Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts

Εγω μικροδειχνω κιόλας, καποιοι με περνανε για μαθητρια. Δεν με κοιτανε παραξενα ολοι γιατι δεν φαινομαι ακομα, οπου ομως τυχει να το πω (καταστηματα π.χ.) διακρινω ενα σοκ που προσπαθουν να το κρυψουν αμεσως μετα. Νομιζω πως δεν τους περναει απο το μυαλο οτι ηταν μια συνειδητη αποφαση αλλα οτι μαλλον οσες ειναι κατω απο 30 δεν ξερουν απο προφυλαξεις.

Απο παρεες ειχα χαθει λιγο εδω και καιρο, λογω του οτι μετακομισα 30 χλμ μακρια και ειναι δυσκολο να συναντιομαστε. Σε οσους το εχω πει εχουν χαρει παντως. Βασικο νομιζω ειναι να μην τους κανεις να νιωσουν ανεπιθμητοι. Ας πουμε, εμενα μια κοπελα που καναμε παρεα παλιοτερα και χαθηκαμε λογω της μετακομισης, γεννησε πριν λιγο καιρο. Ε, θελω πολυ να την δω αλλα οσες φορες της ειπα να μου πει ποτε μπορει, μου απαντησε "δεν ξερω σιγουρα, θα δουμε, θα το κανονισουμε...". Με εκανε να νιωσω πως δεν εχει πια χρονο για μενα, οποτε με την σειρα μου δεν θελω να κανω αλλες κινησεις να την προσεγγισω. Πιστευω πως υπαρχουν αντιστοιχα ατομα στον περιγυρο σου, μπορει να περιμενουν απο εσενα να τους πεις οτι θελεις να πατε μια βολτα π.χ. γιατι νομιζουν πως δεν μπορεις/προλαβαινεις/θελεις και δεν το προτεινουν.

 

Έχεις δικιο πλεον οι συνθηκες ζωης καλως ή κακως οδηγουν τις γυναικες σε αλλες προτεραιότητες περαν της οικογενειας! Δε μετανιωνω παντως ουτε στιγμη που θα γινω μικρη μανουλα αν και απο οτι βλεπω υπαρχουν και πολυ μικροτερες μου :D Παντως για τις φιλιες δε νομιζω να ισχυει κατι τετοιο σε μένα! Δυστυχως οι παιδικες μου φιλες ειναι πολυ μακρια μου και οσες ξεκινησα να κανω εδω απομακρυνονται αφου εχουν αλλες προτεραιότητες όπως ποτα,ξενυχτια και τετοια που δεν μπορω να ακολουθήσω πλέον! Νιωθω λίγο ασχημα αλλα ευτυχως εχω τον αντρα μου να με στηρίζει και να είναι ο καλυτερος μου φίλος μεταξυ των αλλων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες! Τι κάνετε? ΄Βλέπω μιλάμε για φιλίες..Παλαιόερα είχα και εγώ παραονα αλλα τελικά είναι και θεμα προτεραιοτητων και επιλογων.. Νια φυσικα και δε θα μπορουμε να ταριαξουμε πλεον με παρεες που ειναι μονο του ξενυχτιου και της βολτας..Αλλα υπαρχουν και παρεες ωριμες, με τις οποιες μπορουμε να βρουμε κοινα σημεια εικοινωνιας και ενδιαφεροντος.. Τουλαχιστον η εμπειρια μου αυτο μου εδειξε.. έχω ακόμα φιλες απο το σχολειο και τις εξωσχολικές δραστηριοτητες,έχασα παρεες απο το πανεπιστημιο γιατι αλλαξαν οι προτεραιοτητες μου, αλλα κερδισα ΦΙΛΕΣ και εξακολουθω και γνωριζω κοσμο, που με θελει στη ζωη του ακριβως οπως ειμαι! Και αυτο ειναι υπεροχο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλες!!!Παντρευτηκα κι εγω στα 22 και 23 απεκτησα την σταλιτσα μου που ειναι σημερα 4 μηνων!!!Παντρευτηκα κι εκανα το παιδακι μου απο επιλογη μου(τρομερο;;;;)Μιας και κανετε την συζητηση οτι οι παλιες μας φιλιες ειναι πλεον σε αλλο κοσμο να σας πω κι εγω την εμπειρια μου.Οταν γεννησα ηρθαν οι φιλες μου απο το σχολειο να με δουν!Δεν θα σας πω ολα τα κουλα που ακουσα οπως σιγουρα εχετε ακουσει ολες σας αλλα μου εχει μεινει ενας διαλογος που εκανα με μια φιλη μου:"μα καλα γιατι εχεις μαυρους κυκλους;;" "Το μωρο εχει κολικους και δεν κοιμαται καλα το βραδυ!" "Πλακα κανεις!!!Κι αμα νυσταζεις τι γινεται;;;;" Τι της απαντας τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Κορίτσια μιας και μιλούσα για κιλά παρακάτω, μέσα σε 5 μέρες με ιωση , αμυγδαλίτιτδα,φαρυγγιτιδα,πυρετό, εμετό, βήχα , φλέματα, έχασα 3 κιλά!!!!

 

 

 

Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας εγκυούλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μαρεσει πολυ να βλεπω νεες μανουλες.

Εγω τωρα σε 1μιση μηνα κλεινω τα 22 και σε κανα χρονο θα ηθελα να κανω κι εγω ενα μπεμπε με τον φιλο μου, που το θελει πολυ κι εκεινος.

Το θεμα μας ειναι πρωτα να βρουμε κατι "σταθερο" απο δουλεια (οχι οτι τωρα πια μπορεις να εισαι σιγουρος για τις δουλειες).

Απλα θελουμε να βασιζομαστε στα ποδια μας.

Παντως ειναι το τι θελει ο καθενας.

Εμεις θελουμε το μωρακι μας, εχουμε και τον σκυλο μας που μεχρι στιγμης του αφιερωνουμε τον περισσοτερο ελευθερο χρονο μας και ειμαστε τελεια :D

Οσον αφορα τους φιλους μας οι πιο πολλοι εχουν ηδη μωρακια οποτε πιστευω δεν θα εχουμε θεμα.

Δεν ημασταν ποτε ατομα των κλαμπ και των ξενυχτιων (χαχα παιζει να ειναι πολυ λαθος ετσι οπως το εγραψα, δεν πρεπει να υπαρχει σαν λεξη, αλλα πως το λενε? "των ξενυχτων?" :P).

Προτιμαμε να παιζουμε με τον σκυλο, να βλεπουμε καμια ταινια, να μαζευομαστε με φιλους κλπ, οποτε εχουμε φιλους που ασχολουντε με τα ιδια και τους γνωρισαμε μαλιστα απο εκει που βγαζουμε τον σκυλο :P

Ζηλευω οσες εχετε ηδη το μωρακι σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια..Εγω ειμαι 20 χρονων και εχω ενα κοριτσακι 2 μηνων..

Με το καλο να κρατησετε στην αγκαλια σας τα μωρακια σας οι εγκυουλες..

Και οσες απο εσας εισαστε ηδη μανουλες να χαιροσαστε τα μωρακια σας και να τα δειτε οπως επιθυμειτε..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια

εγω είμαι 25 και εχω μια μπουμπουκα 3 μηνων(σε 5 μερεσ) και είμαι πολύ χαρουμενη!χαιρομαι που υπαρχουν και αλλεσ μικρεσ και ευτυχισμενεσ μανουλεσ!σαφωσ και ο προσωπικοσ μας χρονοσ εχει μειωθεί και πολλεσ φιλεσ εχουν εξαφανιστεί γιατι πλεον εχουμε αλλα ενδιαφεροντα και προτεραιοτητεσ αλλα τι να κανουμε!!εχουμε δημιουργησει ένα θαυματακι και το βλέπουμε μερα με την μερα να ανθιζει και αυτό είναι ανεκτιμητο!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σου :D

κοιτα η αληθεια είναι ότι λεγαμε να κανουμε παιδακι σε καμια διετια η αληθεια είναι και λογω οικονομικων αλλα και εγω βλακωδωσ θεωρουσα ότι ακομα είμαι μικρη!η μπουμπουκα ομωσ ειχε αλλα σχεδια !χαχα

εσυ ποσο εισαι?εισαι παντρεμενη?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, έχω φτιάξει ένα νέο φορουμ, το σύνδεσμο θα τον βρήτε εδώ https://www.facebook.com/pages/%CE%A0%CE%91%CE%99%CE%94%CE%99-%CE%9C%CE%9F%CE%A5/242728709233845

 

Θα με χαροποιούσε πολύ να μπαίνετε να ρείχνετε μια ματιά, το ενημερώνω συχνά με διάφορα θέματα!!:D

Link to comment
Share on other sites

egw eimai 23....eimai mikroula...alla polu ths trelas k ths oikogeneias....arravwniasmenh eimai...etsi dwsame orkous...meta3u mas...den thelw gamous..:P sigoura omws thelw ena nini...xixixi

 

σου ευχομαι να ερθει πολυ συντομα ενα νινακι αφου το θεσ τοσο πολυ!μην αγχωνεσαι ομωσ γιατι το αγχοσ ειναι κατασταλτικοσ παραγοντασ!απολαυσε την σχεση σου και καντε ομορφα πραγματακια η και κανενα ταξιδακι τωρα που ειστε οι δυο σασ ακομα γιατι οταν ερθει το νινακι τον πρωτο καιρο ο κοινοσ ελευθεροσ χρονοσ θα ειναι περιορισμενοσ!εκει που δεν το περιμενετε θα σκασει και το μπομπιρακι!αντε να τα λεμε τωρα με το φορουμ :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα κ να σας ζήσουν τα μωρακια σας...είμαι 21 κ έχω μια κορούλα 5μηνων. Τώρα που έγινα μανούλα καταλαβα οτι όλα αυτά εκεί εξω ποτά ξενύχτια φλερτ τσιγάρα βόλτες διακοπές κ.ο όλα μα όλα είναι ενα μηδέν μπροστά στην ευτυχία της μητρότητας,όταν άκουσα πρωτη φορά το κλάμα της κ την είδα η καρδιά μου πήγε να σπάσει ενιωσα ολοκλήρωση κ επιτέλους πραγματικα γεμάτη! Αλήθεια όταν μου λένε οι γνωστές μου κ φίλες να σου ζησει κ τέτοια το πρωτο πράγμα που τους λέω είναι εύχομαι να το περάσετε σύντομα! Είμαι σίγουρη οτι είναι η καλύτερη ευχή που υπάρχει! Οι γυναίκες είμαστε πολυ ευλογημένες φαίνεται μας αγαπάει πολύ ο Θεός για να προσφέρει τέτοιο συναίσθημα.. Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΔΩ Κ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ!

Έχω μια πριγκίπισσα που είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

elenababis s euxaristw polu gia th sthri3h...:) h alh8eia einai oti wres wres niw8w tooooso upervolikh...alla den mporw na to eleg3w...san na to kanei kapoios allos gia mena...:P par ol auta trelainomai giati zw pragmata pou den exw 3anazhsei....niw8w mia sigouria...niw8w oti eimai egkuos gia kapoio logo....prospa8hsa na xalarwsw...sigoura den einai sto mualo m to gegonos oti oi 8hles m ponane polu...!k shmera k to sth8os m oloklhro...epishs exw krampes sth mhtra k ena fouskwma...meres twra...mazi me statherh 8ermokrasia 37....37.2 edw k meres...kuriws to vradu...eixa epafes ka8 olh thn evdomada ths worh3ias...sun to oti perimenw se 6 meres na mhn m er8ei....:?:???::?:confused::confused::confused::-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...