Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΤΕ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗς ΓΕΝΝΑΣ?


raily

Recommended Posts

Καλησπέρα..σε 2 μηνες περιμενουμε το μωράκι μας..εχω όμως κάτι αποριες και ευχομαι να βοηθησετε...απο τον 2ο μηνα εγκυμοσυνης ειμαι στον οαεδ και θα ειμαι για 1 χρόνο..τα λεφτά λοιπον που ειναι να παρω για γεννα ειναι μονο απο το ικα..(εξακριβωμενο)..μου ζητανε δικαιολογητικά που πρεπει να καταθεσω 53 μερες πριν την αναμενομενη ημερ.γεννησης και κατι άλλα χαρτια 63 μερες αφου γεννηθει το παιδι..το θεμα μου ειναι:παιρνω καποια λεφτά πριν την γεννα ή μετά???ειμαι δημοτης Αργυρουπολης και ο συζηγος δημοτης Καστοριας αλλά μενουμε (χωρις να εχουμε κανει μεταδημοτευση) στην επαρχια...ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΠΟΥ???ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΕ ΠΟΙΟ ΙΚΑ ΘΑ ΚΑΤΑΤΕΘΟΥΝ??

 

Και κατι άλλο..όσο αναφορά την γεννα..θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο..πληρωνω πρωτα το νοσοκομειο και με την αποδειξη που μου δινουν παιρνω τα λεφτά πίσω..???μάλλον έ..???απλά εχω μεγαλη απορια για το ΠΟΥ πρεπει να κατατεθουν τα χαρτια για να παρουμε τα χρηματα..παιζει ρόλο..???θα κανω μια αποπειρα να ρωτησω και εδώ που μενουμε αλλά ειμαι σιγουρη ότι θα μου πουν διαφορετικά πράγματα απο αυτά που θα μου έλεγαν σε καποιο ικα της αθηνας...!!!!

 

 

σας παρακαλώ...

 

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...