Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts

Καλέ μην ανησυχεις μικρη εισαι μπαμ μπαμ θα επανελθει το σωμα σου με γυμναστικη και σωστη διατροφή! Τωρα στη δεύτερη εγκυμοσυνη ξεκινησα 58 κιλα γεννησα 77 κιλα και τωρα ειμαι 56 ;) όσο για τις φιλιες, που λεει καποια κοπέλα πιο πάνω, ενταξει στην αρχη επικρατουσε μια αναστατωση, αλλα οσοι ειναι να μεινουν διπλα σου, θα μείνουν!

Μπράβο σου!!Συμφωνώ!!! Εγώ ξεκίνησα 58 κιλά και έφτασα 82, κατάφερα και έφτασα 66 αλλά ξανα έμεινα έγκυος και ξανα έφτασα πάλι 82 κιλά, τώρα είμαι 69!! Αχ μακάρι να επανέλθει!! Πάντως οι ραγάδες, κυτταρίτιτδα και η χαλάρωση στο στήθος δεν νομίζω να επανέλθουν φυσικά... Αλλά θέλουμε να κάνουμε και ένα τρίτο παιδάκι, οπότε πάλι θα παχύνω, αλλά όπως είπα και πιο κάτω, θα αρχίσω δίαιτα για τον γάμο, να έχω αδύνατα χέρια στις φωτογραφίες, γιατί όλο το υπόλυπο κάτω από το νυφικό δεν θα φαίνεται!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! Συγχαρητήρια σε όλες τις νέες μαμάδες.. Να είναι ευτυχισμένα τα μωράκια σας και με το καλό εύχομαι σε αυτά που είναι καθ' οδόν..

Εγώ είμαι 24 χρονών και αποφασίσαμε να κάνουμε μωράκι.. ( αν κρίνω από τις ηλικίες σας, άργησα κιόλας) Θα ήθελα να σας πω ότι πάντα ονειρευόμουν το πότε θα έρθει ο καιρός να κάνω ένα παιδάκι, για μενα και τον σύντροφό μου ήταν πάντα όνειρο ζωής. Όμως, είμαστε συνομίλικοι, σπυδάζαμε είχαμε το στρατό και τα συναφή... Τώρα που δουλεύουμε και μένουμε μόνοι νομίζω πως το όνειρο μπορεί να γίνει πραγματικότητα!!

Μην ακούτε τον κόσμο, όσοι σας αγαπάνε θα πούνε τα καλύτερα, οι άλλοι περισσεύουν... Είναι ευλογία και το μεγαλύτερο θαύμα να κάνεις παιδάκι αλλά κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν, καθώς πιστεύουν ότι μπαίνει δε πρόγραμμα.. Δυστυχώς οι περιπτώσεις και από βιολογικής άποψης έχουν δείξει ότι κάποιες ηλικίες δεν είναι τόσο γόνιμες καθώς και παρουσιάζονται περισσότερες επιπλοκές.. Εκτός από αυτό αλλιώς είναι να είσαι νέα μανούλα... Τα υλικά αγαθά έρχονται, φεύγουν εν μία νυκτί, γενικά δεν είναι μεγάλης σημασίας εεφόσον δεν είναι σταθερά...

Το πιο σημαντικό που δεν εξαρτάται ολοκληρωτικά η ύπαρξή του από εμάς είναι η ύπαρξη παιδιών και στη συνέχεια από εμάς και την αγάπη μας εξαρτάται η πραγματική ευτυχία αυτών... Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά ήθελα να γράψω αυτά που νιώθω, μιας και εγώ ακούω ανα καιρούς (αυτό είναι το σωστό, πρώτα πρέπει να γίνει αυτό και μετά το άλλο κ.τ.λ.)

Ακούστε την καρδιά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες,

εγώ είμαι 25 και έχω έναν γιο 3 χρονών.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας!

 

Κάντε like σε αυτή τη φωτογραφία για να κερδίσω ένα Ipad mini να το κάνω δώρο στον γιο μου!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ :-)

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=765352943493393&set=a.765350823493605.1073741838.139536566075037&type=3&theater

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!ειμαι καινουργια εδω,αν και διαβαζω το φορουμ εδω και χρονια.Ειμαι 23 εχω δυο γιους 4,5 και 3 που τους λατρευω!!Με τον πατερα τους παντρευτηκαμε το 2009 αλλα δυστηχως χωρισαμε και τωρα τα μεγαλωνω μονη μου με την βοηθεια της μητερας μου.Παρολα αυτα πιστευω οτι ειναι ομορφο να κανεις παιδια σε μικρη ηλικια εχεις να δωσεις πολλα και μεγαλωνεις μαζι τους!!!καλη δυναμη σε ολες τις μικρομανουλες!!τα παιδια ειναι ευτυχια σε οποια ηλικια και να τα κανεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα εγω ειμαι 23 και εχω δυο γιους 4 και 3,5.Με τον πατερα τους παντρευτηκαμε το 2009 αλλα χωρισαμε πριν 1 χρονο.Τωρα τα μεγαλωνω μονη μου με την βοηθεια της μητερας μου.Ο γιος μου ο μικρος περασε προσφατα μια σοβαρη περιπετεια με την υγεια του αλλα τωρα ειναι καλα ευτυχως.Θα ηθελα να πω σε ολες τις μικρομανουλιτσες να αισθανονται περηφανες που εχουν η θα κανουν παιδακια γραψτε τους ολους κοριτσιαα!!!Επειδη μενω σε χωριο το εχω περασει και εγω οι ανθρωποι παντα λενε και σε κρινουν οτι και να κανεις...η μητροτητα ειναι το πιο ομορφο πραγμα στον κοσμο κανενας δεν πρεπει να σε κανει να νιωθεις ασχημα για αυτο...να χαιρεστε τα αγγελουδακια σας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!διαβαζω καιρο το φορουμ και ειπα να γραψω..

Ειμαι 23 και εχω δυο γιους 5 και 3 με τον πατερα τους παντρευτηκαμε το 2009 και χωρισαμε πριν 8 μηνες περιπου:|Τωρα τα μεγαλωνω μονη μου με την βοηθεια της μητερας μου καθως αυτος αποφασισε να κανει την ζωη του..

θελω να ευχηθω τα καλυτερα σε ολες τις μανουλες μικρες μεγαλες!!

Να χαιρεστε τα αγγελουδακια σας!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες,

εγώ είμαι 25 και έχω έναν γιο 3 χρονών.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας!

 

Κάντε like σε αυτή τη φωτογραφία για να κερδίσω ένα Ipad mini να το κάνω δώρο στον γιο μου!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ :-)

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=765352943493393&set=a.765350823493605.1073741838.139536566075037&type=3&theater

σου εκανα και γω!!!:):)

κανεις δεν ειναι τελειος....μεχρι να τον ερωτευτεις..!!

[/url]

 

XzOfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου!!Συμφωνώ!!! Εγώ ξεκίνησα 58 κιλά και έφτασα 82, κατάφερα και έφτασα 66 αλλά ξανα έμεινα έγκυος και ξανα έφτασα πάλι 82 κιλά, τώρα είμαι 69!! Αχ μακάρι να επανέλθει!! Πάντως οι ραγάδες, κυτταρίτιτδα και η χαλάρωση στο στήθος δεν νομίζω να επανέλθουν φυσικά... Αλλά θέλουμε να κάνουμε και ένα τρίτο παιδάκι, οπότε πάλι θα παχύνω, αλλά όπως είπα και πιο κάτω, θα αρχίσω δίαιτα για τον γάμο, να έχω αδύνατα χέρια στις φωτογραφίες, γιατί όλο το υπόλυπο κάτω από το νυφικό δεν θα φαίνεται!!:mrgreen:

 

Οι ραγαδες σου ε το πέσμα του χρονου θα παρουν το χρωμα του δερματος.. για την κυταριτιδα πολυ πολυ πολυ νερο! γυμναστικουλα κανε να δεις πως θα πεφτεις σε ποντους χωρις ν το καταλαβεις! και με το καλο και για τριτο αφου το θελετε, μπράβο για την αντοχη σου! εγω με δυο ειμαι οφ! :-P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγω ειμαι 23 και εχω δυο γιους 4 και 3,5.Με τον πατερα τους παντρευτηκαμε το 2009 αλλα χωρισαμε πριν 1 χρονο.Τωρα τα μεγαλωνω μονη μου με την βοηθεια της μητερας μου.Ο γιος μου ο μικρος περασε προσφατα μια σοβαρη περιπετεια με την υγεια του αλλα τωρα ειναι καλα ευτυχως.Θα ηθελα να πω σε ολες τις μικρομανουλιτσες να αισθανονται περηφανες που εχουν η θα κανουν παιδακια γραψτε τους ολους κοριτσιαα!!!Επειδη μενω σε χωριο το εχω περασει και εγω οι ανθρωποι παντα λενε και σε κρινουν οτι και να κανεις...η μητροτητα ειναι το πιο ομορφο πραγμα στον κοσμο κανενας δεν πρεπει να σε κανει να νιωθεις ασχημα για αυτο...να χαιρεστε τα αγγελουδακια σας!!!!!!

 

Περαστικά στο παληκαρακι σου,σιδερενιος και ποτε ξανα περιπετειες! Να τα χαιρεσαι και τα 2 τα παιδακια σου! Καλη δυναμη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μικρές μανουλες κάνατε ραγαδες? Γιατί εγώ έκανα αρκετές...λέτε να φύγουν?

 

Στην 1η μου εγκυμοσυνη γεμισα κυριολεκτικα, περιμετρικα στην κοιλια μου. Τις εχω ακομα, αλλα πλεον δεν ειναι κοκκινες. Στη δευτερη εβαζα κρεμα και δεν εβγαλα..

Link to comment
Share on other sites

Τι τυχερές που είστε που καταφέρατε να αποκτήσετε παιδάκι σε μιρκή ηλικία! Εγώ απο μικρή ονειρευόμουν πως θα κατάφερνα να κάνω έστω ένα παιδάκι πριν τα 30 μου. Δυστυχώς σε λίγες μέρες κλείνω τα 31 και ακόμα έχω άδεια αγκαλιά....

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι ραγαδες σου ε το πέσμα του χρονου θα παρουν το χρωμα του δερματος.. για την κυταριτιδα πολυ πολυ πολυ νερο! γυμναστικουλα κανε να δεις πως θα πεφτεις σε ποντους χωρις ν το καταλαβεις! και με το καλο και για τριτο αφου το θελετε, μπράβο για την αντοχη σου! εγω με δυο ειμαι οφ! :-P

Που να βρώ χρόνο η έρημη και για γυμναστική, δεν έχω βοήθεια σπίτι και τρέχω όλη μέρα και δεν φτάνω, η μάνα μου να φανταστείς( μένει μακριά μου 3 ώρες με το καράβι) είναι 50 χρονών και κάνει ζούμπα και πιλάτες, και έχω αρχίσει να θέλω να κάνω και εγώ, έχω και πηδήλατο(όργανο γυμναστικής) σπίτι, μάλλον θα ξεκινήσω να κάνω, και θα πάρω και κανένα τηλεφωνάκι σε κανένα γυμναστήριο να δω που κυμαίνονται οι τιμές τους!

Link to comment
Share on other sites

Τι τυχερές που είστε που καταφέρατε να αποκτήσετε παιδάκι σε μιρκή ηλικία! Εγώ απο μικρή ονειρευόμουν πως θα κατάφερνα να κάνω έστω ένα παιδάκι πριν τα 30 μου. Δυστυχώς σε λίγες μέρες κλείνω τα 31 και ακόμα έχω άδεια αγκαλιά....

 

Να τα εκατοστήσεις! Και να μην το βαζεις κατω, αλλστε μονο 3 εισαι ακόμα ;)

 

Μετά από πόσο καιρό σταμάτησαν να φαίνονται?

 

Μη φανταστεις οτι δε φαινονται, απλα δεν ειναι κοκκινες! Πηρε αρκετο καιρο, και πλεον επειδη γυμναζομαι αρκετα και σχεδον καθημερινα, ειναι σε πολυ πολυ πολυ καλυτερη κατασταση..

Link to comment
Share on other sites

Που να βρώ χρόνο η έρημη και για γυμναστική, δεν έχω βοήθεια σπίτι και τρέχω όλη μέρα και δεν φτάνω, η μάνα μου να φανταστείς( μένει μακριά μου 3 ώρες με το καράβι) είναι 50 χρονών και κάνει ζούμπα και πιλάτες, και έχω αρχίσει να θέλω να κάνω και εγώ, έχω και πηδήλατο(όργανο γυμναστικής) σπίτι, μάλλον θα ξεκινήσω να κάνω, και θα πάρω και κανένα τηλεφωνάκι σε κανένα γυμναστήριο να δω που κυμαίνονται οι τιμές τους!

 

 

Έτσι ξεκινα σπιτι σιγα σιγα με ποδηλατο κοιλιακους σχοινακι κτλ.. απο το να μην κανεις τιποτα, καλο ειναι κ αυτο ;) όσο για τα γυμναστηρια, ψαξτο κ μεσω ιντερνετ θα βρεις προσφορες...

Link to comment
Share on other sites

μην το βαζεις κατω, αλλστε μονο 3 εισαι ακόμα ;)

 

Εγώ δεν το βάζω, αλλά έτσι όπως πάει βλέπω αυτό να με βάζει απο κάτω.... Δυστυχώς αυτά τα πράγματα δεν γίνονται κατά παραγγελία....:(

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βάζω, αλλά έτσι όπως πάει βλέπω αυτό να με βάζει απο κάτω.... Δυστυχώς αυτά τα πράγματα δεν γίνονται κατά παραγγελία....:(

 

Μια μικρή παρεμβολή από μια αρκετά μεγαλύτερή σας :

 

Καλά κάνετε και γίνεστε μανούλες σε νεαρή ηλικία όσες έχετε βρει τον κατάλληλο άνθρωπο. Δεν καταλαβαίνω γιατί να σας λοξοκοιτάξουν , μου φαίνεται πολύ περίεργο.

 

Manoulina μια χαρά είναι η ηλικία σου, είσαι σε πολύ παραγωγική φάση

Εγώ το πρώτο το έκανα 37 ετών και με την πρώτη προσπάθεια. Είναι θέμα τύχης και ψυχολογίας εφόσον δεν έχεις κάποιο ιατρικό θέμα.

Σου εύχομαι πολύ σύντομα χαρμόσυνα νέα :-D

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Manoulina μια χαρά είναι η ηλικία σου, είσαι σε πολύ παραγωγική φάση

Εγώ το πρώτο το έκανα 37 ετών και με την πρώτη προσπάθεια. Είναι θέμα τύχης και ψυχολογίας εφόσον δεν έχεις κάποιο ιατρικό θέμα.

Σου εύχομαι πολύ σύντομα χαρμόσυνα νέα :-D

 

 

Δυστυχώς έχουμε θέματα τόσο εγώ όσο και ο σύζυγος...

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχουμε θέματα τόσο εγώ όσο και ο σύζυγος...

 

Πλέον δεν υπάρχουν άλυτα θέματα.

Και ευτυχώς έχετε το ηλικιακό περιθώριο να τα λύσετε και να τα αντιμετωπίσετε.

Σου εύχομαι πολύ σύντομα να αποτελούν παρελθόν οι ανησυχίες σου !

Συγνώμη κορίτσια πάλι για την παρέμβαση να χαίρεστε όλες τα μπεμπάκια σας !

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βάζω, αλλά έτσι όπως πάει βλέπω αυτό να με βάζει απο κάτω.... Δυστυχώς αυτά τα πράγματα δεν γίνονται κατά παραγγελία....:(

 

Πολυ αρνητικη σε βλεπω! Οπως σου ειπε και μια μαμα πιο πανω, δεν υπαρουν πια αλυτα θεματα! (Οι γονεις μου, απεκτησαν ενα παιδι,εμενα μετα απο 18 χρονια προσπαθειων και 25 χρονια πριν, λες να μην τα καταφερεις εσυ, εν ετει 2014????????) Πεισμα, θαρρος και υπομονη!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...