Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο σας έκανε ο σύζυγος όταν γεννήσατε;


Recommended Posts

Η στιγμή πλησιάζει...κι εμείς οι γυναίκες πάντα θέλουμε δώρα δωρα δωρα...

Τι δώρο όμως είναι αυτό που θα μας μείνει αξέχαστο?

Σε όσες έχουν ήδη παιδάκι, τα σας πήρε το άλλο σας μισό? Και σε όσες περιμένουν το πρώτο τι θα θέλατε ή τι έχετε στο νου σας- ή τι έχετε παραγγείλει στο μέλλοντα πατερούλη :idea: ?

Και δε μιλάμε φυσικά για διαμάντια έτσι :wink: (καλοδεχούμενα βέβαια για όσους μπορούν :lol: )!!!

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα μου πηρε το ποιο ωραιο δωρο κ πανακριβο.... το τονιζω

Π Α Ν Α Κ Ρ Ι Β Ο

μια κορη που παντα ηθελα να εχω .. την πρωτη εβδομαδα σκεφτηκα να την επιστρεψω πισω γιατι εκλεγε πολυ αλλα μετα συνηθισα κ μου αρεσε :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δώρο - και το σημαντικότερο! - το είδα στις 05:05 το πρωί!

Δυο πανεμορφα γκριζογάλανα ματάκια που με κοιτούσαν όλο απορία!

 

Το δευτερο δώρο μου το είδα στις 05:40 το πρωί!

Δύο τεράστια μελλιά μάτια που με κοιτούσαν με πάρα πολύ αγάπη και άφηναν τα δάκρυά τους να τρέξουν πάνω στα μαγουλα μου, την ώρα που πλησίασε να μου δώσει το πιο τρυφερό φιλί που έχω ποτέ δεχτεί!

 

Το τρίτο δώρο το είδα αργότερα στο δωματιο του ΙΑΣΩ!

Δύο μικρούλικα χεράκια που κρατούσαν - προσπαθούσαν να κρατήσουν δηλαδή :lol: - ένα μικρό κουτάκι με ένα μονόπετρο!

Link to comment
Share on other sites

Tα ιδια με την προλαλησασα αλλα με διαφορετικη σειρα...

Το μονοπετρο μου το εδωσε μια βδομαδα πριν γεννησω (μολις το αγορασε) γιατι δεν αντεχε λεει να μην μου το δωσει.

Το 2ο ηταν η κορη μου, η λατρεια μου κ το 3ο ηταν οταν μου φωναξε "Σε ευχαριστω για το δωρο που μου εκανες!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με ρώτησαν πολλοί που ήρθαν στην κλινική για να μας δουν. Μέχρι και τα πεθερικά μου :lol::lol:

Η αλήθεια είναι πως εκτός από τον παίδαρο δεν μου έκανε κάτι άλλο. Δεν θα δεχόμουν κάτι άλλο :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο άντρας μου, μου είχε τάξει από τον γάμο ότι θα μου πάρει ένα δακτυλίδι μπριγιάν, όπως και το έκανε... τώρα δεν ξέρω γιατί τα έξοδα είναι πολύ περισσότερα από τα αντίστοιχα εκείνης της εποχής... κι αν δεν μου πάρει κάτι δεν θα με πειράξει...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με συγκίνησε με κάτι πολύ πιο απλό. Μου πηρε τα λουλουδια που είχαμε στο γαμο μας (πορτοκαλί ζερμπερες)..Μου ειπε πως μ'αγαπαει και πως τωρα ειμαστε οικογενεια...Μουτς μουτς..

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα εκανε δωρο μια δευτερη κορη.αν και ηθελε γιο.και την γεννησα ανημερα της γιορτης του (αγιου δημητριου).Που απο την πολλη χαρα ειχε παρει και καμερα να την τραβηξει μολις την βγαλανε απο το χειρουργειο και αντι να τραβαει την μπεμπα τραβαγε τα πατωματα και ακουγεται μονο το κλαμα της. εχω ομως ντοκουμεντο που θηλαζω τη μικρη και αυτη εχει πιασει το στηθος ορθια και γελαει ολος ο θαλαμος

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο δώρο που κάνει ο ένας στον άλλο είναι το μικρό μπεμπάκι και η υπόσχεση ότι θα είμαστε πάντα μαζί για να μεγαλώσει το παιδί σε μία ευτυχισμένη οικογένεια, πάντως θα με συγκινούσε ιδιαίτερα αν έφερνε το πρώτο δωράκι του μωρού, κάτι χαριτωμένο και ιδιαίτερο, για μένα δεν θέλω τίποτα, αλλά επειδή ξέρω ότι σε κάτι τέτοια είναι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, η αγάπη και η φροντίδα και στους δυο μας, μαμά και μπεμπάκι, φτάνουν

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα κοριτσια στο πρωτο παρολο που ειχαμε πει να μη κανει περιττα εξοδα,εφυγε αποτην κλινικη αφου ξυπνησα και πλακωσαν οι συγγενεις και πηγε και μου πηρε ενα υπεροχο και δυστυχως πανακριβο δαχτυλυδι με μια γαλαζια πετρα σαν τις ματαρες της μικρης μας...καθως και μια σακουλα ρουχα για την κοριτσαρα μας.οταν τον ρωτησα γιατι,ειπε οτι τον καναμε τοσο ευτυχισμενο που δεν μπορουσε να μας αφησει ετσι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ωραία τα λέτε τα ρομαντικούλια σας αλλά μεταξύ μας, εγώ αναρωτιόμουν αν θα σκεφτεί να μου πάρει κάτι και δεν σας το κρύβω ότι το περίμενα κάπως. Φυσικά μετα τη γέννα το τελευταίο που είχα στο μυαλό μου ήταν αυτό, αλλά όταν πήγα στο δωμάτιο και μου έδωσε ένα βραχιόλι χρυσό με λευκόχρυσο και μπριγιάν διακριτικό και τέλειο, συγκινήθηκα πολύ. Μου έφερε και η μαμα μου το σετ του λαιμού μετά και η πεθερά το δακτυλίδι του σετ και μια χαρά στολίστηκα (καθόλου συνεννόηση σ' αυτην την οικογένεια όπως καταλαβαίνετε).

an1cCx0-WmB1210NTJoZHB8Nzc2NjU1ZGF8dG8gYXN0ZXJha2kgbWFzIGVpbmFp.gif

 

as1cJY3003-0000MzAwZG98NzlkfE8gbGV2ZW50YWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ωραία τα λέτε τα ρομαντικούλια σας αλλά μεταξύ μας, εγώ αναρωτιόμουν αν θα σκεφτεί να μου πάρει κάτι και δεν σας το κρύβω ότι το περίμενα κάπως. Φυσικά μετα τη γέννα το τελευταίο που είχα στο μυαλό μου ήταν αυτό, αλλά όταν πήγα στο δωμάτιο και μου έδωσε ένα βραχιόλι χρυσό με λευκόχρυσο και μπριγιάν διακριτικό και τέλειο, συγκινήθηκα πολύ. Μου έφερε και η μαμα μου το σετ του λαιμού μετά και η πεθερά το δακτυλίδι του σετ και μια χαρά στολίστηκα (καθόλου συνεννόηση σ' αυτην την οικογένεια όπως καταλαβαίνετε).

 

Bρε Ναταλια μπραβο τους! αγαπημενοι ολοι ε?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου πηρε στο πρωτο μια λευκοχρυση διπλη (μια μικρη και μια μεγαλη) καρδια με πετρουλες (μενταγιον) για να κραταω λεει παντα μαζι μου τις καρδιες τους (μπαμπα +κορη) :) και μου την εδωσε στο νοσοκομειο την 2η μερα :)

Σε αυτο που ερχετε τωρα αν μας αφησει τπτ το Μητερα :mad: θα δω και εγω καμια χαρα :P

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ φυστικακι...μια απο τα ιδια!!!τιποτα εκτος απο λουλουδια.

το μονοπετρο μου ειπε μαλιστα οτι θα μου το κανει σωρο οταν του κανω γιο (λες και εγω φταιω για το τι έσπειρε...)

παντως εγω κόρη ήθελα!!! :wink::wink::wink::wink:

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

αχ φυστικακι...μια απο τα ιδια!!!τιποτα εκτος απο λουλουδια.

το μονοπετρο μου ειπε μαλιστα οτι θα μου το κανει σωρο οταν του κανω γιο (λες και εγω φταιω για το τι έσπειρε...)

παντως εγω κόρη ήθελα!!! :wink::wink::wink::wink:

 

οχι μωρε, εμενα, δεν ειχε προβλημα... γουσταρε κοριτσακι... η μαλλον, δεν τον πειραζε οτι κι αν ηταν...

 

αλλα, δωρο δεν εφερε... :evil:

Link to comment
Share on other sites

εμένα την άλλη μέρα μου έφερε ένα τεραστιο καλάθι λουλούδια (που μιας και ηταν αρχες Αυγούστου και Κυριακή, γύρισε όλη την Αθήνα για να βρει ανθοπωλείο ανοιχτό!!!!) και ενα μεγάλο μπαλόνι -αερόστατο που έγραφε"να μας ζήσει το αγόρι μας".

Μετά από 10 ημέρες αφού γεννήθηκε ο μπέμπης, κλείναμε 7 χρόνια μαζί και πήγε και μου πήρε ένα ρολόι guess. Ηθελε να μου το πάρει στη γεννα λεει και δεν πρόλαβε(οπότε το θεωρησα και αυτό δώρο για τη γεννηση του μικρού μας)

εγώ πάντως είχα ζητήσει δαχτυλίδι...

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

αχ φυστικακι...μια απο τα ιδια!!!τιποτα εκτος απο λουλουδια.

το μονοπετρο μου ειπε μαλιστα οτι θα μου το κανει σωρο οταν του κανω γιο (λες και εγω φταιω για το τι έσπειρε...)

παντως εγω κόρη ήθελα!!! :wink::wink::wink::wink:

 

οχι μωρε, εμενα, δεν ειχε προβλημα... γουσταρε κοριτσακι... η μαλλον, δεν τον πειραζε οτι κι αν ηταν...

 

αλλα, δωρο δεν εφερε... :evil:

 

τσιφούτηηηηηηηηηηηηη

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

:oops: Εγώ κορίτσια πάνω στα νεύρα της εγκυμοσύνης κάποια στιγμή που το συζητούσαμε του είχα πει να μην έρθει χωρίς δώρο :oops: Μάλλον γυάλισε το μάτι μου εκείνη την ημέρα γιατί δεν έξηγείται αλλιώς η απλοχεριά τουΒέβαια μετά ούτε που το σκεφτόμουν όμως μου πήρε λουλούδια μπαλόνια ρολόι και ένα ασημένιο για το λαιμό με την Παναγία που κρατά αγκαλιά το Χριστό. Ελιωσα εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

αχ φυστικακι...μια απο τα ιδια!!!τιποτα εκτος απο λουλουδια.

το μονοπετρο μου ειπε μαλιστα οτι θα μου το κανει σωρο οταν του κανω γιο (λες και εγω φταιω για το τι έσπειρε...)

παντως εγω κόρη ήθελα!!! :wink::wink::wink::wink:

 

οχι μωρε, εμενα, δεν ειχε προβλημα... γουσταρε κοριτσακι... η μαλλον, δεν τον πειραζε οτι κι αν ηταν...

 

αλλα, δωρο δεν εφερε... :evil:

 

τσιφούτηηηηηηηηηηηηη

 

τσιφουτης δεν ειναι, μαλλον το αντιθετο...

 

απλα... δεν το σκεφτηκε...

 

εντωμεταξει, εμενα εχει τη κακη συνηθεια, καθε τρεις και λιγο να μου δινει λεφτα...

 

δε θελω ρε λεφτα ρε φιλε... δωρο θελω...

 

(καλα, και λεφτα μερικες φορες :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Αν και συνηθίζεται να φέρνουν κόσμημα δώρο...

όταν με ανεβάσανε στο δωμάτιο του μαιευτηρίου μου ήρθε με ενα τεραστιο λούτρινο γαλάζιο σκύλο :lol::lol::lol:

και όταν πήγα σπίτι με περίμενε το λάπτοπ που τώρα γράφω!!! :D

 

Ο μπέμπης μας θεωρώ πως είναι δώρο Θεού... είναι ευλογία...

τα δάκρυα χαράς, τα φιλιά και οι αγκαλίες ήταν ανταλλαγή όχι δώρων -του ενός στον άλλο- αλλά έντονων συναισθημάτων που δεν ξεχνάς ποτε...

 

και φυσικά το δώρο που μου έκανε ο γιόκας μου μόλις ήρθε στη ζωή... ήταν εκείνη η πρώτη ματιά (λες και κοίταξε βαθιά μεσ' την ψυχή μου... ) όταν μου τον δώσανε αγκαλιά... που την κρατάω σαν φυλαχτό, ολοζώντανη μέσα στο μυαλό μου...

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε το κοριτσακι μας!αλλα αυτο μας το χαρισε ο θεος πρωτα απο ολα κ τον ευγνωμονω.!!!

 

ηρθε στο μαιευτηριο με εναν μεγαλοοο κουνελο ,με μπαλονια μαργαριτες κ μπαλονια που εγραφαν it's a girl κι με ενα ακομη μπαλονι του ολυμπιακου(πορωμενος)

εμενα μου εκανε το μονογραμα ''Ε'' που ειναι κ το αρχικο της κορης μας!

ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...