Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο bimbomarket


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΥΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΕΣ ΓΟΝΕΙΣ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΑ,ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΘΑ'ΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΟ INTERNET ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ,ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ BIMBOMARKET.ΘΑ ΗΘΕΛΑ,ΟΜΩΣ, ΟΣΟΙ ΑΠΟ'ΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ!!!ΘΑ'ΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΕΙΛΑΤΕ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΑΝ ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΕ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ,ΑΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΣΑΣ ΧΡΕΩΣΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από το bimbomarket πήρα το καροτσάκι μας... Έμεινα απόλυτα ικανοποιήμενη από όλες τις απόψεις. Ούτε κρυφές χρεώσεις, ούτε ψιλά γράμματα, άμεση εξυπηρέτηση, όλα μια χαρά. Η παραγγελία μου ήρθε σε λιγότερο από μία εβδομάδα. Μάλιστα τώρα σκέφτομαι να παραγγείλω από εκεί και διάφορα άλλα πραγματάκια γιατί η διαφορά στις τιμές είναι αξιοσέβαστη :wink: .

Καλές αγορές :D

*

Link to comment
Share on other sites

Από το bimbomarket πήρα το καροτσάκι μας... Έμεινα απόλυτα ικανοποιήμενη από όλες τις απόψεις. Ούτε κρυφές χρεώσεις, ούτε ψιλά γράμματα, άμεση εξυπηρέτηση, όλα μια χαρά. Η παραγγελία μου ήρθε σε λιγότερο από μία εβδομάδα. Μάλιστα τώρα σκέφτομαι να παραγγείλω από εκεί και διάφορα άλλα πραγματάκια γιατί η διαφορά στις τιμές είναι αξιοσέβαστη :wink: .

Καλές αγορές :D

 

Συμφωνω απόλυτα! Και εμείς πήραμε το καρότσι μας απο εκεί και ήταν εξυπηρετικότατοι και άμεσοι. Να ψωνίσεις άφοβα...

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς παραγγείλαμε από εκεί το καρότσι της μπουμπούς μας, δεν το έχουμε παραλάβει αλλά επειδή ήρθα και εγώ στη θέση σου να αναρωτιέμαι για την αξιοπιστία του, επειδή είχα χρόνο έκατσα και ξεκοκάλισα το site εδώ και βρήκα πολλές μανούλες να έχουν παραγγείλει από εκεί και να είναι απόλυτα ευχαριστημένες. Καμία δυσαρεστημένη!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από το bimbomarket πήρα το καροτσάκι μας... Έμεινα απόλυτα ικανοποιήμενη από όλες τις απόψεις. Ούτε κρυφές χρεώσεις, ούτε ψιλά γράμματα, άμεση εξυπηρέτηση, όλα μια χαρά. Η παραγγελία μου ήρθε σε λιγότερο από μία εβδομάδα. Μάλιστα τώρα σκέφτομαι να παραγγείλω από εκεί και διάφορα άλλα πραγματάκια γιατί η διαφορά στις τιμές είναι αξιοσέβαστη :wink: .

Καλές αγορές :D

 

Συμφωνώ απόλυτα, αν και δεν πήραμε το καρότσι από εκεί :twisted: (πλήρωσα σαν βλάκας λεφτά στο Λητώ) αλλά πήραμε πολλά πράγματα από εκεί και ήταν αψογοι! και ήρθαν και σε 5 μέρες

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ευχαριστημένη πελάτισσα.. Εμένα με πήραν και τηλ 2-3 φορές γιατί η Ελλάδα δεν υπήρχε στις χώρες αποστολής και είχα λίγο μπερδευτεί. Άψογη συμπεριφορά. Αλλά επειδή ήμουν από τις πρώτες που ψώνισαν από εκεί εγώ πλήρωσα μεταφορικά 80 ευρώ :? Όταν είδαν μάλλον μετά πως είχε σουξέ στην Ελλάδα μείωσαν στο μισό τα μεταφορικά...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλά για πείτε βρε κορίτσια. Τι άλλο συμφέρει να αγοράσουμε από εκεί?? Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι αλλο τόσο οικονομικό όσο τα καρότσια γιατί με τα μεταφορικά έρχεται το ίδιο. Ας πούμε εγώ τώρα θέλω παρκοκρέβατο και καρεκλάκι φαγητού. Οι τιμές είναι σχεδόν οι ίδιες με εδώ..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλά για πείτε βρε κορίτσια. Τι άλλο συμφέρει να αγοράσουμε από εκεί?? Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι αλλο τόσο οικονομικό όσο τα καρότσια γιατί με τα μεταφορικά έρχεται το ίδιο. Ας πούμε εγώ τώρα θέλω παρκοκρέβατο και καρεκλάκι φαγητού. Οι τιμές είναι σχεδόν οι ίδιες με εδώ..

 

Να με συμπαθείς αλλά δεν είναι ίδιες.... έχει αυτό με http://www.bimbomarket.it/product.asp?Id=933&c_id=33&cf_id=176 μόνο με 25ευρόπουλάκια... αλλά συμφέρει μόνο αν παρεις και άλλα πράγματα!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι μόνο αυτό δε συμφέρει γιατί με 25 ευρώ παραπάνω παίρνω ένα επώνυμο της chicco. Εμένα βασικά με ενδιάφερει να βρώ τα ίδια προιόντα που έχουμε κι εδώ στην Ελλάδα, σε χαμηλότερες τιμές. Όπως στα καροτσάκια! Δε θέλω να πάρω κάτι που δεν ξέρω πως θα είναι ποιοτικώς..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο αυτό δε συμφέρει γιατί με 25 ευρώ παραπάνω παίρνω ένα επώνυμο της chicco. Εμένα βασικά με ενδιάφερει να βρώ τα ίδια προιόντα που έχουμε κι εδώ στην Ελλάδα, σε χαμηλότερες τιμές. Όπως στα καροτσάκια! Δε θέλω να πάρω κάτι που δεν ξέρω πως θα είναι ποιοτικώς..

 

Τα Giordani είναι επώνυμα και μπορείς να τα βρέις και στην Ελλάδα.

Μπορείς να πάρεις τα αξεσουάρ του καροτσιου σου από εκεί τα έχει 30-40% ποιο φθηνά συν ότι άλλο θελήσεις και θα επιβαρυνθείς μόνο 30ευρώ μεταφορικά για τα μικρά πακέτα

 

Link to comment
Share on other sites

smaroula θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα! Δεν είναι ίδιες τιμές ούτε στα προϊοντα που λες. Επειδή και εμείς κοιτάμε για παρκοκρέββατο, είδαμε στα ΛΗΤΩ αυτο:

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=941&ct=1080310&itmid=735611

Δες τώρα πόσο κάνει στο bimbomarket:

 

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=3919&c_id=33&cf_id=176

 

Όσο για τα chicco που λες, επειδή πήγαινα για αυτό: http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=1159&ct=1080310&itmid=1121949

 

που στο bimbomarket το έχει :

 

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=5832&c_id=33&cf_id=176

 

και ευτυχώς δεν το είχε σε πορτοκαλί τότε και δεν το παρήγγειλα γιατί όταν το είδα από κοντά, έφριξα! Πολύ πλαστικούρα. Και φυσικά το απο πάνω που σου παρέθεσα δεν το σκεφτόμαστε λόγω του ότι είναι ακριβό. Και εδώ, και στην Ιταλία. Αλλά δες διαφορά!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισες όμως τα μεταφορικά?? Για το πρώτο γλυτώνεις 20 ευρώ (είναι όμως μεγάλο το ποσό) ενώ για το chicco που έβαλες πληρώνεις και παραπάνω 20 ευρώ..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλά για πείτε βρε κορίτσια. Τι άλλο συμφέρει να αγοράσουμε από εκεί?? Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι αλλο τόσο οικονομικό όσο τα καρότσια γιατί με τα μεταφορικά έρχεται το ίδιο. Ας πούμε εγώ τώρα θέλω παρκοκρέβατο και καρεκλάκι φαγητού. Οι τιμές είναι σχεδόν οι ίδιες με εδώ..

 

Ναι μόνο αυτό δε συμφέρει γιατί με 25 ευρώ παραπάνω παίρνω ένα επώνυμο της chicco. Εμένα βασικά με ενδιάφερει να βρώ τα ίδια προιόντα που έχουμε κι εδώ στην Ελλάδα, σε χαμηλότερες τιμές. Όπως στα καροτσάκια! Δε θέλω να πάρω κάτι που δεν ξέρω πως θα είναι ποιοτικώς..

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί με την smaroula. Πιστεύω πώς αξίζει να αγοράζεις πράγματα από internet όταν αυτά έχουν μεγάλη διαφορά στης τιμές η όταν δεν υπάρχουν στην Ελλάδα

as1cEXI0g410030MTYzZHwwMDk3NjVkfCYjOTE3OyYjOTUzOyYjOTYzOyYjOTQ1OyYjOTUzOyA.gif

as1cHr1-O6k0030NTk4MDVifDAwMDgzODlkfGNvbW1pbmcgc29vbg.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΑΣ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ...ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΛΗΡΩΣΑΤΕ ΣΤΟ BIMBOMARKET?ΜΕ PAYPAL,ΜΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΡΑΠΕΖΗΣ,ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ Η'ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΤΗΣ PAYPAL?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΕΙΡΗ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΚΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

Letizia εγώ πλήρωσα το καροτσάκι με την πιστωτική μου κάρτα αλλά μέσω paypal. Δυστυχώς δεν υπαρχει δυνατότητα εξόφλησης με αντικαταβολή όταν τα προϊόντα στέλνονται στην Ελλάδα.

Για ποιο λόγο ρωτάς αν γίνεται να πληρώσεις χώρις την παρέμβαση της paypal; Ίσα ίσα είναι πιο ασφαλές να ψωνίσεις έτσι.

Όσο για το τραπεζικό έμβασμα - υπάρχει κι αυτή η εναλλακτική αλλά δεν ξέρω κάτι παραπάνω.

*

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ KI EMEIS MΕΣΩ PAYPAL ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ...ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΕΚΕΙ?ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ?ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΟΡΙΟ ΣΥΝΑΛΛΑΓΩΝ?ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΤRA?ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ?ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

letizia

Το paypal είναι ο ενδιάμεσος στις διαδικτυακές αγορές. Τι σημαίνει αυτό; Αν θέλεις να αγοράσεις κάτι μέσω internet με χρέωση της πιστωτικής σου κάρτας το κάνεις μέσω paypal με την προϋπόθεση βέβαια να υποστηρίζεται η συγκεκριμένη υπηρεσία από το e-shop. Πώς γίνεται αυτό; Πολύ απλά:

:arrow: ανοίγεις ένα λογαριασμό στο paypal (όπου δίνεις τα στοιχεία σου συμπεριλαμβανομένων και των στοιχείων της κάρτας σου). O λογαριασμός ενεργοποιείται άμεσα.

:arrow: στις αγορές σου επιλέγεις να πληρώσεις μέσω paypal και ακολουθείς τη διαδικασία που σου υποδεικνύει το e-shop

:arrow: αν πληρώσεις μέσω paypal υπάρχουν δύο θετικά: α)δε δίνεις όπου κι όπου τα στοιχεία της κάρτας σου β)δεν υπάρχουν έξτρα χρεώσεις (για αγορές).

 

Άντε και καλές αγορές...

 

Αν σ'ενδιαφέρει το θέμα των ηλεκτρονικών αγορών κοίταξε κι εδώ:

Αγορές μέσω internet. E-shops!!! Θα βρεις λίστες με πολλά e-shop και σχόλια από μέλη που ψώνισαν από εκεί.

*

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κοριτσια ... για ενα καροτσακι που θελουμε ποσο θα κοστισουν τα μεταφορικα?

 

Πελαγία τα μεταφορικά διαφέρουν ανάλογα με το πακέτο. Ένας τρόπος για να δεις πόσο θα σου κοστίσει η αποστολή είναι ο εξής:

Αφού βρεις στο bimbomarket ποιο καροτσάκι θέλεις προσθεσέ το στο καλάθι σου.

Έπειτα άνοιξε το καλάθι σου κι εκεί που λέει delivery βάλε σαν χώρα αποστολής την Ελλάδα και θα δεις αυτόματα το κόστος των μεταφορικών.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο. Με το καλό να έρθει το νινάκι σας.

*

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου. Λοιπον εκανα αυτο που μου ειπες και μου βγαινει 320 μπορεις να το κανεις και εσυ για να δω αν εκανα κανενα λαθος?

Ευχαριστω πολυ.... Και να σου ζησει το μικρακι σου και σενα .

 

Τα μεταφορικά θα σου πάνε γύρω στα 30-40 ευρώ. Μπορείς να μου στείλεις ένα link με το καροτσάκι ή το μοντέλο γαι να δω κι εγώ πόσο θα σου κοστίσει αποστολή;

*

Link to comment
Share on other sites

 

Τα μεταφορικά είναι 35 ευρώ. Άρα το υπολόγισες ωστά. 320 ευρπώ συνολικό κόστος.

 

Επίσης μια και βλέπω πως ενδιαφέρεσαι για peg perego καροτσάκι να σου προτείνω να κοιτάξεις και το pliko p3. Το πήρα εγώ και είμαι κατευχαριστημένη!!!

 

Καλές αγορές :D

*

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πάντως το bimbomarket το βρήκα καταπληκτικό!

Παρήγγειλα ένα σωρό πράγματα, μου τα έφεραν σε μια βδομάδα, με κούριερ και επιπλέον χρέωση μόνο 40 ευρώ, αφήστε την επικοινωνία, με το που τους έστελνα ένα μήνυμα σε λίγα λεπτα είχα απάντηση! Μπράβο βρε κορίτσια, αν δεν ήσασταν κι εσείς εδώ, μαύρα μεσάνυχτα θα είχαμε, καμία σχέση δεν εχουν οι τιμές του με τις τιμές των καταστημάτων εδώ!

:)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, πες τα! Και πολύ χαίρομαι που όλο και περισσότεροι μαθαίνουν τα του ίντερνετ και κάνουν αγορές μέσω αυτού για να βάλουν κάποτε μυαλό οι Έλληνες. Αλλά όοοοοταν ξυπνήσουν θα είναι αργά! Το έχω ξαναγράψει, εμείς πήραμε το trio for me complete της chicco μαζί με το car kit για το πόρτ μπεμπέ και συμπεριλαμβανομένων των 30 ευρώ των μεταφορικών, πληρώσαμε 500 ευρώ. Αν τα παίρναμε από εδώ θα πληρώναμε 640 ευρώ και να τα πάμε και στο σπίτι μόνοι. Χωρίς πλάκα, και ενώ τα έχουμε πάρει σχεδόν όλα, συχνά μπαίνω στο εν λόγω site και χαζεύω!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...