Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΚΟΥΚΕΤΕΣ


Recommended Posts

Έτσι απλά για ενημέρωση...

επειδή ψάχνω και εγώ για κουκέτες...

και βρήκα αυτό το site που έχει ποικιλία και πολλά καταστήματα...

 

http://www.epiplopoios.gr/main/epipla.php?lang=gr&room_type=60

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα.

Θέλω να αλλάξω το κρεβάτι της κόρης μου και να πάρω ένα χαμηλό.

Αυτό που έχει τώρα είναι μία χαμηλή κουκέτα, αλλά το κάτω το κρεβάτι δεν το χρησιμοποιούμε ποτέ.

Μπορείτε να μου πείτε πως να βάλω φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να αλλάξω το κρεβάτι της κόρης μου και να πάρω ένα χαμηλό.

Αυτό που έχει τώρα είναι μία χαμηλή κουκέτα, αλλά το κάτω το κρεβάτι δεν το χρησιμοποιούμε ποτέ.

Μπορείτε να μου πείτε πως να βάλω φωτο?

 

Για φωτογραφίες δες εδώ: http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=925782&postcount=6

 

Θα μπορούσες αντι να αλλαξεις κρεββατι να κανεις μετατροπές στην κουκέτα, ωστε στο κατω μερος να εχει η μικρή χωρο για παιχνίδι πχ δες αυτο το θεμα: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=114306&highlight=kura+ikea

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κοριτσια το δωματιο το εφτιαξα σε ενα εργοστασιο στην κερατεα, πηγα πρωτα ειδα τα σχεδια τους πηρα μια ιδεα μετα ηρθαν σπιτι καναμε μελετη χωρου πως ακριβως τα θελω,εκει φτιαξαμε και το γραφειο, επιλεξαμε ξυλο, χρωμα, διασταση, στρωματα για τα κρεβατια, πομολα, και γενικα το εφτιαξα απο την αρχη οπως το ηθελα εγω......ειναι μια συνθεση οπου οταν παντρευτουν θα παρουν μαζι τους και τα κρεβατια τους και τα γραφεια τους , θελω να πω οτι ειναι τοσο γερη η κατασκευη ωστε δεν θα ξαναμπουμε στον κοπο να φτιαξουμε κατι αλλο.....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια το δωματιο το εφτιαξα σε ενα εργοστασιο στην κερατεα, πηγα πρωτα ειδα τα σχεδια τους πηρα μια ιδεα μετα ηρθαν σπιτι καναμε μελετη χωρου πως ακριβως τα θελω,εκει φτιαξαμε και το γραφειο, επιλεξαμε ξυλο, χρωμα, διασταση, στρωματα για τα κρεβατια, πομολα, και γενικα το εφτιαξα απο την αρχη οπως το ηθελα εγω......ειναι μια συνθεση οπου οταν παντρευτουν θα παρουν μαζι τους και τα κρεβατια τους και τα γραφεια τους , θελω να πω οτι ειναι τοσο γερη η κατασκευη ωστε δεν θα ξαναμπουμε στον κοπο να φτιαξουμε κατι αλλο.....

 

Πού είναι αυτό το εργοστάσιο και πόσο περίπου σου στοίχησε;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

δες αν θελεις στο http://www.paidiko-epiplo.gr

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα, εγω απλως θελω να μοιραστω μαζι σας το τι περασα μεχρι να ερυει το υπερυψωμενο παιχνιδιοςπθτο-κρεβατι του μικρου μου. Το αγορασαμε απο την ετσιρεια allegro στη Μεταμορφωση. Οταν πηγαμε ολα αψογα, μας ειπαν θα ειναι ετοιμο σε μια εβδομαδα, δωσαμε προκαταβολη και εξτρα μαλιστα για να το φτιαξουμε πιο ψηλο απο το κανονικο και να φτιαξω και τα κουρτινακια του παιχνιδοσπιτου στο σχεδιο που ηθελα.

Περασε μια εβδομαδα τιπορα, περασε δευτερη εβδομαδα τιποτα, την τριτη εβδομαδα τους επαιρνα συνεχεια και κου ελεγαν μπαρουφες οτι τη μια ειναι αρρωστος ο μαστορας, την αλλη δεν ειχε τα ψηλα ποδια ο προμηθευτης κτλ. Περασε ενας μηνας και το κρεβατι πουθενα. Γυρω στον εναμιση μηνα και απο τσακωμους στο τηλεφωνο πηγε ο αντρας μου να το παρει και θα τον ακολουθουσε αυτος που θα το συναρμολογουσε...

Παει ο αντρας μου και το κρεβατι ηταν μισοτελειωμενο! Ελειπε η σκαλα, δεν ειχαν κοψει τις ταβλες, δεν ειχαν τα κουρτινακια κτλ.... Του λενε φυγε, τα ετοιμαζουμε και σε δυο ωρες θα ερθουμε σπιτι να το συναρμολογησουμε. Του ζητησαν κι ολα τα χρηματα και τους τα εδωσε...

Φυσικα δεν ηρθε κανεις σε δυο ωρες και μας δουλευΑνε μεσα στα μουτρα μας για τις επιμενες 5 μερες... Οταν επιτελους μετα απο εναμση και βαλε μηνα ηρθε ο μαστορας να το συναρμολογησει ηραν ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ! Ελειπαν δυο βασικα ξυλα στηριξης, οι ταβλες ηταν πιο μεγαλες, η σκαλα στραβη, τα κουρτινακια κακοραμενα, σε αλλα χρωματα απο αυτα που ειχα πει κτλ...Φευγει ο μαστορας, τα παιρνει ολα και μου λεει θα ερθω απο Δευτερα με τα σωστα... Ερχεται τη Δευτερα και τα κουρτινακια ηραν παλι λαθος ενω δεν υπηρχε και το μεσαιο σιδερο για τη στηριξη του θολου!

Ενα θα σας πω, πληρωσαμε μαζι με το στρωμα 500 ευρω, αποδειξη δεν μας εδωσαν και το κρεβατι τους ειναι χειροτερο απι του ΙΚΕΑ. Κι οχι κονο αυτο αντι να ζητησουν συγνωμη πιουλανε και τσαμπουκα και ειρωνεια στο τηλεφωνο. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ! ΜΑΣ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑΝ ΞΙΝΟ... Δεν συζηταω για το παιδι που καθε μερα περιμενε το κρεβατι του...Μακρια απο την ALLEGRO γιατι ειναι ανευθυνοι, αναξιοπιστοι και απατεωνες. Εγω θα τους κανω και καταγγελια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...