Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για ιδιωτικά σχολεία


Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κάποια από τις μαμάδες που έχουν ήδη επισκεφθεί τον Ι.Μ. Παναγιωτόπουλο, πόση είναι τελικά αυτή η απόσταση από τους Πυλώνες της ΔΕΗ?

Λέγεται ότι η απόσταση ασφαλείας είναι 300μ. Στην προκειμένη πόση είναι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κι απο μενα,

Ειμαι νεα στο forum και προς αναζητηση προνηπιου για το γιο μου. Θα ηθελα τη γνωμη σας για τον Κωστεα Γειτονα ( Παλληνη). Η οποια πληροφορια, ειναι ευπροσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι εντυπώσεις σου απο το νηπιαγωγείο της Γερμανικής Σχολής?

 

Άργησα να δω το μήνυμα σου. Έχω θετική εντύπωση από τις συναντήσεις για τη φιλοσοφία του σχολείου. Η συνέντευξη ήταν ουσιαστικά για να δουν αν είμαστε διατεθειμένοι και πώς να στηρίξουμε το παιδί στη γλώσσα. Περιμένουμε απάντηση τέλος του μηνός, αν θα δεχτούν το παιδί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλου. Υπάρχει κάποιος γονέας που να στέλνει τα παιδιά του είτε στο σχολείο Μαντα στην Κηφισιά είτε στην Athener Schule στα Βριλήσσια; Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες εκ των έσω. Ευχαριστώ!

 

Για το δεύτερο έχω ακούσει πολύ ασχημα λόγια από γειτόνισσα που έστελνε το γιο της και τον άλλαξε σχολείο στη μέση της Β δημοτικού, θεωρώντας ότι δεν μαθαίνει και ότι πρέπει να ξαναπαραδίδουν το μάθημα στο σπίτι καθε απόγευμα. Τον μετέφερε στο Δημόσιο της περιοχής πριν 2 χρόνια (το οποίο έχει πραγματικά πολλά προβλήματα, εκεί πάνε και τα παιδιά μου) και θεωρεί ότι γίνεται παρόλα αυτά καλύτερη δουλειά. Επειδή δεν είναι βεβαια προσωπική μου εμπειρία, δεν μπορώ να ξέρω αν είναι απλά περίεργοι οι συγκεκριμένοι γονείς. Το παιδί είναι γενικά καλός μαθητής και επιμελης και υπάρχει και μεγαλύτερος αδερφός (Λύκειο, αλλά ζούσαν αλλού παλιά οπότε έχει πάει σε άλλο Δημοτικο) οπότε δεν είναι το πρώτο τους παιδι, να έχουν ουτοπικές απαιτήσεις από το σχολείο.

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο έχω ακούσει πολύ ασχημα λόγια από γειτόνισσα που έστελνε το γιο της και τον άλλαξε σχολείο στη μέση της Β δημοτικού, θεωρώντας ότι δεν μαθαίνει και ότι πρέπει να ξαναπαραδίδουν το μάθημα στο σπίτι καθε απόγευμα. Τον μετέφερε στο Δημόσιο της περιοχής πριν 2 χρόνια (το οποίο έχει πραγματικά πολλά προβλήματα, εκεί πάνε και τα παιδιά μου) και θεωρεί ότι γίνεται παρόλα αυτά καλύτερη δουλειά. Επειδή δεν είναι βεβαια προσωπική μου εμπειρία, δεν μπορώ να ξέρω αν είναι απλά περίεργοι οι συγκεκριμένοι γονείς. Το παιδί είναι γενικά καλός μαθητής και επιμελης και υπάρχει και μεγαλύτερος αδερφός (Λύκειο, αλλά ζούσαν αλλού παλιά οπότε έχει πάει σε άλλο Δημοτικο) οπότε δεν είναι το πρώτο τους παιδι, να έχουν ουτοπικές απαιτήσεις από το σχολείο.

 

Εγώ αντίθετα έχω ακούσει τα καλύτερα για το Athener Schule. Μικρό, οικογενειακό, με μεγάλη έμφαση στις γλώσσες (ελληνική και γερμανική), πολύ θετικό κλίμα. Mειονέκτημα οι εγκαταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ αντίθετα έχω ακούσει τα καλύτερα για το Athener Schule. Μικρό, οικογενειακό, με μεγάλη έμφαση στις γλώσσες (ελληνική και γερμανική), πολύ θετικό κλίμα. Mειονέκτημα οι εγκαταστάσεις.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις - ελπίζω να καταλήξουμε σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Έχω κοντινούς μου ανθρώπους που πάνε τα παιδιά τους στην Ελληνική Παιδεία. Έχει το θρησκευτικό στοιχείο, αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό σε σχέση με παλιότερα. Θεωρείται καλό σχολείο σε επίπεδο γνώσεων, και οι καθηγητές είναι πολύ καλοί, αλλά απ' ότι έχω καταλάβει, το βασικό του πρόγραμμα δεν καλύπτει επαρκώς τη ξένη γλώσσα, ενώ σε άλλα σχολεία τουλάχιστον η 1 ξένη γλώσσα καλύπτεται επαρκώς από το βασικό πρόγραμμα (για δημοτικό μιλάω).

Σκέφτομαι πάντως να κανονίσω ραντεβού μαζί τους, οπότε θα σας πω λεπτομέρειες.

 

Σευχαριστω πολυ αν με θυμηθεις οταν πας θα ημουν υποχρεη να με ενημερωσεις εδω η με πμ μηπως δεν το δω εδω....

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ αν με θυμηθεις οταν πας θα ημουν υποχρεη να με ενημερωσεις εδω η με πμ μηπως δεν το δω εδω....

 

Καλησπέρα!

Την Ελληνική Παιδεία δεν την επισκέφτηκα ακόμη γιατί γενικά έχω άνεση χρόνου για ψάξιμο (πρώτη δημοτικού θα πάμε το 2018). Σκοπεύω να το επισκεφτώ πάντως και θα ενημερώσω!

Πήγα στο Μάνεση και στα εκπαιδευτήρια Καντά. Ο Μάνεσης μου έδωσε την εντύπωση ενός καλού δημόσιου σχολείου, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά παρέχει αρκετές δραστηριότητες και γενικά έχει ένα ολοκληρωμένο πακέτο.

Τα εκπαιδευτήρια Καντά δεν μου έκαναν καλή εντύπωση να πω την αλήθεια. Ο Δ/ντης τους έλεγε απλά γενικόλογα και τίποτα συγκεκριμένο, δεν φάνηκε να έχει σύστημα ενώ και οι εγκαταστάσεις είναι αρκετά μικρές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλους. Νέος στο forum παρότι το παρακολουθώ αρκετό καιρό. Μένουμε Νέα Σμύρνη και έχουμε ένα αγοράκι που το Σεπτέμβρη θα ξεκινήσει για πρώτη φορά Δημοτικό στον Πασχάλη. Ένα από τα πράγματα που μας προβληματίζει σχετικά, είναι ότι το παιδί δεν πήγαινε εκεί νηπιαγωγείο και έτσι δεν θα ξέρει κανένα. Είναι κοινωνικό παιδί και δεν με φοβίζει ιδιαίτερα απλά ήθελα να τσεκάρω αν υπάρχει κάποιος από την περιοχή μας που να ξεκινάει κι αυτός πρώτη φορά εκεί. Δεν θα ήταν κακή μια γνωριμία ώστε να πήγαινε με κάποιον γνωστό - τελικά βέβαια τα παιδιά θα βγάλουν "πόρισμα" αν γίνουν φίλοι αλλά μια γνωριμία δεν έβλαψε ποτέ κανένα.

Αυτά. Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον Μανεση ειχα παει την κορη μου για μια εβδομαδα και την πηρα απο εκει γιατι βρηκα σημαδια στις μασχαλες της .Αυτοι υποστηριξαν οτι ηταν απο το κολυμβητηριο, η μικρη ομως μου ειπε οτι η νηπιαγωγος προσπαθουσε να την βαλει να κάτσει με το ζορι  στα ΄'σκαμπουδακια¨ και την επιανε απο εκει  .Ηταν η πρωτη φορα που ειχε επαφη με σχολειο και ηταν 3,5 ετων .Τους εβρισα και εφυγα .

RA3Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πληροφορίες για ένα σχολείο στο Ελληνικό "Ευρωπαϊκό Πρότυπο" καθώς και ένα σχολείο στον Πειραιά International School of Piraeus. Με ενδιαφερει η άποψή σας για τα συγκεκριμένα σχολεία καθώς και αν γνωρίζετε φυσικά τιμές.  Αν δεν γίνομαι φορτική θα ήθελα γνώμη και για την Ελληνογερμανική Αγωγή... εντυπώσεις σχολείου και δίδακτρα.  Ευχαριστώ πολύ

 

Link to comment
Share on other sites

Για τα δύο τελευταία υπάρχουν πληροφορίες στο φόρουμ, αρκεί να χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση.

Για να σου δοθούν σωστες πληροφορίες επίσης πρεπει να μας πεις τι ενδιαφέρει εσενα σε ένα σχολείο.

Τιμές μπορείς να μάθεις ευκολα από απο τα ίδια τα σχολεία.

Τέλος εντύπωση μου κάνει ότι ζητάς γνώμες για τρια σχολεία σε τρεις διαφορετικές περιοχές και με διαφορετική φιλοσοσφία μεταξυ τους

Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2017 at 10:18 AM, Μαμά Λίζα said:

Μήπως γνωρίζει κάποια από τις μαμάδες που έχουν ήδη επισκεφθεί τον Ι.Μ. Παναγιωτόπουλο, πόση είναι τελικά αυτή η απόσταση από τους Πυλώνες της ΔΕΗ?

Λέγεται ότι η απόσταση ασφαλείας είναι 300μ. Στην προκειμένη πόση είναι??

Απο 200 μέτρα μέχρι και 90 μέτρα ενα γήπεδο. 

Κάποιος κατι για Πλάτωνα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mamastema για την EA τι ακριβώς πληροφορίες ψάχνεις για να σου πούμε? Πάντως  αρχικά για να σε βοηθήσω η EA με τα αλλα δυο σχολεία που αναφέρεις δεν έχουν κάτι κοινό σε κανένα επίπεδο παρα μόνο ότι είναι σχολεία:).Ακριβώς όπως στο είπε η Xrigio. Ηταν και ο λόγος που δεν απάντησα αμέσως χθές διοτι δεν ξέρω τι ψάχνεις με τόσο διαφορετικές επιλογές.Αν θες κάτι πάντως πιο συγκεκριμένο ενημέρωσε μας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2017 at 7:14 PM, xrigio said:

Για τα δύο τελευταία υπάρχουν πληροφορίες στο φόρουμ, αρκεί να χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση.

Για να σου δοθούν σωστες πληροφορίες επίσης πρεπει να μας πεις τι ενδιαφέρει εσενα σε ένα σχολείο.

Τιμές μπορείς να μάθεις ευκολα από απο τα ίδια τα σχολεία.

Τέλος εντύπωση μου κάνει ότι ζητάς γνώμες για τρια σχολεία σε τρεις διαφορετικές περιοχές και με διαφορετική φιλοσοσφία μεταξυ τους

οι περιοχές με εξυπηρετούν καθώς είναι στο δρόμο μου για την δουλειά ..στο Ευρωπαϊκό Πρότυπο πήγα και έτσι έχω άποψη πλέον .. Η ελληνογερμανική αγωγή είναι εκτος δρομου μου αλλά έχει σχολικό για την περιοχή μας οπότε γιαυτό τα κοιτάω... όσον αφορά την φιλοσοφία του σχολείου είναι βασική αλλά η αλήθεια είναι ότι δυστιχώς το κόστος θα μας καθοδηγήσει γιαυτό και ρωτάω αν ξέρει κανείς κατα προσέγγιση το κόστος καθώς και φυσικά άλλες πληροφορίες για τα σχολεία για να μην χάνω χρόνο ... αν δηλαδή μηλάμε για σχολεία της τάξης των 7000 ετησίως στο βασικό τους πρόγραμμα ... sorry αλλά δεν είναι για εμάς.. δυστιχώς.. ευχαριστώ πάντως για την απάντησή σου.

On 27/4/2015 at 4:22 PM, Δέσποινα79 said:

Marcopolo καλησπέρα και πάλι!

Όπως σου έχω ξαναπεί εμείς γραφτήκαμε στο ISP. Εάν σε ενδιαφέρει την Τετάρτη 29/04/2015 έχουν ομιλία για τους γονείς σχετικά με το σύστημα του σχολείου στις 18:00. Εάν θές να ακούσεις, πάρτους τηλ γιατί σημειώνουν άτομα.

Καλημέρα,

Μήπως ξέρεις να μου δώσεις πληροφορίες για το ISP? Φιλοσοφία, ωράριο, ίσως και ενδεικτικά τιμή (σε μύνημα) ....ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ferby said:

Mamastema για την EA τι ακριβώς πληροφορίες ψάχνεις για να σου πούμε? Πάντως  αρχικά για να σε βοηθήσω η EA με τα αλλα δυο σχολεία που αναφέρεις δεν έχουν κάτι κοινό σε κανένα επίπεδο παρα μόνο ότι είναι σχολεία:).Ακριβώς όπως στο είπε η Xrigio. Ηταν και ο λόγος που δεν απάντησα αμέσως χθές διοτι δεν ξέρω τι ψάχνεις με τόσο διαφορετικές επιλογές.Αν θες κάτι πάντως πιο συγκεκριμένο ενημέρωσε μας.

 

 

Καλημέρα,

 

πιό πολύ ενδιαφέρομαι για ενδεικτικές τιμές (με μύνημα) αν κάποιος γνωρίζει καθώς τηλεφωνικός δεν σου λένε τιμές και αυτό είναι βασικό για μας για να μην πηγένω σε σχολεία που είναι μεν πολύ καλά αλλά δεν μπορούμε να τα υποστηρίξουμε... και μετά απογοητευόμαστε κιολας γιατί δεν μπορούμε :(. επίσεις απ'όσο ξέρω και τα τρία σχολεία είναι δίγλωσσα...αν δεν κάνω λάθος... Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και συγνώμη αν έδωσα λάθος εντύπωση...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MAMASTEMA είπε:

οι περιοχές με εξυπηρετούν καθώς είναι στο δρόμο μου για την δουλειά ..στο Ευρωπαϊκό Πρότυπο πήγα και έτσι έχω άποψη πλέον .. Η ελληνογερμανική αγωγή είναι εκτος δρομου μου αλλά έχει σχολικό για την περιοχή μας οπότε γιαυτό τα κοιτάω... όσον αφορά την φιλοσοφία του σχολείου είναι βασική αλλά η αλήθεια είναι ότι δυστιχώς το κόστος θα μας καθοδηγήσει γιαυτό και ρωτάω αν ξέρει κανείς κατα προσέγγιση το κόστος καθώς και φυσικά άλλες πληροφορίες για τα σχολεία για να μην χάνω χρόνο ... αν δηλαδή μηλάμε για σχολεία της τάξης των 7000 ετησίως στο βασικό τους πρόγραμμα ... sorry αλλά δεν είναι για εμάς.. δυστιχώς.. ευχαριστώ πάντως για την απάντησή σου.

 

Οι τιμές υπάρχουν εδώ. Ειναι οι περσινές αλλα κατά βάση δεν αλλαζουν

 http://gge.gov.gr/?page_id=3715

Κατά τα λοιπά νομίζω ότι είσαι λίγο μπερδεμένη. Πρώτα θα πρέπει να κατασταλάξεις τι ψάχνεις από ενα σχολείο και μετα να επιλέξεις ανάλογα με τα οικονομικά σου. 

Υπάρχουν οικονομικά ιδιωτικά πoυ είναι χειρότερα από δημοσια. 

Στο ξαναείπα για τα δυο σχολεία υπάρχουν πληροφορίες. 

Το isp λανσαρεται ως δίγλωσσο (αγγλικά ) σχολείο με προετοιμασία για το ΙΒ. 

Η ελληνογερμανικη είναι πολύ κάλο σχολείο οργανωμένο και απαιτητικό με έμφαση φυσικά στα γερμανικά. Επίσης έχει πιο παραδοσιακό τρόπο διδασκαλιας από το isp. 

Είναι δυο τελείως διαφορετικά σχολεία 

Επεξεργάστηκαν by xrigio
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MAMASTEMA είπε:

Καλημέρα,

 

πιό πολύ ενδιαφέρομαι για ενδεικτικές τιμές (με μύνημα) αν κάποιος γνωρίζει καθώς τηλεφωνικός δεν σου λένε τιμές και αυτό είναι βασικό για μας για να μην πηγένω σε σχολεία που είναι μεν πολύ καλά αλλά δεν μπορούμε να τα υποστηρίξουμε... και μετά απογοητευόμαστε κιολας γιατί δεν μπορούμε :(. επίσεις απ'όσο ξέρω και τα τρία σχολεία είναι δίγλωσσα...αν δεν κάνω λάθος... Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και συγνώμη αν έδωσα λάθος εντύπωση...

ok.  Το βασικό πακέτο χωρίς τίποτα έξτρα είναι αισθητά πάνω απο τις 7000 αν είναι  αυτό το διαθέσιμο σας ποσό.Με 7000  πάντως μπορείτε να δείτε αρκετές καλές επιλογές με πιο πολλές παροχές για το παιδί.

Το site που αναφέρει η xrigio είναι το σωστό μέρος να βρείς τις τρέχουσες τιμές και κάποιες παροχές που έχουν όλα τα σχολεία για αρχή.Στην συνέχεια πρέπει να προσδιορίσεις τι ψάχνεις περίπου ως αρχές , ύφος , γλώσσα κλπ  για να μην πηγαίνεις απο σχολείο σε σχολείο...

Θα σου στείλω πμ τις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

 

ειμαι νεα στο φορουμ αλλα εχω διαβασει σχετικα ποστ και κυριως τις πολυ αναλυτικες περιγραφες της pashalitsa που κυριολεκτικα ρουφηξα. Το παιδι μου θα παει 1η γυμν. Αν ειχα την οικονομικη ανεση η ΕΑ θα ηταν η πρωτη μου επιλογη. Προς το παρον εξεταζω το Pierce σε περιπτωση που παρει καποια υποτροφια και μετα τον Πλατωνα και τον Ζαγοριανακο. Δεν θελω να περνα πολλη ωρα στο σχολικο. Ξερω οτι ο Ζ ειναι οικονομικη λυση αλλα δεν ξερω κανεναν που να στελνει παιδι εκει στο γυμνασιο αλλα ουτε και σε μικροτερες ταξεις. Επισης και για τον Π ακουω διφορουμενες αποψεις αλλα θελω καποιον που να εχει επισκφθει το σχολειο και να ξερει αν το διγλωσσο αξιζει τον κοπο γιατι τα λεφτα δεν ειναι λιγα. 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ckmom είπε:

Κανεις δεν ξερει κατι;

Φαντάζομαι θα έχεις δει στο site το Open Day 21/5.  Να πας από κοντά να δεις και να ρωτήσεις και να μάθεις ακριβώς. Στο φόρουμ δεν υπάρχουν μαμάδες με παιδιά στον Πλάτωνα τα τελευταία χρόνια.   Επίσης, έχεις δει Ι.Μ. Παναγιωτόπουλο? Κάνουν κι εκεί μαθήματα στα αγγλικά και είναι γενικά πολύ καλό σχολείο.

Επεξεργάστηκαν by bobonela
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, bobonela said:

Φαντάζομαι θα έχεις δει στο site το Open Day 21/5.  Να πας από κοντά να δεις και να ρωτήσεις και να μάθεις ακριβώς. Στο φόρουμ δεν υπάρχουν μαμάδες με παιδιά στον Πλάτωνα τα τελευταία χρόνια.   Επίσης, έχεις δει Ι.Μ. Παναγιωτόπουλο? Κάνουν κι εκεί μαθήματα στα αγγλικά και είναι γενικά πολύ καλό σχολείο.

 

Ναι το ειδα αλλα αλλιως παρουσιαζονται τα πραγματα πριν και αλλιως τα βλεπεις απο μεσα. Η Σχολη Παναγιωτοπουλου ηταν μεσα σε αυτες που ειχα δει παλιοτερα για το δημοτικο αλλα δεν μου αρεσε κτιριακα. Δεν ξερω καποιον που να στελνει παιδι εκει ωστε να εχω γνωση απο μεσα για το εκπαιδευτικο κομματι. Αυτο ψαχνω δλδ καποιον που να εχει παιδι εκει για να κανω συγκεκριμενες ερωτησεις. Η εμπειρια μου στο δηματικο με εκανε να ξερω πλεον τι θελω απο ενα σχολειο. Κι επικεντρωνομαι στο γυμνασιο γιατι το λυκειο ειναι αλλες οι απαιτησεις. Θεωρω λαθος να επιλεγω ενα σχολειο για ολες τις βαθμιδες γιατι το  σχολειο που μπορει να ειναι πολυ δυνατο σε μια βαθμιδα να μην ειναι αυτο που θελω για τις αλλες. 

Παντως το παιδι μου ενθουσιαστηκε με την ΕΑ οταν πηγαμε αλλα δυστυχως οικονομικα δεν αντεχουμε γιατι χρειαζομαστε και σχολικο. 

Και ο Ζαγοριαννακος εχει open day και θα παω αλλα και παλι βλεπεις οσα θελουν να δεις. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ckmom είπε:

 

Ναι το ειδα αλλα αλλιως παρουσιαζονται τα πραγματα πριν και αλλιως τα βλεπεις απο μεσα. Η Σχολη Παναγιωτοπουλου ηταν μεσα σε αυτες που ειχα δει παλιοτερα για το δημοτικο αλλα δεν μου αρεσε κτιριακα. Δεν ξερω καποιον που να στελνει παιδι εκει ωστε να εχω γνωση απο μεσα για το εκπαιδευτικο κομματι. Αυτο ψαχνω δλδ καποιον που να εχει παιδι εκει για να κανω συγκεκριμενες ερωτησεις. Η εμπειρια μου στο δηματικο με εκανε να ξερω πλεον τι θελω απο ενα σχολειο. Κι επικεντρωνομαι στο γυμνασιο γιατι το λυκειο ειναι αλλες οι απαιτησεις. Θεωρω λαθος να επιλεγω ενα σχολειο για ολες τις βαθμιδες γιατι το  σχολειο που μπορει να ειναι πολυ δυνατο σε μια βαθμιδα να μην ειναι αυτο που θελω για τις αλλες. 

Παντως το παιδι μου ενθουσιαστηκε με την ΕΑ οταν πηγαμε αλλα δυστυχως οικονομικα δεν αντεχουμε γιατι χρειαζομαστε και σχολικο. 

Και ο Ζαγοριαννακος εχει open day και θα παω αλλα και παλι βλεπεις οσα θελουν να δεις. 

Ψάχνεις για γυμνάσιο κάτω από  7.000 ?

Στο δημοτικό ήσασταν δημόσιο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...