Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;


xrysalis

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;  

503

  1. 1. θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;

    • Ναι
      461
    • Οχι
      67


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 235
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα φορέσει ομως η κόρη μου περουκα με μαλλιά....
εκεί εσύ... να δεις το παιδί με μαλλούρα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

μα ιουλιετα με 5 τρίχες ... :lol: και τι θα απλώσει απο το μπαλκόνι για να ανέβει ο ρωμαίος εεεε τι θα απλώσει;;; :lol::lol:

σεντόνια!!!

τί κι αν είναι άλλο στόρυ;;;; θεατρικό θα ανεβάσουν;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Για μικρά μωράκια, αν θέλετε να φτιάξετε αποκριάτικη στολή μόνες σας, δείτε αν θέλετε κι αυτή την ιδέα (τι έντυσα τη Ρέα μου πέρυσι και φέτος): http://asterakislings.blogspot.com/2009/02/blog-post_22.html

(είναι πανεύκολο, οικονομικό και εγώ το βρήκα και πολύ "πρακτικό"!)

Πώς σας φαίνεται;

(Μην κοροϊδέψει καμιά σας τις κεραιούλες μου! Μου αρέσουν τόσο που σκέφτομαι να τις φοράω κάθε μέρα!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μικρά μωράκια, αν θέλετε να φτιάξετε αποκριάτικη στολή μόνες σας, δείτε αν θέλετε κι αυτή την ιδέα (τι έντυσα τη Ρέα μου πέρυσι και φέτος): http://asterakislings.blogspot.com/2009/02/blog-post_22.html

(είναι πανεύκολο, οικονομικό και εγώ το βρήκα και πολύ "πρακτικό"!)

Πώς σας φαίνεται;

(Μην κοροϊδέψει καμιά σας τις κεραιούλες μου! Μου αρέσουν τόσο που σκέφτομαι να τις φοράω κάθε μέρα!)

 

 

καλα φοβερο ε?τελειο επαθα πλακα!!!πολυ ωραια ιδεα.μπραβο σου!

Link to comment
Share on other sites

Για μικρά μωράκια, αν θέλετε να φτιάξετε αποκριάτικη στολή μόνες σας, δείτε αν θέλετε κι αυτή την ιδέα (τι έντυσα τη Ρέα μου πέρυσι και φέτος): http://asterakislings.blogspot.com/2009/02/blog-post_22.html

(είναι πανεύκολο, οικονομικό και εγώ το βρήκα και πολύ "πρακτικό"!)

Πώς σας φαίνεται;

(Μην κοροϊδέψει καμιά σας τις κεραιούλες μου! Μου αρέσουν τόσο που σκέφτομαι να τις φοράω κάθε μέρα!)

 

πλάκα μας κανεις?? κι εγω θελω! μπραβο χρυσοχερα τελειες οι στολες/μάρσιποι :wink::D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Διαφημίσεις

Φυσικά!

Να σας πω την μαυρη μου αλήθεια ποτε δεν μου άρεσαν οι έτοιμες - γλυκανάλατες στολές για τα μικρά!

Εχω μια άρνηση στην πριγκίπισσα ενα πράγμα!

Λοιπόν η μικρή θα φοράει ένα φορεματάκι της (καρό, ασπρόμαυρο), άσπρο καλσόν και μαυρες μπαρετούλες!

Από πάνω της έφτιαξα ποδιά ολόσωμη (δηλαδή δένει πίσω από τον λαιμό και γύρω από την μεσούλα της) με την φάτσα της πάνω!

Φυσικά θα έχουμε σκούφο του σεφ στο κεφάλι μας!

πάνω σην ποδιά θα της ράψω μια πετσέτα να σκουπίζει τα χεράκια της (!!!!!!) και θα κρατάμε και την κουτάλα!

Δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά μπορείτε να το φανταστείτε σε ενα πλασματάκι 10 μηνών;;;

Και επειδή΄΄ημαστε δεμένη οικογένεια, ο μπαμπάς και η μαμά θα ντυθούνε γκαρσόνια που θα σερβίρουν τις σπεσιαλιτέ της μικρής μας με την μόνη διαφορά που ο άντρας μου θα είναι γκαρσόνα και εγώ θα έχω μουστάκι!!!!

 

τελειο!!!

μπορει να παραγειλει ο γιος μου ενα γλυκακι να του φτιαξει η μικρη μας σεφ...:wink:

Link to comment
Share on other sites

εμεις εδω στη καστορια καρναβαλιστικαμε κανονικα!!!!γιορταζουμε το κρναβαλι 5-6-7 ιανουαριου και εντυσα την μικρη με τον αγαπημενο μας ηρωα ελμο!!!βρηκα στολη απο αμερικη κ μας την εστειλε μια 8εια!!!!

http://www.chasing-fireflies.com/elmo/productinfo/25724/?utm_source=AMZ&utm_medium=cpc&utm_campaign=products&id=AMZ

η μικρη ξετρελαθηκε καναμε κ παρελαση οπου ηταν κ η μασκοτ της παρεας!!!!

η δε στολη ηταν απιστευτα ζεστη!!!!

να περασετε τελεια!!!!!

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις οχι μονο θα ντυθουμε αλλα θα παρουμε μερος και στο καρναβαλι τησ πατρας οπως καθε χρονο.τωρα για το θεμα τησ στολης μη με ρωτατε ακομα το ψαχνωωωωωωω!!!!!

 

Εγώ ακόμα δεν ξέρω, ψάχνω για στολή στρουμφάκι ή βατραχάκι αλλα δεν βρίσκω. Που μπορώ να βρώ; ξέρει καμια μανούλα να μου πεί;

 

 

στα μαγαζια ενοικιαζομενων στολων ρωτησες;;η' ακομα καλυτερα[για το στρουμφακι] αν κατεχεις την μοδιστρικη ρισκαρισε το και φτιαχτην μονη σου οπως ακριβως την θελεις.φαντασια χρειαζεται!!!!

και τελος κοιτα στα μεγαλα εμπορικα παιχνιδαδικα μπορει κατι να βρεις..

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως ναι καταρχήν εμείς πάντα Τσικνοπέμπτη μαζευόμαστε σπίτι με τα φιλαράκια μας και ψήνουμε για το καλό την πρώτη χρονία 3-4μηνών την έντυσα (απο jumpo)ηλιοβασίλεμα , πέρσι (πάλι απο jumpo)mini για φέτος έχω ενα σετ ρούχα που μου έστειλε η κουμπάρα μου απο Dumbai και είναι φουστίτσα μπαλαρίνας και μπλουζάκι τα φορέσαμε στα γενέθλια μας και είχαμε πάρει και φτερά και κορώνα (απο τα Jumpo Και πάλι) αλλά θα μου άρεσε και κάτι πιο τσαχπίνικο δηλ.αυτο με την μαγείρισσα που διάβασα μου άρεσε αλλά μάλλον θα προτιμήσω να ντυθώ και εγώ και η κόρη σερβιτόρα και ο μπαμπάς σεφ.(αν και έχω ξαναντυθεί σερβιτόρα εγώ.:?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρωτες μας αποκριες φετος και ο μπαμπας θελει ...αντρικη στολη. Οχι κουνελακια , γατακια, σκυλακια, και επισης οχι ιπποτες, πριγκηπες,μαρκησιους κλπ γιατι εχουν φρου φρου και δαντελες λεει. :shock: Μονο ζορο, καουμπου, ινδιανο, πειρατη ή ηρωες οπως σουπερμαν , σπαιντερμαν, μπατμαν κλπ εκτος κι αν οι 3 τελευταιες εχουν κολαν οποτε απορριπτονται. :lol::lol::lol:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις οχι μονο θα ντυθουμε αλλα θα παρουμε μερος και στο καρναβαλι τησ πατρας οπως καθε χρονο.τωρα για το θεμα τησ στολης μη με ρωτατε ακομα το ψαχνωωωωωωω!!!!!

 

 

 

 

στα μαγαζια ενοικιαζομενων στολων ρωτησες;;η' ακομα καλυτερα[για το στρουμφακι] αν κατεχεις την μοδιστρικη ρισκαρισε το και φτιαχτην μονη σου οπως ακριβως την θελεις.φαντασια χρειαζεται!!!!

και τελος κοιτα στα μεγαλα εμπορικα παιχνιδαδικα μπορει κατι να βρεις..

 

Σε jumbo δεν έχει γιατι πήγα. Βασικά το στρουμφάκι το ψάχνω από πέρυσι, και σε μαγαζιά με ενοικιαζόμενες στολές και σε παιχνιδάδικα και ιντερνετ και δεν το έβρισκα. Φέτος εκτός από jumbo σε ένα μαγαζί με στολές ρώτησα και δεν βρήκα καμία από τις δυο.

Καλά όσον αφορά τη μοδιστρική άστο!! πιο άσχετη δεν υπάρχει απο εμένα! ότι άλλο να σου κάνω εκτός από αυτό! τη μισώ τη ραπτική!

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν οτι αν το παιδί είναι αβάπτιστο δεν κάνει να το ντύσεις!

Ισχύει;

Θέλω να παρω μια στολή για το μελλοντικό μου βαπτιστήρι (το βαφτίζω στις 21/04) αλλά η μαμά του μου το απαγόρευσε!!!!!! :roll::roll::roll:

 

 

 

καλά τι άλλο θα ακούσουμε στον κόσμο τούτο; Πρώτα απ' όλα το αποκριάτικο ντύσιμο υποτίθεται ότι είναι παγανιστικό έθιμο και η εκκλησία δεν το δέχεται. Οπότε ποια σχέση έχει το καρναβάλι με το βάφτισμα;;;;;;;;; Τελείως άσχετο! Εφόσον η μανούλα του παιδιού νιώθει έτσι, πρέπει να το σεβαστείς, αλλά για να ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα, άλλο το καρναβάλι κι άλλο η βάφτιση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Και για να απαντήσω στο αρχικό ερώτημα του θέματος:

Πέρσυ τον μικρούλη μου τον έντυσα σπάιντερμαν, γιατί τον είχε τρελλάνει ο μεγάλος του αδελφός ένα μήνα πριν που του έλεγε "Θα είσαι ο σπάιντερμαν και θα έχεις όλη τη δύναμη και θα κάνεις ό,τι θέλεις"!!!!!!!!!!!!!!!!!!" Οπότε, η δικιά μου ιδέα για κλόουν πήγε .... στο καλάθι της αναμονής!!!! Φέτος μάλλον θα ντυθεί Μπομπ μάστορας γιατί έχει πάθει μία ... ταύτιση με τον Μπομπ και όπου πάμε κουβαλάει τα εργαλεία του μαζί και θέλει να φοράει μόνο μία σαλοπέτα που έχει και του έχει κολλήσει ότι είναι η στολη΄του Μπομπ!!!! Πάντως εμένα μια χαρά οικονομική μου έρχεται η ιδέα του!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια περιμενω πως και πως τις πρωτες αποκριες της γαριδουλας μου.Σκεφτηκα να την ντυσω παπακι, ή μελλισουλα. Πολύ θα ηθελα πριγκίπισα, ή νεραϊδα αλλα θα το ζηταει απο μονη της καθως μεγαλωνει. Καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρος που ειναι 6 μηνων θα ντιτηει σκυλακι οπως ο αδελφοςτου στιν ιδια ηλικια. Για τον 2μιση χρονων θα δουμε τι εχει το Jumbo αν και την Πρωτοχρονια που του εβαλα στολη Αγιου Βασιλη με το ζορι την αντεξε...

Αληθεια SpiderMan εχει το Jumbo (νουμερο φοραμε μεγαλουλι)

Link to comment
Share on other sites

εμεις εδω στη καστορια καρναβαλιστικαμε κανονικα!!!!γιορταζουμε το κρναβαλι 5-6-7 ιανουαριου και εντυσα την μικρη με τον αγαπημενο μας ηρωα ελμο!!!βρηκα στολη απο αμερικη κ μας την εστειλε μια 8εια!!!!

http://www.chasing-fireflies.com/elmo/productinfo/25724/?utm_source=AMZ&utm_medium=cpc&utm_campaign=products&id=AMZ

η μικρη ξετρελαθηκε καναμε κ παρελαση οπου ηταν κ η μασκοτ της παρεας!!!!

η δε στολη ηταν απιστευτα ζεστη!!!!

να περασετε τελεια!!!!!

 

Καλέ τι ωραία στολή!! και οι περισσότερες μέσα στο site!!! Μπράβο σας! και του χρόνου!!! Αλλά δεν είναι πολυ πρακτικές αυτές οι ολόσωμες λόγω ζέστης δυστυχώς.....

Εμείς θέλουμε να ντυθούμε οικογενειακώς (ελπίζω να πείσουμε και τον μπαμπά) αλλά ακόμα δεν έχω κάνει έρευνα αγοράς, τα Jumbo έχουν φέρει στολές;;;

Έχουμε και τα πρώτα γενέθλια το τελευταίο Σ/Κ της αποκριάς οπότε θα το συνδυάσουμε με μασκέ πάρτυ!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια η δικη μου ειναι 9 μηνων!λετε να την ντυσω, μικρη δεν ειναι ακομη;;;;;Πολυ θα μου αρεσε να την εντυνα πριγκιπισα!!!!

 

κ εμενα τοαο κ θα την ντυσω!απλα δεν ξερω τι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...