Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο σας έκανε ο σύζυγος όταν γεννήσατε;


Recommended Posts

Α!ΞΕΧΑΣΑ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ Κ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ Κ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΑς ΧΡΥΣΗ.

 

(ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΧΑΣΑΜΕ) :(:(:(

 

παντως πεθερικα δεν κρεμασανε τιποτα...δεν θα επρεπε λογικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ στο πρώτο δεν πήρα τίποτα.

Στο δεύτερο μάλον το ψιλιάστηκα ότι κάτι πρέπει να κάνω και πήγα και της αγόρασα έναν πολύ όμορφο ( κατά την γνώμη μου) καθρέπτη με συρταράκια για το υπνοδωμάτιο μας.

Μονόπετρο δεν της έχω πάρει ακόμα , όμως το σκέφτομαι σοβαρά πλέον να το κάνω το 2012 οπότε θα είμαστε παντρεμένοι 20 χρόνια , ή το 2013 που θα είμαστε μαζί 25 χρόνια :shock::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο μπέμπης μας θεωρώ πως είναι δώρο Θεού... είναι ευλογία...

τα δάκρυα χαράς, τα φιλιά και οι αγκαλίες ήταν ανταλλαγή όχι δώρων -του ενός στον άλλο- αλλά έντονων συναισθημάτων που δεν ξεχνάς ποτε...

 

και φυσικά το δώρο που μου έκανε ο γιόκας μου μόλις ήρθε στη ζωή... ήταν εκείνη η πρώτη ματιά (λες και κοίταξε βαθιά μεσ' την ψυχή μου... ) όταν μου τον δώσανε αγκαλιά... που την κρατάω σαν φυλαχτό, ολοζώντανη μέσα στο μυαλό μου...

 

xrysalis

πολυ γλυκα λογια, μιας προφανως πολυ τρυφερης μανουλας...

Με συγκινησες.

 Παιδιά μας είναι τα παιδιά όλου του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παιδια τα θεωρουμε λιγο κλισε ολα αυτα , δεν ηθελα δωρα και σαχλαμαρες , ο ανθρωπος μου καθε μερα μου κανει δωρα , και μονο που με αγαπαει και με λατρευει και βλεπω τα παιδια μας και την οικογενεια μας ειναι δωρα , κοσμηματα και αιδιες δεν φοραω ετσι και αλλιως , ακομα και στοβ αρραβωνα ειχα πει και στους γονεις του περα απο το δακτυλιδι οτι θα πηγαινανε πεταμενα τα χρηματα . Με τα λεφτα που θα ξοδευαμε για ενα ανουσιο δωρο πηραμε δωρα και πραγματα για τα παιδια μας .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

 

Επειδή ο πρώτος μου γιος γεννήθηκε απρόσμενα, στην 32η εβδομάδα, δεν είχαμε προλάβει να ετοιμάσουμε τίποτα απολύτως!

 

Οπότε, ο σύζυγος μέσα στα πρώτα ρουχαλάκια του μωρού, έβαλε ένα κουτάκι σε σχήμα πιπίλας όπου μέσα είχε έναν υπέροχο σταυρό λευκόχρυσο με μπριγιάν.

squsqusbu20090629_-8_George.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ του έχω πει από τώρα τι θέλω. Ένα μονόπετρο του είπα με ζιργκόν πετρούλα δεν χρειάζομαι διαμάντι. Είμαι σίγουρη ότι θα το θυμηθεί και θα μου το πάρει! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ο μπέμπης μας θεωρώ πως είναι δώρο Θεού... είναι ευλογία...

τα δάκρυα χαράς, τα φιλιά και οι αγκαλίες ήταν ανταλλαγή όχι δώρων -του ενός στον άλλο- αλλά έντονων συναισθημάτων που δεν ξεχνάς ποτε...

 

και φυσικά το δώρο που μου έκανε ο γιόκας μου μόλις ήρθε στη ζωή... ήταν εκείνη η πρώτη ματιά (λες και κοίταξε βαθιά μεσ' την ψυχή μου... ) όταν μου τον δώσανε αγκαλιά... που την κρατάω σαν φυλαχτό, ολοζώντανη μέσα στο μυαλό μου...

 

xrysalis

πολυ γλυκα λογια, μιας προφανως πολυ τρυφερης μανουλας...

Με συγκινησες.

 

κι εσύ τρυφερή μανούλα θα είσαι για να συγκινήσαι με τα λόγια μου!! :D

να 'σαι καλά και να χαίρεσαι το λουλουδάκι σου! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν θελω τιποτα . Να πανε ολα καλα και τα λεφτα που θα εδινε για δωρο να πανε για το μωρακι. Μια ανθοδεσμη και μια ζεστη αγκαλια μου φτανει. :cool:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με ρώτησαν πολλοί που ήρθαν στην κλινική για να μας δουν. Μέχρι και τα πεθερικά μου :lol::lol:

Η αλήθεια είναι πως εκτός από τον παίδαρο δεν μου έκανε κάτι άλλο. Δεν θα δεχόμουν κάτι άλλο :D

Θα συμφωνήσω με την yiannaf... το δώρο που κάναμε ο ένας στον άλλο είναι τα παιδιά μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποτέ δεν σκέφτηκα ότι έπρεπε να μου πάρει κάποιο δώρο -κι ας με έχει ποοοοολύ κακομαθημένη :lol:

Το μωρό μας -και σε λίγο καιρό το 2ο είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ δώρο και για τους δυο μας. :)

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε κοριτσια οταν βλεπεις τα παιδια σου που σου τα χαρησε ο ανθρωπος σου δεν ειναι το μεγαλυτερο δωρο που υπαρχει ??? οταν μολις γεννηθηκε το δευτερο παιδι μας κλαιγαμε ο ενας στην αγκαλια του αλλου απο συγκινηση δεν ειναι το μεγαλυτερο δωρο ??? τα λεφτα του "δωρου" τα καναμε ρουχακια για τα παιδια μας , αφου εκεινα ειναι το μεγαλυτερο δωρο που καναμε ο ενας στον αλλο .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τα κοριτσια.. .εμενα βεβαια μου πηρε ενα δαχτυλιδι χρυσο με διαμαντι κι μου το εφερε εκει στην κλινικη τη δευτερη μερα.. αλλ εχει σημσια η μπεμπα μονο\!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.

Εγω βεβαια δεν εχω γεννησει ακομη αλλα ο καλος μου με πηρε ενα σειρε δαχτυλιδι με διαμαντια οταν μου εκανε την προταση γαμο στην γιορτη του μπροστα σε ολους μας τους φιλους πριν περιπου ενα μηνα (18/1).

Αν και να σας πω την αληθεια τα θεωρω ανουσια μπροστα σε αυτα που μας περιμενουν με τον ερχομο της μπεμπας μας και με αυτα που διαβαζω απο τα κοριτισα την μερα του τοκετου.

ΜΙΛΑΜΕ ΕΧΩ ΠΛΑΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ!!!!!!!

μακαρι να μου κανει κ μενα δωρο τα δακρυα χαρας οπως οι δικοι σας τιποτα αλλο δεν θελω

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω κατασυγκινηθεί ..εννοείται οτι το μεγαλύτερο δώρο είναι το μωράκι μας..αλλά και όλα τ'αλλα σου μένουν στο μυαλό, σου ξυπνάνε τα συναισθήματα εκείνης της μέρας :)

Ούτε εγώ θέλω κάτι αξίας, μου φτάνει κάτι μικρό, κάτι μέσα από την ψυχή που να θυμίζει την αγάπη που ένωσε δυο ανθρώπους και "εφτιαξε" αυτό το πλασματάκι..

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον μπέμπη μας που ήταν το πιο σημαντικό δώρο όπως και όλων βέβαια των μαμάδων και μπαμπάδων, δεν περίμενα κάτι άλλο. Είχα τόσα στο μυαλό μου που δεν μου πέρασε κάν η ιδέα του δώρου.

Και βέβαια ο σύζυγος με ξάφνιασε αγοράζοντάς μου ένα βραχιόλι λευκόχρυσο με κάτι πετραδάκια (δεν ξέρω τι ακριβώς είναι). Ευτυχώς το πέτυχε όπως μου αρέσουν, απλά και λιτά. Μη σας πω ότι αυτό με εντυπωσίασε περισσότερο.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

2 γιους...2 μονοπετρα...

Προτοτυπησε αλλα ο αντρουλης μου δεν ειναι των τρυφερών και των δακρυων.Χεσ@#$%μενος απο την χαρά του ηταν και την βαβούρα των υπολοίπων και τοπαιζε ψυχραιμος...

Την πιο μεγάλη ανθοσυνθεση που εχω δει χωρις να ειναι γκουμούτσα την πήρα απο τους γονεις μου-και αν ξερουνε οτι δεν ειμαι των λουλουδιών, γιατι ειναι πεταμένα λεφτά-...Με αφησαν να τα εχουμε κάποια απο αυτα στο δωματιο.

Πολύ λκυκουλικο δωρο εφερε η νονά του Σισινιού...ηταν σοκολατάκια που το περιτυλιγμα ηταν μωράκια-οχι σχημα μωρου...μπλιάχ-ενα μεγάλο δισκο με μπισκότα σε σχημα ποδιτσας,ρουχαλάκια,κουνιτσα,καροτσάκι με γλάσο και παστέλ χρωματα οπου εγινε χαμός...και ενα γουρι απο το TOUS με απιθανα τσιμπλεκάκι πανω χρυσά που το εχω ακόμα στο πάρκο του, εμενα ενα βραχιλάκι απο την ιδια εταιρία και πολλά πολλά τηλεφωνηματα και κάρτες με λουλούδια που οραν ταβλεπα μεπιανε η ψυχη μου για τα λεφτά που πετιοντουσαν ετσι ασκοπα...ΑΑσε με τα μπαλόνια.....

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δώρο - και το σημαντικότερο! - το είδα στις 05:05 το πρωί!

Δυο πανεμορφα γκριζογάλανα ματάκια που με κοιτούσαν όλο απορία!

 

Το δευτερο δώρο μου το είδα στις 05:40 το πρωί!

Δύο τεράστια μελλιά μάτια που με κοιτούσαν με πάρα πολύ αγάπη και άφηναν τα δάκρυά τους να τρέξουν πάνω στα μαγουλα μου, την ώρα που πλησίασε να μου δώσει το πιο τρυφερό φιλί που έχω ποτέ δεχτεί!

 

Το τρίτο δώρο το είδα αργότερα στο δωματιο του ΙΑΣΩ!

Δύο μικρούλικα χεράκια που κρατούσαν - προσπαθούσαν να κρατήσουν δηλαδή :lol: - ένα μικρό κουτάκι με ένα μονόπετρο!

 

:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο πρωτο ενα κινητο για να βγαζω φωτογραφιες και να του λεω τη κανει η ζουζουνα μας..μια που εκεινος δουλευε και ερχοταν μια ωρα αντε και λιγο πιο πολυ να μας δει στην κλινικη. :(

στο δευτερο ομως..!το τσιμπησα το μονοπετρο το οποιο μουδωσε οταν γυρισα απο την κλινικη στο σπιτι.. :wink:

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται οτι το καλύτερο δωρο ειναι το μωρο αλλα νομιζω οτι εμεις του το καναμε και οχι αυτοι. Αυτοί ενα ουυυπς ητανε, εμεις το κουβαλουσαμε και το βγαλαμε...

Παντως εγω ηθελα ενα δωρακι, μου πηρε η μαμα και η πεθερα μου κοσμηματα και αυτος τιποτα!!!σνιφ :cry::cry::cry::cry:

ελπιζω στο 2ο να μη τσιγκουνευτει παλι! (οταν και αν ερθει εκεινη η ωρα)

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι , νgeo μου λες οτι εμεις το καναμε το δωρο , εκεινοι μας το δωσανε ομως για να το κανουμε , δεν ειναι δικο μας μονο . Τεσπα , ρε κοριτσια εμας η κλινικη και ο γιατρος μας βγηκε 5000 ( ειχα μονοκλινο) και τη δευτερη 3500 , αυτα απο ποια τσεπη βγηκανε ???? πραγματα και ρουχα για το μωρο απο ποια τσεπη αγοριστακανε ? οταν πουμε κατι και τρεχουνε να ικανοποιησουνε τις επιθυμιες μας δεν ειναι δωρο ? ο Πανος ηθελε να μοθ παρει στη μπεμπα ή φορητη τηλεοραση ή ενα ρολοι oxete που μου ειχε αρεσει εδω και καιρο , εννοειτε οτι δεν τον αφησα να παει να χρεωθει , γιατι με την καρτα μας θα τα επερνε , ενω ετρεχαν αλλα εξοδα ποιο σημαντικα για μας . Τον επιασα να μαζευει χρηματα για να μου παρει δωρο και αυτο ηταν το πιο σημαντικο για μενα , δηλαδη προχθες που χαλασε το κινητο μου και μου λεει παμε να αγορασουμε ενα αλλο , την ιδια μερα , και πηραμε το lg renoir με οθονες αφης και ιστοριες , δεν ειναι δωρο ? τι επειδη δεν ηταν τη μερα που γεννησα ? λιγο πολυ κλισε δεν ειναι αυτα ? οκ εγω ουτε μονοπετρα φοραω , ουτε κολιε και τετοια κοσμηματα , αυτα ειναι θεμα του τι αρεσει στον καθενα , αλλα θα τον αφηνα να δωσει 600-700 ευρω για ενα ρολοι ενω ηξερα οτι τα παιδια μας εχουνε μεγαλυτερες αναγκες ? Προς Θεου δεν την λεω σε κανενα απλως λεω αυτο που πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ενα ζευγαρι σκουλαρικια που ειχα ζητησει καιρο πριν αλλα μου εκανε ακομη δυο ομορφοτερα δωρα

α) μου ειπε ευχαριστω για το παιδι που εφερα στον κοσμο και τον εκανα μπαμπα

β) μια πανεμορφη υποδοχη στο σπιτι με ροδοπεταλα στρωμενα..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ΤΙΠΟΤΑ!

Να πω την αλήθεια τότε δε με πείραξε κιόλας αλλά όταν ακούω από φίλες, γνωστές μου ή από εσας τα δώρα με πιάνει το παράπονο (εγώ στο πηγάδι κ@***$@;). Στο δευτερο παιδί του λέω θέλω κι εγώ δώρο, ακόμα μου χρωστά ένα δαχτυλίδι. Να πω όμως ότι μου κάνει δώρα σε άσχετες στιγμές οπότε τον ψιλοσυγχωρώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...