Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μερική Μύλη Κύηση


Recommended Posts

Koυκίδα, σου εύχομαι να κατέβει σύντομα και να μηδενιστεί η χοριακή σου....Κρίμα που αναγκάστηκες να το ξαναπεράσεις, ελπίζω να λήξει γρήγορα όλη αυτή η ιστορία....και να έρθει σύντομα η στιγμή που θα θέλεις η χοριακή να ανεβαίνει και όχι να κατεβαίνει!!!

Γράφε μας τα νέα σου, σε σκεφτόμαστε!

 

Μυρτούλι, τι κάνεις? Πλησιάζει ο καιρός, ε?

Έχεις - καλώς εχόντων - ένα μήνα ακόμη.

Άντε, με το καλό να γεννήσεις κοριτσάρα μου!

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ βρε κουκιδίτσα μου δεν έχω λόγια!

Γιατί να τα περνάμε όλα αυτά;;;;

Σήμερα σκφτόμουν αν θέλω αγόρι ή κορίτσι και ξέρετε τι τραγική σκέψη έκανα;;;; Ότι προτιμώ αγόρι γιατί δε θελω να περάσει το κορίτσι μου αυτά που περνάω εγώ :(

 

Κουκιδίτσα μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να μείνεις έγκυος και να πάνε όλα τέλεια! Θα τα καταφέρουμε όλες! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

να πω κι εγω την εμπειρια μου σχετικα με τη μυλη κυηση...

ηταν το 1992,στα 18 μου ειχα μια σχεση οπως ολες οι 17χρονες.σαν μικρη κ απειρη δεν ειχα φροντισει να παρω απαραιτητες προφυλαξεις κ κατεληξα εγκυος.η εγκυμοσυνη ηταν εντελως ανεπιθυμητη,μιας κ εκεινη τη χρονια εδινα πανελληνιες κι ετσι αποφασισαμε με το φιλο μου να "απαλλαγουμε" απο αυτην...ετσι κ εγινε σε απολυτη μυστικοτητα,μιας κ ζουσα τοτε στη σαμο κ τα περιθωρια ηταν πολυ στενα.μεχρι εκει ολα καλα.πηρα κ αντισυλληπτικα για να αποφυγω επομενη εγκυμοσυνη...

μετα απο 10 μηνες περιπου η κοιλια μου αρχισε να φουσκωνει.το αποδωσαμε στο φαγητο που ειχα αρχισει να τρωω σε μεγαλες ποσοτητες κ στα αντισυλληπτικα.στο χρονο επανω (απο τη διακοπη της κυησης),αρχισε η περιοδος μου να μην ειναι σωστη,με καφε αιμα κ μικρη ποσοτητα,καθως κ αφορητους πονους.νεο ραντεβου με αλλο γιατρο που ειχε ερθει προσφατα στο νησι κ ειχε κ μηχανημα υπερηχων.μολις ακουμπησε τον υπερηχο στην κοιλια,σαν να παγωσε...δε μιλουσε για λιγο κ μετα ανεφερε τη λεξη "μυλη κυηση" κ ειπε οτι πρεπει να χειρουργηθω αμεσα.

την επομενη μερα βρισκομουν στο "ηρα" στην αθηνα,σ ενα γιατρο που με στειλαν συστημενη για εξετασεις.χωρις πολλες κουβεντες μπηκα στο χειρουργειο που με καθετη λαπαροτομη αφαιρεθηκε ενας ογκος 3260γρ κ διαστασεων 15*25*9 εκατοστα,μαζι βεβαια με την αριστερη μου ωοθηκη κ σαλπιγγα.η διαγνωση που εγινε "δυσγερμινωμα αναπλαστικου τυπου προερχομενο απο μυλη κυηση στο οποιο παρατηρειται νεοπλασματικο εμβολο".

αυτο που μου ειπαν στα ελληνικα,ειναι οτι η εγκυμοσυνη που διεκοψα ηταν μυλη κυηση,κι οτι επειδη δεν καθαριστηκε σωστα,καποιο απο τα κυτταρα του ξεφυγε κ φωλιασε στην ωοθηκη μου,που πολλαπλασιαστηκε κι εκανε τον τεραστιο ογκο που μου αφαιρεσαν.

υπηρχαν καποια καρκινικα κυτταρα μεσα του,καθως κ το εμβολο που απ οτι μου ειπαν ηταν η προσπαθεια του ογκου να πολλαπλασιαστει,κ ευτυχως το προλαβαμε εγκαιρα.

ακολουθησαν παρα πολλες εξετασεις,βιοψιες, φαρμακευτικη αγωγη κ πολλα ιατρικα συμβουλια,στα οποια αποφασιστηκε λογω της ηλικιας μου να μη κανω βαρια χημειοθεραπεια,αλλα ελαφρυτερη κ να περιμενουμε κ να κινηθουμε αναλογα με την πορεια.

για πολλα χρονια εκανα μαγνητικες κ υπερηχα καθε μηνα κ μετρουσα την χωριακη γοναδοτροπινη κ εμβρυικη σφαιρινη καθε 15 μερες κ ευτυχως ολα πηγαν καλα...

18 χρονια αργοτερα (δεν ειχα προσπαθησει νωριτερα) βρισκομαι με τρια παιδια κ σε αναμονη του τεταρτου,ολα με φυσιολογικη συλληψη κ φυσιολογικο τοκετο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Theolvas, σοκαριστική η ιστορία σου!!!!

Δεν μου λες, δεν είχες το άγχος να μην επαναληφθεί; Και έκανες τρία παιδιά και πας για το τέταρτο! Μπράβο σου!!!Αντε, με το καλό και το αγοράκι σου!

Εγώ είχα φοβερό άγχος για την εγκυμοσύνη μου μην τυχόν και είναι ξανά μύλη, τόσο που δε θέλω να σκέφτομαι για τρίτο! (καλά ούτως ή άλλως είναι νωρίς για να το σκεφτώ! :) )

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Theolvas, σοκαριστική η ιστορία σου!!!!

Δεν μου λες, δεν είχες το άγχος να μην επαναληφθεί; Και έκανες τρία παιδιά και πας για το τέταρτο! Μπράβο σου!!!Αντε, με το καλό και το αγοράκι σου!

Εγώ είχα φοβερό άγχος για την εγκυμοσύνη μου μην τυχόν και είναι ξανά μύλη, τόσο που δε θέλω να σκέφτομαι για τρίτο! (καλά ούτως ή άλλως είναι νωρίς για να το σκεφτώ! :) )[/QUO

δεν αγχωθηκα ιδιεταιρα,γιατι η συγκεκριμενη κυηση δεν εγινε με τον ιδιο συντροφο.ειχε γινει πριν 18 χρονια με τον "παιδικο" μου ερωτα.ο συζυγος μου ειναι αλλο προσωπο,κι εφοσον η μυλη κυηση προκαλειται απο τον πατερα,δεν ειχα λογο ν ανησυχω..η μονη μου ανησυχια ηταν το αν θα μπορεσω να κανω παιδια λογω των φαρμακων που ειχα παρει τοτε,γιατι μου ειχαν πει οτι υπαρχει αυτο το ενδεχομενο.

στη δικη μου περιπτωση η μυλη κυηση δεν διαγνωστηκε ποτε,παρα μονο ενα χρονο αργοτερα που εμφανιστηκε ο ογκος.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει άφωνη κι εγώ!!!

Τι να πω, κορίτσι μου, πέρασες πολύ μεγάλη ταλαιπωρία αλλά ο Θεός δεν αφήνει κανέναν έτσι. Σου χάρισε τα δώρα του απλόχερα!

Να έχεις πάντα υγεία, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου και το τέταρτο!

Εγώ, δυστυχώς, μετά τη μερική μύλη κύηση, είχα άλλη μια παλλίνδρομη, είμαι ήδη 38 χρονών και ελπίζω ότι θα καταφέρω να κάνω έστω κι ένα παιδάκι.

Μακαρίζω τον εαυτό μου που είχα τόσο καλό γιατρό και με καθάρισε καλά, ώστε ένα μήνα μετά την απόξεση η χοριακή μου είχε μηδενίσει και ήμουν πεντακάθαρη.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

...εγω ειμαι στα 36,κ το επαθα στα 20 σχεδον.ειχα την τυχη να μην καταλαβαινω καλα τι συμβαινει κ οι γονεις μου εκρυψαν επιμελως πολλες λεπτομερειες της "παθησης".την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος (στο δημητρη μου) κ ειδα τη χοριακη στο 535 (στις 5 εβδομαδες) επαθα σοκ,γιατι νομιζα οτι επεστρεψε η αρρωστια...μετα εμαθα λεπτομερειες.

εχω διαβασει για την περιπετεια σου,παρακολουθω το θεμα καιρο,αλλα ο χρονος μου ειναι περιορισμενος κ χρειαζομουν πολλη ωρα για να τα γραψω (διοτι γραφω σαν τη γιαγια μου,με το ενα δαχτυλο....)

οσο για την ηλικια...οταν εμεινα εγκυος στο δημητρη,ελεγα οτι ειμαι τυχερη που καταφερα να κανω εστω κ ενα παιδι πριν τα 35 (ειχα βαλει κ σημαδι τα 35 χρονια),κ κοιτα τι εγινε......

κ θεωρουσα καθε μου εγκυμοσυνη τυχαια κ τυχερη,ημουν χαλαρη (γιατι ημουν σχεδον σιγουρη οτι δεν μπορω να κανω παιδια) κ καθε φορα που δεν πηρα προφυλαξη,εμεινα εγκυος...

μια ξαδελφη μου απο την αλλη,μετα απο πολλα ,εμεινε εγκυος μετα απο εξωσωματικη κ εκανε τριδυμα στα 40 της,κ σχεδον δυο χρονια μετα (επειδη ηταν σιγουρη κι αυτη οτι δεν μπορει να κανει παιδια) εκανε αλλο ενα κοριτσακι με φυσιολογικη συλληψη κ εγινε ξαφνικα πολυτεκνη...ετσι θα γινει κ μ εσενα,ειμαι σιγουρη.....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Λιάκι μου, έχω μείνει έτσι :shock:...

....και με όλες τι κοπέλες εδώ....

 

Αυτή η "μυλη κύηση" μπορεί να προκαλέσει και μια παλλινδρόμηση?

Δηλαδή αναπτύσσεται το έμβρυο και κάποια στιγμή πεθαίνει

ή δεν μπορεί να αναπτυχθεί καθόλου απο την αρχή?

(Συγχωρέστε με αλλά δεν μπόρεσα να διαβάσω όλα τα post απο την αρχή)

 

Θα μπορούσαν άραγε να το διαγνώσουν μετά απο μια απόξεση με την ιστολογική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην μύλη κύηση, είτε δεν υπάρχει καθόλου έμβρυο, είτε υπάρχει αλλά έχει προκύψει από γονιμοποιήση ωαρίου από δύο σπερματοζωάρια, οπότε δεν έχει πιθανότητα να εξελιχθεί...κάποια στιγμή η κύηση θα παλινδρομήσει.

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Στην μύλη κύηση, είτε δεν υπάρχει καθόλου έμβρυο, είτε υπάρχει αλλά έχει προκύψει από γονιμοποιήση ωαρίου από δύο σπερματοζωάρια, οπότε δεν έχει πιθανότητα να εξελιχθεί...κάποια στιγμή η κύηση θα παλινδρομήσει.

 

Με έναν κολπικό υπέρηχο θα φαινόταν εαν υπάρχει κάτι;

 

Δηλαδή όσες έχουμε πάθει παλλίνδρομη κύηση και έχουμε κάνει απόξεση

θα μπορούσε να μας έχει μείνει μέσα κάτι

όπως της Theolvas;

Link to comment
Share on other sites

οχι καλη μου,μη τρομαζεις...αυτο που συνεβη σ εμενα,θα μπορουσε να συμβει μονο σε οποιαδηποτε κοπελα εχει κανει διακοπη κυησης(=εκτρωση) χωρις να εχει ελεγξει το εμβρυο με υπερηχο.συνεβη πριν πολλα χρονια,σ ενα μερος της ελλαδας που δεν ειχε φτασει ακομα η τεχνολογια.η δικη μου αποξεση εγινε επειδη η εγκυμοσυνη ηταν ανεπιθυμητη (απο το μικρο κ χαζο μυαλο μου) κ γι αυτο κ δεν υπηρχε κανενας λογος να ελεγχθει το εμβρυο.σε περιπτωσεις παλλινδρομισης ξερω οτι ελεγχεται το εμβρυο καρυοτυπικα(η κανω λαθος???),αρα ξερεις αν προκειται για μυλη κυηση η οχι κ κανεις τον ελεγχο της χωριακης.στη δικη μου περιπτωση εγινε η διακοπη κ τελος...το οτι το εμβρυο η ο,τι αφαιρεθηκε απο εκει ηταν πασχον ηταν το λαχειο που τραβηξα...

αλλα κ παλι,ολα καλα...τωρα τα ψαχνουν περισσοτερο οι γιατροι...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

στην ιστολογικη θα φαινοταν.ενα ευρημα μυλης κυησης εχει τρεις σειρες χρωμοσωματων αντι για δυο...συνολο 46 τρισωμιες....μην ανησυχεις...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...εγω ειμαι στα 36,κ το επαθα στα 20 σχεδον.ειχα την τυχη να μην καταλαβαινω καλα τι συμβαινει κ οι γονεις μου εκρυψαν επιμελως πολλες λεπτομερειες της "παθησης".την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος (στο δημητρη μου) κ ειδα τη χοριακη στο 535 (στις 5 εβδομαδες) επαθα σοκ,γιατι νομιζα οτι επεστρεψε η αρρωστια...μετα εμαθα λεπτομερειες.

εχω διαβασει για την περιπετεια σου,παρακολουθω το θεμα καιρο,αλλα ο χρονος μου ειναι περιορισμενος κ χρειαζομουν πολλη ωρα για να τα γραψω (διοτι γραφω σαν τη γιαγια μου,με το ενα δαχτυλο....)

οσο για την ηλικια...οταν εμεινα εγκυος στο δημητρη,ελεγα οτι ειμαι τυχερη που καταφερα να κανω εστω κ ενα παιδι πριν τα 35 (ειχα βαλει κ σημαδι τα 35 χρονια),κ κοιτα τι εγινε......

κ θεωρουσα καθε μου εγκυμοσυνη τυχαια κ τυχερη,ημουν χαλαρη (γιατι ημουν σχεδον σιγουρη οτι δεν μπορω να κανω παιδια) κ καθε φορα που δεν πηρα προφυλαξη,εμεινα εγκυος...

μια ξαδελφη μου απο την αλλη,μετα απο πολλα ,εμεινε εγκυος μετα απο εξωσωματικη κ εκανε τριδυμα στα 40 της,κ σχεδον δυο χρονια μετα (επειδη ηταν σιγουρη κι αυτη οτι δεν μπορει να κανει παιδια) εκανε αλλο ενα κοριτσακι με φυσιολογικη συλληψη κ εγινε ξαφνικα πολυτεκνη...ετσι θα γινει κ μ εσενα,ειμαι σιγουρη.....

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις πολύ κουράγιο.

Η αλήθεια είναι ότι ισχύει αυτό που λες με το άγχος. Στην 1η εγκυμοσύνη ήμουν σίγουρη ότι θα μου πάρει πάνω από χρόνο να μείνω έγκυος και έμεινα με την πρώτη προσπάθεια. Στη 2η εγκυμοσύνη είχα άγχος δυο μήνες και μετά είπα ότι, αν δεν μείνω μέσα σε 6 μήνες, θα πάω να το ψάξω και μόλις είπα αυτό, έμεινα αμέσως.

Ελπίζω να μου έρθει εύκολα η 3η εγκυμοσύνη και αυτή τη φορά να μείνει.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κορίτσια!!

 

Έπειτα απο μεγάλο διάστημα που δεν είχα δίκτυο να μαι πάλι!

έπειτα απο 2 αποξέσεις επιτέλους μηδένισα και αδιαθέτησα 14 ημέρες μετά. Χτες με εξέτασε ο γιατρός, με βρήκε καλά, έκανα κι ένα ΠΑΠ σε δουλειά να βρισκόμαστε και ξεκινάμε απο την αρχή!!!

 

Αποφάσισα να μην ξεκινήσω αμέσως τις προσπάθειες αν και ο γιατρός μου είπε οτι απο την επόμενη περίοδο μπορώ να ξεκινήσω (και οχι σε 6 μήνες τελικά που σου είπαν IOLH- ποιος ξέρει!!). Τέλος πάντων, εγώ θα ξεκουραστώ το επόμενο εξάμηνο, μακριά απ' όλα αυτά!

 

Σας εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας !

Φιλίά

Link to comment
Share on other sites

Μετά που διάβασα αυτό το τόπικ...

πριν να ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες

λέω καλού-κακού

να πάω και μια βόλτα απο τον γυναικολόγο μου

να μου ρίξει καμιά ματιά....

 

(δεν θα το αντέξω αν ξαναπάει κάτι στραβά!!....:()

Link to comment
Share on other sites

στην ιστολογικη θα φαινοταν.ενα ευρημα μυλης κυησης εχει τρεις σειρες χρωμοσωματων αντι για δυο...συνολο 46 τρισωμιες....μην ανησυχεις...

 

Είχες δίκιο theolvaki μου!!!!

Σήμερα πήγα στον γυναικολόγο μου

και μου είπε οτι σε μια ιστολογική εξέταση

απο τα πρώτα πράγματα που κοιτάνε

είναι η μύλη κύηση!!

Οπότε με καθησύχασε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!

 

Έπειτα απο μεγάλο διάστημα που δεν είχα δίκτυο να μαι πάλι!

έπειτα απο 2 αποξέσεις επιτέλους μηδένισα και αδιαθέτησα 14 ημέρες μετά. Χτες με εξέτασε ο γιατρός, με βρήκε καλά, έκανα κι ένα ΠΑΠ σε δουλειά να βρισκόμαστε και ξεκινάμε απο την αρχή!!!

 

Αποφάσισα να μην ξεκινήσω αμέσως τις προσπάθειες αν και ο γιατρός μου είπε οτι απο την επόμενη περίοδο μπορώ να ξεκινήσω (και οχι σε 6 μήνες τελικά που σου είπαν IOLH- ποιος ξέρει!!). Τέλος πάντων, εγώ θα ξεκουραστώ το επόμενο εξάμηνο, μακριά απ' όλα αυτά!

 

Σας εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας !

Φιλίά

 

koukkiditsa μου, σήμερα είδα το μήνυμά σου.

Όλα καλά τώρα κοριτσάκι μου, με το καλό η επόμενη φορά να στεφθεί με επιτυχία.

Θα κάνεις ό,τι σου είπε ο γιατρός σου. Αν σου είπε ότι μπορείς να μείνεις αμέσως, γιατί να περιμένεις?

Βέβαια, είσαι μικρή, έχεις το χρόνο με το μέρος σου, οπότε θα κάνεις ό,τι νομίζεις καλύτερο για τον εαυτό σου.

Πολλά φιλάκια.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

koukkiditsa μου, σήμερα είδα το μήνυμά σου.

Όλα καλά τώρα κοριτσάκι μου, με το καλό η επόμενη φορά να στεφθεί με επιτυχία.

Θα κάνεις ό,τι σου είπε ο γιατρός σου. Αν σου είπε ότι μπορείς να μείνεις αμέσως, γιατί να περιμένεις?

Βέβαια, είσαι μικρή, έχεις το χρόνο με το μέρος σου, οπότε θα κάνεις ό,τι νομίζεις καλύτερο για τον εαυτό σου.

Πολλά φιλάκια.

 

Γεια σου IOLH μου!

Σ'ευχαριστώ, εύχομαι και σε σενα γρήγορα το μωράκι που τόσο περιμένεις.

Λένε αυτά τα πράγματα πως δεν τα προγραμματίζεις γιατί τελικά ποτέ δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή. Και πράγματι, ήρθαν όλα ανω κάτω. Γι αυτό έχω λίγες τύψεις που το πάω πιο πίσω αλλά προτιμώ να ξεκινήσω όταν νιώσω έτοιμη.

Σε φιλώ και περιμένω νέα σου.

:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου IOLH μου!

Σ'ευχαριστώ, εύχομαι και σε σενα γρήγορα το μωράκι που τόσο περιμένεις.

Λένε αυτά τα πράγματα πως δεν τα προγραμματίζεις γιατί τελικά ποτέ δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή. Και πράγματι, ήρθαν όλα ανω κάτω. Γι αυτό έχω λίγες τύψεις που το πάω πιο πίσω αλλά προτιμώ να ξεκινήσω όταν νιώσω έτοιμη.

Σε φιλώ και περιμένω νέα σου.

:D

 

Μπράβο κοριτσάκι μου. Έτσι να σε διαβάζω, αισιόδοξη και θετική.

Πάρε το χρόνο που χρειάζεσαι να ηρεμήσεις και όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά.

Εγώ δεν έχω νέα. Ή μάλλον έχω: δεν έμεινα έγκυος αυτόν τον μήνα, άρα πάω για τον επόμενο.

Πολλά φιλιά.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

IOLH μου επέστρεψα στο forum μετά απο πολύ καιρό που δεν είχα internet στο σπίτι αλλά επιτέλους εδω είμαι πάλι και αναρωτιόμουν τι κάνεις!!!!

 

Εγώ μετά απο ενα διάστημα που είχα σταματήσει τις προσπάθειες άρχισα ξανά αυτό το μήνα με -ομολογώ- ανάμεικτα συναισθήματα. Θα δούμε!!!

 

Ελπίζω να ειστε όλες καλά και να περάσετε ένα όμορφο ξεκούραστο καλοκαίρι!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια σου...σου ευχομαι οτι καλυτερο στην επομενη σου προσπαθεια...:-)

 

Σ' ευχαριστώ καλή μου, να έχεις κι εσυ οτι επιθυμείς και να περάσεις ένα όμορφο καλοκαίρι! Κοίτα να ξεκουραστείς λίγο και πάρε χρόνο για τον εαυτό σου. Ξεκίνα όταν είσαι έτοιμη πάλι χωρίς άγχος (ε, όσο γίνεται) και όλα θα έρθουν. Πίστεψέ με, ο χρόνος είναι εξαιρετικός βοηθός κάποιες φορές!

 

Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...