Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βρεφικα προιντα HOLLE


nina

Recommended Posts

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΤΗΣ FREZYLAC ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΣ HOLLE. ΞΕΡΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΣ FREZYLAC? ΠΟΙΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?

ξεκίνα με ρυζάλευρο holle και μετά από ένα-2 μήνες δίνεις βρώμη holle. στον 8ο μπορείς να δώσεις μείγμα δημητριακών holle.

η κορούλα μου έτρωγε ρυζάλευρο, και τώρα βρώμη. προσεχώς και άλλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΤΗΣ FREZYLAC ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΣ HOLLE. ΞΕΡΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΣ FREZYLAC? ΠΟΙΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?

η συγκεκριμενη ειναι πανακριβη σε σχεση με τη holle.

τωρα για γευση εγω δοκιμασα κ τις 2 κ προτιμω holle δαγκωτο:cool:

τωρα πια του δινω την "δημητριακα-μπανανα" κ ειναι απιστευτη!!!:D

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

λοιπόν, σήμερα έφαγε μείγμα δημητριακών holle , καλαμπόκι, κεχρί, ρύζι. της άρεσε πολύ.έκανε ήχους ευχαρίστησης κι άνοιγε διάπλατα το στόμα στο κουταλάκι.

 

σκέφτομαι να πάρω και σιμιγδάλι την μεθεπόμενη εβδομάδα για εναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησαμε και εμεις κρεμουλες πριν απο 1 εβδομαδα,και ενω αρχικα της εδινα ριζαλευρο-βανιλια που μου ειπε η παιδιατρος της πηρα τωτα το ριζαλευρο της holle και τρελαινεται.Εννοειται πως θα συνεχισω να της δινω μονο βιολογικες κρεμες!!!

mhLXp3.pnge2sSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκινησαμε και εμεις κρεμουλες πριν απο 1 εβδομαδα,και ενω αρχικα της εδινα ριζαλευρο-βανιλια που μου ειπε η παιδιατρος της πηρα τωτα το ριζαλευρο της holle και τρελαινεται.Εννοειται πως θα συνεχισω να της δινω μονο βιολογικες κρεμες!!!

μπράβο Μαράκι! αργότερα δώσε βρώμη και μετά μείγμα δημητριακών.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγώ τα σχόλιά μου για τα προϊόντα της Holle, γιατί το καλό πρέπει να λέγεται: το κοριτσάκι μου λάτρεψε το γάλα πρώτης βρεφικής ηλικίας (με το γάλα που της έδινα αρχικά είχαμε ένα μικρό πρόβλημα, το βαρέθηκε σύντομα). Μόλις χτες περάσαμε στο γάλα δεύτερης βρεφικής ηλικίας, οπότε ακόμα δεν έχω εντυπώσεις. Είχα μια επιφύλαξη για το ρυζάλευρο, γιατί το παιδί έτρωγε ήδη κρέμα βανίλια όταν ανακαλύψαμε τη Holle και ίσως να μην του άρεζε αυτή η κρέμα που δεν έχει βανίλια και γλυκαντικά. Κι όμως, την καταβρόχθισε!

Παρατήρησα ότι το γάλα και η κρέμες της Holle μυρίζουν καλύτερα από τα αντίστοιχα "δημοφιλή" προϊόντα, έχουν πιο "φυσική" γεύση και το πεπτικό σύστημα του μωρού λειτουργεί πολύ καλά. Και ένα σχόλιο πέρα από τη φροντίδα του μωρού, καθαρά οικολογικής φύσεως: μου αρέσει που οι συσκευασίες της Holle είναι χάρτινες. Και το χάρτινο κουτί και το σακουλάκι ανακυκλώνονται πιο εύκολα από τα μεταλλικά κουτιά.

Σήμερα θα πάμε στην παιδίατρο και ανυπομονώ να μας προτείνει καινούριες γεύσεις.:D Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας!

mAMnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγώ τα σχόλιά μου για τα προϊόντα της Holle, γιατί το καλό πρέπει να λέγεται: το κοριτσάκι μου λάτρεψε το γάλα πρώτης βρεφικής ηλικίας (με το γάλα που της έδινα αρχικά είχαμε ένα μικρό πρόβλημα, το βαρέθηκε σύντομα). Μόλις χτες περάσαμε στο γάλα δεύτερης βρεφικής ηλικίας, οπότε ακόμα δεν έχω εντυπώσεις. Είχα μια επιφύλαξη για το ρυζάλευρο, γιατί το παιδί έτρωγε ήδη κρέμα βανίλια όταν ανακαλύψαμε τη Holle και ίσως να μην του άρεζε αυτή η κρέμα που δεν έχει βανίλια και γλυκαντικά. Κι όμως, την καταβρόχθισε!

Παρατήρησα ότι το γάλα και η κρέμες της Holle μυρίζουν καλύτερα από τα αντίστοιχα "δημοφιλή" προϊόντα, έχουν πιο "φυσική" γεύση και το πεπτικό σύστημα του μωρού λειτουργεί πολύ καλά. Και ένα σχόλιο πέρα από τη φροντίδα του μωρού, καθαρά οικολογικής φύσεως: μου αρέσει που οι συσκευασίες της Holle είναι χάρτινες. Και το χάρτινο κουτί και το σακουλάκι ανακυκλώνονται πιο εύκολα από τα μεταλλικά κουτιά.

Σήμερα θα πάμε στην παιδίατρο και ανυπομονώ να μας προτείνει καινούριες γεύσεις.:D Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας!

έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα! μοσχομυρίζουν, είναι εύπεπτα, βοηθάνε τα εντεράκια τους, αρέσει στα μωρά, τους κάνει καλό, δεν φορτώνονται ζάχαρη, γλυκαντικά. Είναι και σε χάρτινη συσκευασία, άρα οικολογική, όπως σωστά είπες!

δυστυχώς στο θέμα γάλα εμείς αργήσαμε να ενημερωθούμε. πίνουμε φριζομέλ. ο σύζυγος πήγε και πήρε holle αγελαδινό. δεν της δώσαμε ακόμα. φοβάμαι μήπως έχει συνηθίσει στο γλυκατζούρι φριζομέλ.

θε δείξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χθες ξεκινήσαμε αγελαδινό holle. το ήπιε. θα την παρατηρήσω και τις επόμενες ημέρες. χάρηκα πολύ!μυρίζει γάλα επιτέλους.

το φριζολάκ μύριζε ζάχαρη, μέλι, γλυκό πάντως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Μήπως γνωρίζετε ποια κρέμα holle είναι η αντίστοιχη του εμπορίου Κρέμα Βανίλια με ρυζάλευρο;

 

 

Επειδή και εγώ θα ξεκινήσω τις κρέμες σε λίγο,θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν την έφαγε ευχάριστα το παιδάκι σου, γιατί και ο δικός μου είναι εκλεκτικός στις γεύσεις. Τουλάχιστον στις προτιμήσεις του για το γάλα αυτό κατάλαβα.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, επειδή βαριέμαι να διαβάσω όλα τα προηγούμενα posts, μπορείτε να μου πείτε που πωλούνται τα προϊόντα HOLLE;

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, επειδή βαριέμαι να διαβάσω όλα τα προηγούμενα posts, μπορείτε να μου πείτε που πωλούνται τα προϊόντα HOLLE;

 

Καλημέρα Arnikol, εγώ τις κρέμες αυτές τις έβρισκα μόνο σε καταστήματα με βιολογικά προΐόντα.

The love of my life....

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω, γιατί βλέπω ότι όλες συμφωνείτε ότι οι κρεμούλες (για τις οποίες ενδιαφέρομαι) τρώγονται ευχάριστα.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημά μου είναι ότι ενώ τρώει τις κρέμες σε χρόνο ρεκόρ, όλες τις holle (φάγαμε και μούσλι), το γιαούρτι δεν το δέχεται με τίποτα. τα δοκίμασα όλα. αναγουλιάζει σκέτο ή με φρούτα, όλες τις μάρκες (βιολογικό με φρούτα, βιολογικό όλυμπος, εβολ, παιδικα noulac, advance, με φρούτα, χωρίς φρούτα, με κρέμα, χωρίς κρέμα holle).

και επιπλέον, όταν φάει λίγο έχει θέμα με τα εντεράκια της μάλλον, γιατί παρατήρησα ότι όποτε τρώει γιαούρτι τα κακά της είναι εντελώς σκούρα, αφυδατωμένα, σαν της κατσίκας. και ζορίζεται. ενώ μέχρι να φάει το γιαούρτι τα κακά της είναι πολλές φορές την ημέρα και κανονικά.

πείτε καμία ιδέα. τί φταίει, τί να δώσω; χαλάει η διάθεσή της με το γιαούρτι;

μα τρώει τα πάντα και με όρεξη. στο γιαούρτι κόλλησε;

τυρί πότε τρώνε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,αγορασα κι εγω το κεχρι κ του το δωσα 2 μερες τωρα το απογευμα με μπανανα-αχλαδι κ γαλα δικο μου.το φαγε πολυ ευχαριστα ομως ειδα οτι του κανεδυσκοιλιοτηα...καμια ιδεα?το σταματαω για λιγεσ μερες?δεν τρωει και καθολου λαχανικα μεχρι στιγμης κ ειχα χαρει που τουλαχιστον τρωει αυτο εκτος απο φρουτοκρεμα το πρωι..να πω οτι θηλαζει ανεμποδιστα κ ανηκει στην κατηγορια των αλλεργικων μωρων (αγελαδινο γαλα,αυγο,σογια,σιτηρα)οποτε δεν μπορω να δωσω τιποτε αλλο.:(

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελίνα μου κόψε την μπανάνα. αυτή προκαλεί δυσκοιλιότητα, όχι το κεχρί.

σου το λέω εκ πείρας. ακόμα 4-6 φορές την ημέρα κάνουμε κακά και είμαστε 10 μηνών σχεδόν. τρώμε holle.

Link to comment
Share on other sites

Ελίνα, λίγο μητρικό πριν το γεύμα βοηθάει στην αντιμετώπιση της δυσκοιλιότητας. Αν ταϊζει κάποιος άλλος το μωρό, ας το δώσει με μπιμπερό και ας φτιάξει την κρέμα με νερό μόνο. Αν ταϊζεις εσύ το απογευματινό, θηλάζεις και γλιτώνεις μια άντληση, αφού μπορείς πάλι να κάνεις την κρέμα με νερό. Το μωρό πίνει κατευθείαν από την πηγή

Link to comment
Share on other sites

επίσης Ελίνα φάε φρούτα εσύ που σε διευκολύνουν στα εντεράκια! αυτό έκανα εγώ όσο θήλαζα και βοηθούσε. διατροφολόγος δεν είμαι και ούτε την παριστάνω. μόνο εκ πείρας μιλάω. φιλάκια και ενημέρωσέ μας πώς τα πάτε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...