Χορηγία Επικοινωνίας:  Θηλασμός & Φροντίδα μωρού - οι πρώτες εβδομάδες!

22/7  Σάββατο από τις 11:30-14:00 στo Κέντρο Θηλασμού & Μητρότητας
 Απευθύνεται σε εγκυμονούσες β'-γ' τριμήνου & θηλάζουσες μητέρες!

Είσοδος Ελεύθερη 

Πατήστε στην εικόνα ή εδώ για να δηλώσετε συμμετοχή

mitrikos22717.gif

elina_nagia

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?

538 δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

Γεια σας γεια σας ελπίζω να είναι ακόμα ανοιχτό αυτό το thread είμαι 23 ετών και έχω ένα μωράκι που θα γίνει 2 μηνών στις 13 του μήνα είναι το πρώτο μου παιδάκι και είμαι πανευτυχής. Πιάνομαι κι εγώ στις νέες μαμάδες ε; Όταν έμεινα έγκυος ήμουν 22.

Θα χαρώ να μιλήσω και με άλλες νέες σε ηλικία μαμάδες ή ακόμα και στην ηλικία μου. :)

kalhmera eimai 22 xronwn kai exw 2 mwrakia. thn panemorfh koroula m 11 mhnwn kai ton mikro m erwta 2 mhnwn. pianomaste stis nees mamades nomizw

Καλημερα. Θέλω τι γνώμη σας. Έχω ένα αγοράκι 2 μηνών και 5 μερών σήμερα και δεν ξέρω τι να κάνω. Συνέχεια γκρινιάζει. Τον ταιζω τον αλλαζω κολικους δεν κάνει .δεν βλεοω να μαζεύεται να πονάει και δεν κοιμάται εύκολα. Χτες όλη μέρα δεν είχε κοιμηθεί και το βράδυ συνέχεια ξυπνούσε. Έχω απελπιστει. Βοήθεια!

Γειά σας και από μέναα....Είμαι 22 και ειμαι στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης..

Δεν μετανοιώνω για τίποτα, εγώ και ο υπέροχος άντρας μου ανυπομονούμε για το μικρό μας " θαύμα " !!! :)

ieCyp2.png

Γεια σας κι απο μενα!Εγω ειμαι 22 κι εχω ηδη εναν μπεμπη 6 μηνων!Ετσι κοριτσι μου...δεν υπαρχει πιο ομορφο συναισθημα στον κοσμο απο αυτο!!!Κι εννοειται καλα κανεις που δεν μετανιωνεις για τιποτα..ειναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ μπορει να μας συμβει!Κι ασε τις κακες τις γλωσσες να λενε πως σταματαει η ζωη σου κι αλλα τετοια!!Εγω μετα απο το μωρο ξαναγεννηθηκα!!Η ζωη ειναι πολυ καλυτερη...και καταλαβα το βαθυ νοημα της ευτυχιας!Της ουσιαστικης ευτυχιας..της ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ!!

Με το καλο το μωρακι σας γλυκια μου!!Ολα να πανε κατ'ευχην!!!:-P

hIRop2.png

Γεια σας κι απο μενα!Εγω ειμαι 22 κι εχω ηδη εναν μπεμπη 6 μηνων!Ετσι κοριτσι μου...δεν υπαρχει πιο ομορφο συναισθημα στον κοσμο απο αυτο!!!Κι εννοειται καλα κανεις που δεν μετανιωνεις για τιποτα..ειναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ μπορει να μας συμβει!Κι ασε τις κακες τις γλωσσες να λενε πως σταματαει η ζωη σου κι αλλα τετοια!!Εγω μετα απο το μωρο ξαναγεννηθηκα!!Η ζωη ειναι πολυ καλυτερη...και καταλαβα το βαθυ νοημα της ευτυχιας!Της ουσιαστικης ευτυχιας..της ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ!!

Με το καλο το μωρακι σας γλυκια μου!!Ολα να πανε κατ'ευχην!!!:-P

Αυτο ακριβως !!!! Γερο να ναι το μωρακι σας και να το καμαρωνετε!!!!

Εχω ακουσει πολλα τετοια τυπου χανεις χρονια απο την ζωη σου κοιτα να τη χαρεις τωρα που ειναι νωρις κλπ...Εγω τουλαχιστον καθε μερα που ξυπναω αντικρυζω τον αντρα μου και το χαμογελο του ειναι η ζωη μου...Που να ρθει το μωρακι μας...Αυτο που λες οτι ξανα γεννιεσαι το πιστευω!!! Ειναι ευτυχια, χαρα, τα παντα ΟΛΑ!!!! :D:D:oops:

ieCyp2.png

Γεια σας κορίτσια!! Eκανα επιτελους την εγγραφή μου.

Μόλις έκλεισα τα 23 και είμαι στον μήνα μου, από μέρα σε μέρα περιμένω την μπεμπούλα μου!! :D :D

γεια σας και απο μένααα!! είμαι 24 και μπηκα στον εκτο.. ελπίζω να πιάνομαι στις μικρες μαμαδες... :P:cool:

γεια σας και απο μένααα!! είμαι 24 και μπηκα στον εκτο.. ελπίζω να πιάνομαι στις μικρες μαμαδες... :P:cool:

Εννοείται!!!! Όλα να σου πάνε καλά μέχρι τέλους! Με το καλό!:D:D:D

ieCyp2.png

Καλησπέρα και από εμένα!

Και εγώ μικρή - μικρή το σκαρωσα το κουκουτσακι μου!είμαι 23χρ στο 4ο μήνα...το Μάιο αναμένεται ο μπεμπακος μας!!!!

gLG9p2.png

Γεια σας κορίτσια! Με το καλό τα μωράκια σας οι εγκυμονούσες!!! Όσες είστε μαμάδες να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας!!! Μόλις έμαθα πώς γέννησε μια συμμαθήτρια του αγοριού μου (20 ετών) και πραγματικά συγκινήθηκα πάρα πάρα πολύ!!! Της εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!! Δυστυχώς εγώ πριν 4 μήνες, στην 11η εβδομάδα ανακάλυψα ότι το μωράκι μου παλλινδρόμησε :| και αυτό το λέω γιατί πρέπει να ξέρετε ότι όσες τελικά καταφέρατε και γεννήσατε υγιή μωρά, είστε πάρα μα πάρα πολύ τυχερές!!! Η αλήθεια είναι ότι μέσα μου πάντα θα υπάρχει ο φόβος μη γινει πάλι το ίδιο (είμαι 21 ετών). Εμένα ο περίγυρός μου μού ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ με τις δήθεν συμβουλές τους για το "καλό" μου! Καταλαβαίνετε... Με αποτέλεσμα να με στεναχωρούν και να με έχουν μέσα στα κλάματα συνέχεια! Γι αυτό κορίτσια, σας το λέω σα συμβουλή μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου: 1) αν έχετε τη δυνατότητα μην αποκαλύψετε σε κανέναν εκτός από το σύντροφό σας το ευχάριστο νέο της εγκυμοσίνης (θα καταλάβετε το γιατί) και 2) πραγματικά ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΑΣ και απολαύστε την εγκυμοσίνη σας!!!! Με αγάπη σας τα λέω...

Γεια σας κορίτσια! Με το καλό τα μωράκια σας οι εγκυμονούσες!!! Όσες είστε μαμάδες να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας!!! Μόλις έμαθα πώς γέννησε μια συμμαθήτρια του αγοριού μου (20 ετών) και πραγματικά συγκινήθηκα πάρα πάρα πολύ!!! Της εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!! Δυστυχώς εγώ πριν 4 μήνες, στην 11η εβδομάδα ανακάλυψα ότι το μωράκι μου παλλινδρόμησε :| και αυτό το λέω γιατί πρέπει να ξέρετε ότι όσες τελικά καταφέρατε και γεννήσατε υγιή μωρά, είστε πάρα μα πάρα πολύ τυχερές!!! Η αλήθεια είναι ότι μέσα μου πάντα θα υπάρχει ο φόβος μη γινει πάλι το ίδιο (είμαι 21 ετών). Εμένα ο περίγυρός μου μού ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ με τις δήθεν συμβουλές τους για το "καλό" μου! Καταλαβαίνετε... Με αποτέλεσμα να με στεναχωρούν και να με έχουν μέσα στα κλάματα συνέχεια! Γι αυτό κορίτσια, σας το λέω σα συμβουλή μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου: 1) αν έχετε τη δυνατότητα μην αποκαλύψετε σε κανέναν εκτός από το σύντροφό σας το ευχάριστο νέο της εγκυμοσίνης (θα καταλάβετε το γιατί) και 2) πραγματικά ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΑΣ και απολαύστε την εγκυμοσίνη σας!!!! Με αγάπη σας τα λέω...

Αααααα και επίσης να σας πω το εξής... Είμαι φοιτήτρια και στη σχολή είχα δυο πολύ καλές φίλες! Ειδικά με τη μία αχώριστες. Όταν έμαθαν ότι είμαι έγκυος προσπαθούσαν να με πείσουν να το ρίξω. Για το καλό μου δήθεν... Ήταν προγραμματισμένα όλα... Τη μέρα όμως που πήγα στο νοσοκομείο να κάνω την απόξεση, ήρθε το αγόρι μου, με πήρε από το χέρι, πήγε στους γονείς μου και τους είπε ότι δε θα με αφήσει να το κάνω και ότι θα το κρατήσουμε ό,τι και να λένε. Όταν λοιπόν με πήραν τηλέφωνο οι "φίλες" μου να δουν πώς είμαι και τους είπα τι έγινε ήταν το τελειωτικό.. Τι εννοώ; δε μου ξαναπευθύναν το λόγο ποτέ, δε με ξαναπήραν ένα τηλέφωνο να δουν τι κάνουν, με βλέπουν στη σχολή και ενώ ειναι δίπλα μου δε μου μιλάνε, κλπ κλπ. Και όταν τους το είπα φυσικά και δεν το παράδεχτηκαν. Είναι στο μυαλό μου λένε... Τι να πεις...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα