθει πηγα στις 6 μερες για εξετασεις χοριακης και προγεστερονης και αμεσως ο γιατρος (ειχα παει σε αλλον γιατρο) μου εδωσε ουτροτζεσταν στηνδιπλη δοση απο αυτη που ειχα παρει στην παλινδρομη και ολα πηγαν καλα και εχω την μικρουλα.και τωρα εμεινα παλι εγκυος και ολα πηγαν αναποδα. περιμενα να περασουν 5-6 μερες καθυστερησης και επεσα στο σαββατοκυριακο και την Δευτερα που ειχα πει να παω ειδα αιμα και θεωρησα οτι ηρθε η περιοδος αλλα οτανπηγα στο γιατρο γιατι ηταν περιεργη η ροη του αιματος με εστειλε για εξετασεις και εκει ανακαλυψαμε οτι ημουν εγκυος και απεβαλα. η ψυχολογια χαλια ενω εχω τα παιδακια μου να ειναι παντα καλα. ελπιζω να καταφερω τον αντρα μου να κανουμε και αλλο γιατι οικονομικα δυσκολα και βλεπει εμενα που χαλιεμαι δεν θελει. δεν πειραζει συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα.μην το βαζετε κατω κοριτσια

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΠΡΙΝ 4 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΣΤΗΝ 11 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ...ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΤΕΛΕΙΑ...ΕΙΧΑΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ...ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ...ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ...ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΞΕΣΗΣ ΕΓΩ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ...ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΠΑΛΙ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ!!!ΤΩΡΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΗΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...