Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts

dorita76 συμφωνώ μαζί σου.εγώ παντρεύτηκα στα 32 κι έκανα την κορούλα μου στα 33.πριν δεν είχα γνωρίσει τη μεγάλη αγάπη της ζωής μου. δεν ήθελα να παντρευτώ.είχα επενδύσει στα επαγγελματικά μου.σίγουρα θα ήθελα να είμαι παντρεμένη νωρίτερα με τον άντρα μου και να έχουμε την κορούλα μας πιο νέοι, αλλά όλα πιστεύω πως έχουν το λόγο τους να γίνονται τη στιγμή που γίνονται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια!!χαιρομαι που δεν ειμαι μονη μου!!!

ειμαι 22 και η μπεμπουλα μου 1,5 μηνων!!ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανουλίτσες! Να προτείνω κάτι? θέλετε να κανονίσουμε να συναντηθούμε κάπου όλες οι μικρές μανούλες να γνωριστούμε?τώρα που ανοίγει ο καιρός θα μπορούμε να πάρουμε κ τα ζουζουνάκια μας μαζι!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!!ειμαι η πενυ 22 χρονων και εχω μια κορουλα 11 μηνων:P!!!!εχω τρελαθει μαζι της:lol::lol:!!!!πριν 3 μερες αρχισε να κανει τα πρωτα της βηματα και σημερα περπαταει κανονικα....φιλια σε ολες τις μανουλες μικρης ηλικιας!!!:)

images?q=tbn:ANd9GcQCq3X5S-2yPg_SyFBeeZeyjJ1hM8wf9UNqBygrOWeudgv0o8w&t=1&usg=__io2o1KFqc8ndF7glVFfAx0R4cgE=
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω εχω μετρο συγκρισης τον εαυτο μου γτ το 1ο μου παιδι το κανα στα 20 το δευτερο στα 23και το 3ο στα 35.τον τελευταιο τον λαχταρο παρα πολυ και τωρα βλεπω οτι ειμαι ποιο ηρεμη και σιγουρη,αλλα δεν συγκρινετε ρε κοριτσια το να κανεις παιδια σε μικρη ηλικια η ενεργεια το παιχνιδι η ανεμελια που περνει το παιδι ειναι αναντικαταστατα.θυμαμε εκδρομη σε χιονοδρομικο με τα προνηπια 25 χρονων εγω να ανεβοκατεβαινω με τα παιδια στα ελκυθρα και ολες οι υπολοιπες μαμαδες να καθονται και να με φωναζουν αντε ελα φτανει τοσο ή πριν τις ημερησιες εκδρομες να ειμαι η μονη χαζη μαμα μαζι με τα παιδια στο προαυλιο να παιζω μαζι τους μπασκετ στο παρκο μονοζυγο μαζι με τα παιδια και η φιλεναδα μου τοτε στην ηλικια που ειμαι εγω τωρα να την λεω ελα κι εσυ και να μου λεει ελλα στην ηλικια μου και θα καταλβεις καλα ειμαι στο παγκακι,οχι οτι δεν θα παιξω με τον μικρο αλλα δεν θα παιξω οπως επαιζα με τα αλλα κακα τα ψεματα και δεν υπαρχει καμια δικαιολογια απλα το ερμο το σωμα και το μυαλο ειναι ποιο κουρασμενο.γι αυτο κοριτσια ειστε και τυχερες και ευλογημενες,που εχετε την τυχη να κανετε οικογενεια σε μικρη ηλικια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια γεια σε ολες ειμαι 23 ετων και εγινα και μανουλα για δευτερη φορα και ειμαι τοσο χαρουμενη που θα εχω 20 χρονια διαφορα με την κορουλα μου και 23 με το γιο μου...και ειναι καλο να εχουμε λιγα χρονια διαφορα να χαρουμε και τα εγγονακια μας πολυ.....:-P ΜΠΡΑΒΟ σε ολα τα κοριτσια.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μάμαδες,

Ειμάι η Ϊωάννα απο Θεσσάλονικη 23 έτων ,κ η κορούλα - θησαύρος μου είναι 4 μήνων.

Δεν μέτανίωνω που την έκανα σε μίκρη ήλικια είναι ότι κάλυτερο μου έχει σύμβει!Μέτάνιωνω που πάντρεύτηκα όμως κ μπάινω τώρα σε διαδίκασιες διαζυγίου που κ χρονοβόρες κ ψυχοφθόρες είναι!

Δεν πείραζεί όμως κ άυτα μεσά στο πρόγράμμα της ζώης είναι ! Κάθε έμποδία για κάλο έιναι.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες τις μάμαδες,

Ειμάι η Ϊωάννα απο Θεσσάλονικη 23 έτων ,κ η κορούλα - θησαύρος μου είναι 4 μήνων.

Δεν μέτανίωνω που την έκανα σε μίκρη ήλικια είναι ότι κάλυτερο μου έχει σύμβει!Μέτάνιωνω που πάντρεύτηκα όμως κ μπάινω τώρα σε διαδίκασιες διαζυγίου που κ χρονοβόρες κ ψυχοφθόρες είναι!

Δεν πείραζεί όμως κ άυτα μεσά στο πρόγράμμα της ζώης είναι ! Κάθε έμποδία για κάλο έιναι.:rolleyes:

 

καλη δυναμη...και οπως ειπες ειναι κομματι της ζωης........:-(

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι 31 ετών και έχω 3 παιδιά: 9,5ετών ογιος μου, 4,5 ετών η κόρη μου και η μόλις 4,5 μηνών μπέμπα!! Ξεκίνησα πολύ νωρίς την οικογένειά μου, όταν ήμουν ακόμη φοιτήτρια αλλά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.. στην ορκομωσία μου ήταν μαζί μας και ο Δημητράκης μας .. τότε ήταν 8 μηνών!!! Ευτυχώς έχω πολύ νέα μαμά, έχουμε 17 χρόνια διαφορα, και είχα την υποστήριξή της...

Στην αρχή η κατάσταση ήταν τραγική... το παιδί ήταν ανάπηρο και δεν το γνωρίζαμε... ταλαιπωρία, αλεπάλληλα χειρουργεία....δύσκολες και ψυχοφθόρες καταστάσεις.. Ευτυχώς όμως όλα πήγαν καλά και το ''αντράκι'' μου τώρα είναι πολύ καλά!!! Με τον άντρα μου είμαστε μαζί ήδη 15 χρόνια.. πω πω, έγιναν τόσα!!!

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να έχετε πολλή υπομονη!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι 31 ετών και έχω 3 παιδιά: 9,5ετών ογιος μου, 4,5 ετών η κόρη μου και η μόλις 4,5 μηνών μπέμπα!! Ξεκίνησα πολύ νωρίς την οικογένειά μου, όταν ήμουν ακόμη φοιτήτρια αλλά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.. στην ορκομωσία μου ήταν μαζί μας και ο Δημητράκης μας .. τότε ήταν 8 μηνών!!! Ευτυχώς έχω πολύ νέα μαμά, έχουμε 17 χρόνια διαφορα, και είχα την υποστήριξή της...

Στην αρχή η κατάσταση ήταν τραγική... το παιδί ήταν ανάπηρο και δεν το γνωρίζαμε... ταλαιπωρία, αλεπάλληλα χειρουργεία....δύσκολες και ψυχοφθόρες καταστάσεις.. Ευτυχώς όμως όλα πήγαν καλά και το ''αντράκι'' μου τώρα είναι πολύ καλά!!! Με τον άντρα μου είμαστε μαζί ήδη 15 χρόνια.. πω πω, έγιναν τόσα!!!

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να έχετε πολλή υπομονη!!!:P:p:p

 

δυσκολοι καιροι!!! να ειναι γερο και δυνατο.....

πλακα πλακα και εγω ξερω τν αντρουλι μου εδω και 12 χρονια πολλαααααααααααα........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια εγω μολις εκλεισα τα 23 και περιμενς τι μπεμουλα μου τον αυγουστο :-)

πραγματικα ειναι υπεροχο να εχεις μικρη διαφορα ηλικιας με τα παιδια και εγω με τους γονεις μου εχουμε μικρη διαφορα με εκαναν και αυτοι στην ιδια ηλικια :-)

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν τα προλαβενω ολα , το σπιτι ειναι συνεχεια ενα χαος και πολλα αλλα , αλλα οκ βοηθεια εχω πολυ λιγη μιας και δεν θελω να τον αφηνω πουθενα , τον παιρνει λιγο ο αντρας μου και κανω μερικα πραματα αλλα οχι πολλα , το πρωι που λειπω ειναι με το μπαμπα το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι δεν εχω της καλυτερες επιδωσεις που θα επρεπε , ο μικρος ειναι 14 μηνων....

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει!μην αγχωνεσαι, και'γω καπως ετσι.. και ολες οσες ειναι στην φαση μας.. δεν δουλευω αλλα η μπεμπα ειναι μικρη και οταν την πιασουν κολικοι το προγραμμα παει ολο πισω.. ευτυχως ο συζυγος μου με βοηθαει και καποιες φορες τα μοιραζομαστε ολα στο προγραμμα. μπραβο σου ομως και καλη δυναμη να εχεις.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...