Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΝΗΣΑ 6/5 ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ


Recommended Posts

οχι μωρε, καλα εκανε η κοπελα και τα ειπε και τα εβγαλε απο μεσα της, αλλα για αυτο εγραψα και γω, οτι υπαρχει και η αλλη πλευρα...

 

γυναικες που δεν υπεφεραν καθολου στη γεννα τους, που ταλαιπωρηθηκαν ελαχιστα...

 

λογω τιμης κοριτσια, γεννησα με φυσιολογικο (με επισκληριδιο βεβαια) και ηταν ολα μια χαραααααα!!!!:P

 

ειμαι σιγουρη πως η Σωτηρια,στο επομενο παιδακι της, θα ειναι πολυ πιο cool, και ολα θα πανε σουπερ!!!:P:p

 

:wink:

βασικά κι εγω δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου. Εκανα επισκληρίδιο και γέννησα φυσιολογικά. Το ράψιμο ειναι ενα θεμα βεβαια αλλα εκεινη την ωρα ημουν τοσο ανακουφισμένη που είχα γεννήσει ωστε αυτο ηταν το τελευταίο πράγμα που με ένοιαζε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ευχαριστω παρα παρα πολυ για τις ευχες σας. Σας ζητω χιλιεσ φορες συγνωμη αν τρομοκρατησα, η αν η περιγραφη μου παρα ηταν ρεαλιστικη. Εδω στο φορουμ εχω καταθεσει ολες τις αποριες μου, τους φοβους μου, τις σκεψεις μου, τις ευχες μου. Αυτη τη φορα ηθελα αν μου επιιτρεπατε να καταθεσω την ψυχη μου. Ζητω συγνωμη αν πανικοβαλα καποια κοπελα εδω μεσα. Αυτο το περασα εγω δεν θα το περασετε κι εσεις. Ενα μηνυμα ηθελα να περασω.Νοιωθω τοσα πολλα συναισθηματα αλλα καλα αλλα κακα και πρεπει καπου να τα πω.......... Οι ορμονες μου εκαναν παλι το θαυμα τους, ειμαι ευσιγκηνητη, εχω νευρα, αγχος, κουραση..... Μόνο το μωρό μου να ειναι υγιες θελω τιποτα αλλο....

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που εχω να πω παντως ειναι οτι ειμαστε πολυ δυνατες!Ακομα και απο τους αντρες μας!!!!!!Με ολα αυτα που περναμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Συμφωνώ απόλυτα.. οι αντρες ειναι πολύ πιο δύσκολοι και απο την πιο δύσκολη γεννα

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΤΗΡΙΑ να σου ζησει το μωρο σου, χιλιοχρονο να ειναι!

να ειστε και οι δυο καλα!

και εγω περιμενω απο ωρα σε ωρα και οταν διαβαζα την ιστορια σου συκγινηθηκα!!!

.png74mmp1.png
Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει καλη μου ο γιοκας σου να στε γεροι και δυνατοι!!! μας πανικοβαλες λιγακι αλλα μαλλον το ''φαρμακο του παραδεισου'' δε σου ηταν αρκετο ηθελες κ αλλο εξου και τοση πιεση φοβος και αγχος. ολα καλα τωρα τα χεις ξεχασει ηδη γιατι δυο ματαρες σε κοιταζουν και συ ειμαι σιγουρη παλι θα κατουριεσαι... αλλα απο τη χαρα σου αυτη τη φορα!!! ολα καλα!!!!!

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει ο γιόκας σου Σωτηρία μου και να είναι πάντα τυχερός στην ζωή του και να του πηγαίνουν όλα "δεξιά"...

Με συγκίνησες πάρα πολύ στο τέλος της περιγραφής σου, στο καλό σου τα έμπηξα πάλι, επειδή είμαι και εγώ πολύυυυ φοβητσιάρα λέω οταν με το καλό έρθει η ώρα να πλακωθώ στα τσίπουρα μήπως και αναισθητοποιηθώ γιατί δεν βλέπω να με πιάνει η επισκληρίδιος...:lol:

Μου αρέσει που ο άντρας μου επιμένει να είναι παρόν στον τοκετό....αυτός θα την "πληρώσει",δεν έχει και μαλλιά για να τον αρπάξω να ξεθυμάνω βρε παιδί μου κάπως..

Link to comment
Share on other sites

η περιγραφη σου ειναι καταπληκτικη. Εγω εκανα περιπου 11 ωρες να γεννησω και επισκληριδιο μου εκαναν προς το τελος ( με διαστολη 7). Παντως η αληθεια ειναι οτι τωρα μετα απο 1,5 χρονο δεν θυμαμαι τιποτα απο πονο μονο την χαρα που μου δινει καθημερινα η ζουζουνα μου και τις καλες στιγμες τις γεννας ( τα κακα ευτυχως διαγραφονται) Βρε κοριτσαι παλια πως κανενα 5 - 6 παιδια

Να σας ζησει :D

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου να σου ζήσει και να το χαρείς όπως ποθείς!!! Να είστε όλοι γεροί και υγειής εύχομαι με όλη μου την καρδιά!!!

 

Όσο για την περιπέτειά σου...δεν έχω λόγια! Δάκρυσα και εγώ ... είμαι πάρα πολύ φοβιτσιάρα αλλά τελικά καταλαβαίνω πώς όσα και να περάσεις εκέινη τη στιγμή...μόλις αντικρίσεις το προσωπάκι του...ΤΕΛΟΣ ΟΛΑ!!!!!!!

Νοιώθεις την πιο ευτυχισμένη γυναίκα του κόσμου!!!

eNortjK1UjK2NDM0U7IGXDASyAKl94.png
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρια μου να χαιρεσαι τον παιδαρο σου!!!!!!!!!!! Πολυ χαρηκα που ολα πηγαν καλα!!!!!!!! Καλε χαλαλι ο πονος για 2 ωρες αμα ειναι να γλυτωσεις το μαχαιρι!!!!!!! Αλλα βεβαια εκεινη την ωρα μονο να φανταστω μπορω την αγωνια και την ταλαιπωρια σου... Τελος καλο ομως ολα καλα!!!!!!!!!!! Να σου ζησει κοπελα μου και να ειστε παντα ευτυχισμενοι!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστω παρα παρα πολυ για τις ευχες σας. Σας ζητω χιλιεσ φορες συγνωμη αν τρομοκρατησα, η αν η περιγραφη μου παρα ηταν ρεαλιστικη. Εδω στο φορουμ εχω καταθεσει ολες τις αποριες μου, τους φοβους μου, τις σκεψεις μου, τις ευχες μου. Αυτη τη φορα ηθελα αν μου επιιτρεπατε να καταθεσω την ψυχη μου. Ζητω συγνωμη αν πανικοβαλα καποια κοπελα εδω μεσα. Αυτο το περασα εγω δεν θα το περασετε κι εσεις. Ενα μηνυμα ηθελα να περασω.Νοιωθω τοσα πολλα συναισθηματα αλλα καλα αλλα κακα και πρεπει καπου να τα πω.......... Οι ορμονες μου εκαναν παλι το θαυμα τους, ειμαι ευσιγκηνητη, εχω νευρα, αγχος, κουραση..... Μόνο το μωρό μου να ειναι υγιες θελω τιποτα αλλο....

 

Σωτηρία μου να σου ζήσει το αντράκι σου και μην ζητάς συγνώμη για την περιγραφή των συναισθημάτων σου από την εμπειρία του τοκετού σου!

Είμαι σίγουρη, πως δεν ενοχλήθηκε καμία μας, αλλά κάθε άλλο συγκινηθήκαμε όλες μας είτε γιατί λίγο - πολύ τα περάσαμε, είτε γιατί υπάρχουν εγκυούλες που προσμένουν με ανυπομονησία να σφίξουν στην αγκαλιά τους το αγγελούδι τους.

Όσον αφορά, την περιγραφή του τοκετού σου είναι αυτονόητο, ότι κάθεμια μας αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τον πόνο και ανάλογα συμπεριφερόμαστε.

Ανήκω και εγώ στην κατηγορία των γυναικών που γέννησαν φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδιο και δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή! Το μόνο που φοβόμουν ήταν ΤΟ κόψιμο. Τελικά, στάθηκα τυχερή και σε αυτό και δεν χρειάστηκε σε κανέναν απο τους 2 τοκετούς να κάνω περινεοτομή.

Να σου πώ ένα μυστικό? Σε θεωρώ πολύ τυχερή, γιατί ξεμπέρδεψες μέσα 7 ώρες, αν δεν κάνω λάθος, ενώ εγώ έκανα 23 ώρες να γεννήσω την 1η φορά και 14 ώρες την δεύτερη φορά. Βέβαια, αν και γέννησα με πρόκληση και τις 2 φορές, στον 1ο τοκετό δεν μου έβαλε καθόλου ωκυτοκίνη ο γιατρός, ενώ στον 2ο τοκετό η χορήγηση της πιο πΆνω ουσίας ήταν αμελητέα και πολύ λίγο διάστημα.

Ίσως να μην πονούσες τόσο πολύ, αν δεν σου είχε κάνει τεχνητούς πόνους και μπορεί και να μην χρειαζόταν να κάνεις κάν επισκληρίδιο.

Όπως και να' χει όμως, μην μετανιώνεις και μην λυπάσαι για τα αισθήματά σου, γιατί η εμπειρία σου, όσο και αν μοιάζει με την εμπειρία χιλιάδων άλλων γυναικών, είναι μοναδική και μόνο δική σου!

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει γλυκιά μου,ξέχασε αυτή την εμπειρία και απόλαυσε τη μητρότητα. Εγώ τι να πω που δεν με έπιασε η επισκληρίδιος και την ώρα της τομής γιατί γέννησα προγραμματισμένα με κ.τ. (λόγω προβλήματος) ούρλιαζα!!!Μου έκαναν επι τόπου ολική.Και όχι μόνο αυτό έπαθα και αλλεργικό σοκ από την επισκληρίδιο!Τα ξέχασα όμως μετά από 1 χρόνο. Υπάρχουν και κοπέλες που δεν ταλαιπωρούνται καθόλου. Τι τυχερες!

Κοριτσάκια σας εύχομαι με ένα πόνο να γεννήσετε όλες όσες περιμένετε μωράκια, και μην λαμβάνετε υπόψιν σας τους δύσκολους τοκετούς, κάθε μανούλα το περνάει διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει!!!

Ποιο είναι το "ζουμί" της ιστορίας;

1. Έχεις ένα υγιές παιδάκι.

2. Παρόλους τους πόνους και τον φόβο τα 'βγαλες πέρα. Τώρα μπορεί να σου φαίνεται τραυματική εμπειρία, αλλά σε λίγο καιρό θα την σκέφτεσαι με περηφάνεια, θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει ο γιος κοπελα μου. σε καταλαβαινω για τους πονους. πονουσα 14 ωρες στην κορη μου και οταν γεννησα ειπα αποκλειεται να ξανακανω παιδι :?. οταν εμεινα εγκυος στο δευτερο οταν ακουσαμε καρδια (7η εβδ περιπου) ειπα το γιατρο καισαρικη ή φυσιολογικα με επισκληριδιο:rolleyes:. 8 μηνες φοβομουν:cool:, μια μερα πριν γεννησω 12 ωρες μαλλον πριν με πιασουν οι πρωτοι πονοι ο γιατρος στην εξεταση ειδε εξαλειψη τραχηλου και μου λεει''σε κραταω αυριο πρωι γεννας'':shock: οχι του λεω φευγω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν εγώ σας συγκίνησα μια φορά εσείς με συγκινήσατε 100 φορές. Είστε πολύ καλές γι αυτό νοιώθω πολύ καλά όταν μιλάω μαζί σας. Το μαρτύριο μου τελείωσε την Τεταρτη όπου πήγα να κόψω τα ράματα. Το ιατρείο του γιατρού μου είναι κοντά στο νοσοκομείο που γέννησα. Να φανταστείτε ρε κορίτσια δεν είμουν έτοιμη να περάσω απο το νοσοκομείο μπροστά. Αναγκάστηκα και σήκωσα για λίγο το βλέμα μου να δω το μπαλκόνι που έβγαινα και με είχε πιάσει απελπισία. Μπαινω στο γιατρό μου μέσα με απίστευτο φόβο :) Αυτός γέλαγε και με εμψυχώνε. Μόλις είδα την κακιασμένη αυτή καρέκλα άρχισε πάλι ο πανικός. Ευτυχώς ένα τσιμπιματάκι ήταν. Τελείωσε αμέσως. ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. Το μονο που με αγχώνει τώρα είναι ότι με πονάει η μέση μου και ότι επειδή έχω πολύ γάλα (να φανταστείτε μου πέφτει κάτω τα έχω κάνει όλα μούσκεμα μέχρι τον μπεμπίκο μου γεμίζω όταν τον παίρνω αγκαλιά) φοβάμαι για καμιά μαστίτιδα γιατί πονάω. Πηγαίνω στην τουαλέτα και το βγάζω.......... Ουφ κορίτσια μου έχω κλάψει αρκετά αυτές τις μέρες αλλά όταν κοιτάζω αυτόν τον άγγελο μου σταματάνε τα πάντα. Δεν θέλω να κλαίω όταν έχω το μωρό μου αγκαλιά. Τον παιρνω αγκαλιά και αισθάνομαι ότι είμαστε ακόμα ένα , ξέρει τι πέρασα και τι περνάω. Ευτυχώς έχω έναν τέλειο άντρα αν και με τα νεύρα μου και τα κλάματα μου τον έχω ταλαιπωρήσει τον καημένο, αλλά ευτυχώς έχει κατανόηση........ Κορίτσια θα ζήσετε ένα όνειρο , τώρα που πέρασε μια εβδομάδα νοιώθω πολύ καλύτερα και βλέπω πιο όμορφη την εμπειρία μου (όσο όμορφη μπορεί να το δει κάποια σαν κι εμένα :). Γι αυτό ετοιμαστείτε να ζήσετε έντονες συγκινήσεις. Εγώ πηγαίνω μπροστά στο καθρέφτη και νομίζω ότι είναι μωρό κάποιου άλλου. Ακόμα να το πιστέψω ότι είναι δικό μου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μονο που με αγχώνει τώρα είναι ότι με πονάει η μέση μου και ότι επειδή έχω πολύ γάλα (να φανταστείτε μου πέφτει κάτω τα έχω κάνει όλα μούσκεμα μέχρι τον μπεμπίκο μου γεμίζω όταν τον παίρνω αγκαλιά) φοβάμαι για καμιά μαστίτιδα γιατί πονάω. Πηγαίνω στην τουαλέτα και το βγάζω

 

Σωτηρία, θήλαζέ τον όσο πιο συχνά μπορείς, μην ακούς για κάθε τρεις ώρες κτλ. και σύντομα θα βελτιωθεί η κατάσταση με τον πόνο στο στήθος και με το γάλα που τρέχει. Αν γίνεσαι μούσκεμα βάζε στο σουτιέν σου επιθήματα από βαμβάκι (φαντάζομαι θα έχει σε κάθε φαρμακείο). Όταν κάποια στιγμή ξεπρηστεί το στήθος ή αν δεν τρέχει το γάλα χωρίς λόγο, ΜΗΝ ΠΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ να νομίσεις ότι σου μειώθηκε η παραγωγή. Είναι απόλυτα φυσιολογικό και αν θηλάζεις συχνά και το παιδί έχει βρεγμένες πάνες 5/6/7 φορές την ημέρα, παίρνει όσο γάλα χρειάζεται.

Αν έχεις απορίες και φοβάσαι για μαστίτιδα, ρώτα την Αγλαΐα στην ενότητα για το θηλασμό.

Για τη μέση είναι νωρίς ακόμη, σκέψου ότι το σώμα σου είχε συνηθίσει τις τελευταίες εβδομάδες τελείως διαφορετικά και από τη μια στιγμή στην άλλη μετατέθηκε το κέντρο βάρους! Σιγά σιγά μπορείς να αρχίσεις ήπιες ασκήσεις για να ξεκουράσεις τη μέση σου. Δες επίσης στην ενότητα για τις στάσεις του θηλασμού, ώστε να κάθεσαι πιο ξεκούραστα ή να θηλάζεις ξαπλώνοντας. Το μαξιλάρι θηλασμού το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Οι πρώτες εβδομάδες είναι δύσκολες, αλλά ωραίες. Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου Σωτηρία να σου ζήσει το μπεμπάκι σου!!!!

Όπως σου είπαν και οι άλλες κοπέλες, με τον καιρό όλα τα άσχημα θα ξεχαστούν κ θα σου μείνουν μια θολή ανάμνηση...

 

Τα όμορφα όμως θα τα θυμάσαι σα να τα έζησες χτες!

 

 

Κορίτσια εγώ αν κ ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά, δυστυχώς το μωρό μου ήταν τόσο τυλιγμένο που παρόλο που είχα συσπάσεις πολλες μέρες, δε μπορούσε να κατέβει. Τελικά είχε τυλιχτεί 2 φορές στο λαιμό κ μία στο πόδι :(

 

Θα ήθελα να είχα γεννήσει φυσιολογικά, αλλά δεν έβαζα τίποτα πάνω από την υγεία του μωρού κ τη δική μου.

Το λάθος που έκανα το τεράστιο;;;;;

 

Αφότου γέννησα κ με πήγαν στο δωμάτιο μου είχαν πει "όταν αρχίσεις να νιώθεις τσιμπήματα πόνου στην κοιλιά, φώναξέ μας αμέσως να σου βάλουμε επισκληρίδιο" (το σωληνάκι στο αφήνουν για όλη τη μέρα κ απλά σου βάζουν όποτε χρειάζεται). Μου το είπαν 2-3 φορές, μου το τόνισαν οι άνθρωποι δηλαδή!

 

Εγώ ο μπούφος όμως, άρχισα να νιώθω τσιμπήματα, λεώ "έλα μωρέ, σιγά", μετά άρχισε να γίνεται πιο έντονο λέω "λίγο ακόμα... να το υπολογίσω έτσι ώστε να μου το κάνουν πριν μου φέρουν το μωρό στο δωμάτιο" κ ΞΑΦΝΙΚΑ άρχισε να πονάει τόσο μα τόσο μα τόσο μα τόσο πολύύύύύύύ...

 

Δεν υπήρχε αυτός ο πόνος!! Δεν υπήρχε!!

 

Μέχρι να μου ξανακάνουν έκλαιγα με λυγμούς... Κ δε με έπιανε... Άλλα έπιασε μια παυσίπονη στη συνέχεια κ μετά όλα καλά!!!

 

Να μάθω να το παίζω μάγκας!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Σωτήρια επίσης για το στήθος, πολύς πολύς πολύς θηλασμός, συνέχεια, όσο θέλει το μωρό, non stop!!!!! Όχι κάθε τρεις ώρες κ όχι 5 λεπτά από το ένα 5 λεπτά από το άλλο κ τέτοια που μας λένε στο μαιευτήριο, ρολόι δεν παίζει στο θηλασμό των πρώτων εβδομάδων.

 

Αυτά από μένα!

Απο δω και πέρα σου εύχομαι όλα να σου πηγαίνουν μέλι γάλα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το μωράκι! Πάντως κάπως έτσι γέννησα κι εγώ μόνο που διήρκεσε πιο πολλές ώρες και στο τέλος έφαγα και όλικη νάρκωση.:confused: Όλα καλά, μην τα σκέφτεσαι υπάρχουν και πολύ πολύ χειρότερες γέννες από τις δικές μας. Δόξα το Θεό να λες!:)

Να σου ζήσει το αστεράκι σου και ποτέ μη λες πότε, όταν φτάσει η ώρα του δεύτερου τοκετού, μπορεί και να μην ζητήσεις καισαρική, ποτε δεν ξέρεις. Εγώ πάντως ξανά φυσιολογικά θα γεννούσα (εφόσον όλα ήταν υπό φυσιολογικές συνθήκες)!!Συγχαρητήρια και απόλαυσε τώρα το μπεμπουδάκι σου!!!!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει το μωρακι σου απο δω και περα τα μονα δακρυα να ειναι αυτα της χαρας.και εγω γεννησα με προκληση φυσιολογικα μεσα σε 4 ωρες και η αληθεια ειναι πως με το που βλεπεις τα μουτρακια τουςστην δικη μου περιπτωση κωλαρακι μιας και δε μου το εδωσαν) τα ξεχνας ολα...οσο για τα ραματα δεν καταλαβα τιποτα ηταν ολα τοσο μουδιασμενα.

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε, καλα εκανε η κοπελα και τα ειπε και τα εβγαλε απο μεσα της, αλλα για αυτο εγραψα και γω, οτι υπαρχει και η αλλη πλευρα...

 

γυναικες που δεν υπεφεραν καθολου στη γεννα τους, που ταλαιπωρηθηκαν ελαχιστα...

 

λογω τιμης κοριτσια, γεννησα με φυσιολογικο (με επισκληριδιο βεβαια) και ηταν ολα μια χαραααααα!!!!:P

 

ειμαι σιγουρη πως η Σωτηρια,στο επομενο παιδακι της, θα ειναι πολυ πιο cool, και ολα θα πανε σουπερ!!!:P:p

 

:wink:

 

Θα συμφωνησω με το φιστικακι.Κι εγω αν και πρωταρα ουτε καταλαβα πως γεννησα.Γελουσα μεχρι την τελευταια στιγμη.Σιγουρα υπαρχει και η αντιθετη πλευρα.Οσες προκειται να γεννησετε να θυμαστε οτι καθε εμπειρια τοκετου ειναι διαφορετικη!

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα μηνύματά σας. Με έχετε καθυσηχάσει και οι συμβουλές σας μου είναι πολύτιμες. Με το καλό εύχομαι στις μέλουσες μαμάδες να κάνουν υγιέσταΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία μου να σου ζήσει το μωράκι μου κοπέλα μου!!!!

Υγειές και ευτυχισμένο και καλότυχο και χιλιόχρονο και όλα τα καλά!!!

Μιλούσαμε παλιότερα όταν προσπαθούσες ακόμη να μείνεις έγκυος στο καφέ αν θυμάσαι....

Εμένα πραγματικά με πανικόβαλες.....

Αλλά παρηγοριέμαι στο ότι έχω δίδυμα, άρα καισαρική θα γεννήσω.... φαντάζομαι....

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει ο μπεμπακος σου!!!να ειναι γερος και δυνατος παντα!και συ βεβαια!!εγω πιστευω θα ειναι η μοναδικη στιγμη της ζωης μου που θα φοβαμαι!!δεν ειμαι φοβιτσιαρα γενικα και τρομερα αισιοδοξη.αλλα επειδη η γεννα δεν αφορα μονο εμενα, θα φοβαμαι αν θα τα κανω ολα σωστα.για μενα δεν με νοιαζει ποτε νομιζω οτι δεν παθαινω τιποτα!!και παλι να σου ζησει!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...