Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μοναδικές πρώτες στιγμές!!!


Recommended Posts

Κάθε φορά που κάνει κάτι καινούργιο ανακαλύπτεις και εσύ τον κόσμο μαζί του!!!!Ας μοιραστούμε τις στιγμές αυτές!!!

 

Χτες το απόγευμα, της έκανα καραγκιοζιές ως συνήθως και έσκασε στα γέλια.... :shock: γέλαγε συνειδητά και φωναχτά και είχε ένα ύφος σαν να έλεγε "κι' αλλο, κι'αλλο"!!!Τί συναίσθημα και αυτό!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 256
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η πρώτη φορά που φωνάζει μαμά/μπαμπά εάν δε είναι και το πρώτο παιδί.... λιώνεις!!!!

 

Η πρώτη φορά που σου λέει μαμά σ'αγαπώ... κόντεψα να πέσω από την καρέκλα..... :P

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκτός από όλα τα παραπάνω που είπατε….. :D

 

Όταν έκανε πρώτη φορά μια ολοκληρωμένη πρόταση μόνος του. Ήμασταν το καλοκαίρι διακοπές και μου λέει: Μαμά που είναι το σπίτι μας??

 

Εκεί να δεις καμάρι :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη του μεγάλη πρόταση :D .... και η τελευταία...! :cry:

 

"μαμά πάμε τάτα... άντεεε !"

 

Πριν δύο χρόνια στην πόρτα που αργούσα για να φύγουμε,

και μετά ... σιωπή!!! :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Εύχομαι μέσα απο την καρδια μου σύντομα να σου το ξαναπεί

"μαμά πάμε τάτα... άντεεε !"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

είναι η καθημερινή μικρή ευχή μου...γιαυτή τη στιγμή μόνο ... ζω! :cry:

 

Διαβάζω αρκετό καιρό τις προσπάθειες που κάνετε!

Υπομονή, πιστεύω σύντομα να έρθουν και τα αποτελέσματα :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως ξεχνάω τα πάντα και ξεχνάω ότι κάνω, όταν ακούω συνήθως τον γιό μου να γελάει. Του αρέσει πολύ να κρύβεται και να τον κυνηγάμε και από την αγωνία του να τρέξει για να μην τον πιάσουμε του ξεφεύγουν κραυγές και γέλια. Τοτε δεν μπορώ να του αντισταθώ με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Xτες την είχαμε στη μέση στο διπλό κρεββάτι εγώ και ο μπαμπάς της και όπως ήταν ανάσκελα και "τραγολυδαγε" ,χτύπαγε και τα ποδαράκια πάνω-κάτω, πήγαμε και οι δύο απο πάνω της και της κάναμε γκριμάτσες..απλώνει τότε τα χεράκια της και πιάνει με το ένα εμένα στο πρόσωπο και με το άλλο τον μπαμπά της και μας κάνει από ένα χάδι χαμογελώντας :o:o:o:o

περιττό να σας πω ότι τα κάναμε πάνω μας :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτό που με τρελαίνει με την δικιά μου είναι όταν παίζουμε κυνηγητό με την στράτα, τησ κρύβομαι πίσω απο καναπέδες και πολυθρόνες και έρχεται και με βρίσκει τρέχοντας και σκάει στα γέλια, ξεκαρδίζεται και ξεπροβάλει το πρώτο δοντάκι. Είναι 10 μηνών και τόσο χαμογελαστή. Τρελαίνομαι να παίζω μαζί της

Link to comment
Share on other sites

όταν μου έσκασε το πρώτο συνειδητό χαμόγελο ξετρελάθηκα, δάκρυσα. Ήταν υπέροχο συναίσθημα. Δε θα το ξεχάσω ποτέ.

Τώρα όχι μόνο μας χαμογελάει συνεχώς αλλά και μας "μιλάει" και μας έχει πάρει τα μυαλά.

Ένα χαμόγελο αρκεί για να ξεχάσεις όλη την κούραση και να πάρεις δύναμη για να συνεχίσεις.

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης τρομερό συναίσθημα είναι όταν αρχίσουν τα φιλάκια.

 

Εμάς δίνει με το χέρι του σε όλο τον κόσμο, αλλά κάποιες φορές εμάς μας φιλάει κανονικά. κολλάει το στομα του πάνω μας και μας γεμίζει σάλια, αλλά είναι υπέροχο!

 

Επίσης είναι υπέροχο όταν νιώθεις τα μικρά χεράκια να σε αγγαλιάζουν γύρω από το λαιμό...

Link to comment
Share on other sites

Προχθες το βραδυ τον επιασε τον ζουζουνο μου μια ενεργεια απιστευτη στις 5 το πρωι που ξυπνησε να φαει!Εμενα κλειναν τα ματια μου και περιμενα πως και πως να κοιμηθει!Και ξαφνικα με κοιταει και μου σκαει ενα χαμογελο...διαρκείας!Με κοιτουσε ποση ωρα και χαμογελουσε!Απιστευτο συναισθημα!Εννοειται οτι ξεχασα και τη νυστα και την κουραση και μου ηρθε να...τον φαω!

 

Φανταζομαι τι εχω να παθω αργοτερα που θα αρχισει να επικοινωνει περισσοτερο!Προς το παρον περιμενουμε σαν τρελοι κανενα γελακι που και που και τρελενομαστε!

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χτες πιάστηκε από ένα πουφ και σηκώθηκε όρθιαααα :D:D:D:D

μας κοίταζε και περήφανα (μάλλον ήξερε ότι έκανε κάτι πολύ σημαντικό)!!!!

Απο κει και μετά όλο το βράδυ αυτό είχε βρει παιχνίδι να προσπαθεί να σηκωθει!! Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού με τον ορθοπαιδικό...αν βάλει τελικά ναρθηκάκι στο πέλμα της ελπίζω να μην της κόψει τη φόρα!!! :(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ειπαμε την πρώτη μας λέξη :D:D την οποία την επαναλαμβάνει με απόλυτη σοβαρότητα :lol::lol: έχω πεθάνει στα γέλια 2 μέρες...και η πρώτη μας λέξη είναι ..... (ντραμςς τρρρρρρρρρρρρρρρ) : "ΑΥΤΟ"

ναι, "αυτό" είναι η πρώτη μας λέξη όχι μαμά, ούτε μπαμπα, αλλά "αυτό"!!!

Ίσως εκπαιδεύεται για αργότερα:

αυτο ...το παιχνίδι θέλω

αυτο...θέλω να φάω

αυτό....που σου λέω εγώ!!!κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χθες η κορη μου γελασε για πρωτη φορα δυνατα. Για την ακριβεια ξεκαρδιστηκε. Της κραταγα τα πατουσακια στα χερια μου και της λεγα "Θα στα φαω, θα στα φαω" κι εριξε ενα γελιο... Κοντεψε να σταματησει η καρδια μου απ' τη συγκινηση...

Πηρα τηλ. τον αντρα μου και του το ειπα και το βραδυ ειχε κατι μουτρα μεχρι το πατωμα... Στενοχωρηθηκε ο καημενος που δεν ηταν εκει... :(

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ

χθες το βραδυ!! Στο σι ντι τραγουδι Ουκρανου απο Γιουροβιζιον, μπροστα ο Μιμης ,πισω bizeli, ακολουθουσα εγω, χορευοντας ολοι τρενακι γυρω γυρω σε ολο το σπιτι και η ουρα το ΒΙΖΕλοπαιδο μπουσουλοντας να προσπαθει να ακολουθησει.Μες την τρελα να κατουριουνται απο τα γελια τα μικρα και το ΒΙΖΕΛοπαιδο να σταματαει να κοιταει με απορια

"ΜΠΑ μαλλον σε τρελοοικογενεια επεσα!!!!' Καπως ετσι ηταν το υφος αποριας της.

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...