Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;


xrysalis

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;  

503

  1. 1. θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;

    • Ναι
      461
    • Οχι
      67


Recommended Posts

super ντούπερ ουάοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυ

nea mamaka ΕΓΡΑΨΕΣ λέμε :!::!::!::!::lol::lol:

 

το νούφαρο πέρυσι ήταν "παπουτσωμένος γάτος" για φέτος λέμε να ντυθούμε "μουσικούλης" (περσινή στολή ανηψιού - ήταν τέλεια :wink::wink: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 235
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμεις θα ντυθουμε σιγουρα, τωρα στο θεμα ειματε στο ψαξιμο :roll::roll::roll: ... Περισυ την ειχα ντυσει φραουλιτσα και ηταν πολυ χαριτωμενη :D

 

Φετος δεν ξερω, θελω να κανω και μια βολτα να παρω καμια ιδεα... Η γιορτη της ειναι 28 Φλεβαρη και πεφτει το Σαββατο πριν τηε Καθαρη Δευτερα, οποτε θα ειναι σε αποκριατικο κλιμα...

 

Πειτε καμια ιδεα :wink:

κι εμεις θα ντυθουμε, πεταλουδα μαλλον!Christie φραουλιτσα ειχαμε ντυθει περυσι κι εμεις :D

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να τολμησω η ξανθια να ρωτησω ποτε ανοιγει το τριωδιο; Θεωρητικα δηλαδη απο ποτε μπορουμε να γυρναμε στους δρομους καρναβαλια και να μη γελαει οποιος μας βλεπει;(λεμε τωρα!)

Link to comment
Share on other sites

Χρυσαλιδουλα μου,σ'ευχαριστω,τωρα ειδα την απαντηση σου.Τον αλλο μηνα γινεται 1 ετους και δεν θελω να εχει στρασακια και παγιετες,να ξεκολλησει κατι και να το καταπιει....Φοβερες οι στολες,το κουνελακι,ολα τα λεφτα :lol::lol::lol::lol: .

Fasolaki,κομμενο και ραμμενο στα μετρα της κουκλιτσας σου :D:D:D:D

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Λέω να τον ντύσω αλλά δεν ξέρω ακόμη τί...πρέπει να ψαχτώ λιγάκι!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Τον αλλο μηνα γινεται 1 ετους και δεν θελω να εχει στρασακια και παγιετες,να ξεκολλησει κατι και να το καταπιει....
πιστευω πως αν ψαξεις... όλο κι κατι ακυνδινο θα βρεις!

 

εγώ ρε παιδιά που ακόμη δεν έχω σκεφτεί τί θέλω να τον ντύσω φέτος;;; :roll:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχχαχα φασολακι!!! χιχιχιιχιχ

 

εγω θα τη ντυσω πασχαλιτσα!!! εχω στολη απο μια φιλη μου

 

Εσυ γιατι δεν την ντυνεις fistikaki???Καλο εεεε???

 

Εμεις παντως λεμε να ντυθουμε καποιο ζωακι γιατι ειναι και μικρουλα και δεν καταλαβαινει και πολλα!!Και σιγα μετα μην θελει να ντυθει λαγουδακι που θελω εγω ή τιγρακι!!!!Οποτε φετος διαλεγει η μαμα!!!!!

Μαρεσουν και οι αυτοσχεδιες!Αν σκεφτω κατι καλο θα την ντυσω!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από πέρισυ την ψώνισα και δεν θέλω να αγοράζω πια στολές. Πέρισυ έντυσα την μεγάλη τσάρλεστον με διάφορα που είχα εγώ για καρναβαλίστικα, οχι έτοιμη στολή, και ήταν καταπληκτική! Λέω να κάνω και φέτος το ίδιο. Μπορεί να την ντύσω ινδιάνα, χαβανέζα, αλλά όχι με αγοραστή στολή.

 

Μου τη δίνει να δίνεις ένα ποσό κάθε χρόνο, να παίρνεις μιά στολή π.χ. πριγκίπισσα τάδε και να πηγαίνεις κάπου που συναντάς άλλες 7 πριγκίπισσες τάδε! Και τον επόμενο χρόνο, άλλη στολή!

Για ποιο λόγο? Ενώ με διάφορα αξεσουάρ, παλιά ρούχα π.χ. και ορισμένα αγοραστά, φτιάχνεις μια εντελώς μοναδική στολή, που δεν θα φοράει άλλο παιδί την ίδια!

 

Τώρα για τη μικρή, έχω ένα λούτρινο τιγράκι που είχα από τη μεγάλη και μπορεί φέτος να της βάλω αυτό. Από του χρόνου, βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάντως και εγώ δεν τρελλένομαι για τις αποκριές η αλήθεια είναι.εγώ τον έντυσα πριγκηπα οταν ηταν 4 μηνών και εκ τοτε δεν ξαναθελησε με τιποτα να ντυθει.Φετος λεει ( αν και δεν το πολυπιστευω οτι θα ντυθεί ) ότι θα ντυθεί spiderman για να πετάξει :shock:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα τον ντύσω αλλά δεν ξέρω ακόμα τι. Κοίταξα στα Τζαμπο και δεν μου άρεσε τίποτα, δεν πήρα και καμια ιδέα γιατί δεν είχε κάτι πρωτότυπο.

Προπερσι τον είχα ντύσει ναυτάκι με αγοραστή στολή. Ήταν μικρούλης δεν καταλαβαινε τίποτα ας πούμε ότι ήταν καλά.

Πέρυσι τον έντυσα Άραβα με αυτοσχέδια στολή και αγοραστό καπέλο και ήταν τέλειος, γλύκας. Τον βλέπανε στο δρόμο και γελάγανε. Ήταν καταπληκτικός.

 

Άντε και καλές Απόκριες να έχουμε.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς θα ντυθούμε. Η κόρη φέτος θέλει να ντυθεί παπαρούνα και η γιαγιά της χωρίς δεύτερη κουβέντα αγόρασε ήδη το ύφασμα και τα αξεσουάρ για να ράψει τη στολή της.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε τρέλα με τους φαντάρους στρατιώτες πιλότους...παλιότερα με τον μικυ ντοναλτ...τώρα μέχρί τις απόκριες μπορεί να του αρέσει κάτι διαφορετικό που θα δει...είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

πέρσυ που ήταν 5μισυ μηνών τον είχα ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ και ήταν άπαιχτος!!!

φέτος λέω να τον ντύσω πρίγκιππα (από πέρσυ είχα σταμπάρει μια στολή συγκεκριμένη αλλά ήθελα να περπατάει όταν θα την φοράει,οπότε φέτος είναι η κατάλληλη εποχή) εκτός αν βρω κάτι καλύτερο και αλλάξω γνώμη.Είδωμεν.....

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο.! Μου αρέσει πολύ το σετάκι με τα γκαρσόνια! Κι εμείς πρόπερσι ντυθηκαμε μάγειρας γιατί ήταν μικρούλης με στολή χειροποίητη (ποδιά που εγραψα ''Καλή όρεξη''). Πέρυσι ντύθηκε κλόουν πα΄λι με χειροπόιητη στολή. Βάλτε ότι πιο ατέριαστο σε ρούχο έχετε, διαφορετικές κάλτσες, ένα γιόγκο για παπιγιον, καπέλο σχέδιο στο πρόσωπο κια ετοιμος!!

Όσο για φέτος δεν πιστεύω να τον καταφέρω να ντυθεί κάτι εκτός από spiderman!

Εγώ θα την ντύσω μικρό σεφ γιατι έχει μανία με μια ξύλινη κουταλα της κουζίνας!!!!!!!!
ωραία ιδέα!! για πες... αυτοσχεδια θα είναι η στολή;;;; :roll:

 

Φυσικά!

Να σας πω την μαυρη μου αλήθεια ποτε δεν μου άρεσαν οι έτοιμες - γλυκανάλατες στολές για τα μικρά!

Εχω μια άρνηση στην πριγκίπισσα ενα πράγμα!

Λοιπόν η μικρή θα φοράει ένα φορεματάκι της (καρό, ασπρόμαυρο), άσπρο καλσόν και μαυρες μπαρετούλες!

Από πάνω της έφτιαξα ποδιά ολόσωμη (δηλαδή δένει πίσω από τον λαιμό και γύρω από την μεσούλα της) με την φάτσα της πάνω!

Φυσικά θα έχουμε σκούφο του σεφ στο κεφάλι μας!

πάνω σην ποδιά θα της ράψω μια πετσέτα να σκουπίζει τα χεράκια της (!!!!!!) και θα κρατάμε και την κουτάλα!

Δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά μπορείτε να το φανταστείτε σε ενα πλασματάκι 10 μηνών;;;

Και επειδή΄΄ημαστε δεμένη οικογένεια, ο μπαμπάς και η μαμά θα ντυθούνε γκαρσόνια που θα σερβίρουν τις σπεσιαλιτέ της μικρής μας με την μόνη διαφορά που ο άντρας μου θα είναι γκαρσόνα και εγώ θα έχω μουστάκι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια στολή που μου αρέσει για πιο μεγάλο κοριτσάκι (μάλλον θα την ντύσω του χρόνου που θα είναι 2) είναι φιόγκος!

Με είχε ντύσει και εμένα η μαμά μου!

Μάυρο κορμάκι, μάυρο χοντρό καλσόν, φουστίτσα φιαχτή από τούλι και παντού πολύχρωμα φιογκάκια!

Στα πόδια, στα χέρια, στο κορμι, στα μαλλιά!

Ειναι πολύ ωράια, αν βρω φωτο μου θα σας βάλω να δείτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλα,το μωρο δεν το ντυνω,ειναι πολυ μικρο...Για την Σοφουλα μου,λεω αγγελακι....Εχω τρελα με τους αγγελους.....

δεν ξέρω πόσο μωρό είναι... αλλά αν ενδιαφέρεσαι... δες εδώ :arrow:http://www.sofisila.gr/carnival_kid_costumes-110005.html :!:

 

Εχει και λιανικη η συγκεκριμενη εταιρεια;;;

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...