Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ιδεες για μπουφε παιδικού πάρτυ


Recommended Posts

Minnie σ' ευχαριστουμε πολυ για τον κοπο που εκανες και εγραψες τις συνταγες σου!Πρεπει να ειναι πολυ νοστιμα!Στα σφολιατακια με πατατα και τυρι και μπεσαμελ τι ειδους τυρια βαζεις;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 176
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Efi-p αν θες καπου βοηθεια πες........

Λοιπόν στα σφολιατάκια με πατάτα+τυριά βάζω τυρια που να λιώνουν αρκετά,ως συνηθως παίρνω γκουντα τριμμενο,κολιός......αλλά βασικά ότι αρέσει στον καθένα είναι δικιά σου επιλογή να βάλεις ότι θέλεις.:)

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Minnie τα σφολιατακια πατατα + τυρια πρεπει να ειναι πολυ ωραια με γκουντα!Αληθεια αυτα τα χαρτινα φορμακια για φουρνο, που τα βρισκεις;;;στο σουπερ μαρκετ εχει;;;

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτά με την πατάτα και το τυρι είναι πολύ ωραία αρκει να βάλεις τα κατάλληλα τυριά..............Τα χαρτινα φορμάκια υπάρχουν στο σούπερ αλλά και σε μαγαζιά με είδη ζαχαροπλαστικής.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια αυτα τα χαρτινα φορμακια για φουρνο, που τα βρισκεις;;;στο σουπερ μαρκετ εχει;;;

 

 

χαρτινα φορμακια με μεγαλη ποικιλια και πολυ πιο φθηνα θα βρεις και στα καταστήματα που πουλάνε χαρτιά (ρολλα κουζίνας μπάνιου) αλλα εχουν και αποξηραμένα λουλούδια και συσκευασίες κλπ (νομίζω χαρταποθήκες τα λένε?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαρτινα φορμακια με μεγαλη ποικιλια και πολυ πιο φθηνα θα βρεις και στα καταστήματα που πουλάνε χαρτιά (ρολλα κουζίνας μπάνιου) αλλα εχουν και αποξηραμένα λουλούδια και συσκευασίες κλπ (νομίζω χαρταποθήκες τα λένε?)

 

Εγώ για να βρω ένα τέτοιο κατάστημα ρώτησα έναν καταστηματάρχη από που ψωνίζει τα είδη συσκευασίας....

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται όλα πάρα πολύ καλά και νομίζω είναι γεύσεις που τόσο τα παιδάκια όσο και οι μεγάλοι αγαπούν... θα τα δοκιμάσω και θα σας πω το αποτέλεσμα μια που σε 2 εβδομάδες θα κάνω γενέθλια του γιου μου. Βρε κορίτσια καμιά σαλάτα κρύα με μακαρόνια έχετε να προτείνετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται όλα πάρα πολύ καλά και νομίζω είναι γεύσεις που τόσο τα παιδάκια όσο και οι μεγάλοι αγαπούν... θα τα δοκιμάσω και θα σας πω το αποτέλεσμα μια που σε 2 εβδομάδες θα κάνω γενέθλια του γιου μου. Βρε κορίτσια καμιά σαλάτα κρύα με μακαρόνια έχετε να προτείνετε?

εγω φτιαχνω κρυα σαλατα με πενες και την φτιαχνω ειτε με τονο και ελιες ειτε με αλλαντικα

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

και εχω μια πολυ ωραια συνταγη για ρυζι

σε ενα ταψι κοβω σε κομματακια 3στηθη απο κοτοπουλοριχνω λιγο λαδι το σκεπαζω με φετες μπεικον μετα στρωνω πιπεριες σε διαφορα χρωματα μετα στρωνω κρεμμυδια και αυτα σε ροδελες και τελος απο πανω ντοματες παλι σε ροδελες τα βαζω για ψησιμο μολις αρχισει και παιρνουν οι ντοματες τα αναποδογυριζω και αφηνω να ψηθει και να πιει ολα τα ζουμια ,οταν ειναι ετοιμο το βγαζω απο τον φουρνο και αφηνω να κρυωσει λιγο κκαι τα κοβω σε πολυ μικρα κομματια,εχω βρασει ρυζι μπασματι και τα ανακατευω μεσα στο ρυζι

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ΄ ένα κέικ με γλάσο να κολλήσεις ζαχαροτά γινετε εντυποσιακό ή να στηρίξεις σ΄ ένα ξυλακι για καλαμάκι ένα πορτοκάλι κι από επάνω ένα μανταρινι.Το μανταρίνι θα το κάνεις προσωπάκι με καπελάκι και στο πορτοκάλι θα βάλεις με οδοντογλυφίδες λουκανικάκια. Μπορείς σ΄ ένα κομμένο κατα μήκος ψωμί να μπήξεις κεφτεδάκια λαι να αφήσεις τη γωνία να γίνει προσωπάκι θα μοιάζει με σκαντζόχοιρο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα ελληνικο μπλογκ το οποιο εχει φαγητα τα οποια τα κανει να φαινονται προσωπακια, ζωaκια φατσουλες, θα ψαξω να το βρω και θα σας το παραθεσω, εγω εντυπωσιαστηκα! και ο λογος που τα ξεκινησε αυτα ειναι για να τρωει το παιδακι της το φαγητο του

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το βρήκα το μπλόγκ!!!

 

http://katelovegreg.blogspot.com/

 

πιστευω θα βρεις ομοργα πραγματα

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μια καλή ιδέα είναι οι λουκουμάδες. Τους δοκίμασα σε παιδικό πάρτι και ενθουσιάστικα. Το γευστικό θέμα του πάρτι ήταν οι λουκουμάδες. Ηρθαν έτοιμοι ζεστοί και φρεσκοφτιαγμένοι και σε διαφορετικές ποικιλίες. Δηλαδη, οι κλασικοι με μελι, βουτηγμένοι σε σοκολάτα και αλμυροί με τυρί. Πολύ νόστιμοι. Φυσικά υπήρχαν και μερικά ακόμη φαγητά, αλλα η κεντρική ιδέα ήταν οι λουκουμάδες. Αν σας ενδιαφέρει μπορώ να μάθω τηλέφωνο και λοιπά στοιχεία.

 

AXXXX μηπως μπορεισ να μου πεισ το ονομα η' τα τηλεφωνα αυτου του catering (να το πω?)

μου αρεσει πολυ η ιδεα να τα φερουν ετοιμα ζεστα και ποιοτικως καλα....

αλωστε σε ενα παιδικο παρτυ εχεισ να τρεξεισ για τοοοοσα...ας γλυτωσεισ λιγη ωρα και απο τα φαγητα!!!

YV9Hp2.png

432968wwi0anufp3.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας. Το Σαββατο θα κανω τα πρωτα γενεθλια του μικρου και θα εχω 12 μεγαλους και 6 πιτσιρικια (8χρονων, 3 χρονων και 2 χρονων).

Για τον μπουφε ειπαμε να κανουμε τα εξης:

 

Τυροπιτακια με σφολιατα

Τυροπιτακια κουρου

Σπανακοπιτακια

Πιτσακια

2 Μπομπες

Μακαρονοσαλατα

Κεφτεδακια & Τυροκροκετες περασμενα σε καλαμακια (σαν σουβλακια)

 

Πιστευετε ότι είναι αρκετα για τον αριθμο των ατομων η πρεπει να κανω και κατι άλλο? Εμενα μια μου φαινονται ΟΚ και μια ότι δεν είναι πολλα και θα πρεπει να βαλω και αλλα για περισσοτερη ποικιλια.

 

Καμμια γνωμη???? Ευχαριστω

Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 12/9.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ SORRY...O ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ 8 ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ BOWLING ΣΤΟ ΚΟΠΑ ΚΟΠΑΝΑ(ΠΙΣΙΝΕΣ)ΚΑΙ ALOU FUN PARK..ΑΠΟ 600 ΚΑΙ ΠΑΝΩ .ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΠΙΤΙ.ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΕΣ ΙΔΕΕΣwilliams-sonoma-traincakepan.jpg

Link to comment
Share on other sites

koritσια κυριακη εχουμε γενεθλια!!3 θα γινομαστε!δεν θαα εχω πολλα ατομα..6παιδακια και 6 μεγαλους.θα εχω τα εξησ

λουκανοπιτακια

κρουασαν με κασσερι γαλοπουλα

πιτσα

κλαμπ σαντουιστ

γαριδακια και φυσικα την τουρτα!!

τη λετε ειναι οκ?η ειναι λιγα???

Link to comment
Share on other sites

koritσια κυριακη εχουμε γενεθλια!!3 θα γινομαστε!δεν θαα εχω πολλα ατομα..6παιδακια και 6 μεγαλους.θα εχω τα εξησ

λουκανοπιτακια

κρουασαν με κασσερι γαλοπουλα

πιτσα

κλαμπ σαντουιστ

γαριδακια και φυσικα την τουρτα!!

τη λετε ειναι οκ?η ειναι λιγα???

Πρόσθεσε μικρά πιτσάκια, τυροπιτάκια......Καλά ακόμη θυμάμαι τη ''μπόμπα'' από τα πάρτυ της εποχής μου.....:-D

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω τρελενομαι για μπομπες και ειναι πολυ ευκολες,Φτιαχνω μπομπα τονου(με μαγιονεζα και τριμενο αγγουρακι)και κοτοπουλο(με βραστο ψιλικομμενο κοτοπουλο,μαγιονεζα,λιγη μουσταρδα,τριμμενο καροτακι και ανιθακι),σε ψωμακι του τοστ γιατι το στρογγυλο ειναι πολυ ακριβοτερο!Απλα τελειες και γινονται αναρπαστες!(μην ξεχασεις αλατοπιπερο)Καλη επιτυχια,να χαιρεσαι το παιδακι σου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τρελενομαι για μπομπες και ειναι πολυ ευκολες,Φτιαχνω μπομπα τονου(με μαγιονεζα και τριμενο αγγουρακι)και κοτοπουλο(με βραστο ψιλικομμενο κοτοπουλο,μαγιονεζα,λιγη μουσταρδα,τριμμενο καροτακι και ανιθακι),σε ψωμακι του τοστ γιατι το στρογγυλο ειναι πολυ ακριβοτερο!Απλα τελειες και γινονται αναρπαστες!(μην ξεχασεις αλατοπιπερο)

Γιατί το κάνεις αυτο;;;; Γιατί με βασανίζεις;;;;;:lol:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...