Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΥΣΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ


mata

Recommended Posts

Μόλις λουστούμε, τινάζουμε με δύναμη κάτω τα μαλλιά μας, όσο είναι βρεγμένα, γιατί αυτό βοηθάει να ξεκολάνε οι τρίχες από τις ρίζες και δίνει όγκο στα μαλλιά!!!Μου το είπαν στο κομμωτήριο!!!!!!! :D:D:D:D:D

 

Αν ξεκολλήσουν οι τρίχες απο τις ρίζες δεν νομίζω ότι θα έχεις όγκο..... :wink: Για φαλακρή σε κόβω :lol::lol::lol:

Εκτός βέβαια αν πάρεις μια περούκα α λα Τίνα Τάρνερ. Τότε θα έχεις πολύ όγκο σίγουρα :lol::lol::lol:

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 475
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόλις λουστούμε, τινάζουμε με δύναμη κάτω τα μαλλιά μας, όσο είναι βρεγμένα, γιατί αυτό βοηθάει να ξεκολάνε οι τρίχες από τις ρίζες και δίνει όγκο στα μαλλιά!!!Μου το είπαν στο κομμωτήριο!!!!!!! :D:D:D:D:D

 

Αν ξεκολλήσουν οι τρίχες απο τις ρίζες δεν νομίζω ότι θα έχεις όγκο..... :wink: Για φαλακρή σε κόβω :lol::lol::lol:

Εκτός βέβαια αν πάρεις μια περούκα α λα Τίνα Τάρνερ. Τότε θα έχεις πολύ όγκο σίγουρα :lol::lol::lol:

 

χοχοχοχοχο!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Καλέ είναι αποδοτικό σου λέω!!!Δεν πέφτουν τα μαλλιά don't worry!!!!!Αν πέσουν θα σου κάνω δώρο εγώ την περούκα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχουμε οποιοδήποτε μαύρο στίγμα, πρώτα καθόμαστε στον ατμό και μετά το αφαιρούμε. Όχι σε στεγνό πρόσωπο γιατί μπορεί να αφήσει σημάδι.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να είναι αποδοτικές οι μάσκες προσώπου, καλό είναι να βάζουμε νερό μέσα σε μια κατσαρόλα και αφού βράσει να καθίσουμε λίγο στον ατμό για να ανοίξουν οι πόροι μας. Έτσι είναι περισσότερο αποδοτικές οι μάσκες, γιατί σε φραγμένους πόρους δεν εισχωρούν τόσο καλά τα συστατικά της μάσκας στο δέρμα!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

 

Κι επειδη οι μανουλες μπορει να μην εχουν αυτη την πολυτελεια χρονου, μετα το ζεστο μπανιο ειναι επισης οτι πρεπει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Μιμίκα μου φυσικά!!! Και επιπλέον να γνωρίζετε ότι όταν έχουμε περίοδο, οι μάσκες έχουν καλύτερα αποτελέσματα!Δεν ξέρω γιατί αλλά μου το είπε φαρμακοποιός!!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μιμίκα μου φυσικά!!! Και επιπλέον να γνωρίζετε ότι όταν έχουμε περίοδο, οι μάσκες έχουν καλύτερα αποτελέσματα!Δεν ξέρω γιατί αλλά μου το είπε φαρμακοποιός!!!!

 

Αντε καλε αληθεια?

Θα το τσεκαρω κι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όσες βάφουν τα μαλλιά στο σπίτι, το ξέβγαλμα της βαφής να το κάνουν γρήγορα, γιατί κατά το λούσιμο όταν περνάει η βαφή από όλα τα μαλλιά ταλαιπωρούνται!Να ξεβγάζουν με πολύ γρήγορες κινήσεις.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

΄Ναι Μιμίκα γεγονός είναι!!! :D:D

Επιπλέον, πριν μακιγιαριστούμε βάζουμε την ενυδατική μας, αλλά την αφήνουμε λίγο, μέχρι να στεγνωσει, και μετά βάζουμε το μέικ απ, ή την πούδρα μας. Για να σταθεί καλύτερα το μακιγιαζ!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιστεύω επίσης να γνωρίζετε ότι το σεξ, δίνει μακροζωία, συμβάλλει στο να καίγονται κάποιες θερμίδες και μας γυμνάζει 'εν μέρει' το σώμα όπως και η γυμναστική, προσφέροντας μας επίσης ψυχική ευεξία!!!

Μάλλον αυτό το γνωρίζετε ΟΛΕΣ !!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ κάνω πρώτα μάσκα με άργιλο και μετά κάποια ενυδατική!Σήμερα θα κάνω την μάσκα ασπιρίνης και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα!!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιόμαστε για να διατηρούμαστε όμορφες, χωρίς ρυτίδες με άσπρα δοντάκια, καθαρά μαλλιά πρόσωπο ενυδατωμένο ...το καλύτερο μυστικό είναι να κόψουμε...................το κάπνισμα φυσικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αντε να σπεύσουνε και άλλες φίλες, μια που όλες ενδιαφερόμαστε για την υγεία μας αλλά και για την εξωτερική μας εμφάνιση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ekana τη μασκα ασπιρινης αλλα δεν ειδα αποτελεσμα ρε γμτ!

Φταιει μαλλον οτι τα σπυρια ηταν λογω αδιαθεσιας........

 

Μειναμε εγκυες, γεννησαμε, αλλαξαμε μεταβολισμο, ορμονες και χιλια δυο αλλα στον οργανισμο αλλα τα σπυρια εκει δε λενε να ξεκολλησουν!

ΕΛΕΟΣ ΠΑΛΙΟΣΠΥΡΑ ΚΟΝΤΕΥΩ ΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΠΑΡΤΕ ΔΡΟΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν την έκανα!!! :cry: Αλλά θα την κάνω οπωσδήποτε και μάλιστα θα την καθιερώσω!

Όσο για τα σπυριά Μιμίκα μου, έχω κι εγώ κάτι άτιμα στο πηγούνι!!!! :cry: Μάλλον περνάμε ξανά εφηβεία!!! :wink::wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aι σιχτιρ παλιοσπυρα!

Την αλλη βδομαδα παω στη δερματολογο γιατι τωρα :shock: εμφανισα κατακοκκινες ραγαδες στα μπουτακια μου και να δω τι θα κανω με τα σπυρια.

 

ουστ πια!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου συνέβη το αντίθετο... Ενώ ανέκαθεν και ειδικά στην εφηβεία είχα αρκετή ακμη, στην εγκυμοσύνη είχα το καθαρότερο πρόσωπο που έιχα σε όλη τη ζωή μου :lol: Έλαμπε! Πάντως τα σπυριά πολύ πονεμένη ιστορία τα άτιμα :roll:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην εγκυμοσύνη φράπα ήμουν!!πρόσωπο φεγγάρι!Τα τελευταία χρόνια άρχισα να βγάζω τα παλιόσπυρα στο πηγούνι αλλά και σε άλλα σημεία του πρσώπου κάποιες φορές. Μπορεί αμα κάνουμε συστηματικά τη μάσκα της ασπιρινης να δούμε γιατρειά!!! :D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

E, πες το βρε καλό μου παιδί το καινούργιο μυστικό!!!!!!!!Λεμονάκι ε; :wink: Και μάλιστα καλά που το είπες εγκαίρως, γιατί σήμερα έβγαλα ένα στο μάγουλο και κόκκινο και πεταχτό!!Θα το λεμονοτρίψω το άτιμο!!!!! :evil: Και μετά θα του βάλω και τη μάσκα ασπιρίνης!Θα το τσακίσω. Μα είναι δυνατόν; Στο μαγουλάκι μου, βρήκε να θρονιαστεί; :cry: Ας έβγαινε σε καμια γάμπα για παράδειγμα...ποιός θα το έβλεπε;; :lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε κοριτσακια μου αν εχω επιμον ασπυρια για μερες τα πλακωνω στον αργυλο καθε μερα και βλεπω καποια προκοπη.

Με τα γιατροσοφια δεν εχω δει προκοπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο μαγουλάκι μου, βρήκε να θρονιαστεί; :cry: Ας έβγαινε σε καμια γάμπα για παράδειγμα...ποιός θα το έβλεπε;; :lol::lol::lol:

 

Με τέτοια όμορφιά αγάπη μου , τι να σου κάνει το σπυράκι!... δεν μασάς

εσύ απο αυτά! :):wink:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Αχ αγαπημένε μου πλανήτη!!!!!!!! :lol::lol: Τέτοια μου λές και παίρνω τα πάνω μου.......Ματς μουτς να σε φιλήσω........ :lol::lol::lol: Όταν κόψω τοο τσιγάρο θα σου τηλεφωνώ για εμψύχωση......... :D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...